Jokey
Mahmut Turan
Mahmut Turan son 12 ayda 550 koşuya çıktı, 39 birincilik ve 157 ilk üç derece aldı. En çok Bursa'da koştu (250 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Mahmut Turan jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 502 | 34 | 49 | 55 | %6,8 | %27,5 | −%47,2 |
| Son 12 ay | 550 | 39 | 58 | 60 | %7,1 | %28,5 | −%43,5 |
| 2020'den bu yana | 2785 | 248 | 293 | 314 | %8,9 | %30,7 | −%42,5 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 06.11.2026, Bursa.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 502 | 34 | 49 | 55 | %6,8 | %27,5 |
| 2025 | 82 | 10 | 11 | 11 | %12,2 | %39,0 |
| 2024 | 447 | 27 | 43 | 47 | %6,0 | %26,2 |
| 2023 | 507 | 45 | 50 | 66 | %8,9 | %31,8 |
| 2022 | 254 | 40 | 28 | 32 | %15,7 | %39,4 |
| 2021 | 519 | 52 | 59 | 58 | %10,0 | %32,6 |
| 2020 | 474 | 40 | 53 | 45 | %8,4 | %29,1 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 250 | 22 | 19 | 21 | %8,8 | %24,8 |
| Antalya | 170 | 9 | 20 | 23 | %5,3 | %30,6 |
| Kocaeli | 111 | 6 | 18 | 13 | %5,4 | %33,3 |
| İzmir | 16 | 2 | 1 | 2 | %12,5* | %31,3* |
| İstanbul | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 251 | 16 | 31 | 34 | %6,4 | %32,3 |
| Çim · Normal | 105 | 9 | 7 | 5 | %8,6 | %20,0 |
| Sentetik · Normal | 80 | 5 | 14 | 5 | %6,3 | %30,0 |
| Kum · Islak | 27 | 1 | 1 | 3 | %3,7* | %18,5* |
| Kum · Nemli | 22 | 1 | 2 | 6 | %4,5* | %40,9* |
| Sentetik · Nemli | 15 | 1 | 1 | 1 | %6,7* | %20,0* |
| Çim · Çok Yumuşak | 12 | 4 | 0 | 0 | %33,3* | %33,3* |
| Sentetik · Islak | 10 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %10,0* |
| Çim · Biraz Ağır | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| Çim · Ağır | 7 | 0 | 0 | 2 | 0/7 | 2/7 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 5 | 0 | 0 | 2 | 0/5 | 2/5 |
| Kum · Sulu | 5 | 2 | 1 | 0 | 2/5 | 3/5 |
| Sentetik · Sulu | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 101 | 7 | 16 | 14 | %6,9 | %36,6 |
| 1201–1600 m | 275 | 17 | 31 | 30 | %6,2 | %28,4 |
| 1601–2000 m | 146 | 12 | 9 | 14 | %8,2 | %24,0 |
| 2001+ m | 28 | 3 | 2 | 2 | %10,7* | %25,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 316 | 23 | 34 | 38 | %7,3 | %30,1 |
| İngiliz | 234 | 16 | 24 | 22 | %6,8 | %26,5 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 1496 | 140 | 145 | 160 | %9,4 | %29,7 |
| Kocaeli | 847 | 73 | 101 | 97 | %8,6 | %32,0 |
| Antalya | 239 | 18 | 27 | 31 | %7,5 | %31,8 |
| İstanbul | 99 | 6 | 8 | 16 | %6,1 | %30,3 |
| İzmir | 93 | 11 | 11 | 8 | %11,8 | %32,3 |
| Ankara | 7 | 0 | 1 | 1 | 0/7 | 2/7 |
| Adana | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| Elazığ | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 1526 | 128 | 169 | 176 | %8,4 | %31,0 |
| Çim · Normal | 558 | 55 | 56 | 50 | %9,9 | %28,9 |
| Kum · Nemli | 183 | 25 | 17 | 15 | %13,7 | %31,1 |
| Sentetik · Normal | 160 | 8 | 23 | 16 | %5,0 | %29,4 |
| Kum · Islak | 130 | 10 | 9 | 20 | %7,7 | %30,0 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 57 | 3 | 5 | 14 | %5,3 | %38,6 |
| Çim · Çok Yumuşak | 53 | 9 | 2 | 8 | %17,0 | %35,8 |
| Çim · Yumuşak | 37 | 3 | 3 | 6 | %8,1 | %32,4 |
| Çim · Ağır | 26 | 2 | 3 | 4 | %7,7* | %34,6* |
| Sentetik · Nemli | 16 | 1 | 1 | 1 | %6,3* | %18,8* |
| Çim · Biraz Ağır | 15 | 2 | 1 | 0 | %13,3* | %20,0* |
| Sentetik · Islak | 12 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %16,7* |
| Kum · Sulu | 8 | 2 | 3 | 1 | 2/8 | 6/8 |
| Sentetik · Sulu | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 555 | 59 | 69 | 63 | %10,6 | %34,4 |
| 1201–1600 m | 1317 | 120 | 137 | 149 | %9,1 | %30,8 |
| 1601–2000 m | 780 | 58 | 71 | 89 | %7,4 | %27,9 |
| 2001+ m | 133 | 11 | 16 | 13 | %8,3 | %30,1 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 1482 | 140 | 146 | 153 | %9,4 | %29,6 |
| İngiliz | 1303 | 108 | 147 | 161 | %8,3 | %31,9 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İ. Turan | 36 | 1 | 5 | 3 | %2,8 | %25,0 |
| K. Şengel | 17 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %11,8* |
| K. Kınay | 16 | 1 | 1 | 3 | %6,3* | %31,3* |
| A. Temizer | 15 | 0 | 2 | 3 | %0,0* | %33,3* |
| A. Polat | 14 | 1 | 0 | 4 | %7,1* | %35,7* |
| M. Turan | 14 | 3 | 2 | 2 | %21,4* | %50,0* |
| M. Kaya | 13 | 2 | 2 | 4 | %15,4* | %61,5* |
| O. Bulut | 13 | 1 | 5 | 0 | %7,7* | %46,2* |
| M. Akkuş | 13 | 0 | 0 | 4 | %0,0* | %30,8* |
| G. Kılıç | 12 | 4 | 1 | 0 | %33,3* | %41,7* |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lady Glorıa | 10 | 1 | 4 | 0 | %10,0* | %50,0* |
| Cevathan | 8 | 3 | 1 | 1 | 3/8 | 5/8 |
| Şansıbolbey | 8 | 1 | 0 | 2 | 1/8 | 3/8 |
| Sky Cruıse | 8 | 1 | 2 | 2 | 1/8 | 5/8 |
| Dermancan | 8 | 1 | 2 | 1 | 1/8 | 4/8 |
| Saraytay | 7 | 3 | 0 | 1 | 3/7 | 4/7 |
| Hızlı Beratım | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
| Husrev | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| Steel Father | 6 | 1 | 2 | 1 | 1/6 | 4/6 |
| Vahşi Kraliçe | 5 | 1 | 1 | 1 | 1/5 | 3/5 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 06.11.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1800 Kum | Sancar Efesi | K. Şengel | 8/14 | 11,45 |
| 06.11.2026 | Bursa | Maiden | 1300 Kum | İclal Hanım | E. Turan | 4/12 | 2,50 |
| 06.11.2026 | Bursa | Şartlı 3 | 1400 Kum | Hatun Didem | T. Turan | 2/8 | 11,20 |
| 06.11.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1300 Kum | Zemberek | S. Koçak | 3/13 | 5,85 |
| 06.11.2026 | Bursa | Maiden | 1300 Kum | Şadinin Gülü | K. Şengel | 2/13 | 2,80 |
| 03.11.2026 | Kocaeli | Maiden | 1500 Kum | Savcı Bey | A. Polat | 3/10 | 13,15 |
| 03.11.2026 | Kocaeli | Maiden | 1500 Kum | Nobil Bigtime | N. Bakır | 2/11 | 6,85 |
| 03.11.2026 | Kocaeli | Handikap 16 | 1400 Kum | Ser Şövalye | G. Taşdelen | 10/11 | 22,50 |
| 03.11.2026 | Kocaeli | Şartlı 5 | 1800 Kum | For Yurdabak | G. Taşdelen | 7/7 | 30,85 |
| 03.11.2026 | Kocaeli | Handikap 16 | 1900 Kum | Bermedee | H. Dolmaz | 3/8 | 12,55 |
| 02.11.2026 | Bursa | Satış 1 | 1400 Kum | Dragon Breath | S. Koçak | 9/18 | 25,50 |
| 02.11.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Kum | Kalemeydan | E. Turan | 4/12 | 22,20 |
| 02.11.2026 | Bursa | Handikap 14 | 1200 Kum | Vahşi Kraliçe | K. Turan | 12/12 | 8,80 |
| 01.11.2026 | İstanbul | G 3 | 1400 Çim | Saraytay | M. Türkoğlu | 12/14 | 11,55 |
| 30.10.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Kum | Fullset | E. Kaya | 11/11 | 11,65 |
| 30.10.2026 | Bursa | KV-8 | 1400 Kum | İzol Aslanı | K. Turan | 7/9 | 29,50 |
| 30.10.2026 | Bursa | Şartlı 4 | 1400 Kum | Dinamiko | E. Altın | 1/13 | 6,00 |
| 30.10.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Kum | Bolt Nonstop | F. Kıran | 9/12 | 19,10 |
| 30.10.2026 | Bursa | Handikap 16 | 2000 Kum | Yılmakenan | E. Turan | 6/12 | 10,75 |
| 27.10.2026 | Kocaeli | Maiden | 1500 Kum | Kadife Kız | S. Akcı | 8/9 | 14,95 |
Sık sorulanlar
Mahmut Turan bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 502 koşuda 34 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Mahmut Turan bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 06.11.2026, Bursa.
Mahmut Turan en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Bursa'da: 250 koşu, 22 birincilik.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.