Antrenör
Mehmet Ali Kaya
Mehmet Ali Kaya'ın atları son 12 ayda 172 koşuya çıktı, 8 birincilik ve 37 ilk üç derece aldı. En çok Bursa'da koştu (113 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Ali Kaya antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 160 | 8 | 12 | 16 | %5,0 | %22,5 | −%51,2 |
| Son 12 ay | 172 | 8 | 12 | 17 | %4,7 | %21,5 | −%54,6 |
| 2020'den bu yana | 1822 | 134 | 161 | 157 | %7,4 | %24,8 | −%53,3 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 23.08.2026, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 160 | 8 | 12 | 16 | %5,0 | %22,5 |
| 2025 | 110 | 12 | 15 | 12 | %10,9 | %35,5 |
| 2023 | 702 | 52 | 70 | 60 | %7,4 | %25,9 |
| 2022 | 790 | 58 | 62 | 68 | %7,3 | %23,8 |
| 2021 | 40 | 2 | 1 | 1 | %5,0 | %10,0 |
| 2020 | 20 | 2 | 1 | 0 | %10,0* | %15,0* |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 113 | 7 | 7 | 8 | %6,2 | %19,5 |
| Antalya | 19 | 0 | 0 | 5 | %0,0* | %26,3* |
| İzmir | 14 | 0 | 3 | 2 | %0,0* | %35,7* |
| Kocaeli | 13 | 1 | 2 | 0 | %7,7* | %23,1* |
| İstanbul | 9 | 0 | 0 | 0 | 0/9 | 0/9 |
| Ankara | 4 | 0 | 0 | 2 | 0/4 | 2/4 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 68 | 2 | 6 | 7 | %2,9 | %22,1 |
| Çim · Normal | 68 | 5 | 6 | 5 | %7,4 | %23,5 |
| Sentetik · Normal | 13 | 0 | 0 | 3 | %0,0* | %23,1* |
| Kum · Nemli | 5 | 1 | 0 | 1 | 1/5 | 2/5 |
| Kum · Islak | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Sentetik · Nemli | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Çim · Biraz Ağır | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 41 | 1 | 4 | 5 | %2,4 | %24,4 |
| 1201–1600 m | 79 | 7 | 3 | 7 | %8,9 | %21,5 |
| 1601–2000 m | 43 | 0 | 4 | 4 | %0,0 | %18,6 |
| 2001+ m | 9 | 0 | 1 | 1 | 0/9 | 2/9 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 145 | 7 | 11 | 14 | %4,8 | %22,1 |
| İngiliz | 27 | 1 | 1 | 3 | %3,7* | %18,5* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 64 | 3 | 6 | 4 | %4,7 | %20,3 |
| Maiden | 52 | 4 | 2 | 7 | %7,7 | %25,0 |
| Şartlı | 43 | 1 | 4 | 5 | %2,3 | %23,3 |
| KV-6 | 8 | 0 | 0 | 1 | 0/8 | 1/8 |
| Satış | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| KV-8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-7 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 666 | 46 | 63 | 48 | %6,9 | %23,6 |
| Antalya | 589 | 36 | 40 | 58 | %6,1 | %22,8 |
| Kocaeli | 286 | 27 | 34 | 24 | %9,4 | %29,7 |
| İzmir | 151 | 16 | 17 | 12 | %10,6 | %29,8 |
| İstanbul | 117 | 8 | 6 | 12 | %6,8 | %22,2 |
| Ankara | 9 | 0 | 1 | 3 | 0/9 | 4/9 |
| Adana | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| Şanlıurfa | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 859 | 55 | 86 | 87 | %6,4 | %26,5 |
| Çim · Normal | 435 | 37 | 39 | 31 | %8,5 | %24,6 |
| Sentetik · Normal | 286 | 18 | 15 | 21 | %6,3 | %18,9 |
| Kum · Nemli | 84 | 12 | 8 | 3 | %14,3 | %27,4 |
| Kum · Islak | 55 | 3 | 5 | 4 | %5,5 | %21,8 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 37 | 3 | 2 | 3 | %8,1 | %21,6 |
| Çim · Yumuşak | 17 | 2 | 2 | 3 | %11,8* | %41,2* |
| Çim · Biraz Ağır | 10 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %10,0* |
| Sentetik · Nemli | 10 | 0 | 0 | 3 | %0,0* | %30,0* |
| Çim · Çok Yumuşak | 10 | 2 | 0 | 0 | %20,0* | %20,0* |
| Çim · Ağır | 9 | 1 | 1 | 1 | 1/9 | 3/9 |
| Sentetik · Sulu | 5 | 1 | 2 | 0 | 1/5 | 3/5 |
| Kum · Sulu | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 427 | 34 | 37 | 38 | %8,0 | %25,5 |
| 1201–1600 m | 927 | 66 | 85 | 80 | %7,1 | %24,9 |
| 1601–2000 m | 352 | 22 | 27 | 31 | %6,3 | %22,7 |
| 2001+ m | 116 | 12 | 12 | 8 | %10,3 | %27,6 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 1491 | 100 | 138 | 113 | %6,7 | %23,5 |
| İngiliz | 331 | 34 | 23 | 44 | %10,3 | %30,5 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maiden | 592 | 43 | 53 | 49 | %7,3 | %24,5 |
| Şartlı | 534 | 42 | 56 | 52 | %7,9 | %28,1 |
| Handikap | 503 | 36 | 41 | 40 | %7,2 | %23,3 |
| Satış | 85 | 8 | 3 | 4 | %9,4 | %17,6 |
| KV-6 | 39 | 1 | 1 | 6 | %2,6 | %20,5 |
| KV-8 | 27 | 3 | 2 | 3 | %11,1* | %29,6* |
| KV-7 | 18 | 1 | 4 | 1 | %5,6* | %33,3* |
| Maiden/Satış | 10 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %20,0* |
| G | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| A | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Turan | 13 | 2 | 2 | 4 | %15,4* | %61,5* |
| C. Altun | 11 | 1 | 1 | 0 | %9,1* | %18,2* |
| İ. Güreke | 8 | 1 | 0 | 0 | 1/8 | 1/8 |
| O. Gökçe | 8 | 0 | 0 | 1 | 0/8 | 1/8 |
| İ. Gün | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| R. Ketme | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
| B. Çetin | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| M. Turan | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
| M. Akgöbek | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| S. Tırpan | 5 | 1 | 1 | 1 | 1/5 | 3/5 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şahinyürekli | 11 | 2 | 2 | 1 | %18,2* | %45,5* |
| Aden Prensi | 11 | 0 | 1 | 4 | %0,0* | %45,5* |
| Çilek Hüma | 8 | 1 | 1 | 0 | 1/8 | 2/8 |
| Hüma Ana | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
| Zeng | 6 | 1 | 3 | 1 | 1/6 | 5/6 |
| Güzelnisa | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| Güreke Hanım | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| Kayaşah | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Syrena | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Takipsiz | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23.08.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1200 Kum | Zeng | M. Turan | 3/15 | 4,40 |
| 21.08.2026 | Bursa | Handikap 16 | 2000 Kum | Benekli | C. Paso | 16/16 | 65,65 |
| 21.08.2026 | Bursa | Handikap 16 | 2000 Kum | Rüzgarsu | Ö. Özen | 8/16 | 10,40 |
| 21.08.2026 | Bursa | KV-8 | 1200 Çim | Şahinyürekli | M. Kaya | 6/8 | 11,35 |
| 21.08.2026 | Bursa | Şartlı 1 | 1300 Çim | Dağardı | A. Elmas | 7/11 | 37,10 |
| 20.08.2026 | Kocaeli | Maiden | 1400 Kum | Gül Mevsimi | R. Yıldız | 11/15 | 76,85 |
| 20.08.2026 | Kocaeli | Maiden | 1400 Kum | Uygurkızı | M. Çelik | 7/15 | 10,80 |
| 17.08.2026 | Bursa | Şartlı 5 | 2200 Çim | İhtimal | H. Turan | 10/12 | 126,40 |
| 17.08.2026 | Bursa | KV-6 | 2000 Çim | Alycone | A. Kurşun | 3/4 | 2,35 |
| 14.08.2026 | Bursa | Handikap 16 | 1700 Çim | Güzelnisa | S. Çelik | 11/15 | 12,20 |
| 14.08.2026 | Bursa | Maiden | 1200 Çim | Güreke Hanım | İ. Güreke | 1/14 | 23,25 |
| 11.08.2026 | Kocaeli | Handikap 15 | 1200 Kum | Zeng | M. Turan | 2/15 | 4,50 |
| 11.08.2026 | Kocaeli | Şartlı 5 | 1500 Kum | Esrin Hatun | A. İnci | 9/10 | 19,50 |
| 10.08.2026 | Bursa | Maiden | 2000 Çim | Yükselcandır | İ. Gün | 18/18 | 127,35 |
| 10.08.2026 | Bursa | Handikap 14 | 2200 Çim | Bay Utku | E. Akpınar | 16/20 | 8,80 |
| 10.08.2026 | Bursa | KV-6 | 1300 Çim | Kayaşah | M. Turan | 8/10 | 40,05 |
| 07.08.2026 | Bursa | Handikap 14 | 1800 Çim | Syrena | E. Akpınar | 5/14 | 3,25 |
| 07.08.2026 | Bursa | KV-7 | 1200 Çim | Devrizaman | C. Altun | 4/9 | 26,35 |
| 06.08.2026 | Kocaeli | Şartlı 1 | 1200 Kum | Prenses Sude | O. Gökçe | 7/8 | 7,00 |
| 03.08.2026 | Bursa | Şartlı 3 | 2000 Çim | Alycone | M. Bilgin | 2/12 | 3,95 |
Sık sorulanlar
Mehmet Ali Kaya bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 160 koşuda 8 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Ali Kaya'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 23.08.2026, İzmir.
Mehmet Ali Kaya en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Bursa'da: 113 koşu, 7 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.