Apranti (AP)AP nedir?
Enes Atlamaz
Enes Atlamaz son 12 ayda 525 koşuya çıktı, 32 birincilik ve 113 ilk üç derece aldı. En çok Adana'da koştu (251 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Enes Atlamaz jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 464 | 27 | 34 | 33 | %5,8 | %20,3 | −%55,8 |
| Son 12 ay | 525 | 32 | 41 | 40 | %6,1 | %21,5 | −%48,5 |
| 2020'den bu yana | 847 | 45 | 62 | 70 | %5,3 | %20,9 | −%35,8 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Programın tamamı: Adana at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 464 | 27 | 34 | 33 | %5,8 | %20,3 |
| 2025 | 278 | 15 | 26 | 28 | %5,4 | %24,8 |
| 2024 | 100 | 3 | 2 | 9 | %3,0 | %14,0 |
| 2023 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 251 | 8 | 19 | 14 | %3,2 | %16,3 |
| Ankara | 142 | 10 | 10 | 12 | %7,0 | %22,5 |
| Antalya | 33 | 5 | 3 | 2 | %15,2 | %30,3 |
| İstanbul | 29 | 2 | 2 | 3 | %6,9* | %24,1* |
| Bursa | 29 | 3 | 3 | 1 | %10,3* | %24,1* |
| Kocaeli | 20 | 1 | 2 | 4 | %5,0* | %35,0* |
| Elazığ | 13 | 1 | 2 | 3 | %7,7* | %46,2* |
| İzmir | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
| Şanlıurfa | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 199 | 10 | 16 | 15 | %5,0 | %20,6 |
| Çim · Normal | 109 | 6 | 3 | 8 | %5,5 | %15,6 |
| Sentetik · Normal | 83 | 7 | 9 | 4 | %8,4 | %24,1 |
| Kum · Sulu | 35 | 1 | 4 | 4 | %2,9 | %25,7 |
| Kum · Nemli | 33 | 3 | 3 | 5 | %9,1 | %33,3 |
| Kum · Islak | 21 | 1 | 3 | 1 | %4,8* | %23,8* |
| Çim · Yumuşak | 20 | 1 | 1 | 3 | %5,0* | %25,0* |
| Çim · Çok Yumuşak | 10 | 1 | 1 | 0 | %10,0* | %20,0* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Çim · Ağır | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Çim · Biraz Ağır | 4 | 1 | 1 | 0 | 1/4 | 2/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 82 | 3 | 6 | 7 | %3,7 | %19,5 |
| 1201–1600 m | 263 | 14 | 16 | 17 | %5,3 | %17,9 |
| 1601–2000 m | 122 | 8 | 11 | 12 | %6,6 | %25,4 |
| 2001+ m | 58 | 7 | 8 | 4 | %12,1 | %32,8 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 290 | 15 | 23 | 17 | %5,2 | %19,0 |
| İngiliz | 235 | 17 | 18 | 23 | %7,2 | %24,7 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 434 | 12 | 31 | 29 | %2,8 | %16,6 |
| Ankara | 223 | 14 | 18 | 20 | %6,3 | %23,3 |
| İstanbul | 40 | 2 | 2 | 6 | %5,0 | %25,0 |
| Antalya | 37 | 6 | 3 | 2 | %16,2 | %29,7 |
| Bursa | 35 | 3 | 4 | 1 | %8,6 | %22,9 |
| Elazığ | 33 | 4 | 2 | 5 | %12,1 | %33,3 |
| Kocaeli | 29 | 2 | 2 | 4 | %6,9* | %27,6* |
| Şanlıurfa | 8 | 1 | 0 | 2 | 1/8 | 3/8 |
| İzmir | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
| Diyarbakır | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 343 | 14 | 22 | 31 | %4,1 | %19,5 |
| Çim · Normal | 241 | 12 | 14 | 18 | %5,0 | %18,3 |
| Sentetik · Normal | 93 | 7 | 9 | 6 | %7,5 | %23,7 |
| Kum · Nemli | 38 | 3 | 4 | 6 | %7,9 | %34,2 |
| Kum · Sulu | 38 | 1 | 5 | 4 | %2,6 | %26,3 |
| Kum · Islak | 33 | 2 | 3 | 2 | %6,1 | %21,2 |
| Çim · Yumuşak | 21 | 1 | 1 | 3 | %4,8* | %23,8* |
| Çim · Çok Yumuşak | 18 | 1 | 2 | 0 | %5,6* | %16,7* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 9 | 1 | 0 | 0 | 1/9 | 1/9 |
| Çim · Ağır | 7 | 1 | 1 | 0 | 1/7 | 2/7 |
| Çim · Biraz Ağır | 4 | 1 | 1 | 0 | 1/4 | 2/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 139 | 4 | 7 | 14 | %2,9 | %18,0 |
| 1201–1600 m | 443 | 20 | 30 | 25 | %4,5 | %16,9 |
| 1601–2000 m | 187 | 13 | 15 | 24 | %7,0 | %27,8 |
| 2001+ m | 78 | 8 | 10 | 7 | %10,3 | %32,1 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 477 | 23 | 32 | 38 | %4,8 | %19,5 |
| İngiliz | 370 | 22 | 30 | 32 | %5,9 | %22,7 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Y. Tuncay | 33 | 0 | 1 | 2 | %0,0 | %9,1 |
| M. Dolak | 20 | 2 | 2 | 2 | %10,0* | %30,0* |
| R. Kaya | 19 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %10,5* |
| V. Tekin | 19 | 0 | 2 | 2 | %0,0* | %21,1* |
| İ. Akkılıç | 17 | 5 | 2 | 4 | %29,4* | %64,7* |
| M. Canpolatlı | 15 | 3 | 2 | 0 | %20,0* | %33,3* |
| H. Sunkar | 12 | 1 | 2 | 0 | %8,3* | %25,0* |
| S. Polat | 10 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %10,0* |
| M. Demirol | 10 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %20,0* |
| A. Dinç | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Syrena | 8 | 0 | 0 | 2 | 0/8 | 2/8 |
| Al Zeyno | 7 | 1 | 0 | 1 | 1/7 | 2/7 |
| Recuerdame | 6 | 2 | 0 | 0 | 2/6 | 2/6 |
| Nicolica | 6 | 1 | 1 | 1 | 1/6 | 3/6 |
| Menemen | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Golden Racer | 5 | 1 | 0 | 1 | 1/5 | 2/5 |
| Deryadil | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| Hearts Path | 5 | 2 | 1 | 1 | 2/5 | 4/5 |
| Taşpınar | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Capital | 5 | 1 | 1 | 2 | 1/5 | 4/5 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.11.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1600 Çim | Recuerdame | H. Sunkar | 8/12 | 8,05 |
| 07.11.2026 | Ankara | Maiden | 1500 Kum | Krensia | Y. Karatoprak | 9/9 | 20,15 |
| 07.11.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1200 Çim | Yücealp | H. Sunkar | 2/8 | 21,30 |
| 07.11.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1300 Kum | The Last Unicorn | A. Polat | 5/10 | 28,00 |
| 07.11.2026 | Ankara | Maiden | 1500 Kum | Deprem Han | S. Polat | 7/9 | 3,45 |
| 05.11.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1900 Çim | Oyazade | M. Demirol | 4/11 | 11,90 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Satış 3 | 2100 Sentetik | Sözü Geçer | Ö. Güneli | 2/10 | 8,30 |
| 03.11.2026 | Adana | Handikap 15 | 1400 Sentetik | Gümbürsoy | M. Buluç | 14/17 | 12,85 |
| 03.11.2026 | Adana | Maiden | 1300 Kum | Saroz Beyi | Y. Kaya | 7/10 | 21,55 |
| 03.11.2026 | Adana | Maiden | 1300 Kum | Malkara Kızı | A. Güllü | 9/10 | 26,05 |
| 03.11.2026 | Adana | Maiden | 1300 Kum | Mor Gelincik | Y. Baysal | 10/11 | 18,90 |
| 01.11.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 2000 Sentetik | Esen Batu | S. Mutlu | 9/16 | 10,70 |
| 31.10.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Kum | Deprem Han | S. Polat | 2/8 | 21,20 |
| 31.10.2026 | Ankara | Handikap 21 | 2200 Kum | Mr Nalçakan | Y. Ari | 1/5 | 1,90 |
| 31.10.2026 | Ankara | Şartlı 19 | 2000 Kum | Shining Fame | Y. Karatoprak | 9/11 | 41,80 |
| 31.10.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Kum | Berayzade | M. Demirol | 10/10 | 13,00 |
| 30.10.2026 | İstanbul | Şartlı 5 | 1500 Sentetik | Minik Anne | S. Yıldız | 8/14 | 5,90 |
| 29.10.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 1400 Çim | Fermander | C. Katı | 8/12 | 10,40 |
| 29.10.2026 | Ankara | Handikap 21 | 1600 Çim | Dinamit | O. Altuntaş | 10/10 | 5,90 |
| 29.10.2026 | Ankara | Handikap 17 | 1400 Çim | Recuerdame | M. Dolak | 4/7 | 8,65 |
Sık sorulanlar
Enes Atlamaz bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 464 koşuda 27 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Enes Atlamaz bugün hangi atlara biniyor?
Adana 5. koşu 19:30, HIZLI GÖR; Adana 9. koşu 21:30, BUSINESS.
Enes Atlamaz en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Adana'da: 251 koşu, 8 birincilik.
Enes Atlamaz apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.