Apranti (AP)AP nedir?
Fatih Sultan Mehmet Sansar
Fatih Sultan Mehmet Sansar son 12 ayda 626 koşuya çıktı, 48 birincilik ve 149 ilk üç derece aldı. En çok Adana'da koştu (254 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Fatih Sultan Mehmet Sansar jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 499 | 34 | 34 | 45 | %6,8 | %22,6 | −%24,7 |
| Son 12 ay | 626 | 48 | 52 | 49 | %7,7 | %23,8 | −%26,4 |
| 2020'den bu yana | 2043 | 184 | 183 | 201 | %9,0 | %27,8 | −%31,1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Programın tamamı: İstanbul at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 499 | 34 | 34 | 45 | %6,8 | %22,6 |
| 2025 | 629 | 68 | 86 | 60 | %10,8 | %34,0 |
| 2024 | 665 | 64 | 51 | 79 | %9,6 | %29,2 |
| 2023 | 243 | 18 | 12 | 16 | %7,4 | %18,9 |
| 2022 | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 254 | 15 | 25 | 19 | %5,9 | %23,2 |
| Ankara | 218 | 15 | 15 | 22 | %6,9 | %23,9 |
| Antalya | 81 | 5 | 5 | 5 | %6,2 | %18,5 |
| İstanbul | 48 | 8 | 5 | 2 | %16,7 | %31,3 |
| Kocaeli | 11 | 2 | 1 | 0 | %18,2* | %27,3* |
| İzmir | 9 | 3 | 0 | 1 | 3/9 | 4/9 |
| Bursa | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 243 | 24 | 17 | 19 | %9,9 | %24,7 |
| Çim · Normal | 144 | 8 | 14 | 15 | %5,6 | %25,7 |
| Sentetik · Normal | 105 | 10 | 8 | 7 | %9,5 | %23,8 |
| Kum · Nemli | 36 | 1 | 5 | 0 | %2,8 | %16,7 |
| Kum · Islak | 28 | 2 | 4 | 4 | %7,1* | %35,7* |
| Kum · Sulu | 22 | 1 | 3 | 0 | %4,5* | %18,2* |
| Çim · Yumuşak | 14 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %14,3* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 10 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Sentetik · Nemli | 9 | 1 | 0 | 1 | 1/9 | 2/9 |
| Çim · Ağır | 6 | 1 | 0 | 2 | 1/6 | 3/6 |
| Çim · Çok Yumuşak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Sentetik · Islak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 100 | 6 | 7 | 6 | %6,0 | %19,0 |
| 1201–1600 m | 329 | 19 | 27 | 22 | %5,8 | %20,7 |
| 1601–2000 m | 141 | 16 | 12 | 15 | %11,3 | %30,5 |
| 2001+ m | 56 | 7 | 6 | 6 | %12,5 | %33,9 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 329 | 29 | 27 | 29 | %8,8 | %25,8 |
| İngiliz | 297 | 19 | 25 | 20 | %6,4 | %21,5 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 959 | 85 | 77 | 96 | %8,9 | %26,9 |
| Ankara | 805 | 72 | 78 | 87 | %8,9 | %29,4 |
| İstanbul | 131 | 14 | 15 | 9 | %10,7 | %29,0 |
| Antalya | 101 | 7 | 7 | 5 | %6,9 | %18,8 |
| Kocaeli | 20 | 2 | 4 | 3 | %10,0* | %45,0* |
| İzmir | 11 | 4 | 0 | 1 | %36,4* | %45,5* |
| Bursa | 8 | 0 | 1 | 0 | 0/8 | 1/8 |
| Şanlıurfa | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| Elazığ | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 938 | 93 | 83 | 90 | %9,9 | %28,4 |
| Çim · Normal | 645 | 56 | 64 | 70 | %8,7 | %29,5 |
| Sentetik · Normal | 153 | 12 | 15 | 11 | %7,8 | %24,8 |
| Kum · Nemli | 77 | 5 | 7 | 7 | %6,5 | %24,7 |
| Kum · Islak | 62 | 4 | 5 | 10 | %6,5 | %30,6 |
| Çim · Çok Yumuşak | 42 | 4 | 2 | 3 | %9,5 | %21,4 |
| Kum · Sulu | 37 | 4 | 4 | 0 | %10,8 | %21,6 |
| Çim · Yumuşak | 32 | 2 | 3 | 3 | %6,3 | %25,0 |
| Çim · Ağır | 21 | 1 | 0 | 5 | %4,8* | %28,6* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 17 | 1 | 0 | 1 | %5,9* | %11,8* |
| Sentetik · Nemli | 12 | 2 | 0 | 1 | %16,7* | %25,0* |
| Sentetik · Islak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 337 | 25 | 32 | 34 | %7,4 | %27,0 |
| 1201–1600 m | 1026 | 85 | 86 | 85 | %8,3 | %25,0 |
| 1601–2000 m | 487 | 51 | 43 | 58 | %10,5 | %31,2 |
| 2001+ m | 193 | 23 | 22 | 24 | %11,9 | %35,8 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 1028 | 89 | 80 | 100 | %8,7 | %26,2 |
| İngiliz | 1015 | 95 | 103 | 101 | %9,4 | %29,5 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Canpolatlı | 58 | 10 | 9 | 7 | %17,2 | %44,8 |
| Y. Misdik | 15 | 1 | 2 | 1 | %6,7* | %26,7* |
| M. Güneş | 14 | 1 | 1 | 1 | %7,1* | %21,4* |
| R. Kaya | 14 | 1 | 1 | 1 | %7,1* | %21,4* |
| C. Şimşek | 13 | 1 | 1 | 3 | %7,7* | %38,5* |
| Ü. Arslan | 13 | 1 | 3 | 2 | %7,7* | %46,2* |
| Y. Çağlar | 13 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %7,7* |
| H. Kabukcı | 12 | 1 | 2 | 1 | %8,3* | %33,3* |
| M. Özyiğit | 11 | 1 | 0 | 0 | %9,1* | %9,1* |
| A. Ciğer | 11 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %27,3* |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Toruncalas | 12 | 5 | 1 | 3 | %41,7* | %75,0* |
| Seyret Beni | 9 | 0 | 1 | 1 | 0/9 | 2/9 |
| Atlı Fırtına | 9 | 1 | 3 | 2 | 1/9 | 6/9 |
| Ateş Reisi | 9 | 2 | 2 | 0 | 2/9 | 4/9 |
| Pineal Code | 8 | 2 | 2 | 0 | 2/8 | 4/8 |
| Walk With Stars | 7 | 2 | 0 | 0 | 2/7 | 2/7 |
| Vetcihan | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
| Kasap Ender | 6 | 1 | 2 | 0 | 1/6 | 3/6 |
| Dinamit Kız | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| Salamcı Hayrettin | 6 | 1 | 1 | 0 | 1/6 | 2/6 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.11.2026 | İstanbul | G 2 | 2000 Sentetik | İphiklos | H. Kabukcı | 7/10 | 16,35 |
| 08.11.2026 | İstanbul | KV-6 | 2000 Sentetik | Seyret Beni | B. Tanrıkulu | 4/8 | 6,85 |
| 07.11.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1600 Çim | Üçnur | M. Demirol | 7/12 | 25,35 |
| 07.11.2026 | Ankara | Maiden | 1500 Kum | Dövenkız | Ş. Aydemir | 7/9 | 19,70 |
| 07.11.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1200 Çim | Süperoğlan | U. Arslan | 7/8 | 6,45 |
| 07.11.2026 | Ankara | Maiden | 1500 Kum | Feratun | M. Canpolatlı | 5/9 | 3,85 |
| 05.11.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1900 Çim | Çalıştay | M. Canpolatlı | 1/11 | 20,55 |
| 05.11.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1500 Kum | Hazan Sabahı | M. Canpolatlı | 3/8 | 9,80 |
| 05.11.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Kum | Kızım Fatma | O. Bulut | 6/8 | 27,85 |
| 03.11.2026 | Adana | Handikap 15 | 1400 Sentetik | Dodokan | A. Karakuş | 13/17 | 48,95 |
| 03.11.2026 | Adana | Şartlı 5 | 2100 Kum | Cihana Bedel | Ç. Arslan | 3/12 | 19,60 |
| 03.11.2026 | Adana | Maiden | 1300 Kum | Atlas Han | S. Ceylan | 1/10 | 1,05 |
| 03.11.2026 | Adana | Maiden | 1300 Kum | Pınar Çiçek | S. Polat | 8/11 | 27,50 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1200 Sentetik | Son Of Kerem | T. Türkmen | 1/16 | 2,10 |
| 01.11.2026 | Adana | KV-6 | 1900 Sentetik | Lamazi Gogo | Y. Misdik | 7/9 | 16,00 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1200 Sentetik | Lady Fire | M. Özyiğit | 6/18 | 13,65 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1900 Kum | Esenyıl | V. Tekin | 7/11 | 18,65 |
| 31.10.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Kum | Dövenkız | Ş. Aydemir | 8/10 | 14,95 |
| 31.10.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Kum | Beşpınar | C. Katı | 4/9 | 8,00 |
| 29.10.2026 | Ankara | KV-6 | 1300 Çim | Çimen Bera | T. Kara | 7/7 | 35,05 |
Sık sorulanlar
Fatih Sultan Mehmet Sansar bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 499 koşuda 34 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Fatih Sultan Mehmet Sansar bugün hangi atlara biniyor?
İstanbul 5. koşu 16:00, SEYRET BENİ; İstanbul 6. koşu 16:30, İPHİKLOS.
Fatih Sultan Mehmet Sansar en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Adana'da: 254 koşu, 15 birincilik.
Fatih Sultan Mehmet Sansar apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.