Apranti (AP)AP nedir?
Eren Dursun Ökten
Eren Dursun Ökten son 12 ayda 159 koşuya çıktı, 5 birincilik ve 22 ilk üç derece aldı. En çok İzmir'da koştu (153 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Eren Dursun Ökten jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 139 | 5 | 1 | 11 | %3,6 | %12,2 | +%30,3 |
| Son 12 ay | 159 | 5 | 2 | 15 | %3,1 | %13,8 | +%13,9 |
| 2020'den bu yana | 1427 | 72 | 64 | 105 | %5,0 | %16,9 | −%44,6 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 24.10.2026, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 139 | 5 | 1 | 11 | %3,6 | %12,2 |
| 2025 | 169 | 5 | 11 | 11 | %3,0 | %16,0 |
| 2024 | 313 | 18 | 20 | 32 | %5,8 | %22,4 |
| 2023 | 387 | 25 | 20 | 29 | %6,5 | %19,1 |
| 2022 | 248 | 17 | 10 | 14 | %6,9 | %16,5 |
| 2021 | 133 | 2 | 0 | 5 | %1,5 | %5,3 |
| 2020 | 38 | 0 | 2 | 3 | %0,0 | %13,2 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 153 | 5 | 1 | 13 | %3,3 | %12,4 |
| Kocaeli | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| Antalya | 2 | 0 | 1 | 1 | 0/2 | 2/2 |
| İstanbul | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Bursa | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 110 | 4 | 2 | 11 | %3,6 | %15,5 |
| Kum · Nemli | 24 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Çim · Normal | 10 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %10,0* |
| Kum · Islak | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
| Kum · Sulu | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 35 | 1 | 0 | 2 | %2,9 | %8,6 |
| 1201–1600 m | 74 | 3 | 0 | 6 | %4,1 | %12,2 |
| 1601–2000 m | 44 | 1 | 1 | 6 | %2,3 | %18,2 |
| 2001+ m | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 104 | 3 | 2 | 8 | %2,9 | %12,5 |
| İngiliz | 55 | 2 | 0 | 7 | %3,6 | %16,4 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 531 | 29 | 18 | 44 | %5,5 | %17,1 |
| Antalya | 376 | 23 | 26 | 31 | %6,1 | %21,3 |
| Bursa | 338 | 9 | 12 | 18 | %2,7 | %11,5 |
| Kocaeli | 120 | 8 | 4 | 10 | %6,7 | %18,3 |
| İstanbul | 52 | 2 | 4 | 2 | %3,8 | %15,4 |
| Ankara | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| Adana | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 668 | 34 | 24 | 45 | %5,1 | %15,4 |
| Çim · Normal | 322 | 15 | 16 | 18 | %4,7 | %15,2 |
| Sentetik · Normal | 187 | 10 | 16 | 13 | %5,3 | %20,9 |
| Kum · Nemli | 104 | 5 | 3 | 9 | %4,8 | %16,3 |
| Kum · Islak | 45 | 4 | 3 | 5 | %8,9 | %26,7 |
| Çim · Yumuşak | 23 | 3 | 1 | 4 | %13,0* | %34,8* |
| Çim · Çok Yumuşak | 23 | 0 | 0 | 5 | %0,0* | %21,7* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 17 | 1 | 1 | 2 | %5,9* | %23,5* |
| Çim · Ağır | 14 | 0 | 0 | 3 | %0,0* | %21,4* |
| Sentetik · Nemli | 10 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %10,0* |
| Kum · Sulu | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| Sentetik · Islak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Çim · Biraz Ağır | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 287 | 24 | 18 | 20 | %8,4 | %21,6 |
| 1201–1600 m | 660 | 36 | 26 | 44 | %5,5 | %16,1 |
| 1601–2000 m | 386 | 9 | 14 | 33 | %2,3 | %14,5 |
| 2001+ m | 94 | 3 | 6 | 8 | %3,2 | %18,1 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 1000 | 53 | 56 | 69 | %5,3 | %17,8 |
| İngiliz | 427 | 19 | 8 | 36 | %4,4 | %14,8 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| C. Köse | 30 | 1 | 0 | 5 | %3,3 | %20,0 |
| Y. Akkuş | 13 | 1 | 0 | 1 | %7,7* | %15,4* |
| F. Şen | 11 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| M. Tezel | 9 | 1 | 0 | 1 | 1/9 | 2/9 |
| S. Akcı | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| Y. Taluk | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| H. Aslan | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| L. Yavuz | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| H. Durmuş | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| F. Ceylan | 4 | 1 | 0 | 1 | 1/4 | 2/4 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sarman Rüzgarı | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Afşıntay | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| Uzun Tay | 5 | 0 | 0 | 2 | 0/5 | 2/5 |
| Kenanın Kızı | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Falling Star | 5 | 0 | 0 | 2 | 0/5 | 2/5 |
| Mertcan Tay | 4 | 1 | 0 | 1 | 1/4 | 2/4 |
| Akbörü Kızı | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Reyhan Gelin | 4 | 1 | 0 | 1 | 1/4 | 2/4 |
| Dişlibaşak | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Matilda Hanım | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.10.2026 | İzmir | Şartlı 3 | 1400 Kum | Footstep | L. Yavuz | 3/14 | 49,35 |
| 24.10.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Passacaglia | Y. Taluk | 5/9 | 14,10 |
| 22.10.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1900 Kum | Ember Son | Y. Gürsoy | 10/14 | 61,10 |
| 22.10.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1200 Kum | Mertcan Tay | F. Ceylan | 3/12 | 14,35 |
| 17.10.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Efsanevitay | Y. Akkuş | 5/12 | 32,70 |
| 17.10.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Otay | Y. Akkuş | 5/9 | 12,80 |
| 17.10.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Solukmavi | Y. Akkuş | 8/10 | 27,65 |
| 15.10.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1600 Kum | Mertcan Tay | M. Tezel | 4/12 | 13,55 |
| 15.10.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | The Black Sonya | V. Önder | 10/12 | 77,15 |
| 15.10.2026 | İzmir | Şartlı 3 | 1400 Kum | Ayana | Y. Akkuş | 8/11 | 41,65 |
| 10.10.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Otay | Y. Akkuş | 6/9 | 39,85 |
| 10.10.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1400 Kum | Akbörü Kızı | H. Aslan | 13/14 | 57,00 |
| 10.10.2026 | İzmir | Şartlı 19 | 1900 Kum | Rumbita | Ş. Özdeniz | 15/16 | 58,05 |
| 08.10.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Efsanevitay | M. Yıldırım | 7/13 | 14,15 |
| 08.10.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1900 Kum | Reyhan Gelin | Y. Akkuş | 1/10 | 4,20 |
| 08.10.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1200 Kum | Footstep | L. Yavuz | 6/9 | 29,95 |
| 08.10.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1600 Kum | Taşdemir Han | O. Taşdemir | 3/12 | 11,05 |
| 08.10.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Mrs Malibu | S. Çelikman | 5/13 | 35,05 |
| 08.10.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1400 Kum | Sarman Rüzgarı | F. Şen | 9/9 | 59,65 |
| 03.10.2026 | İzmir | Şartlı 3 | 1400 Kum | Lady Warrior | V. Önder | 15/15 | 16,95 |
Sık sorulanlar
Eren Dursun Ökten bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 139 koşuda 5 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Eren Dursun Ökten bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 24.10.2026, İzmir.
Eren Dursun Ökten en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok İzmir'da: 153 koşu, 5 birincilik.
Eren Dursun Ökten apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.