Antrenör
Ayhan Polat
Ayhan Polat'ın atları son 12 ayda 44 koşuya çıktı, 6 birincilik ve 16 ilk üç derece aldı. En çok Ankara'da koştu (33 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Ayhan Polat antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 37 | 4 | 2 | 6 | %10,8 | %32,4 | – |
| Son 12 ay | 44 | 6 | 3 | 7 | %13,6 | %36,4 | – |
| 2020'den bu yana | 181 | 28 | 26 | 21 | %15,5 | %41,4 | −%20,7 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 07.11.2026, Ankara.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 37 | 4 | 2 | 6 | %10,8 | %32,4 |
| 2025 | 67 | 11 | 12 | 9 | %16,4 | %47,8 |
| 2023 | 50 | 5 | 8 | 5 | %10,0 | %36,0 |
| 2022 | 27 | 8 | 4 | 1 | %29,6* | %48,1* |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 33 | 6 | 3 | 4 | %18,2 | %39,4 |
| Antalya | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Kocaeli | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| İstanbul | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Bursa | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Adana | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çim · Normal | 19 | 3 | 2 | 3 | %15,8* | %42,1* |
| Kum · Normal | 14 | 3 | 1 | 3 | %21,4* | %50,0* |
| Sentetik · Normal | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Çim · Yumuşak | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| 1201–1600 m | 25 | 2 | 2 | 3 | %8,0* | %28,0* |
| 1601–2000 m | 7 | 1 | 1 | 3 | 1/7 | 5/7 |
| 2001+ m | 9 | 2 | 0 | 1 | 2/9 | 3/9 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 34 | 4 | 3 | 5 | %11,8 | %35,3 |
| Arap | 10 | 2 | 0 | 2 | %20,0* | %40,0* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 20 | 2 | 2 | 4 | %10,0* | %40,0* |
| Handikap | 8 | 1 | 0 | 1 | 1/8 | 2/8 |
| Satış | 5 | 2 | 1 | 1 | 2/5 | 4/5 |
| KV-6 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| G | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Maiden | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| KV-8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-7 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 106 | 16 | 17 | 12 | %15,1 | %42,5 |
| Adana | 53 | 10 | 6 | 7 | %18,9 | %43,4 |
| İstanbul | 7 | 1 | 0 | 0 | 1/7 | 1/7 |
| Kocaeli | 6 | 1 | 2 | 1 | 1/6 | 4/6 |
| Antalya | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Bursa | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 81 | 16 | 15 | 10 | %19,8 | %50,6 |
| Çim · Normal | 66 | 11 | 10 | 7 | %16,7 | %42,4 |
| Sentetik · Normal | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
| Çim · Yumuşak | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 5 | 1 | 0 | 1 | 1/5 | 2/5 |
| Çim · Ağır | 4 | 0 | 0 | 2 | 0/4 | 2/4 |
| Çim · Çok Yumuşak | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Kum · Islak | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Kum · Nemli | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 15 | 3 | 2 | 0 | %20,0* | %33,3* |
| 1201–1600 m | 92 | 9 | 16 | 12 | %9,8 | %40,2 |
| 1601–2000 m | 47 | 10 | 7 | 6 | %21,3 | %48,9 |
| 2001+ m | 27 | 6 | 1 | 3 | %22,2* | %37,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 156 | 23 | 20 | 18 | %14,7 | %39,1 |
| Arap | 25 | 5 | 6 | 3 | %20,0* | %56,0* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 66 | 7 | 10 | 6 | %10,6 | %34,8 |
| Şartlı | 56 | 7 | 8 | 10 | %12,5 | %44,6 |
| Maiden | 17 | 5 | 1 | 1 | %29,4* | %41,2* |
| Satış | 12 | 4 | 2 | 1 | %33,3* | %58,3* |
| KV-8 | 7 | 1 | 1 | 0 | 1/7 | 2/7 |
| KV-6 | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| A | 6 | 2 | 3 | 1 | 2/6 | 6/6 |
| G | 5 | 2 | 0 | 0 | 2/5 | 2/5 |
| Kısa Vade Handikap | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| KV-7 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| F. Sansar | 9 | 2 | 1 | 1 | 2/9 | 4/9 |
| G. Kocakaya | 6 | 0 | 1 | 2 | 0/6 | 3/6 |
| M. Arslan | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
| V. Abiş | 4 | 1 | 0 | 1 | 1/4 | 2/4 |
| E. Cankılıç | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| E. Çankaya | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| E. Çizik | 2 | 1 | 0 | 1 | 1/2 | 2/2 |
| E. Akpınar | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| E. Atlamaz | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| S. Çelik | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Fast Pilot | 18 | 3 | 1 | 4 | %16,7* | %44,4* |
| Ateşim | 8 | 1 | 0 | 1 | 1/8 | 2/8 |
| Chıllı Charlıe | 8 | 0 | 1 | 0 | 0/8 | 1/8 |
| Hidden İsland | 4 | 1 | 1 | 0 | 1/4 | 2/4 |
| İskit Alp | 2 | 1 | 0 | 1 | 1/2 | 2/2 |
| The Last Unicorn | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| El Raton | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Golden Bee | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Mi Princesa Şükran | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.11.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1300 Kum | The Last Unicorn | E. Atlamaz | 5/10 | 28,00 |
| 15.10.2026 | Ankara | KV-6 | 2200 Çim | Ateşim | S. Çelik | 8/9 | 11,25 |
| 01.10.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 2000 Kum | Ateşim | F. Sansar | 8/9 | 6,00 |
| 01.10.2026 | Ankara | KV-6 | 1400 Çim | Fast Pilot | G. Kocakaya | 6/6 | 3,80 |
| 19.09.2026 | Ankara | Handikap 21 | 1600 Çim | Fast Pilot | E. Cankılıç | 6/6 | 5,95 |
| 15.09.2026 | Kocaeli | Şartlı 5 | 1500 Kum | Ateşim | O. Atmaca | 7/11 | 8,15 |
| 10.09.2026 | Ankara | KV-8 | 1600 Çim | Fast Pilot | G. Kocakaya | 4/4 | 5,90 |
| 03.09.2026 | Ankara | KV-7 | 1400 Kum | Ateşim | E. Çankaya | 5/12 | 9,05 |
| 22.08.2026 | Ankara | Kısa Vade Handikap 24 | 1600 Çim | Fast Pilot | F. Sansar | 3/5 | 17,60 |
| 15.08.2026 | Ankara | G 1 | 1300 Çim | Hidden İsland | M. Arslan | 10/11 | 48,70 |
| 08.08.2026 | Ankara | Satış 4 | 1400 Çim | Fast Pilot | F. Sansar | 1/7 | 6,35 |
| 07.08.2026 | Bursa | Şartlı 5 | 1900 Kum | Ateşim | E. Çankaya | 6/11 | 5,20 |
| 02.08.2026 | İstanbul | G 3 | 1200 Çim | Hidden İsland | A. Kurşun | 7/13 | 30,25 |
| 01.08.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 2000 Kum | Ateşim | E. Çankaya | 1/9 | 3,80 |
| 28.07.2026 | Ankara | KV-6 | 1400 Çim | Fast Pilot | F. Sansar | 4/7 | 38,25 |
| 23.07.2026 | Ankara | Şartlı 3 | 1300 Kum | Hidden İsland | M. Arslan | 2/6 | 1,20 |
| 04.07.2026 | Ankara | Maiden | 1200 Kum | Hidden İsland | M. Arslan | 1/11 | 4,55 |
| 26.06.2026 | Ankara | Satış 3 | 1400 Çim | Fast Pilot | G. Kocakaya | 3/7 | 4,20 |
| 16.06.2026 | Ankara | Satış 4 | 1900 Çim | Fast Pilot | G. Kocakaya | 2/8 | 2,00 |
| 11.06.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1600 Çim | Fast Pilot | A. Altın | 5/7 | 4,10 |
Sık sorulanlar
Ayhan Polat bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 37 koşuda 4 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Ayhan Polat'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 07.11.2026, Ankara.
Ayhan Polat en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Ankara'da: 33 koşu, 6 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.