Apranti (AP)AP nedir?
Sinan Akşın
Sinan Akşın son 12 ayda 345 koşuya çıktı, 13 birincilik ve 78 ilk üç derece aldı. En çok İzmir'da koştu (334 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Sinan Akşın jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 296 | 13 | 29 | 25 | %4,4 | %22,6 | −%62,8 |
| Son 12 ay | 345 | 13 | 35 | 30 | %3,8 | %22,6 | −%68,1 |
| 2020'den bu yana | 1045 | 36 | 82 | 72 | %3,4 | %18,2 | −%68,5 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 07.11.2026, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 296 | 13 | 29 | 25 | %4,4 | %22,6 |
| 2025 | 199 | 4 | 13 | 16 | %2,0 | %16,6 |
| 2024 | 243 | 14 | 18 | 12 | %5,8 | %18,1 |
| 2023 | 115 | 3 | 6 | 9 | %2,6 | %15,7 |
| 2022 | 108 | 1 | 9 | 7 | %0,9 | %15,7 |
| 2021 | 77 | 1 | 6 | 3 | %1,3 | %13,0 |
| 2020 | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 334 | 12 | 32 | 28 | %3,6 | %21,6 |
| Elazığ | 6 | 1 | 3 | 2 | 1/6 | 6/6 |
| Bursa | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| İstanbul | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Antalya | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 233 | 8 | 24 | 20 | %3,4 | %22,3 |
| Kum · Nemli | 44 | 2 | 1 | 5 | %4,5 | %18,2 |
| Kum · Islak | 25 | 3 | 3 | 5 | %12,0* | %44,0* |
| Kum · Sulu | 18 | 0 | 4 | 0 | %0,0* | %22,2* |
| Çim · Normal | 17 | 0 | 2 | 0 | %0,0* | %11,8* |
| Çim · Çok Yumuşak | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 77 | 2 | 9 | 8 | %2,6 | %24,7 |
| 1201–1600 m | 144 | 5 | 12 | 17 | %3,5 | %23,6 |
| 1601–2000 m | 99 | 5 | 12 | 4 | %5,1 | %21,2 |
| 2001+ m | 25 | 1 | 2 | 1 | %4,0* | %16,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 186 | 9 | 22 | 16 | %4,8 | %25,3 |
| İngiliz | 159 | 4 | 13 | 14 | %2,5 | %19,5 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 1003 | 31 | 78 | 64 | %3,1 | %17,2 |
| Antalya | 23 | 3 | 0 | 4 | %13,0* | %30,4* |
| Bursa | 7 | 1 | 1 | 0 | 1/7 | 2/7 |
| Elazığ | 6 | 1 | 3 | 2 | 1/6 | 6/6 |
| Kocaeli | 5 | 0 | 0 | 2 | 0/5 | 2/5 |
| İstanbul | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 545 | 16 | 47 | 43 | %2,9 | %19,4 |
| Çim · Normal | 267 | 8 | 14 | 10 | %3,0 | %12,0 |
| Kum · Nemli | 91 | 7 | 6 | 8 | %7,7 | %23,1 |
| Kum · Islak | 53 | 3 | 5 | 8 | %5,7 | %30,2 |
| Kum · Sulu | 28 | 0 | 7 | 0 | %0,0* | %25,0* |
| Çim · Çok Yumuşak | 21 | 2 | 2 | 0 | %9,5* | %19,0* |
| Sentetik · Normal | 14 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %14,3* |
| Çim · Yumuşak | 10 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 10 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %10,0* |
| Çim · Ağır | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 267 | 11 | 14 | 21 | %4,1 | %17,2 |
| 1201–1600 m | 418 | 15 | 38 | 28 | %3,6 | %19,4 |
| 1601–2000 m | 305 | 9 | 27 | 16 | %3,0 | %17,0 |
| 2001+ m | 55 | 1 | 3 | 7 | %1,8 | %20,0 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 578 | 24 | 49 | 38 | %4,2 | %19,2 |
| İngiliz | 467 | 12 | 33 | 34 | %2,6 | %16,9 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| B. Özgür | 84 | 6 | 12 | 10 | %7,1 | %33,3 |
| A. Ataş | 36 | 0 | 3 | 3 | %0,0 | %16,7 |
| S. Gözüngü | 16 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %12,5* |
| H. Kurt | 15 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %13,3* |
| F. Ceylan | 13 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| M. Yıldırım | 12 | 0 | 5 | 0 | %0,0* | %41,7* |
| M. Tezel | 10 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %20,0* |
| V. Önder | 9 | 0 | 1 | 0 | 0/9 | 1/9 |
| N. Gönültaş | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| O. Taşdemir | 8 | 3 | 0 | 0 | 3/8 | 3/8 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Gulazer | 27 | 1 | 3 | 5 | %3,7* | %33,3* |
| Kıvılcım Ateşi | 17 | 4 | 1 | 3 | %23,5* | %47,1* |
| Volpi | 11 | 0 | 3 | 0 | %0,0* | %27,3* |
| Çöl Fatihi | 9 | 0 | 1 | 1 | 0/9 | 2/9 |
| Berrunaz | 8 | 1 | 3 | 0 | 1/8 | 4/8 |
| Ildırlı | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
| Çerkes Enver | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
| Human Torch | 7 | 2 | 1 | 1 | 2/7 | 4/7 |
| Mercia | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| Ice Beauty | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.11.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1400 Kum | Kıvılcım Ateşi | B. Özgür | 5/12 | 11,95 |
| 07.11.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1400 Kum | New Artist | S. Yanık | 9/12 | 34,90 |
| 07.11.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Win River Sosan | Y. Akkuş | 12/12 | 41,55 |
| 05.11.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Erendiz | M. Yalçın | 3/13 | 9,20 |
| 05.11.2026 | İzmir | Handikap 16 | 2000 Kum | Nazgar | S. Gözüngü | 9/9 | 28,65 |
| 05.11.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1400 Kum | Ayana | Y. Akkuş | 10/10 | 18,05 |
| 05.11.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Denizova | E. Baydan | 1/13 | 13,75 |
| 05.11.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Berrunaz | B. Özgür | 1/12 | 3,00 |
| 31.10.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1600 Kum | Gulazer | B. Özgür | 5/11 | 5,70 |
| 29.10.2026 | İzmir | Şartlı 19 | 1200 Kum | Ring Rang Rong | F. Ceylan | 6/15 | 17,10 |
| 29.10.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Berrunaz | B. Özgür | 2/11 | 12,55 |
| 29.10.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1400 Kum | Magic Bank | Ş. Çelik | 10/10 | 28,65 |
| 29.10.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Denizova | E. Baydan | 5/11 | 33,25 |
| 29.10.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Sonejder | M. Karaca | 10/10 | 45,85 |
| 24.10.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1600 Kum | Kıvılcım Ateşi | B. Özgür | 11/16 | 11,75 |
| 24.10.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1200 Kum | Gulazer | B. Özgür | 4/13 | 26,15 |
| 24.10.2026 | İzmir | KV-7 | 1400 Kum | Mrs Malibu | S. Çelikman | 6/6 | 32,30 |
| 24.10.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 2100 Kum | Ildırlı | A. Ataş | 7/8 | 36,95 |
| 21.10.2026 | İstanbul | KV-7 | 1900 Çim | Bay Olof | S. Şahyazıcı | 9/10 | 26,10 |
| 17.10.2026 | İzmir | Handikap 16 | 2000 Kum | Son Of The Knife | M. Akkuş | 5/13 | 7,15 |
Sık sorulanlar
Sinan Akşın bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 296 koşuda 13 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Sinan Akşın bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 07.11.2026, İzmir.
Sinan Akşın en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok İzmir'da: 334 koşu, 12 birincilik.
Sinan Akşın apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.