Apranti (AP)AP nedir?
Kürşat Yılmaz
Kürşat Yılmaz son 12 ayda 354 koşuya çıktı, 28 birincilik ve 78 ilk üç derece aldı. En çok İzmir'da koştu (163 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Kürşat Yılmaz jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 323 | 27 | 21 | 26 | %8,4 | %22,9 | −%46,6 |
| Son 12 ay | 354 | 28 | 22 | 28 | %7,9 | %22,0 | −%49,2 |
| 2020'den bu yana | 1558 | 98 | 125 | 141 | %6,3 | %23,4 | −%55,0 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 07.11.2026, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 323 | 27 | 21 | 26 | %8,4 | %22,9 |
| 2025 | 173 | 12 | 19 | 16 | %6,9 | %27,2 |
| 2024 | 379 | 28 | 27 | 39 | %7,4 | %24,8 |
| 2023 | 234 | 17 | 26 | 23 | %7,3 | %28,2 |
| 2022 | 254 | 10 | 22 | 23 | %3,9 | %21,7 |
| 2021 | 119 | 2 | 6 | 8 | %1,7 | %13,4 |
| 2020 | 76 | 2 | 4 | 6 | %2,6 | %15,8 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 163 | 16 | 10 | 19 | %9,8 | %27,6 |
| İstanbul | 81 | 4 | 4 | 1 | %4,9 | %11,1 |
| Bursa | 65 | 8 | 4 | 7 | %12,3 | %29,2 |
| Kocaeli | 25 | 0 | 4 | 1 | %0,0* | %20,0* |
| Antalya | 20 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 213 | 17 | 16 | 17 | %8,0 | %23,5 |
| Sentetik · Normal | 57 | 1 | 2 | 1 | %1,8 | %7,0 |
| Çim · Normal | 35 | 4 | 1 | 2 | %11,4 | %20,0 |
| Kum · Nemli | 30 | 3 | 3 | 6 | %10,0 | %40,0 |
| Sentetik · Nemli | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
| Kum · Islak | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| Çim · Yumuşak | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Çim · Çok Yumuşak | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 64 | 4 | 4 | 6 | %6,3 | %21,9 |
| 1201–1600 m | 173 | 9 | 11 | 15 | %5,2 | %20,2 |
| 1601–2000 m | 91 | 13 | 5 | 6 | %14,3 | %26,4 |
| 2001+ m | 26 | 2 | 2 | 1 | %7,7* | %19,2* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 189 | 18 | 13 | 14 | %9,5 | %23,8 |
| İngiliz | 165 | 10 | 9 | 14 | %6,1 | %20,0 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 543 | 36 | 40 | 51 | %6,6 | %23,4 |
| İzmir | 338 | 25 | 29 | 35 | %7,4 | %26,3 |
| Kocaeli | 283 | 19 | 21 | 25 | %6,7 | %23,0 |
| İstanbul | 282 | 13 | 25 | 20 | %4,6 | %20,6 |
| Antalya | 96 | 4 | 9 | 8 | %4,2 | %21,9 |
| Ankara | 15 | 1 | 0 | 2 | %6,7* | %20,0* |
| Adana | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 824 | 62 | 68 | 77 | %7,5 | %25,1 |
| Çim · Normal | 305 | 13 | 23 | 20 | %4,3 | %18,4 |
| Sentetik · Normal | 213 | 10 | 16 | 17 | %4,7 | %20,2 |
| Kum · Nemli | 88 | 7 | 9 | 12 | %8,0 | %31,8 |
| Kum · Islak | 39 | 2 | 2 | 6 | %5,1 | %25,6 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 28 | 1 | 5 | 1 | %3,6* | %25,0* |
| Çim · Çok Yumuşak | 24 | 1 | 2 | 4 | %4,2* | %29,2* |
| Çim · Yumuşak | 24 | 1 | 0 | 3 | %4,2* | %16,7* |
| Sentetik · Nemli | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
| Çim · Ağır | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 220 | 11 | 14 | 18 | %5,0 | %19,5 |
| 1201–1600 m | 706 | 40 | 55 | 60 | %5,7 | %22,0 |
| 1601–2000 m | 508 | 38 | 42 | 56 | %7,5 | %26,8 |
| 2001+ m | 124 | 9 | 14 | 7 | %7,3 | %24,2 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 1002 | 68 | 78 | 93 | %6,8 | %23,9 |
| İngiliz | 556 | 30 | 47 | 48 | %5,4 | %22,5 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| S. Gökçe | 27 | 6 | 2 | 3 | %22,2* | %40,7* |
| S. Çiftçi | 18 | 1 | 1 | 0 | %5,6* | %11,1* |
| S. Gözüngü | 17 | 1 | 0 | 5 | %5,9* | %35,3* |
| G. Gökçe | 14 | 1 | 2 | 1 | %7,1* | %28,6* |
| A. Ataş | 12 | 1 | 0 | 1 | %8,3* | %16,7* |
| Y. Demirkıran | 11 | 1 | 1 | 1 | %9,1* | %27,3* |
| G. Toklu | 9 | 0 | 1 | 1 | 0/9 | 2/9 |
| C. Yıldırım | 8 | 3 | 0 | 1 | 3/8 | 4/8 |
| K. Şengel | 8 | 1 | 0 | 0 | 1/8 | 1/8 |
| S. Şahyazıcı | 8 | 0 | 0 | 4 | 0/8 | 4/8 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Prenses Berrin | 6 | 1 | 0 | 2 | 1/6 | 3/6 |
| Canım Çıtır | 5 | 1 | 0 | 1 | 1/5 | 2/5 |
| Red Storm | 5 | 2 | 0 | 1 | 2/5 | 3/5 |
| Güzel Zehra | 5 | 0 | 1 | 1 | 0/5 | 2/5 |
| Demir Nihat | 5 | 2 | 0 | 0 | 2/5 | 2/5 |
| Cashout | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| Stasera | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Efe Mete Bey | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| Özgür Furkan | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| Aslan Halilim | 4 | 1 | 1 | 1 | 1/4 | 3/4 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.11.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Deli Alperin Oğlu | S. Gözüngü | 1/13 | 4,25 |
| 07.11.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1400 Kum | Bendeme | Y. Akkılıç | 6/12 | 5,25 |
| 07.11.2026 | İzmir | KV-6 | 1600 Kum | My Star | İ. Altınöz | 8/11 | 6,80 |
| 07.11.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1600 Kum | Altın Esmer | S. Gözüngü | 6/8 | 13,10 |
| 07.11.2026 | İzmir | Handikap 16 | 2200 Kum | Amoni | M. Akalın | 5/7 | 20,85 |
| 06.11.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1800 Kum | Sütliman | S. Baydan | 4/14 | 6,85 |
| 06.11.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1300 Kum | Bediz De Faust | S. Baydan | 5/13 | 19,80 |
| 06.11.2026 | Bursa | Şartlı 4 | 1800 Kum | Balkı Tay | O. Demir | 8/9 | 2,85 |
| 05.11.2026 | İzmir | Handikap 16 | 2000 Kum | Kızım Çınar | V. Önder | 7/9 | 31,15 |
| 05.11.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1400 Kum | Dilda Hatun | Y. Akkuş | 8/10 | 18,05 |
| 05.11.2026 | İzmir | KV-6 | 1200 Kum | Canım Çıtır | Z. Turğul | 7/11 | 9,35 |
| 05.11.2026 | İzmir | Handikap 16 | 2000 Kum | Madeira | S. Uysal | 1/11 | 3,85 |
| 05.11.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Çılgındağ | S. Gökçe | 3/12 | 5,00 |
| 05.11.2026 | İzmir | Satış 2 | 1400 Kum | Aslan Halilim | S. Gökçe | 1/9 | 1,85 |
| 02.11.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Kum | Alander | N. Gündüz | 6/11 | 20,45 |
| 02.11.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Kum | Aslan Aras | N. Gündüz | 6/12 | 16,55 |
| 31.10.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1200 Kum | Altın Esmer | S. Gözüngü | 3/9 | 21,50 |
| 31.10.2026 | İzmir | KV-7 | 2000 Kum | Erbaalı Sadi | C. Yıldırım | 8/10 | 48,40 |
| 31.10.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Deli Alperin Oğlu | S. Gözüngü | 3/9 | 8,75 |
| 30.10.2026 | Bursa | KV-7 | 1400 Kum | La Bombonera | R. Kılıç | 4/6 | 32,25 |
Sık sorulanlar
Kürşat Yılmaz bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 323 koşuda 27 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Kürşat Yılmaz bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 07.11.2026, İzmir.
Kürşat Yılmaz en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok İzmir'da: 163 koşu, 16 birincilik.
Kürşat Yılmaz apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.