Antrenör
Sadettin Mutlu
Sadettin Mutlu'ın atları son 12 ayda 23 koşuya çıktı, 1 birincilik ve 3 ilk üç derece aldı. En çok İstanbul'da koştu (23 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Sadettin Mutlu antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 16 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %6,3* | – |
| Son 12 ay | 23 | 1 | 2 | 0 | %4,3* | %13,0* | – |
| 2020'den bu yana | 237 | 34 | 38 | 25 | %14,3 | %40,9 | −%57,2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 01.11.2026, İstanbul.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 16 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %6,3* |
| 2025 | 31 | 3 | 2 | 4 | %9,7 | %29,0 |
| 2024 | 21 | 2 | 3 | 2 | %9,5* | %33,3* |
| 2023 | 10 | 1 | 1 | 1 | %10,0* | %30,0* |
| 2022 | 36 | 1 | 4 | 2 | %2,8 | %19,4 |
| 2021 | 54 | 12 | 9 | 8 | %22,2 | %53,7 |
| 2020 | 69 | 15 | 18 | 8 | %21,7 | %59,4 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 23 | 1 | 2 | 0 | %4,3* | %13,0* |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 15 | 0 | 2 | 0 | %0,0* | %13,3* |
| Kum · Normal | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| Kum · Nemli | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| 1201–1600 m | 16 | 1 | 2 | 0 | %6,3* | %18,8* |
| 1601–2000 m | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 22 | 1 | 2 | 0 | %4,5* | %13,6* |
| İngiliz | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 11 | 1 | 2 | 0 | %9,1* | %27,3* |
| Maiden | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| Şartlı | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 233 | 34 | 37 | 25 | %14,6 | %41,2 |
| Kocaeli | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 164 | 24 | 28 | 21 | %14,6 | %44,5 |
| Çim · Normal | 52 | 7 | 8 | 4 | %13,5 | %36,5 |
| Kum · Normal | 7 | 1 | 1 | 0 | 1/7 | 2/7 |
| Kum · Nemli | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 30 | 5 | 3 | 1 | %16,7 | %30,0 |
| 1201–1600 m | 132 | 19 | 19 | 14 | %14,4 | %39,4 |
| 1601–2000 m | 42 | 4 | 8 | 3 | %9,5 | %35,7 |
| 2001+ m | 33 | 6 | 8 | 7 | %18,2 | %63,6 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 150 | 29 | 32 | 17 | %19,3 | %52,0 |
| Arap | 87 | 5 | 6 | 8 | %5,7 | %21,8 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 83 | 22 | 14 | 5 | %26,5 | %49,4 |
| Handikap | 64 | 5 | 8 | 5 | %7,8 | %28,1 |
| Maiden | 33 | 3 | 1 | 3 | %9,1 | %21,2 |
| KV-8 | 19 | 3 | 5 | 2 | %15,8* | %52,6* |
| KV-7 | 18 | 0 | 4 | 8 | %0,0* | %66,7* |
| KV-6 | 9 | 1 | 4 | 1 | 1/9 | 6/9 |
| G | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
| A | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| Satış | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Maiden/Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| A. Kaçmaz | 7 | 1 | 0 | 0 | 1/7 | 1/7 |
| G. Bektaş | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| K. Gökçe | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| B. Bülbül | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| E. Atlamaz | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| A. Yıldız | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| M. Bilgin | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| G. Kocakaya | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| S. Akbulat | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| G. Özçelik | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Esen Batu | 12 | 1 | 2 | 0 | %8,3* | %25,0* |
| Şuarya | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| Luce Eterna | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Saadın Işığı | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Esenimo | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01.11.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 2000 Sentetik | Esen Batu | E. Atlamaz | 9/16 | 10,70 |
| 16.10.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1400 Sentetik | Esen Batu | A. Yıldız | 11/17 | 23,30 |
| 07.10.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 2000 Sentetik | Esen Batu | M. Bilgin | 8/14 | 14,90 |
| 23.09.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1200 Sentetik | Luce Eterna | A. Kaçmaz | 7/12 | 17,60 |
| 20.09.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1500 Sentetik | Esen Batu | A. Kaçmaz | 6/17 | 12,55 |
| 16.09.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1200 Sentetik | Saadın Işığı | G. Kocakaya | 9/10 | 9,00 |
| 09.09.2026 | İstanbul | Şartlı 3 | 1200 Sentetik | Esen Batu | A. Kaçmaz | 10/18 | 26,95 |
| 22.04.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1500 Sentetik | Esen Batu | B. Bülbül | 10/11 | 6,25 |
| 11.04.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1400 Sentetik | Esen Batu | B. Bülbül | 2/12 | 9,80 |
| 01.04.2026 | İstanbul | Maiden | 1400 Kum | Şuarya | S. Akbulat | 11/12 | 16,95 |
| 21.03.2026 | İstanbul | Maiden | 1400 Sentetik | Şuarya | G. Özçelik | 13/13 | 12,45 |
| 11.03.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1500 Sentetik | Esen Batu | K. Gökçe | 13/18 | 13,30 |
| 04.03.2026 | İstanbul | Maiden | 2000 Sentetik | Şuarya | K. Gökçe | 10/10 | 23,20 |
| 18.02.2026 | İstanbul | Maiden | 1300 Kum | Şuarya | K. Gökçe | 8/12 | 48,20 |
| 04.02.2026 | İstanbul | Maiden | 1300 Sentetik | Şuarya | G. Bektaş | 12/14 | 31,20 |
| 17.01.2026 | İstanbul | Maiden | 2000 Sentetik | Şuarya | G. Bektaş | 10/12 | 56,95 |
| 31.12.2025 | İstanbul | Şartlı 4 | 1300 Kum | Esenimo | G. Bektaş | 10/10 | 23,25 |
| 24.12.2025 | İstanbul | Handikap 15 | 1400 Kum | Esen Batu | A. Kaçmaz | 7/10 | 2,00 |
| 24.12.2025 | İstanbul | Maiden | 1400 Kum | Şuarya | A. Kaçmaz | 7/9 | 28,20 |
| 06.12.2025 | İstanbul | Handikap 16 | 1400 Kum | Esen Batu | A. Kaçmaz | 1/11 | 2,60 |
Sık sorulanlar
Sadettin Mutlu bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 16 koşuda 0 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Sadettin Mutlu'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 01.11.2026, İstanbul.
Sadettin Mutlu en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İstanbul'da: 23 koşu, 1 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.