Apranti (AP)AP nedir?
Yasin Şeref Gümüş
Yasin Şeref Gümüş son 12 ayda 194 koşuya çıktı, 6 birincilik ve 36 ilk üç derece aldı. En çok İstanbul'da koştu (128 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Yasin Şeref Gümüş jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 170 | 5 | 13 | 12 | %2,9 | %17,6 | −%65,7 |
| Son 12 ay | 194 | 6 | 15 | 15 | %3,1 | %18,6 | −%68,9 |
| 2020'den bu yana | 350 | 13 | 23 | 25 | %3,7 | %17,4 | −%65,8 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 07.11.2026, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 170 | 5 | 13 | 12 | %2,9 | %17,6 |
| 2025 | 172 | 8 | 9 | 12 | %4,7 | %16,9 |
| 2024 | 8 | 0 | 1 | 1 | 0/8 | 2/8 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 128 | 3 | 4 | 8 | %2,3 | %11,7 |
| Kocaeli | 31 | 1 | 5 | 2 | %3,2 | %25,8 |
| İzmir | 26 | 2 | 5 | 3 | %7,7* | %38,5* |
| Bursa | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| Ankara | 4 | 0 | 0 | 2 | 0/4 | 2/4 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 74 | 5 | 10 | 8 | %6,8 | %31,1 |
| Sentetik · Normal | 58 | 1 | 1 | 5 | %1,7 | %12,1 |
| Çim · Normal | 39 | 0 | 1 | 2 | %0,0 | %7,7 |
| Kum · Nemli | 10 | 0 | 2 | 0 | %0,0* | %20,0* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 27 | 1 | 1 | 1 | %3,7* | %11,1* |
| 1201–1600 m | 109 | 3 | 10 | 8 | %2,8 | %19,3 |
| 1601–2000 m | 44 | 1 | 3 | 3 | %2,3 | %15,9 |
| 2001+ m | 14 | 1 | 1 | 3 | %7,1* | %35,7* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 104 | 4 | 7 | 7 | %3,8 | %17,3 |
| İngiliz | 90 | 2 | 8 | 8 | %2,2 | %20,0 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 261 | 10 | 12 | 17 | %3,8 | %14,9 |
| Kocaeli | 48 | 1 | 5 | 2 | %2,1 | %16,7 |
| İzmir | 27 | 2 | 5 | 4 | %7,4* | %40,7* |
| Bursa | 9 | 0 | 1 | 0 | 0/9 | 1/9 |
| Ankara | 5 | 0 | 0 | 2 | 0/5 | 2/5 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 145 | 4 | 7 | 12 | %2,8 | %15,9 |
| Kum · Normal | 93 | 5 | 10 | 8 | %5,4 | %24,7 |
| Çim · Normal | 79 | 4 | 2 | 4 | %5,1 | %12,7 |
| Kum · Nemli | 10 | 0 | 2 | 0 | %0,0* | %20,0* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 10 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %10,0* |
| Çim · Çok Yumuşak | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| Kum · Islak | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 44 | 1 | 1 | 2 | %2,3 | %9,1 |
| 1201–1600 m | 199 | 8 | 17 | 13 | %4,0 | %19,1 |
| 1601–2000 m | 83 | 3 | 4 | 7 | %3,6 | %16,9 |
| 2001+ m | 24 | 1 | 1 | 3 | %4,2* | %20,8* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 190 | 10 | 13 | 12 | %5,3 | %18,4 |
| İngiliz | 160 | 3 | 10 | 13 | %1,9 | %16,3 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| E. Uslu | 28 | 0 | 2 | 4 | %0,0* | %21,4* |
| C. Turan | 25 | 1 | 0 | 1 | %4,0* | %8,0* |
| Ö. Güneli | 10 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| S. Gökçe | 9 | 1 | 2 | 2 | 1/9 | 5/9 |
| T. Çekici | 9 | 1 | 3 | 0 | 1/9 | 4/9 |
| S. Aydoğan | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| Z. Kurt | 5 | 1 | 2 | 0 | 1/5 | 3/5 |
| A. Gökçe | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| B. Akbulut | 5 | 0 | 1 | 1 | 0/5 | 2/5 |
| A. Tekdemir | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Avcı Oğlum | 10 | 1 | 3 | 1 | %10,0* | %50,0* |
| Çiftehan | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Altyn Orda | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| Boran | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Özgür Abi | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| Lady Esin | 3 | 0 | 1 | 2 | 0/3 | 3/3 |
| İlkbaharım | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| Aggresive Dance | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Turkish Punch | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
| Avcıtokoçin | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.11.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Lady Esin | S. Gökçe | 3/13 | 2,20 |
| 07.11.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1400 Kum | Deryadil | Y. Akkuş | 10/12 | 14,95 |
| 07.11.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1600 Kum | Aydinç | S. Gökçe | 1/8 | 12,05 |
| 05.11.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1600 Kum | Supertramp | Z. Kurt | 5/10 | 23,55 |
| 31.10.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Lady Esin | S. Gökçe | 2/10 | 6,20 |
| 29.10.2026 | İzmir | Şartlı 19 | 1200 Kum | Chilean Bride | S. Yıldırım | 13/15 | 64,70 |
| 24.10.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Lady Esin | S. Gökçe | 3/10 | 14,65 |
| 24.10.2026 | İzmir | Şartlı 3 | 1400 Kum | Power Of Sisters | S. Gökçe | 12/14 | 55,80 |
| 22.10.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1200 Kum | Arden Tuna | S. Yıldırım | 8/9 | 30,40 |
| 17.10.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Koşdadaş | M. Karaca | 5/10 | 3,05 |
| 16.10.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1400 Sentetik | Çalıştay | M. Canpolatlı | 8/17 | 58,25 |
| 16.10.2026 | İstanbul | Satış 2 | 1400 Sentetik | Asil Mir | M. Canpolatlı | 3/14 | 6,65 |
| 15.10.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1600 Kum | Cihan Şahı | O. Taşdemir | 12/12 | 13,75 |
| 09.10.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1400 Çim | Midnight Bourbon | T. Çekici | 11/13 | 54,90 |
| 09.10.2026 | Bursa | Handikap 21 | 1400 Çim | Avcı Oğlum | T. Çekici | 8/11 | 16,20 |
| 08.10.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Lady Doğru | S. Çelikman | 13/13 | 95,55 |
| 03.10.2026 | İzmir | Şartlı 3 | 1400 Kum | Power Of Sisters | S. Gökçe | 9/15 | 58,15 |
| 03.10.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 2000 Kum | Falcon Of Mutaflar | S. Gökçe | 2/8 | 4,75 |
| 02.10.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1200 Sentetik | Avcısuyu | Ö. Güneli | 14/15 | 40,00 |
| 02.10.2026 | İstanbul | Şartlı 3 | 1500 Sentetik | Asil Mir | M. Canpolatlı | 2/12 | 10,45 |
Sık sorulanlar
Yasin Şeref Gümüş bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 170 koşuda 5 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Yasin Şeref Gümüş bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 07.11.2026, İzmir.
Yasin Şeref Gümüş en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok İstanbul'da: 128 koşu, 3 birincilik.
Yasin Şeref Gümüş apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.