Apranti (AP)AP nedir?
Ali Mehdi Altın
Ali Mehdi Altın son 12 ayda 671 koşuya çıktı, 68 birincilik ve 218 ilk üç derece aldı. En çok İzmir'da koştu (451 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Ali Mehdi Altın jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 544 | 54 | 64 | 66 | %9,9 | %33,8 | −%42,4 |
| Son 12 ay | 671 | 68 | 74 | 76 | %10,1 | %32,5 | −%44,9 |
| 2020'den bu yana | 1505 | 158 | 175 | 160 | %10,5 | %32,8 | −%39,6 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 07.11.2026, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 544 | 54 | 64 | 66 | %9,9 | %33,8 |
| 2025 | 755 | 91 | 104 | 73 | %12,1 | %35,5 |
| 2024 | 178 | 12 | 7 | 17 | %6,7 | %20,2 |
| 2023 | 28 | 1 | 0 | 4 | %3,6* | %17,9* |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 451 | 43 | 55 | 54 | %9,5 | %33,7 |
| Bursa | 127 | 12 | 11 | 13 | %9,4 | %28,3 |
| Kocaeli | 41 | 6 | 7 | 6 | %14,6 | %46,3 |
| İstanbul | 41 | 4 | 1 | 3 | %9,8 | %19,5 |
| Antalya | 10 | 3 | 0 | 0 | %30,0* | %30,0* |
| Ankara | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 401 | 43 | 45 | 48 | %10,7 | %33,9 |
| Çim · Normal | 78 | 6 | 3 | 7 | %7,7 | %20,5 |
| Kum · Nemli | 62 | 7 | 7 | 8 | %11,3 | %35,5 |
| Kum · Islak | 40 | 4 | 6 | 6 | %10,0 | %40,0 |
| Kum · Sulu | 32 | 4 | 5 | 4 | %12,5 | %40,6 |
| Sentetik · Normal | 25 | 4 | 0 | 0 | %16,0* | %16,0* |
| Çim · Yumuşak | 9 | 0 | 5 | 0 | 0/9 | 5/9 |
| Çim · Çok Yumuşak | 8 | 0 | 1 | 2 | 0/8 | 3/8 |
| Çim · Ağır | 5 | 0 | 2 | 0 | 0/5 | 2/5 |
| Sentetik · Nemli | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Çim · Biraz Ağır | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 146 | 14 | 15 | 23 | %9,6 | %35,6 |
| 1201–1600 m | 292 | 37 | 22 | 33 | %12,7 | %31,5 |
| 1601–2000 m | 196 | 15 | 31 | 18 | %7,7 | %32,7 |
| 2001+ m | 37 | 2 | 6 | 2 | %5,4 | %27,0 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 394 | 43 | 47 | 38 | %10,9 | %32,5 |
| Arap | 277 | 25 | 27 | 38 | %9,0 | %32,5 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 880 | 93 | 114 | 94 | %10,6 | %34,2 |
| Bursa | 310 | 38 | 31 | 36 | %12,3 | %33,9 |
| Kocaeli | 153 | 16 | 22 | 16 | %10,5 | %35,3 |
| İstanbul | 144 | 8 | 7 | 13 | %5,6 | %19,4 |
| Antalya | 17 | 3 | 1 | 1 | %17,6* | %29,4* |
| Ankara | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 768 | 87 | 97 | 84 | %11,3 | %34,9 |
| Çim · Normal | 329 | 32 | 32 | 31 | %9,7 | %28,9 |
| Kum · Nemli | 122 | 12 | 11 | 15 | %9,8 | %31,1 |
| Sentetik · Normal | 101 | 8 | 6 | 6 | %7,9 | %19,8 |
| Kum · Islak | 66 | 5 | 10 | 12 | %7,6 | %40,9 |
| Kum · Sulu | 32 | 4 | 5 | 4 | %12,5 | %40,6 |
| Çim · Yumuşak | 28 | 4 | 5 | 3 | %14,3* | %42,9* |
| Çim · Çok Yumuşak | 26 | 4 | 4 | 3 | %15,4* | %42,3* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 11 | 1 | 2 | 1 | %9,1* | %36,4* |
| Çim · Ağır | 9 | 1 | 3 | 0 | 1/9 | 4/9 |
| Sentetik · Nemli | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| Çim · Biraz Ağır | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 328 | 33 | 38 | 38 | %10,1 | %33,2 |
| 1201–1600 m | 646 | 68 | 55 | 66 | %10,5 | %29,3 |
| 1601–2000 m | 432 | 46 | 62 | 45 | %10,6 | %35,4 |
| 2001+ m | 99 | 11 | 20 | 11 | %11,1 | %42,4 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 754 | 85 | 101 | 66 | %11,3 | %33,4 |
| Arap | 751 | 73 | 74 | 94 | %9,7 | %32,1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| S. Gözüngü | 38 | 5 | 8 | 4 | %13,2 | %44,7 |
| Ş. Özdeniz | 30 | 4 | 5 | 4 | %13,3 | %43,3 |
| E. Ayhan | 29 | 4 | 6 | 4 | %13,8* | %48,3* |
| H. Durmuş | 25 | 5 | 4 | 3 | %20,0* | %48,0* |
| S. Çelikman | 23 | 4 | 4 | 3 | %17,4* | %47,8* |
| A. Ataş | 20 | 2 | 3 | 2 | %10,0* | %35,0* |
| M. Tezel | 18 | 2 | 1 | 4 | %11,1* | %38,9* |
| S. Şahyazıcı | 17 | 1 | 3 | 3 | %5,9* | %41,2* |
| S. Gökçe | 16 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| M. Özgül | 14 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %14,3* |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bob Valdes | 12 | 3 | 5 | 1 | %25,0* | %75,0* |
| Cherokee | 10 | 1 | 3 | 1 | %10,0* | %50,0* |
| Obrada | 10 | 2 | 1 | 2 | %20,0* | %50,0* |
| Frost Cat | 7 | 4 | 1 | 0 | 4/7 | 5/7 |
| Sufle | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Mancunian Bedii | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
| Fire At Will | 6 | 2 | 1 | 0 | 2/6 | 3/6 |
| Holigan | 6 | 1 | 2 | 1 | 1/6 | 4/6 |
| Canencan | 6 | 0 | 4 | 0 | 0/6 | 4/6 |
| Külünç Ağası | 6 | 1 | 3 | 0 | 1/6 | 4/6 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.11.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Es Bana | S. Şahyazıcı | 11/13 | 19,30 |
| 07.11.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1400 Kum | Cherokee | H. Durmuş | 7/12 | 4,95 |
| 07.11.2026 | İzmir | KV-6 | 1600 Kum | Bocce | H. Durmuş | 6/11 | 33,00 |
| 07.11.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Esence | S. Şahyazıcı | 7/12 | 4,05 |
| 07.11.2026 | İzmir | Handikap 16 | 2200 Kum | Moriarty | H. Durmuş | 7/7 | 8,05 |
| 05.11.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Kralçınar | Y. Akkuş | 6/13 | 2,30 |
| 05.11.2026 | İzmir | KV-6 | 1200 Kum | Serttaykut | S. Şahyazıcı | 9/11 | 31,20 |
| 05.11.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Azraktay | A. Ataş | 5/13 | 3,80 |
| 05.11.2026 | İzmir | Satış 2 | 1400 Kum | Chumlee | S. Gökçe | 6/9 | 1,85 |
| 05.11.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1600 Kum | Amore Garden | A. Öksüzler | 10/10 | 107,35 |
| 31.10.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1600 Kum | Avengıng | E. Ayhan | 9/11 | 15,40 |
| 31.10.2026 | İzmir | KV-7 | 1900 Kum | Kıvılcım Ateşi | B. Özgür | 7/10 | 32,60 |
| 31.10.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Clemson | Ş. Özdeniz | 4/10 | 29,00 |
| 29.10.2026 | İzmir | Şartlı 19 | 1200 Kum | Blade Of Chaos | S. Gözüngü | 1/15 | 11,55 |
| 29.10.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1400 Kum | Holy | Ş. Özdeniz | 3/10 | 5,55 |
| 29.10.2026 | İzmir | KV-7 | 1400 Kum | Obrada | A. Ataş | 9/9 | 7,30 |
| 29.10.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Kralçınar | Y. Akkuş | 2/11 | 15,75 |
| 29.10.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 1200 Kum | Haremli Kız | H. Aslan | 7/12 | 45,25 |
| 26.10.2026 | Bursa | KV-7 | 1700 Çim | Bob Valdes | A. Coşkan | 5/7 | 11,90 |
| 26.10.2026 | Bursa | Şartlı 4 | 2200 Çim | Oğlum Fırat | A. Coşkan | 8/9 | 32,65 |
Sık sorulanlar
Ali Mehdi Altın bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 544 koşuda 54 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Ali Mehdi Altın bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 07.11.2026, İzmir.
Ali Mehdi Altın en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok İzmir'da: 451 koşu, 43 birincilik.
Ali Mehdi Altın apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.