Antrenör
Murat Türkoğlu
Murat Türkoğlu'ın atları son 12 ayda 185 koşuya çıktı, 26 birincilik ve 71 ilk üç derece aldı. En çok Bursa'da koştu (113 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Murat Türkoğlu antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 161 | 26 | 16 | 19 | %16,1 | %37,9 | +%13,2 |
| Son 12 ay | 185 | 26 | 23 | 22 | %14,1 | %38,4 | −%1,5 |
| 2020'den bu yana | 725 | 62 | 61 | 76 | %8,6 | %27,4 | −%35,4 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 06.11.2026, Bursa.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 161 | 26 | 16 | 19 | %16,1 | %37,9 |
| 2025 | 86 | 5 | 12 | 12 | %5,8 | %33,7 |
| 2024 | 105 | 8 | 7 | 13 | %7,6 | %26,7 |
| 2023 | 139 | 14 | 12 | 14 | %10,1 | %28,8 |
| 2022 | 91 | 4 | 8 | 8 | %4,4 | %22,0 |
| 2021 | 83 | 2 | 5 | 9 | %2,4 | %19,3 |
| 2020 | 60 | 3 | 1 | 1 | %5,0 | %8,3 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 113 | 20 | 12 | 10 | %17,7 | %37,2 |
| İstanbul | 31 | 1 | 5 | 6 | %3,2 | %38,7 |
| İzmir | 31 | 4 | 4 | 4 | %12,9 | %38,7 |
| Kocaeli | 8 | 1 | 1 | 2 | 1/8 | 4/8 |
| Antalya | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Adana | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 92 | 14 | 16 | 14 | %15,2 | %47,8 |
| Çim · Normal | 38 | 7 | 0 | 3 | %18,4 | %26,3 |
| Kum · Nemli | 18 | 0 | 2 | 3 | %0,0* | %27,8* |
| Sentetik · Normal | 9 | 1 | 1 | 1 | 1/9 | 3/9 |
| Kum · Islak | 7 | 0 | 1 | 1 | 0/7 | 2/7 |
| Kum · Sulu | 5 | 2 | 0 | 0 | 2/5 | 2/5 |
| Çim · Çok Yumuşak | 4 | 2 | 0 | 0 | 2/4 | 2/4 |
| Çim · Yumuşak | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| Çim · Biraz Ağır | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| Sentetik · Nemli | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 40 | 4 | 5 | 4 | %10,0 | %32,5 |
| 1201–1600 m | 89 | 13 | 8 | 11 | %14,6 | %36,0 |
| 1601–2000 m | 50 | 9 | 10 | 7 | %18,0 | %52,0 |
| 2001+ m | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 119 | 19 | 18 | 17 | %16,0 | %45,4 |
| Arap | 66 | 7 | 5 | 5 | %10,6 | %25,8 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 50 | 5 | 9 | 7 | %10,0 | %42,0 |
| Handikap | 50 | 5 | 6 | 4 | %10,0 | %30,0 |
| Maiden | 42 | 7 | 3 | 4 | %16,7 | %33,3 |
| Satış | 13 | 2 | 2 | 4 | %15,4* | %61,5* |
| KV-6 | 12 | 6 | 1 | 1 | %50,0* | %66,7* |
| KV-8 | 9 | 1 | 2 | 1 | 1/9 | 4/9 |
| KV-7 | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| G | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Maiden/Satış | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 465 | 44 | 39 | 49 | %9,5 | %28,4 |
| Adana | 76 | 4 | 4 | 4 | %5,3 | %15,8 |
| İstanbul | 73 | 3 | 7 | 11 | %4,1 | %28,8 |
| İzmir | 58 | 8 | 7 | 5 | %13,8 | %34,5 |
| Kocaeli | 39 | 1 | 4 | 5 | %2,6 | %25,6 |
| Ankara | 7 | 2 | 0 | 1 | 2/7 | 3/7 |
| Şanlıurfa | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Antalya | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 368 | 32 | 36 | 42 | %8,7 | %29,9 |
| Çim · Normal | 197 | 18 | 10 | 21 | %9,1 | %24,9 |
| Kum · Nemli | 36 | 1 | 2 | 5 | %2,8 | %22,2 |
| Sentetik · Normal | 35 | 1 | 3 | 2 | %2,9 | %17,1 |
| Kum · Islak | 26 | 1 | 4 | 2 | %3,8* | %26,9* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 20 | 1 | 2 | 3 | %5,0* | %30,0* |
| Çim · Çok Yumuşak | 19 | 5 | 1 | 1 | %26,3* | %36,8* |
| Kum · Sulu | 8 | 2 | 0 | 0 | 2/8 | 2/8 |
| Çim · Yumuşak | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| Çim · Biraz Ağır | 4 | 1 | 1 | 0 | 1/4 | 2/4 |
| Çim · Ağır | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Sentetik · Nemli | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 162 | 14 | 15 | 12 | %8,6 | %25,3 |
| 1201–1600 m | 353 | 27 | 26 | 35 | %7,6 | %24,9 |
| 1601–2000 m | 175 | 17 | 17 | 22 | %9,7 | %32,0 |
| 2001+ m | 35 | 4 | 3 | 7 | %11,4 | %40,0 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 379 | 36 | 40 | 43 | %9,5 | %31,4 |
| Arap | 346 | 26 | 21 | 33 | %7,5 | %23,1 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 218 | 17 | 21 | 21 | %7,8 | %27,1 |
| Handikap | 212 | 14 | 14 | 21 | %6,6 | %23,1 |
| Maiden | 167 | 18 | 15 | 14 | %10,8 | %28,1 |
| KV-6 | 36 | 7 | 3 | 4 | %19,4 | %38,9 |
| Satış | 32 | 3 | 4 | 9 | %9,4 | %50,0 |
| KV-8 | 22 | 3 | 2 | 3 | %13,6* | %36,4* |
| KV-7 | 15 | 0 | 0 | 3 | %0,0* | %20,0* |
| Maiden/Satış | 9 | 0 | 1 | 0 | 0/9 | 1/9 |
| G | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
| A | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Kadın Amatör Binici | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Çiçek | 30 | 9 | 6 | 3 | %30,0 | %60,0 |
| N. Avci | 13 | 2 | 1 | 0 | %15,4* | %23,1* |
| M. Turan | 11 | 3 | 1 | 3 | %27,3* | %63,6* |
| E. Bozdağ | 9 | 0 | 3 | 1 | 0/9 | 4/9 |
| G. Özçelik | 8 | 1 | 1 | 1 | 1/8 | 3/8 |
| A. Yıldız | 7 | 0 | 2 | 2 | 0/7 | 4/7 |
| M. Bilgin | 7 | 1 | 1 | 1 | 1/7 | 3/7 |
| O. Gökçe | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| O. Atmaca | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| C. Paso | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hifa Güzeli | 13 | 1 | 1 | 1 | %7,7* | %23,1* |
| Saraytay | 11 | 3 | 0 | 1 | %27,3* | %36,4* |
| Lake Eagle | 11 | 1 | 1 | 0 | %9,1* | %18,2* |
| Drecari | 9 | 2 | 3 | 2 | 2/9 | 7/9 |
| Dilarasultanım | 9 | 0 | 0 | 1 | 0/9 | 1/9 |
| Tataruşağı | 8 | 2 | 2 | 0 | 2/8 | 4/8 |
| Çelik Mengene | 7 | 2 | 1 | 1 | 2/7 | 4/7 |
| Kara Bereli | 7 | 4 | 1 | 0 | 4/7 | 5/7 |
| Paksuhan | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| Desesperados | 7 | 1 | 1 | 2 | 1/7 | 4/7 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 06.11.2026 | Bursa | KV-6 | 1900 Kum | Çelik Mengene | M. Çiçek | 7/8 | 3,20 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1400 Sentetik | Hifa Güzeli | A. Yıldız | 10/10 | 24,85 |
| 01.11.2026 | İstanbul | G 3 | 1400 Çim | Saraytay | M. Turan | 12/14 | 11,55 |
| 30.10.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1200 Kum | Emsalli Er | C. Paso | 11/17 | 11,15 |
| 30.10.2026 | Bursa | Şartlı 4 | 1400 Kum | Hatun Didem | M. Bilgin | 4/13 | 31,85 |
| 30.10.2026 | Bursa | Handikap 16 | 2000 Kum | Emery | İ. Güreke | 11/12 | 48,50 |
| 26.10.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1400 Çim | Hifa Güzeli | A. İnci | 4/7 | 14,45 |
| 23.10.2026 | Bursa | Şartlı 19 | 1400 Çim | Emery | C. Paso | 9/19 | 39,45 |
| 23.10.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Çim | Ortunç | H. Gökçe | 13/13 | 46,05 |
| 23.10.2026 | Bursa | KV-6 | 1300 Çim | Saraytay | M. Turan | 1/14 | 8,95 |
| 22.10.2026 | Bursa | KV-6 | 1500 Çim | Bambi Bambo | M. Çiçek | 1/4 | 1,10 |
| 12.10.2026 | Bursa | Şartlı 19 | 2000 Çim | Emery | C. Paso | 11/19 | 79,85 |
| 12.10.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Çim | Catcool | C. Altun | 9/11 | 12,80 |
| 12.10.2026 | Bursa | Şartlı 5 | 1200 Çim | Akçaova | M. Çelik | 12/13 | 13,75 |
| 09.10.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1500 Çim | Saraytay | M. Turan | 1/15 | 25,80 |
| 09.10.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1500 Çim | Kazan Giril | R. Yıldız | 11/15 | 26,80 |
| 09.10.2026 | Bursa | Maiden | 1200 Çim | Hatun Didem | O. Gökçe | 5/11 | 24,30 |
| 06.10.2026 | Kocaeli | KV-7 | 2000 Kum | Kara Bereli | M. Çiçek | 4/11 | 5,35 |
| 05.10.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Çim | Hifa Güzeli | A. İnci | 1/13 | 36,35 |
| 18.09.2026 | İstanbul | G 3 | 1400 Çim | Saraytay | A. Kaçmaz | 12/21 | 107,50 |
Sık sorulanlar
Murat Türkoğlu bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 161 koşuda 26 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Murat Türkoğlu'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 06.11.2026, Bursa.
Murat Türkoğlu en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Bursa'da: 113 koşu, 20 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.