Apranti (AP)AP nedir?
Mehmet Ali Akgöbek
Mehmet Ali Akgöbek son 12 ayda 789 koşuya çıktı, 56 birincilik ve 181 ilk üç derece aldı. En çok Adana'da koştu (337 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Ali Akgöbek jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 659 | 41 | 44 | 62 | %6,2 | %22,3 | −%44,9 |
| Son 12 ay | 789 | 56 | 51 | 74 | %7,1 | %22,9 | −%31,7 |
| 2020'den bu yana | 1966 | 161 | 144 | 205 | %8,2 | %25,9 | −%29,5 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Programın tamamı: Adana at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 659 | 41 | 44 | 62 | %6,2 | %22,3 |
| 2025 | 929 | 84 | 69 | 98 | %9,0 | %27,0 |
| 2024 | 367 | 36 | 31 | 45 | %9,8 | %30,5 |
| 2023 | 11 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 337 | 26 | 22 | 35 | %7,7 | %24,6 |
| Ankara | 169 | 11 | 11 | 18 | %6,5 | %23,7 |
| Antalya | 98 | 7 | 7 | 5 | %7,1 | %19,4 |
| Şanlıurfa | 70 | 6 | 2 | 5 | %8,6 | %18,6 |
| Bursa | 43 | 2 | 2 | 6 | %4,7 | %23,3 |
| Kocaeli | 40 | 3 | 5 | 3 | %7,5 | %27,5 |
| İstanbul | 26 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %11,5* |
| Elazığ | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| İzmir | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 387 | 27 | 21 | 38 | %7,0 | %22,2 |
| Çim · Normal | 127 | 6 | 11 | 13 | %4,7 | %23,6 |
| Sentetik · Normal | 106 | 4 | 6 | 8 | %3,8 | %17,0 |
| Kum · Sulu | 42 | 3 | 3 | 9 | %7,1 | %35,7 |
| Kum · Nemli | 39 | 4 | 4 | 4 | %10,3 | %30,8 |
| Kum · Islak | 31 | 5 | 2 | 1 | %16,1 | %25,8 |
| Çim · Yumuşak | 18 | 5 | 0 | 1 | %27,8* | %33,3* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 14 | 1 | 3 | 0 | %7,1* | %28,6* |
| Çim · Çok Yumuşak | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| Sentetik · Nemli | 8 | 1 | 0 | 0 | 1/8 | 1/8 |
| Çim · Biraz Ağır | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 136 | 8 | 7 | 8 | %5,9 | %16,9 |
| 1201–1600 m | 397 | 19 | 26 | 39 | %4,8 | %21,2 |
| 1601–2000 m | 192 | 22 | 14 | 18 | %11,5 | %28,1 |
| 2001+ m | 64 | 7 | 4 | 9 | %10,9 | %31,3 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 428 | 33 | 26 | 43 | %7,7 | %23,8 |
| İngiliz | 361 | 23 | 25 | 31 | %6,4 | %21,9 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 621 | 43 | 41 | 64 | %6,9 | %23,8 |
| Ankara | 336 | 31 | 26 | 35 | %9,2 | %27,4 |
| Şanlıurfa | 303 | 29 | 21 | 39 | %9,6 | %29,4 |
| İstanbul | 187 | 8 | 10 | 18 | %4,3 | %19,3 |
| Antalya | 143 | 16 | 10 | 8 | %11,2 | %23,8 |
| Kocaeli | 129 | 12 | 9 | 8 | %9,3 | %22,5 |
| Elazığ | 99 | 5 | 6 | 16 | %5,1 | %27,3 |
| Bursa | 77 | 4 | 8 | 12 | %5,2 | %31,2 |
| Diyarbakır | 65 | 12 | 13 | 4 | %18,5 | %44,6 |
| İzmir | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 1134 | 100 | 87 | 128 | %8,8 | %27,8 |
| Çim · Normal | 396 | 26 | 28 | 44 | %6,6 | %24,7 |
| Sentetik · Normal | 212 | 12 | 11 | 12 | %5,7 | %16,5 |
| Kum · Nemli | 53 | 5 | 6 | 5 | %9,4 | %30,2 |
| Kum · Islak | 46 | 6 | 4 | 3 | %13,0 | %28,3 |
| Kum · Sulu | 46 | 3 | 3 | 10 | %6,5 | %34,8 |
| Çim · Yumuşak | 21 | 5 | 0 | 1 | %23,8* | %28,6* |
| Çim · Çok Yumuşak | 20 | 2 | 1 | 0 | %10,0* | %15,0* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 16 | 1 | 3 | 1 | %6,3* | %31,3* |
| Sentetik · Nemli | 10 | 1 | 0 | 0 | %10,0* | %10,0* |
| Çim · Ağır | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Çim · Biraz Ağır | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 409 | 41 | 29 | 27 | %10,0 | %23,7 |
| 1201–1600 m | 906 | 53 | 65 | 98 | %5,8 | %23,8 |
| 1601–2000 m | 509 | 54 | 41 | 60 | %10,6 | %30,5 |
| 2001+ m | 142 | 13 | 9 | 20 | %9,2 | %29,6 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 1125 | 94 | 82 | 112 | %8,4 | %25,6 |
| İngiliz | 841 | 67 | 62 | 93 | %8,0 | %26,4 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| R. Kaya | 53 | 1 | 4 | 5 | %1,9 | %18,9 |
| Y. Tuncay | 35 | 2 | 4 | 2 | %5,7 | %22,9 |
| Y. Karatoprak | 32 | 2 | 2 | 1 | %6,3 | %15,6 |
| Y. Kaya | 22 | 3 | 2 | 3 | %13,6* | %36,4* |
| H. Sunkar | 22 | 1 | 1 | 5 | %4,5* | %31,8* |
| M. Dolak | 21 | 1 | 1 | 3 | %4,8* | %23,8* |
| A. Dinç | 18 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %11,1* |
| İ. Köroğlu | 18 | 3 | 1 | 4 | %16,7* | %44,4* |
| M. Canpolatlı | 16 | 3 | 3 | 0 | %18,8* | %37,5* |
| R. Kaya | 15 | 3 | 1 | 2 | %20,0* | %40,0* |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| King Ova | 11 | 1 | 1 | 1 | %9,1* | %27,3* |
| Yetimabla | 11 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %9,1* |
| Madam Daisy | 9 | 0 | 2 | 0 | 0/9 | 2/9 |
| Kayıp İnci | 9 | 2 | 2 | 0 | 2/9 | 4/9 |
| Rosas Del Rosedal | 8 | 0 | 0 | 2 | 0/8 | 2/8 |
| Büyükatak | 8 | 0 | 1 | 2 | 0/8 | 3/8 |
| Double Heart | 7 | 1 | 1 | 1 | 1/7 | 3/7 |
| Babadeniz | 7 | 1 | 0 | 0 | 1/7 | 1/7 |
| After You | 6 | 1 | 2 | 0 | 1/6 | 3/6 |
| Asıl Oğul | 6 | 2 | 0 | 1 | 2/6 | 3/6 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.11.2026 | Adana | Maiden | 1300 Kum | Mi Ojos Oliva | R. Kaya | 7/9 | 13,50 |
| 03.11.2026 | Adana | Handikap 15 | 1400 Sentetik | Luna | Y. Baysal | 10/17 | 14,90 |
| 03.11.2026 | Adana | Maiden | 1300 Kum | Madam Daisy | R. Kaya | 5/10 | 7,05 |
| 03.11.2026 | Adana | Şartlı 5 | 2100 Kum | Mirialem | Y. Kaya | 10/12 | 39,50 |
| 03.11.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1900 Sentetik | Mekansız Kral | A. Dinç | 3/9 | 47,05 |
| 03.11.2026 | Adana | Satış 1 | 1500 Sentetik | Flashing Pearl | Y. Karatoprak | 7/8 | 37,75 |
| 03.11.2026 | Adana | Maiden | 1300 Kum | Efe Sultan | A. Dinç | 5/11 | 26,95 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1200 Sentetik | Hakverdi | M. Özyiğit | 15/16 | 67,90 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1200 Sentetik | Lady Zeliş | V. Tekin | 18/18 | 150,40 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1400 Sentetik | Kökburşun | M. Dolak | 7/12 | 16,95 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1900 Kum | Çağlayanşelale | H. Günkurusu | 6/11 | 32,70 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 5 | 1300 Kum | Oklohama | M. Dolak | 4/10 | 21,70 |
| 27.10.2026 | Adana | Şartlı 3 | 1500 Sentetik | Rüzgar Delen | B. Cengiz | 12/18 | 15,55 |
| 27.10.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1800 Kum | Alabinit | S. Yıldız | 6/10 | 3,15 |
| 27.10.2026 | Adana | Satış 1 | 1500 Sentetik | Lady Ataş | M. Özyiğit | 11/15 | 19,55 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1400 Kum | Monstera | M. Aslan | 10/10 | 19,50 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 1200 Kum | The Real Hero | M. Aslan | 3/15 | 30,05 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 16 | 1400 Kum | Daniska | M. Aslan | 12/16 | 12,30 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1400 Kum | Noble Stance | E. Açmaz | 6/10 | 20,85 |
| 25.10.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1800 Kum | Rockin Tizway | C. Karataş | 7/17 | 10,85 |
Sık sorulanlar
Mehmet Ali Akgöbek bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 659 koşuda 41 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Ali Akgöbek bugün hangi atlara biniyor?
Adana 2. koşu 17:45, MI OJOS OLIVA; Adana 5. koşu 19:30, KINDNESS; Adana 6. koşu 20:00, KAYIP İNCİ; Adana 9. koşu 21:30, İSMERİA.
Mehmet Ali Akgöbek en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Adana'da: 337 koşu, 26 birincilik.
Mehmet Ali Akgöbek apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.