Antrenör
Alper Ciğer
Alper Ciğer'ın atları son 12 ayda 26 koşuya çıktı, 3 birincilik ve 8 ilk üç derece aldı. En çok Adana'da koştu (12 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Alper Ciğer antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 22 | 1 | 2 | 2 | %4,5* | %22,7* | – |
| Son 12 ay | 26 | 3 | 3 | 2 | %11,5* | %30,8* | – |
| 2020'den bu yana | 498 | 88 | 59 | 61 | %17,7 | %41,8 | −%15,0 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 18.10.2026, Adana.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 22 | 1 | 2 | 2 | %4,5* | %22,7* |
| 2025 | 27 | 11 | 4 | 4 | %40,7* | %70,4* |
| 2024 | 15 | 7 | 2 | 0 | %46,7* | %60,0* |
| 2023 | 16 | 9 | 3 | 2 | %56,3* | %87,5* |
| 2022 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| 2021 | 186 | 31 | 17 | 21 | %16,7 | %37,1 |
| 2020 | 231 | 29 | 31 | 32 | %12,6 | %39,8 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 12 | 2 | 3 | 1 | %16,7* | %50,0* |
| Ankara | 12 | 1 | 0 | 1 | %8,3* | %16,7* |
| İstanbul | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çim · Normal | 10 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %10,0* |
| Kum · Normal | 6 | 2 | 1 | 1 | 2/6 | 4/6 |
| Sentetik · Normal | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| 1201–1600 m | 16 | 3 | 3 | 1 | %18,8* | %43,8* |
| 1601–2000 m | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| 2001+ m | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 26 | 3 | 3 | 2 | %11,5* | %30,8* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 12 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %16,7* |
| Şartlı | 8 | 2 | 2 | 0 | 2/8 | 4/8 |
| Satış | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| KV-6 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| Maiden | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 217 | 32 | 33 | 24 | %14,7 | %41,0 |
| Ankara | 212 | 40 | 19 | 26 | %18,9 | %40,1 |
| İstanbul | 52 | 13 | 4 | 8 | %25,0 | %48,1 |
| Kocaeli | 9 | 2 | 2 | 2 | 2/9 | 6/9 |
| Bursa | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
| Şanlıurfa | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çim · Normal | 205 | 28 | 25 | 27 | %13,7 | %39,0 |
| Kum · Normal | 201 | 37 | 25 | 23 | %18,4 | %42,3 |
| Kum · Nemli | 24 | 7 | 2 | 4 | %29,2* | %54,2* |
| Sentetik · Normal | 22 | 4 | 2 | 2 | %18,2* | %36,4* |
| Kum · Islak | 17 | 2 | 4 | 1 | %11,8* | %41,2* |
| Çim · Yumuşak | 13 | 3 | 1 | 3 | %23,1* | %53,8* |
| Çim · Çok Yumuşak | 6 | 2 | 0 | 1 | 2/6 | 3/6 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 4 | 3 | 0 | 0 | 3/4 | 3/4 |
| Çim · Biraz Ağır | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 87 | 17 | 15 | 11 | %19,5 | %49,4 |
| 1201–1600 m | 213 | 38 | 23 | 32 | %17,8 | %43,7 |
| 1601–2000 m | 138 | 20 | 16 | 8 | %14,5 | %31,9 |
| 2001+ m | 60 | 13 | 5 | 10 | %21,7 | %46,7 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 394 | 69 | 47 | 40 | %17,5 | %39,6 |
| Arap | 104 | 19 | 12 | 21 | %18,3 | %50,0 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 165 | 19 | 12 | 22 | %11,5 | %32,1 |
| Şartlı | 137 | 27 | 27 | 16 | %19,7 | %51,1 |
| Maiden | 87 | 14 | 9 | 13 | %16,1 | %41,4 |
| KV-8 | 21 | 7 | 1 | 2 | %33,3* | %47,6* |
| KV-6 | 19 | 5 | 3 | 2 | %26,3* | %52,6* |
| G | 17 | 8 | 2 | 2 | %47,1* | %70,6* |
| KV-7 | 17 | 4 | 2 | 1 | %23,5* | %41,2* |
| A | 13 | 2 | 1 | 1 | %15,4* | %30,8* |
| Satış | 11 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %27,3* |
| KV-9 | 9 | 2 | 1 | 0 | 2/9 | 3/9 |
| KV-18 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Maiden/Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| F. Sansar | 11 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %27,3* |
| A. Çelik | 4 | 1 | 1 | 0 | 1/4 | 2/4 |
| U. Temur | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| M. Çelik | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| S. Çelik | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| M. Arslan | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| K. Demirel | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
| İ. Yıldırım | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| V. Abiş | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| G. Kocakaya | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Mister Min Jou | 10 | 2 | 1 | 0 | %20,0* | %30,0* |
| Ağa Halil | 8 | 0 | 0 | 2 | 0/8 | 2/8 |
| Son Of Kerem | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| Good Luck Charm | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Eagle Arrow | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| Ottantotto | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Fatma Zeryam | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
| Double Heart | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18.10.2026 | Adana | Şartlı 1 | 1300 Kum | Eagle Arrow | F. Sansar | 2/12 | 3,95 |
| 11.10.2026 | Adana | Maiden | 1400 Sentetik | Son Of Kerem | F. Sansar | 2/13 | 3,35 |
| 29.09.2026 | Adana | Handikap 14 | 2100 Sentetik | Ağa Halil | S. Çelik | 5/15 | 5,60 |
| 27.09.2026 | Adana | Handikap 16 | 1400 Sentetik | Mister Min Jou | M. Arslan | 14/16 | 54,50 |
| 13.09.2026 | Adana | Şartlı 5 | 1200 Sentetik | Mister Min Jou | F. Sansar | 9/15 | 37,40 |
| 12.09.2026 | Ankara | Şartlı 3 | 1600 Çim | Ağa Halil | F. Sansar | 6/8 | 14,75 |
| 27.08.2026 | Ankara | Handikap 14 | 2200 Çim | Ağa Halil | K. Demirel | 3/8 | 15,60 |
| 20.08.2026 | Ankara | Şartlı 19 | 1300 Çim | Ottantotto | U. Temur | –/8 | 0,00 |
| 18.08.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1900 Çim | Ağa Halil | F. Sansar | 7/10 | 27,55 |
| 13.08.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1200 Kum | Mister Min Jou | İ. Yıldırım | 11/11 | 16,05 |
| 14.07.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1600 Çim | Good Luck Charm | U. Temur | 7/13 | 41,90 |
| 02.07.2026 | Ankara | Handikap 16 | 1400 Çim | Mister Min Jou | F. Sansar | 10/10 | 24,45 |
| 30.06.2026 | Ankara | Satış 2 | 2200 Çim | Good Luck Charm | F. Sansar | 4/6 | 16,15 |
| 26.06.2026 | Ankara | Satış 3 | 1400 Çim | Ağa Halil | F. Sansar | 6/7 | 14,50 |
| 14.06.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1000 Çim | Son Of Kerem | A. Çelik | 5/11 | 1,90 |
| 14.06.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1200 Sentetik | Mister Min Jou | M. Çelik | 8/8 | 8,25 |
| 11.06.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1600 Çim | Ağa Halil | V. Abiş | 5/8 | 3,05 |
| 23.03.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1300 Kum | Mister Min Jou | M. Çelik | 1/8 | 4,40 |
| 15.02.2026 | Adana | Handikap 15 | 1200 Kum | Mister Min Jou | F. Sansar | 4/7 | 7,55 |
| 14.02.2026 | Adana | Handikap 15 | 1400 Kum | Ağa Halil | F. Sansar | 8/9 | 4,90 |
Sık sorulanlar
Alper Ciğer bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 22 koşuda 1 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Alper Ciğer'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 18.10.2026, Adana.
Alper Ciğer en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Adana'da: 12 koşu, 2 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.