Jokey
Mehmet Akyavuz
Mehmet Akyavuz son 12 ayda 722 koşuya çıktı, 87 birincilik ve 283 ilk üç derece aldı. En çok Ankara'da koştu (302 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Akyavuz jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 625 | 73 | 74 | 90 | %11,7 | %37,9 | −%37,4 |
| Son 12 ay | 722 | 87 | 88 | 108 | %12,0 | %39,2 | −%37,3 |
| 2020'den bu yana | 5306 | 726 | 685 | 730 | %13,7 | %40,4 | −%34,4 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Programın tamamı: Adana at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 625 | 73 | 74 | 90 | %11,7 | %37,9 |
| 2025 | 808 | 86 | 108 | 111 | %10,6 | %37,7 |
| 2024 | 913 | 119 | 115 | 144 | %13,0 | %41,4 |
| 2023 | 764 | 117 | 121 | 96 | %15,3 | %43,7 |
| 2022 | 653 | 96 | 80 | 81 | %14,7 | %39,4 |
| 2021 | 875 | 138 | 104 | 121 | %15,8 | %41,5 |
| 2020 | 668 | 97 | 83 | 87 | %14,5 | %40,0 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 302 | 29 | 32 | 49 | %9,6 | %36,4 |
| Adana | 299 | 42 | 42 | 45 | %14,0 | %43,1 |
| İstanbul | 66 | 7 | 8 | 4 | %10,6 | %28,8 |
| Antalya | 23 | 3 | 3 | 7 | %13,0* | %56,5* |
| Bursa | 21 | 4 | 1 | 1 | %19,0* | %28,6* |
| İzmir | 6 | 1 | 2 | 1 | 1/6 | 4/6 |
| Kocaeli | 5 | 1 | 0 | 1 | 1/5 | 2/5 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 302 | 38 | 39 | 53 | %12,6 | %43,0 |
| Çim · Normal | 158 | 14 | 19 | 15 | %8,9 | %30,4 |
| Sentetik · Normal | 93 | 12 | 13 | 14 | %12,9 | %41,9 |
| Kum · Nemli | 36 | 5 | 5 | 6 | %13,9 | %44,4 |
| Kum · Islak | 26 | 5 | 3 | 5 | %19,2* | %50,0* |
| Çim · Yumuşak | 26 | 3 | 1 | 3 | %11,5* | %26,9* |
| Kum · Sulu | 25 | 5 | 5 | 4 | %20,0* | %56,0* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 22 | 3 | 0 | 3 | %13,6* | %27,3* |
| Çim · Çok Yumuşak | 18 | 0 | 1 | 3 | %0,0* | %22,2* |
| Çim · Çok Ağır | 9 | 1 | 1 | 1 | 1/9 | 3/9 |
| Çim · Ağır | 7 | 1 | 1 | 1 | 1/7 | 3/7 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 132 | 18 | 23 | 23 | %13,6 | %48,5 |
| 1201–1600 m | 382 | 46 | 46 | 48 | %12,0 | %36,6 |
| 1601–2000 m | 138 | 11 | 13 | 23 | %8,0 | %34,1 |
| 2001+ m | 70 | 12 | 6 | 14 | %17,1 | %45,7 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 384 | 46 | 46 | 64 | %12,0 | %40,6 |
| Arap | 338 | 41 | 42 | 44 | %12,1 | %37,6 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 2287 | 269 | 271 | 321 | %11,8 | %37,6 |
| Adana | 2014 | 307 | 308 | 292 | %15,2 | %45,0 |
| İstanbul | 507 | 70 | 50 | 51 | %13,8 | %33,7 |
| Bursa | 331 | 45 | 34 | 41 | %13,6 | %36,3 |
| Antalya | 101 | 18 | 17 | 18 | %17,8 | %52,5 |
| Kocaeli | 29 | 9 | 2 | 3 | %31,0* | %48,3* |
| İzmir | 26 | 5 | 2 | 4 | %19,2* | %42,3* |
| Şanlıurfa | 11 | 3 | 1 | 0 | %27,3* | %36,4* |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 2413 | 365 | 339 | 352 | %15,1 | %43,8 |
| Çim · Normal | 1827 | 218 | 219 | 243 | %11,9 | %37,2 |
| Sentetik · Normal | 310 | 39 | 36 | 36 | %12,6 | %35,8 |
| Kum · Nemli | 165 | 24 | 25 | 30 | %14,5 | %47,9 |
| Çim · Çok Yumuşak | 137 | 17 | 14 | 20 | %12,4 | %37,2 |
| Kum · Islak | 112 | 18 | 15 | 11 | %16,1 | %39,3 |
| Çim · Yumuşak | 102 | 10 | 10 | 10 | %9,8 | %29,4 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 95 | 11 | 6 | 11 | %11,6 | %29,5 |
| Çim · Ağır | 63 | 9 | 5 | 8 | %14,3 | %34,9 |
| Kum · Sulu | 38 | 8 | 7 | 5 | %21,1 | %52,6 |
| Çim · Çok Ağır | 22 | 3 | 3 | 3 | %13,6* | %40,9* |
| Çim · Biraz Ağır | 17 | 3 | 5 | 0 | %17,6* | %47,1* |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 978 | 149 | 146 | 136 | %15,2 | %44,1 |
| 1201–1600 m | 2583 | 339 | 321 | 344 | %13,1 | %38,9 |
| 1601–2000 m | 1180 | 166 | 137 | 182 | %14,1 | %41,1 |
| 2001+ m | 565 | 72 | 81 | 68 | %12,7 | %39,1 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 2768 | 360 | 343 | 378 | %13,0 | %39,1 |
| Arap | 2538 | 366 | 342 | 352 | %14,4 | %41,8 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| S. Akyavuz | 56 | 13 | 4 | 8 | %23,2 | %44,6 |
| M. Dolak | 49 | 5 | 6 | 5 | %10,2 | %32,7 |
| M. Korkmaz | 36 | 3 | 6 | 6 | %8,3 | %41,7 |
| H. Sunkar | 35 | 2 | 8 | 4 | %5,7 | %40,0 |
| İ. Akkılıç | 31 | 9 | 6 | 3 | %29,0 | %58,1 |
| E. Akyavuz | 30 | 2 | 4 | 6 | %6,7 | %40,0 |
| M. Demirol | 25 | 3 | 1 | 7 | %12,0* | %44,0* |
| Ş. Aydemir | 23 | 5 | 2 | 2 | %21,7* | %39,1* |
| Y. Tuncay | 21 | 1 | 2 | 5 | %4,8* | %38,1* |
| Y. Uçar | 16 | 3 | 5 | 3 | %18,8* | %68,8* |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Zagros Rüzgarı | 16 | 6 | 1 | 3 | %37,5* | %62,5* |
| Tabip Bey | 14 | 2 | 5 | 1 | %14,3* | %57,1* |
| Ataklı Kız | 10 | 3 | 0 | 1 | %30,0* | %40,0* |
| Queen Seçil | 9 | 2 | 2 | 1 | 2/9 | 5/9 |
| Hükümlü | 8 | 5 | 0 | 0 | 5/8 | 5/8 |
| Aysera Kız | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| Ser Dağyudan | 8 | 0 | 1 | 2 | 0/8 | 3/8 |
| Secret Man | 7 | 0 | 2 | 1 | 0/7 | 3/7 |
| Beautiful Light | 7 | 2 | 2 | 2 | 2/7 | 6/7 |
| Love Sea | 7 | 1 | 0 | 1 | 1/7 | 2/7 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.11.2026 | Adana | Maiden | 1300 Kum | Sha Carri | M. Dolak | 4/9 | 16,45 |
| 07.11.2026 | Ankara | Maiden | 1500 Kum | Düz Koşu | K. Yılmaz | 1/9 | 1,50 |
| 07.11.2026 | Ankara | KV-6 | 1300 Kum | Leopardess | H. Sunkar | 1/5 | 1,90 |
| 07.11.2026 | Ankara | KV-6 | 2200 Çim | Sıkıdost | K. Demir | 6/7 | 3,25 |
| 07.11.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1200 Çim | Ağilmus Aslani | M. Demirol | 4/8 | 3,75 |
| 07.11.2026 | Ankara | Maiden | 1500 Kum | Harputşahini | K. Yılmaz | 4/9 | 8,75 |
| 07.11.2026 | Ankara | Handikap 16 | 2100 Kum | Tabip Bey | H. Sunkar | 3/7 | 3,10 |
| 06.11.2026 | İstanbul | Handikap 21 | 2000 Sentetik | Seçilkız | Ş. Aydemir | 2/13 | 8,50 |
| 06.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1300 Sentetik | İnegöl | T. Yıldız | 6/14 | 6,55 |
| 05.11.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Kum | Sufering | E. Akyavuz | 2/8 | 6,90 |
| 05.11.2026 | Ankara | KV-6 | 1500 Kum | Işık Gece | K. Yılmaz | 4/7 | 15,95 |
| 05.11.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1500 Kum | Ağa Sabrinin Zaferi | H. Ataş | 1/8 | 3,90 |
| 05.11.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 2100 Kum | Secret Man | E. Akyavuz | 5/7 | 14,00 |
| 03.11.2026 | Adana | Şartlı 5 | 2100 Kum | Anka Ateşi | K. Taşdemir | 2/12 | 2,50 |
| 03.11.2026 | Adana | Handikap 14 | 1300 Kum | My Son Nadir | R. Taşdelen | 10/13 | 14,45 |
| 03.11.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1900 Sentetik | Queen Seçil | M. Kılıçseren | 6/9 | 18,85 |
| 03.11.2026 | Adana | Satış 1 | 1500 Sentetik | Bernamcan | M. Akyavuz | 3/8 | 14,25 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1200 Sentetik | Sand Piper | Y. Tuncay | 4/16 | 8,05 |
| 01.11.2026 | Adana | KV-6 | 1300 Kum | Bozalan | A. Polat | 4/9 | 12,40 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1900 Kum | Rodinya | H. Yıldırım | 9/11 | 5,75 |
Sık sorulanlar
Mehmet Akyavuz bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 625 koşuda 73 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Akyavuz bugün hangi atlara biniyor?
Adana 2. koşu 17:45, SHA CARRI; Adana 4. koşu 19:00, ÖZGÜNVERA; Adana 5. koşu 19:30, LEVERO; Adana 6. koşu 20:00, KILIÇ KIZI; Adana 9. koşu 21:30, LORD SEYFO.
Mehmet Akyavuz en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Ankara'da: 302 koşu, 29 birincilik.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.