Antrenör
Mehmet Yalçın
Mehmet Yalçın'ın atları son 12 ayda 93 koşuya çıktı, 6 birincilik ve 20 ilk üç derece aldı. En çok Antalya'da koştu (64 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Yalçın antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 69 | 6 | 3 | 9 | %8,7 | %26,1 | +%11,2 |
| Son 12 ay | 93 | 6 | 4 | 10 | %6,5 | %21,5 | −%17,5 |
| 2020'den bu yana | 857 | 73 | 74 | 89 | %8,5 | %27,5 | −%35,3 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 05.11.2026, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 69 | 6 | 3 | 9 | %8,7 | %26,1 |
| 2025 | 98 | 2 | 7 | 8 | %2,0 | %17,3 |
| 2024 | 131 | 11 | 13 | 5 | %8,4 | %22,1 |
| 2023 | 144 | 14 | 15 | 20 | %9,7 | %34,0 |
| 2022 | 122 | 15 | 8 | 12 | %12,3 | %28,7 |
| 2021 | 186 | 15 | 15 | 26 | %8,1 | %30,1 |
| 2020 | 107 | 10 | 13 | 9 | %9,3 | %29,9 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Antalya | 64 | 6 | 3 | 5 | %9,4 | %21,9 |
| İzmir | 24 | 0 | 0 | 5 | %0,0* | %20,8* |
| Bursa | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| Ankara | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Kocaeli | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Adana | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 34 | 4 | 0 | 3 | %11,8 | %20,6 |
| Kum · Normal | 31 | 0 | 2 | 4 | %0,0 | %19,4 |
| Kum · Nemli | 7 | 0 | 0 | 3 | 0/7 | 3/7 |
| Sentetik · Nemli | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Kum · Islak | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
| Çim · Normal | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| Sentetik · Islak | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| Sentetik · Sulu | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 9 | 0 | 0 | 0 | 0/9 | 0/9 |
| 1201–1600 m | 47 | 4 | 2 | 8 | %8,5 | %29,8 |
| 1601–2000 m | 18 | 1 | 1 | 2 | %5,6* | %22,2* |
| 2001+ m | 19 | 1 | 1 | 0 | %5,3* | %10,5* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 52 | 5 | 2 | 7 | %9,6 | %26,9 |
| İngiliz | 41 | 1 | 2 | 3 | %2,4 | %14,6 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 38 | 5 | 1 | 4 | %13,2 | %26,3 |
| Maiden | 27 | 0 | 1 | 5 | %0,0* | %22,2* |
| Şartlı | 22 | 1 | 1 | 1 | %4,5* | %13,6* |
| KV-8 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-6 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| Satış | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 265 | 34 | 23 | 32 | %12,8 | %33,6 |
| Adana | 258 | 11 | 23 | 28 | %4,3 | %24,0 |
| Antalya | 225 | 20 | 20 | 20 | %8,9 | %26,7 |
| İzmir | 79 | 2 | 4 | 7 | %2,5 | %16,5 |
| Kocaeli | 11 | 3 | 1 | 1 | %27,3* | %45,5* |
| İstanbul | 11 | 2 | 2 | 0 | %18,2* | %36,4* |
| Bursa | 8 | 1 | 1 | 1 | 1/8 | 3/8 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 356 | 27 | 36 | 39 | %7,6 | %28,7 |
| Çim · Normal | 251 | 23 | 15 | 27 | %9,2 | %25,9 |
| Sentetik · Normal | 127 | 7 | 10 | 10 | %5,5 | %21,3 |
| Kum · Nemli | 31 | 3 | 3 | 3 | %9,7 | %29,0 |
| Kum · Islak | 21 | 3 | 2 | 3 | %14,3* | %38,1* |
| Sentetik · Nemli | 18 | 1 | 2 | 2 | %5,6* | %27,8* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 16 | 3 | 1 | 2 | %18,8* | %37,5* |
| Çim · Çok Yumuşak | 13 | 3 | 2 | 1 | %23,1* | %46,2* |
| Çim · Ağır | 8 | 1 | 1 | 0 | 1/8 | 2/8 |
| Sentetik · Islak | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Sentetik · Sulu | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Çim · Biraz Ağır | 3 | 0 | 2 | 0 | 0/3 | 2/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 99 | 7 | 7 | 11 | %7,1 | %25,3 |
| 1201–1600 m | 371 | 30 | 33 | 42 | %8,1 | %28,3 |
| 1601–2000 m | 254 | 23 | 21 | 20 | %9,1 | %25,2 |
| 2001+ m | 133 | 13 | 13 | 16 | %9,8 | %31,6 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 592 | 42 | 49 | 66 | %7,1 | %26,5 |
| Arap | 265 | 31 | 25 | 23 | %11,7 | %29,8 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 340 | 26 | 30 | 33 | %7,6 | %26,2 |
| Şartlı | 217 | 23 | 15 | 29 | %10,6 | %30,9 |
| Maiden | 195 | 13 | 16 | 18 | %6,7 | %24,1 |
| KV-6 | 27 | 4 | 3 | 4 | %14,8* | %40,7* |
| Satış | 27 | 2 | 1 | 0 | %7,4* | %11,1* |
| KV-7 | 19 | 4 | 4 | 0 | %21,1* | %42,1* |
| KV-8 | 15 | 0 | 4 | 3 | %0,0* | %46,7* |
| G | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| A | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| KV-9 | 3 | 1 | 1 | 1 | 1/3 | 3/3 |
| Maiden/Satış | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| U. Temur | 11 | 2 | 0 | 1 | %18,2* | %27,3* |
| S. Özen | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| S. Altay | 7 | 0 | 0 | 2 | 0/7 | 2/7 |
| R. Dündar | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| S. Akşın | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| M. Çelik | 5 | 1 | 1 | 1 | 1/5 | 3/5 |
| M. Çelik | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| E. Aktuğ | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| A. Kurşun | 4 | 2 | 1 | 0 | 2/4 | 3/4 |
| G. Özçelik | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Erendiz | 14 | 0 | 0 | 4 | %0,0* | %28,6* |
| Demirhan Tayı | 8 | 4 | 1 | 1 | 4/8 | 6/8 |
| Jailhouse | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| Asel Sultan | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| Andromeda Star | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| Taşpınar | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Kıvırcık Memet | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Sarabande | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Cesi Affetmez | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Akbelhan | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 05.11.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Erendiz | S. Akşın | 3/13 | 9,20 |
| 05.11.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1400 Kum | Teksevdam | M. Çiçek | 3/10 | 23,70 |
| 29.10.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Erendiz | B. Bülbül | 3/11 | 16,25 |
| 17.10.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Erendiz | M. Çiçek | 10/10 | 17,10 |
| 08.10.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Erendiz | O. Atmaca | 7/13 | 6,80 |
| 26.09.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Erendiz | O. Atmaca | 4/15 | 14,25 |
| 19.09.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Erendiz | S. Altay | 9/10 | 11,20 |
| 17.09.2026 | İzmir | Şartlı 3 | 2000 Kum | Aegean Tiz | F. Avcı | 10/12 | 64,50 |
| 12.09.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Erendiz | S. Altay | 4/10 | 14,30 |
| 03.09.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Erendiz | S. Altay | 3/12 | 5,60 |
| 31.08.2026 | Bursa | Şartlı 5 | 1800 Çim | Alycone | G. Özçelik | 4/5 | 3,20 |
| 15.08.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Erendiz | S. Altay | 3/10 | 44,15 |
| 09.08.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1400 Kum | Asel Sultan | R. Dündar | 10/15 | 102,20 |
| 01.08.2026 | İzmir | Handikap 15 | 2100 Kum | Asel Sultan | R. Dündar | 11/14 | 46,90 |
| 01.08.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Erendiz | R. Dündar | 6/9 | 65,15 |
| 26.07.2026 | İzmir | Şartlı 3 | 1600 Kum | Asel Sultan | R. Dündar | 13/20 | 97,00 |
| 25.07.2026 | İzmir | Şartlı 19 | 1400 Kum | Erendiz | R. Dündar | 10/12 | 60,25 |
| 12.07.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Erendiz | R. Dündar | 7/11 | 92,45 |
| 11.07.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1900 Kum | Asel Sultan | R. Dündar | 7/15 | 88,15 |
| 05.07.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Erendiz | S. Akşın | 10/12 | 129,00 |
Sık sorulanlar
Mehmet Yalçın bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 69 koşuda 6 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Yalçın'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 05.11.2026, İzmir.
Mehmet Yalçın en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Antalya'da: 64 koşu, 6 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.