Antrenör
Muhammed Ali Turan
Muhammed Ali Turan'ın atları son 12 ayda 73 koşuya çıktı, 12 birincilik ve 27 ilk üç derece aldı. En çok Bursa'da koştu (56 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Muhammed Ali Turan antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 73 | 12 | 6 | 9 | %16,4 | %37,0 | −%30,1 |
| Son 12 ay | 73 | 12 | 6 | 9 | %16,4 | %37,0 | −%30,1 |
| 2020'den bu yana | 313 | 39 | 30 | 41 | %12,5 | %35,1 | −%25,2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 22.10.2026, Bursa.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 73 | 12 | 6 | 9 | %16,4 | %37,0 |
| 2025 | 80 | 9 | 5 | 2 | %11,3 | %20,0 |
| 2024 | 120 | 15 | 17 | 25 | %12,5 | %47,5 |
| 2023 | 40 | 3 | 2 | 5 | %7,5 | %25,0 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 56 | 8 | 6 | 6 | %14,3 | %35,7 |
| Kocaeli | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| İstanbul | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Antalya | 4 | 4 | 0 | 0 | 4/4 | 4/4 |
| Adana | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
| İzmir | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çim · Normal | 38 | 5 | 4 | 4 | %13,2 | %34,2 |
| Kum · Normal | 15 | 3 | 1 | 3 | %20,0* | %46,7* |
| Çim · Çok Yumuşak | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Sentetik · Normal | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Çim · Biraz Ağır | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Çim · Ağır | 3 | 0 | 1 | 2 | 0/3 | 3/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 17 | 0 | 4 | 2 | %0,0* | %35,3* |
| 1201–1600 m | 33 | 4 | 2 | 5 | %12,1 | %33,3 |
| 1601–2000 m | 18 | 5 | 0 | 1 | %27,8* | %33,3* |
| 2001+ m | 5 | 3 | 0 | 1 | 3/5 | 4/5 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 61 | 8 | 6 | 8 | %13,1 | %36,1 |
| İngiliz | 12 | 4 | 0 | 1 | %33,3* | %41,7* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 27 | 5 | 1 | 3 | %18,5* | %33,3* |
| Şartlı | 23 | 4 | 3 | 3 | %17,4* | %43,5* |
| Maiden | 12 | 2 | 0 | 2 | %16,7* | %33,3* |
| KV-6 | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| KV-8 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0/2 | 2/2 |
| KV-7 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| G | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 216 | 22 | 22 | 26 | %10,2 | %32,4 |
| İstanbul | 42 | 5 | 2 | 5 | %11,9 | %28,6 |
| Kocaeli | 28 | 4 | 4 | 7 | %14,3* | %53,6* |
| İzmir | 22 | 4 | 2 | 2 | %18,2* | %36,4* |
| Antalya | 4 | 4 | 0 | 0 | 4/4 | 4/4 |
| Adana | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 115 | 14 | 9 | 20 | %12,2 | %37,4 |
| Çim · Normal | 109 | 17 | 13 | 12 | %15,6 | %38,5 |
| Sentetik · Normal | 33 | 4 | 2 | 3 | %12,1 | %27,3 |
| Kum · Nemli | 15 | 1 | 1 | 2 | %6,7* | %26,7* |
| Kum · Islak | 11 | 1 | 1 | 0 | %9,1* | %18,2* |
| Çim · Çok Yumuşak | 10 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %10,0* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 7 | 1 | 0 | 1 | 1/7 | 2/7 |
| Çim · Yumuşak | 5 | 1 | 2 | 1 | 1/5 | 4/5 |
| Çim · Biraz Ağır | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Çim · Ağır | 4 | 0 | 1 | 2 | 0/4 | 3/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 66 | 9 | 7 | 10 | %13,6 | %39,4 |
| 1201–1600 m | 144 | 12 | 19 | 18 | %8,3 | %34,0 |
| 1601–2000 m | 78 | 15 | 3 | 9 | %19,2 | %34,6 |
| 2001+ m | 25 | 3 | 1 | 4 | %12,0* | %32,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 158 | 22 | 17 | 19 | %13,9 | %36,7 |
| İngiliz | 155 | 17 | 13 | 22 | %11,0 | %33,5 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 108 | 14 | 8 | 11 | %13,0 | %30,6 |
| Şartlı | 105 | 17 | 14 | 16 | %16,2 | %44,8 |
| Maiden | 64 | 4 | 4 | 8 | %6,3 | %25,0 |
| KV-6 | 11 | 3 | 0 | 2 | %27,3* | %45,5* |
| KV-7 | 8 | 0 | 2 | 2 | 0/8 | 4/8 |
| Satış | 8 | 1 | 1 | 0 | 1/8 | 2/8 |
| KV-8 | 6 | 0 | 1 | 2 | 0/6 | 3/6 |
| G | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Turan | 14 | 3 | 2 | 2 | %21,4* | %50,0* |
| M. Bilgin | 8 | 2 | 1 | 1 | 2/8 | 4/8 |
| M. Turan | 7 | 0 | 2 | 1 | 0/7 | 3/7 |
| S. Çelik | 5 | 1 | 1 | 1 | 1/5 | 3/5 |
| Y. Gökçe | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| A. Kurşun | 4 | 3 | 0 | 0 | 3/4 | 3/4 |
| C. Altun | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| H. Gökçe | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| R. Yıldız | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| E. Atlamaz | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cevathan | 15 | 3 | 1 | 1 | %20,0* | %33,3* |
| Tarçınkız | 15 | 3 | 2 | 3 | %20,0* | %53,3* |
| Eflani | 10 | 1 | 1 | 2 | %10,0* | %40,0* |
| Salonikator | 8 | 4 | 0 | 0 | 4/8 | 4/8 |
| Cavidancan | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Soğukdağ | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Hard Drink | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Dedemhamzareis | 2 | 0 | 2 | 0 | 0/2 | 2/2 |
| Feyzanur | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| Angelova | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 22.10.2026 | Bursa | Handikap 16 | 1800 Çim | Cevathan | E. Akpınar | 6/14 | 10,70 |
| 22.10.2026 | Bursa | Handikap 16 | 1800 Çim | Soğukdağ | İ. Güreke | 10/14 | 21,55 |
| 21.10.2026 | Bursa | Handikap 14 | 1300 Çim | Cavidancan | M. Turan | 6/18 | 16,85 |
| 13.10.2026 | Kocaeli | Şartlı 19 | 1200 Kum | Hard Drink | C. Altun | 12/14 | 13,10 |
| 12.10.2026 | Bursa | Şartlı 5 | 1200 Çim | Tarçınkız | S. Çelik | 2/13 | 7,20 |
| 12.10.2026 | Bursa | Handikap 16 | 1500 Çim | Cevathan | M. Turan | 11/15 | 8,30 |
| 09.10.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1500 Çim | Uğurlu Bebek | M. Turan | 3/15 | 8,80 |
| 09.10.2026 | Bursa | Maiden | 1200 Çim | Mercan Konak | S. Çelik | 11/11 | 19,10 |
| 05.10.2026 | Bursa | Şartlı 3 | 1400 Çim | Cavidancan | H. Gökçe | 12/19 | 66,80 |
| 04.10.2026 | İstanbul | Handikap 21 | 1300 Sentetik | Tarçınkız | M. Çelik | 9/12 | 18,60 |
| 02.10.2026 | Bursa | KV-8 | 1400 Çim | Dedemhamzareis | M. Turan | 2/6 | 4,05 |
| 02.10.2026 | Bursa | KV-8 | 1400 Çim | Öztatmar | S. Çelik | 3/6 | 1,25 |
| 02.10.2026 | Bursa | Handikap 17 | 2200 Çim | Cevathan | M. Turan | 3/8 | 3,00 |
| 25.09.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1300 Çim | Cavidancan | R. Yıldız | 8/15 | 38,65 |
| 18.09.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1200 Çim | Cavidancan | R. Yıldız | 13/19 | 37,80 |
| 18.09.2026 | Bursa | Şartlı 5 | 1800 Çim | Tarçınkız | S. Çelik | 5/9 | 4,60 |
| 14.09.2026 | Bursa | Handikap 17 | 1500 Çim | Cevathan | M. Turan | 9/12 | 6,65 |
| 07.09.2026 | Bursa | Handikap 16 | 2000 Çim | Cevathan | M. Turan | 1/10 | 2,60 |
| 07.09.2026 | Bursa | Handikap 16 | 2000 Çim | Soğukdağ | Y. Gökçe | 10/10 | 7,05 |
| 06.09.2026 | Adana | Handikap 14 | 1900 Kum | Vaşak Kız | N. Demir | 3/16 | 18,75 |
Sık sorulanlar
Muhammed Ali Turan bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 73 koşuda 12 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Muhammed Ali Turan'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 22.10.2026, Bursa.
Muhammed Ali Turan en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Bursa'da: 56 koşu, 8 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.