Jokey
Cem Altun
Cem Altun son 12 ayda 311 koşuya çıktı, 26 birincilik ve 66 ilk üç derece aldı. En çok Bursa'da koştu (256 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Cem Altun jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 301 | 26 | 18 | 20 | %8,6 | %21,3 | −%18,6 |
| Son 12 ay | 311 | 26 | 18 | 22 | %8,4 | %21,2 | −%21,2 |
| 2020'den bu yana | 2514 | 178 | 202 | 254 | %7,1 | %25,2 | −%47,5 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 07.11.2026, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 301 | 26 | 18 | 20 | %8,6 | %21,3 |
| 2025 | 485 | 32 | 43 | 63 | %6,6 | %28,5 |
| 2024 | 574 | 50 | 57 | 62 | %8,7 | %29,4 |
| 2023 | 390 | 20 | 28 | 30 | %5,1 | %20,0 |
| 2022 | 566 | 43 | 49 | 71 | %7,6 | %28,8 |
| 2021 | 125 | 1 | 2 | 4 | %0,8 | %5,6 |
| 2020 | 73 | 6 | 5 | 4 | %8,2 | %20,5 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 256 | 21 | 13 | 15 | %8,2 | %19,1 |
| Kocaeli | 30 | 3 | 2 | 4 | %10,0 | %30,0 |
| İstanbul | 13 | 2 | 0 | 1 | %15,4* | %23,1* |
| İzmir | 10 | 0 | 3 | 2 | %0,0* | %50,0* |
| Antalya | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çim · Normal | 127 | 14 | 5 | 9 | %11,0 | %22,0 |
| Kum · Normal | 113 | 9 | 10 | 11 | %8,0 | %26,5 |
| Kum · Nemli | 15 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %13,3* |
| Çim · Çok Yumuşak | 13 | 2 | 0 | 0 | %15,4* | %15,4* |
| Kum · Islak | 12 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %8,3* |
| Çim · Biraz Ağır | 9 | 0 | 2 | 0 | 0/9 | 2/9 |
| Kum · Sulu | 9 | 0 | 0 | 0 | 0/9 | 0/9 |
| Sentetik · Normal | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Çim · Ağır | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 71 | 10 | 5 | 6 | %14,1 | %29,6 |
| 1201–1600 m | 155 | 12 | 6 | 12 | %7,7 | %19,4 |
| 1601–2000 m | 66 | 2 | 7 | 2 | %3,0 | %16,7 |
| 2001+ m | 19 | 2 | 0 | 2 | %10,5* | %21,1* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 158 | 16 | 12 | 17 | %10,1 | %28,5 |
| Arap | 153 | 10 | 6 | 5 | %6,5 | %13,7 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 1521 | 103 | 116 | 134 | %6,8 | %23,2 |
| İzmir | 373 | 29 | 41 | 50 | %7,8 | %32,2 |
| Kocaeli | 320 | 19 | 25 | 37 | %5,9 | %25,3 |
| Antalya | 156 | 17 | 13 | 18 | %10,9 | %30,8 |
| İstanbul | 138 | 10 | 6 | 15 | %7,2 | %22,5 |
| Ankara | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 1169 | 76 | 96 | 126 | %6,5 | %25,5 |
| Çim · Normal | 791 | 71 | 66 | 81 | %9,0 | %27,6 |
| Sentetik · Normal | 154 | 8 | 9 | 15 | %5,2 | %20,8 |
| Kum · Nemli | 99 | 7 | 8 | 11 | %7,1 | %26,3 |
| Kum · Islak | 85 | 4 | 6 | 8 | %4,7 | %21,2 |
| Çim · Çok Yumuşak | 66 | 6 | 2 | 1 | %9,1 | %13,6 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 55 | 1 | 7 | 7 | %1,8 | %27,3 |
| Çim · Yumuşak | 48 | 1 | 6 | 4 | %2,1 | %22,9 |
| Çim · Ağır | 18 | 2 | 0 | 1 | %11,1* | %16,7* |
| Çim · Biraz Ağır | 15 | 1 | 2 | 0 | %6,7* | %20,0* |
| Kum · Sulu | 10 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 410 | 29 | 39 | 41 | %7,1 | %26,6 |
| 1201–1600 m | 1202 | 72 | 95 | 125 | %6,0 | %24,3 |
| 1601–2000 m | 729 | 58 | 57 | 69 | %8,0 | %25,2 |
| 2001+ m | 173 | 19 | 11 | 19 | %11,0 | %28,3 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 1281 | 98 | 130 | 146 | %7,7 | %29,2 |
| Arap | 1233 | 80 | 72 | 108 | %6,5 | %21,1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| A. Mantaş | 47 | 4 | 7 | 8 | %8,5 | %40,4 |
| K. Şengel | 21 | 2 | 0 | 0 | %9,5* | %9,5* |
| E. Kaya | 19 | 4 | 0 | 2 | %21,1* | %31,6* |
| F. Tosun | 19 | 4 | 0 | 2 | %21,1* | %31,6* |
| K. Kınay | 15 | 1 | 1 | 0 | %6,7* | %13,3* |
| M. Kaya | 11 | 1 | 1 | 0 | %9,1* | %18,2* |
| A. Aydın | 10 | 1 | 2 | 1 | %10,0* | %40,0* |
| F. Kıran | 8 | 1 | 0 | 1 | 1/8 | 2/8 |
| T. Ateş | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
| D. Kaya | 7 | 1 | 1 | 2 | 1/7 | 4/7 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cool Island | 9 | 0 | 0 | 1 | 0/9 | 1/9 |
| Demiryiğit | 7 | 1 | 2 | 1 | 1/7 | 4/7 |
| Bebeğim Oldun | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| Berivancan | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| Çilek Hüma | 6 | 1 | 1 | 0 | 1/6 | 2/6 |
| Kolaysa Yakala | 5 | 2 | 0 | 0 | 2/5 | 2/5 |
| Today Is A Gift | 5 | 0 | 2 | 2 | 0/5 | 4/5 |
| Rock Of Beautiful | 5 | 4 | 0 | 0 | 4/5 | 4/5 |
| Alyadigar | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Güzel Zehra | 5 | 1 | 1 | 1 | 1/5 | 3/5 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.11.2026 | İzmir | KV-6 | 1600 Kum | Obrada | A. Ataş | 7/11 | 11,25 |
| 06.11.2026 | Bursa | KV-6 | 1900 Kum | Lion Of Honour | E. Kaya | 6/8 | 10,75 |
| 06.11.2026 | Bursa | Şartlı 3 | 1400 Kum | Çeto Başkan | K. Kınay | 7/8 | 2,10 |
| 06.11.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1300 Kum | Göktürk Bey | A. Aydın | 11/13 | 10,80 |
| 06.11.2026 | Bursa | Maiden | 1300 Kum | Arselya | İ. Canpolat | 5/13 | 49,85 |
| 02.11.2026 | Bursa | Satış 1 | 1400 Kum | Kings Power | T. Turan | 16/18 | 28,15 |
| 02.11.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Kum | Davrantay | Z. Kaya | 8/11 | 21,90 |
| 02.11.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Kum | Lavekar | K. Şengel | 10/12 | 12,90 |
| 02.11.2026 | Bursa | Handikap 14 | 1200 Kum | Kolaysa Yakala | K. Şengel | 1/12 | 17,25 |
| 02.11.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Kum | Mercan Konak | K. Şengel | 10/11 | 46,65 |
| 02.11.2026 | Bursa | Şartlı 5 | 1400 Kum | Selly Su | A. Mantaş | 3/8 | 8,20 |
| 01.11.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1400 Sentetik | Touch My Dream | A. Mantaş | 7/8 | 11,35 |
| 01.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1300 Sentetik | Touch The Leoni | A. Mantaş | 9/11 | 20,90 |
| 31.10.2026 | İzmir | KV-6 | 1600 Kum | Sancak Taşıyan | E. Ergökçen | 3/9 | 5,10 |
| 31.10.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 2100 Kum | You Are Big | E. Ergökçen | 3/6 | 5,00 |
| 30.10.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1200 Kum | Hayalinoğlu | S. Baydan | 14/17 | 6,05 |
| 30.10.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Kum | Madam Nora | A. Mantaş | 3/11 | 6,90 |
| 30.10.2026 | Bursa | KV-7 | 1400 Kum | Dragon Hero | A. Mantaş | 3/6 | 9,00 |
| 30.10.2026 | Bursa | KV-8 | 1400 Kum | Today Is A Gift | A. Mantaş | 2/9 | 17,70 |
| 26.10.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1700 Çim | Cavidancan | F. Tosun | 8/17 | 38,40 |
Sık sorulanlar
Cem Altun bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 301 koşuda 26 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Cem Altun bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 07.11.2026, İzmir.
Cem Altun en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Bursa'da: 256 koşu, 21 birincilik.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.