Antrenör
Tamer Oğuzhan Kara
Tamer Oğuzhan Kara'ın atları son 12 ayda 160 koşuya çıktı, 17 birincilik ve 51 ilk üç derece aldı. En çok Ankara'da koştu (51 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Tamer Oğuzhan Kara antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 136 | 14 | 18 | 12 | %10,3 | %32,4 | −%32,6 |
| Son 12 ay | 160 | 17 | 18 | 16 | %10,6 | %31,9 | −%23,7 |
| 2020'den bu yana | 273 | 28 | 35 | 32 | %10,3 | %34,8 | −%42,3 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Programın tamamı: Adana at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 136 | 14 | 18 | 12 | %10,3 | %32,4 |
| 2025 | 108 | 13 | 10 | 17 | %12,0 | %37,0 |
| 2024 | 29 | 1 | 7 | 3 | %3,4* | %37,9* |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 51 | 2 | 8 | 5 | %3,9 | %29,4 |
| Adana | 40 | 3 | 3 | 2 | %7,5 | %20,0 |
| İstanbul | 39 | 6 | 2 | 3 | %15,4 | %28,2 |
| Antalya | 14 | 2 | 1 | 4 | %14,3* | %50,0* |
| İzmir | 12 | 4 | 4 | 2 | %33,3* | %83,3* |
| Bursa | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 46 | 7 | 8 | 5 | %15,2 | %43,5 |
| Sentetik · Normal | 45 | 5 | 4 | 3 | %11,1 | %26,7 |
| Çim · Normal | 30 | 0 | 2 | 2 | %0,0 | %13,3 |
| Kum · Nemli | 10 | 1 | 3 | 2 | %10,0* | %60,0* |
| Çim · Yumuşak | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
| Sentetik · Nemli | 7 | 1 | 0 | 1 | 1/7 | 2/7 |
| Kum · Islak | 5 | 1 | 0 | 2 | 1/5 | 3/5 |
| Çim · Çok Yumuşak | 5 | 1 | 0 | 1 | 1/5 | 2/5 |
| Çim · Çok Ağır | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 26 | 2 | 2 | 3 | %7,7* | %26,9* |
| 1201–1600 m | 95 | 10 | 10 | 10 | %10,5 | %31,6 |
| 1601–2000 m | 23 | 2 | 5 | 2 | %8,7* | %39,1* |
| 2001+ m | 16 | 3 | 1 | 1 | %18,8* | %31,3* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 82 | 11 | 10 | 6 | %13,4 | %32,9 |
| İngiliz | 78 | 6 | 8 | 10 | %7,7 | %30,8 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 45 | 3 | 5 | 6 | %6,7 | %31,1 |
| Maiden | 37 | 3 | 2 | 3 | %8,1 | %21,6 |
| Handikap | 35 | 3 | 3 | 5 | %8,6 | %31,4 |
| G | 14 | 5 | 2 | 0 | %35,7* | %50,0* |
| Satış | 7 | 1 | 2 | 0 | 1/7 | 3/7 |
| KV-6 | 7 | 1 | 1 | 0 | 1/7 | 2/7 |
| KV-7 | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| KV-8 | 4 | 1 | 1 | 1 | 1/4 | 3/4 |
| KV-9 | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-18 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 125 | 10 | 15 | 18 | %8,0 | %34,4 |
| İstanbul | 70 | 9 | 11 | 4 | %12,9 | %34,3 |
| Adana | 43 | 3 | 4 | 2 | %7,0 | %20,9 |
| Antalya | 15 | 2 | 1 | 4 | %13,3* | %46,7* |
| İzmir | 12 | 4 | 4 | 2 | %33,3* | %83,3* |
| Bursa | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Kocaeli | 3 | 0 | 0 | 2 | 0/3 | 2/3 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 79 | 10 | 10 | 14 | %12,7 | %43,0 |
| Çim · Normal | 79 | 3 | 8 | 7 | %3,8 | %22,8 |
| Sentetik · Normal | 59 | 7 | 9 | 4 | %11,9 | %33,9 |
| Kum · Nemli | 14 | 2 | 5 | 2 | %14,3* | %64,3* |
| Çim · Çok Yumuşak | 10 | 1 | 0 | 2 | %10,0* | %30,0* |
| Çim · Yumuşak | 8 | 0 | 1 | 0 | 0/8 | 1/8 |
| Sentetik · Nemli | 7 | 1 | 0 | 1 | 1/7 | 2/7 |
| Kum · Islak | 6 | 1 | 0 | 2 | 1/6 | 3/6 |
| Çim · Çok Ağır | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 4 | 1 | 2 | 0 | 1/4 | 3/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 40 | 4 | 3 | 8 | %10,0 | %37,5 |
| 1201–1600 m | 177 | 19 | 23 | 19 | %10,7 | %34,5 |
| 1601–2000 m | 33 | 2 | 7 | 4 | %6,1 | %39,4 |
| 2001+ m | 23 | 3 | 2 | 1 | %13,0* | %26,1* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 161 | 18 | 22 | 17 | %11,2 | %35,4 |
| İngiliz | 112 | 10 | 13 | 15 | %8,9 | %33,9 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 70 | 8 | 9 | 11 | %11,4 | %40,0 |
| Maiden | 66 | 5 | 5 | 9 | %7,6 | %28,8 |
| Handikap | 48 | 5 | 5 | 8 | %10,4 | %37,5 |
| G | 30 | 6 | 4 | 1 | %20,0 | %36,7 |
| KV-6 | 13 | 1 | 3 | 0 | %7,7* | %30,8* |
| Satış | 12 | 2 | 5 | 0 | %16,7* | %58,3* |
| KV-7 | 12 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %16,7* |
| KV-8 | 12 | 1 | 2 | 1 | %8,3* | %33,3* |
| KV-9 | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
| Kısa Vade Handikap | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-18 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Maiden/Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| E. Çankaya | 18 | 1 | 2 | 1 | %5,6* | %22,2* |
| V. Abiş | 15 | 2 | 2 | 1 | %13,3* | %33,3* |
| M. Kaya | 12 | 4 | 3 | 3 | %33,3* | %83,3* |
| A. Çelik | 10 | 0 | 2 | 0 | %0,0* | %20,0* |
| M. Çelik | 8 | 1 | 1 | 1 | 1/8 | 3/8 |
| M. Çelik | 8 | 3 | 1 | 2 | 3/8 | 6/8 |
| F. Bebek | 8 | 0 | 1 | 0 | 0/8 | 1/8 |
| M. Uyar | 8 | 1 | 2 | 1 | 1/8 | 4/8 |
| A. Kurşun | 7 | 1 | 2 | 1 | 1/7 | 4/7 |
| S. Çelik | 7 | 0 | 1 | 1 | 0/7 | 2/7 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nine Trees | 13 | 3 | 3 | 4 | %23,1* | %76,9* |
| Aksu Efe | 12 | 1 | 3 | 2 | %8,3* | %50,0* |
| Beyazışık | 12 | 6 | 3 | 0 | %50,0* | %75,0* |
| Benim Sultanım | 10 | 1 | 0 | 0 | %10,0* | %10,0* |
| Grently Wins | 8 | 1 | 1 | 1 | 1/8 | 3/8 |
| Metincim | 7 | 1 | 2 | 0 | 1/7 | 3/7 |
| Apollon | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| Emsidi | 7 | 1 | 0 | 2 | 1/7 | 3/7 |
| Denizares | 6 | 1 | 2 | 1 | 1/6 | 4/6 |
| Fırtına Aksu | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.11.2026 | Ankara | Satış 3 | 2000 Kum | Nine Trees | M. Çelik | 2/5 | 1,90 |
| 31.10.2026 | Ankara | G 1 | 1600 Çim | Aksu Efe | E. Çankaya | 4/13 | 43,15 |
| 31.10.2026 | Ankara | Handikap 21 | 2200 Kum | Atomic Cat | S. Çelik | 3/5 | 4,85 |
| 31.10.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1300 Kum | Denizares | E. Çankaya | 3/7 | 3,20 |
| 30.10.2026 | İstanbul | G 3 | 2400 Çim | Beyazışık | E. Çankaya | 1/12 | 4,60 |
| 30.10.2026 | İstanbul | Satış 3 | 1500 Sentetik | Nine Trees | M. Çelik | 1/13 | 2,60 |
| 29.10.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 1400 Çim | Benim Sultanım | S. Yazıcıoğlu | 9/12 | 19,10 |
| 29.10.2026 | Ankara | KV-6 | 1300 Çim | Çimen Bera | F. Sansar | 7/7 | 35,05 |
| 24.10.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Çim | Adalınebowman | M. Keskin | 7/10 | 28,45 |
| 23.10.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 2100 Sentetik | Nine Trees | M. Çelik | 1/9 | 3,55 |
| 22.10.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1600 Çim | Kızıl Arya | S. Çelik | 5/12 | 12,30 |
| 22.10.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Çim | Çimen Bera | E. Çankaya | 6/9 | 15,35 |
| 18.10.2026 | İstanbul | G 1 | 1500 Sentetik | Beyazışık | E. Çankaya | 5/11 | 36,20 |
| 18.10.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1300 Sentetik | Denizares | E. Çankaya | 2/6 | 7,50 |
| 15.10.2026 | Ankara | Şartlı 3 | 1200 Kum | Kızıl Arya | S. Çelik | 2/9 | 5,40 |
| 14.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1500 Sentetik | Çimen Bera | H. Çizik | 8/9 | 15,60 |
| 14.10.2026 | İstanbul | G 1 | 1600 Çim | Deniz Kestanesi | A. Kurşun | 10/17 | 6,05 |
| 11.10.2026 | Adana | Maiden | 1400 Sentetik | Miranhan | S. Çelik | 3/13 | 12,50 |
| 11.10.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1200 Sentetik | Benim Sultanım | E. Çankaya | 4/12 | 5,25 |
| 11.10.2026 | Adana | KV-7 | 1900 Sentetik | Nine Trees | A. Çelik | 2/9 | 5,40 |
Sık sorulanlar
Tamer Oğuzhan Kara bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 136 koşuda 14 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Tamer Oğuzhan Kara'ın bugün koşan atları hangileri?
Adana 4. koşu 19:00, DENİZ KESTANESİ.
Tamer Oğuzhan Kara en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Ankara'da: 51 koşu, 2 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.