Antrenör
Resul Kaya
Resul Kaya'ın atları son 12 ayda 170 koşuya çıktı, 11 birincilik ve 42 ilk üç derece aldı. En çok Şanlıurfa'da koştu (87 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Resul Kaya antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 155 | 9 | 13 | 13 | %5,8 | %22,6 | −%56,0 |
| Son 12 ay | 170 | 11 | 15 | 16 | %6,5 | %24,7 | −%53,1 |
| 2020'den bu yana | 786 | 57 | 73 | 81 | %7,3 | %26,8 | −%41,1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Programın tamamı: Adana at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 155 | 9 | 13 | 13 | %5,8 | %22,6 |
| 2025 | 122 | 8 | 17 | 10 | %6,6 | %28,7 |
| 2024 | 177 | 17 | 15 | 17 | %9,6 | %27,7 |
| 2023 | 188 | 12 | 15 | 24 | %6,4 | %27,1 |
| 2022 | 50 | 6 | 6 | 6 | %12,0 | %36,0 |
| 2021 | 91 | 5 | 7 | 10 | %5,5 | %24,2 |
| 2020 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 87 | 5 | 8 | 8 | %5,7 | %24,1 |
| Diyarbakır | 40 | 4 | 4 | 2 | %10,0 | %25,0 |
| Elazığ | 25 | 1 | 0 | 4 | %4,0* | %20,0* |
| Adana | 18 | 1 | 3 | 2 | %5,6* | %33,3* |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 142 | 8 | 11 | 14 | %5,6 | %23,2 |
| Kum · Sulu | 7 | 1 | 0 | 1 | 1/7 | 2/7 |
| Kum · Islak | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| Kum · Nemli | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
| Sentetik · Normal | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Çim · Normal | 5 | 1 | 2 | 0 | 1/5 | 3/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 55 | 5 | 3 | 3 | %9,1 | %20,0 |
| 1201–1600 m | 56 | 1 | 4 | 9 | %1,8 | %25,0 |
| 1601–2000 m | 58 | 5 | 8 | 4 | %8,6 | %29,3 |
| 2001+ m | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 106 | 8 | 10 | 11 | %7,5 | %27,4 |
| Arap | 64 | 3 | 5 | 5 | %4,7 | %20,3 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 59 | 6 | 4 | 2 | %10,2 | %20,3 |
| Şartlı | 56 | 3 | 8 | 6 | %5,4 | %30,4 |
| Maiden | 38 | 1 | 2 | 5 | %2,6 | %21,1 |
| KV-6 | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
| KV-7 | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| G | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
| KV-9 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| KV-8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 310 | 19 | 26 | 30 | %6,1 | %24,2 |
| Adana | 208 | 17 | 19 | 20 | %8,2 | %26,9 |
| Diyarbakır | 82 | 10 | 7 | 4 | %12,2 | %25,6 |
| Ankara | 60 | 1 | 3 | 9 | %1,7 | %21,7 |
| Antalya | 54 | 2 | 14 | 6 | %3,7 | %40,7 |
| Elazığ | 32 | 2 | 1 | 4 | %6,3 | %21,9 |
| İstanbul | 23 | 4 | 1 | 4 | %17,4* | %39,1* |
| Kocaeli | 10 | 2 | 2 | 2 | %20,0* | %60,0* |
| Bursa | 6 | 0 | 0 | 2 | 0/6 | 2/6 |
| İzmir | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 499 | 37 | 48 | 47 | %7,4 | %26,5 |
| Çim · Normal | 142 | 11 | 10 | 18 | %7,7 | %27,5 |
| Sentetik · Normal | 50 | 4 | 8 | 4 | %8,0 | %32,0 |
| Kum · Nemli | 45 | 2 | 3 | 7 | %4,4 | %26,7 |
| Kum · Islak | 17 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %17,6* |
| Kum · Sulu | 15 | 2 | 0 | 1 | %13,3* | %20,0* |
| Çim · Yumuşak | 7 | 1 | 1 | 1 | 1/7 | 3/7 |
| Çim · Çok Yumuşak | 7 | 0 | 2 | 1 | 0/7 | 3/7 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 223 | 21 | 21 | 20 | %9,4 | %27,8 |
| 1201–1600 m | 320 | 19 | 27 | 42 | %5,9 | %27,5 |
| 1601–2000 m | 219 | 17 | 23 | 17 | %7,8 | %26,0 |
| 2001+ m | 24 | 0 | 2 | 2 | %0,0* | %16,7* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 398 | 27 | 42 | 35 | %6,8 | %26,1 |
| İngiliz | 388 | 30 | 31 | 46 | %7,7 | %27,6 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 275 | 23 | 25 | 30 | %8,4 | %28,4 |
| Handikap | 237 | 16 | 23 | 17 | %6,8 | %23,6 |
| Maiden | 198 | 14 | 21 | 21 | %7,1 | %28,3 |
| KV-8 | 18 | 0 | 1 | 3 | %0,0* | %22,2* |
| KV-6 | 18 | 2 | 0 | 3 | %11,1* | %27,8* |
| KV-7 | 16 | 2 | 1 | 3 | %12,5* | %37,5* |
| Satış | 11 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %18,2* |
| G | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
| KV-9 | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
| A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Maiden/Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| N. Demir | 16 | 1 | 3 | 2 | %6,3* | %37,5* |
| M. Akgöbek | 15 | 3 | 1 | 2 | %20,0* | %40,0* |
| A. Akdemir | 14 | 0 | 3 | 0 | %0,0* | %21,4* |
| M. Işık | 14 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %21,4* |
| İ. Katar | 12 | 1 | 0 | 2 | %8,3* | %25,0* |
| N. Altın | 10 | 1 | 0 | 2 | %10,0* | %30,0* |
| A. Bayar | 9 | 0 | 0 | 1 | 0/9 | 1/9 |
| Y. Çelikbaş | 7 | 0 | 1 | 1 | 0/7 | 2/7 |
| S. Kaplan | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| İ. Akyavuz | 6 | 2 | 0 | 1 | 2/6 | 3/6 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| King Ova | 18 | 2 | 1 | 5 | %11,1* | %44,4* |
| Ünlü Ekin | 11 | 3 | 1 | 0 | %27,3* | %36,4* |
| Urfa Kaplanı | 10 | 1 | 1 | 0 | %10,0* | %20,0* |
| Mr I Mirhat | 9 | 0 | 1 | 3 | 0/9 | 4/9 |
| Mightyaqustic | 9 | 0 | 1 | 1 | 0/9 | 2/9 |
| Syndication | 8 | 0 | 1 | 0 | 0/8 | 1/8 |
| Büyük Dağ | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| Asilsima | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| Latif Ağa | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Ünlü Ağam | 6 | 2 | 0 | 0 | 2/6 | 2/6 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.11.2026 | Adana | Maiden | 1300 Kum | Mi Ojos Oliva | M. Akgöbek | 7/9 | 13,50 |
| 04.11.2026 | Elazığ | Handikap 14 | 1600 Kum | Güllü Bahçe | A. Akdemir | 4/14 | 16,25 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 1300 Kum | Ezgil Fırtınası | A. Akdemir | 2/12 | 15,25 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1700 Kum | Erentayım | T. Bali | 9/15 | 98,45 |
| 31.10.2026 | Diyarbakır | Handikap 14 | 1200 Kum | Ünlü Ekin | İ. Katar | 1/10 | 16,25 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 16 | 1400 Kum | Asilsima | M. Işık | 16/16 | 27,20 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1400 Kum | Mi Ojos Oliva | M. Işık | 4/10 | 11,65 |
| 24.10.2026 | Diyarbakır | Şartlı 4 | 2000 Kum | Güllü Bahçe | A. Bayar | 9/12 | 25,35 |
| 24.10.2026 | Diyarbakır | G 3 | 1900 Kum | Mirialem | M. Işık | 12/14 | 42,35 |
| 19.10.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 4 | 1900 Kum | Syndication | C. Yıldırım | 7/9 | 13,80 |
| 19.10.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 1300 Kum | Nandar | E. Akkılıç | 10/13 | 40,75 |
| 19.10.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1200 Kum | Dolar | İ. Katar | 5/10 | 19,90 |
| 19.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 13 | 1200 Kum | Ezgil Fırtınası | Y. Çelikbaş | 5/10 | 10,55 |
| 18.10.2026 | Adana | Şartlı 1 | 1300 Kum | Mr Berzan | M. Akyavuz | 5/12 | 9,10 |
| 11.10.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1300 Kum | Güllü Bahçe | M. Akdağ | 7/12 | 12,50 |
| 03.10.2026 | Diyarbakır | Şartlı 3 | 1700 Kum | Ünlü Ekin | M. Işık | 10/11 | 18,90 |
| 03.10.2026 | Diyarbakır | Şartlı 3 | 1200 Kum | Urfa Kaplanı | S. Kaplan | 4/9 | 2,25 |
| 28.09.2026 | Şanlıurfa | Handikap 15 | 1300 Kum | Asilsima | Y. Çelikbaş | 14/14 | 15,30 |
| 28.09.2026 | Şanlıurfa | Handikap 15 | 1300 Kum | Syndication | Y. Cengiz | 9/14 | 13,25 |
| 27.09.2026 | Adana | Handikap 16 | 1400 Sentetik | Çimengöz | M. Akdağ | 11/12 | 56,30 |
Sık sorulanlar
Resul Kaya bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 155 koşuda 9 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Resul Kaya'ın bugün koşan atları hangileri?
Adana 2. koşu 17:45, MI OJOS OLIVA; Adana 9. koşu 21:30, İSMERİA.
Resul Kaya en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Şanlıurfa'da: 87 koşu, 5 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.