Apranti (AP)AP nedir?
Zülfükar Karabulut
Zülfükar Karabulut son 12 ayda 290 koşuya çıktı, 18 birincilik ve 51 ilk üç derece aldı. En çok İstanbul'da koştu (191 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Zülfükar Karabulut jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 239 | 14 | 11 | 13 | %5,9 | %15,9 | −%30,2 |
| Son 12 ay | 290 | 18 | 15 | 18 | %6,2 | %17,6 | −%33,9 |
| 2020'den bu yana | 1369 | 79 | 91 | 108 | %5,8 | %20,3 | −%38,6 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Programın tamamı: İstanbul at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 239 | 14 | 11 | 13 | %5,9 | %15,9 |
| 2025 | 166 | 7 | 11 | 12 | %4,2 | %18,1 |
| 2024 | 218 | 7 | 17 | 26 | %3,2 | %22,9 |
| 2023 | 216 | 17 | 20 | 17 | %7,9 | %25,0 |
| 2022 | 284 | 25 | 23 | 25 | %8,8 | %25,7 |
| 2021 | 201 | 5 | 7 | 13 | %2,5 | %12,4 |
| 2020 | 45 | 4 | 2 | 2 | %8,9 | %17,8 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 191 | 11 | 7 | 11 | %5,8 | %15,2 |
| Bursa | 53 | 5 | 3 | 5 | %9,4 | %24,5 |
| Kocaeli | 34 | 1 | 3 | 2 | %2,9 | %17,6 |
| İzmir | 9 | 0 | 2 | 0 | 0/9 | 2/9 |
| Ankara | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 96 | 3 | 4 | 4 | %3,1 | %11,5 |
| Kum · Normal | 93 | 7 | 7 | 10 | %7,5 | %25,8 |
| Çim · Normal | 55 | 5 | 1 | 2 | %9,1 | %14,5 |
| Kum · Nemli | 22 | 2 | 3 | 1 | %9,1* | %27,3* |
| Çim · Yumuşak | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| Kum · Islak | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Çim · Çok Yumuşak | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Sentetik · Nemli | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| Kum · Sulu | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 33 | 2 | 3 | 0 | %6,1 | %15,2 |
| 1201–1600 m | 143 | 10 | 2 | 9 | %7,0 | %14,7 |
| 1601–2000 m | 71 | 5 | 5 | 5 | %7,0 | %21,1 |
| 2001+ m | 43 | 1 | 5 | 4 | %2,3 | %23,3 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 176 | 12 | 8 | 13 | %6,8 | %18,8 |
| İngiliz | 114 | 6 | 7 | 5 | %5,3 | %15,8 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 576 | 24 | 32 | 37 | %4,2 | %16,1 |
| Bursa | 481 | 32 | 32 | 43 | %6,7 | %22,2 |
| Kocaeli | 198 | 13 | 20 | 15 | %6,6 | %24,2 |
| İzmir | 102 | 8 | 7 | 12 | %7,8 | %26,5 |
| Ankara | 10 | 2 | 0 | 1 | %20,0* | %30,0* |
| Antalya | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Şanlıurfa | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 477 | 29 | 28 | 41 | %6,1 | %20,5 |
| Sentetik · Normal | 368 | 14 | 22 | 25 | %3,8 | %16,6 |
| Çim · Normal | 330 | 23 | 25 | 29 | %7,0 | %23,3 |
| Kum · Nemli | 72 | 5 | 11 | 6 | %6,9 | %30,6 |
| Kum · Islak | 41 | 2 | 2 | 2 | %4,9 | %14,6 |
| Çim · Çok Yumuşak | 23 | 3 | 2 | 1 | %13,0* | %26,1* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 23 | 1 | 0 | 1 | %4,3* | %8,7* |
| Çim · Yumuşak | 15 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %6,7* |
| Çim · Biraz Ağır | 7 | 0 | 0 | 2 | 0/7 | 2/7 |
| Çim · Ağır | 6 | 1 | 1 | 0 | 1/6 | 2/6 |
| Kum · Sulu | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Sentetik · Nemli | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 171 | 11 | 10 | 10 | %6,4 | %18,1 |
| 1201–1600 m | 688 | 35 | 39 | 49 | %5,1 | %17,9 |
| 1601–2000 m | 384 | 27 | 29 | 41 | %7,0 | %25,3 |
| 2001+ m | 126 | 6 | 13 | 8 | %4,8 | %21,4 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 822 | 51 | 60 | 70 | %6,2 | %22,0 |
| İngiliz | 547 | 28 | 31 | 38 | %5,1 | %17,7 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Baykara | 31 | 2 | 4 | 2 | %6,5 | %25,8 |
| S. Çiftçi | 22 | 3 | 1 | 2 | %13,6* | %27,3* |
| Y. Arhım | 15 | 1 | 3 | 0 | %6,7* | %26,7* |
| M. Özgül | 11 | 1 | 0 | 0 | %9,1* | %9,1* |
| M. Acar | 10 | 2 | 0 | 1 | %20,0* | %30,0* |
| M. Demirtaş | 9 | 2 | 0 | 2 | 2/9 | 4/9 |
| İ. Kural | 8 | 0 | 1 | 0 | 0/8 | 1/8 |
| R. Kılıç | 8 | 0 | 0 | 1 | 0/8 | 1/8 |
| H. Karabulut | 8 | 0 | 0 | 1 | 0/8 | 1/8 |
| T. Taşar | 7 | 1 | 0 | 0 | 1/7 | 1/7 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Subike | 8 | 1 | 1 | 0 | 1/8 | 2/8 |
| Editör | 7 | 1 | 0 | 2 | 1/7 | 3/7 |
| Koşan Nur | 6 | 0 | 1 | 2 | 0/6 | 3/6 |
| Özgünberk | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
| Şah Dragon | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
| Mariscal | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| Nox Atra | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
| Belli Bey | 5 | 0 | 1 | 1 | 0/5 | 2/5 |
| Gökdoğan | 5 | 1 | 1 | 1 | 1/5 | 3/5 |
| Şimşek Yeleli | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.11.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1500 Sentetik | Sarılar Kızı | T. Taşar | 7/10 | 23,10 |
| 06.11.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1400 Sentetik | Koşan Nur | M. Demirtaş | 9/15 | 48,15 |
| 06.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1300 Sentetik | Neslihan Hatun | S. Günaydın | 10/14 | 23,45 |
| 06.11.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 2200 Sentetik | Nox Atra | M. Baykara | 6/9 | 29,65 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Şartlı 19 | 1300 Sentetik | First May | M. Akkılıç | 7/18 | 13,20 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Handikap 17 | 1500 Sentetik | Aram Samsam | C. Güneş | 1/15 | 13,55 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 2000 Sentetik | Be My Pelintay | A. Akalp | 9/9 | 29,30 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1400 Sentetik | Mister Ezel | T. Taşar | 1/10 | 17,00 |
| 30.10.2026 | İstanbul | Şartlı 5 | 1500 Sentetik | Koşan Nur | M. Demirtaş | 7/14 | 9,15 |
| 28.10.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1400 Sentetik | Aram Samsam | C. Güneş | 3/18 | 5,75 |
| 23.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1200 Çim | Ecvet | Y. Demirkıran | 10/11 | 37,30 |
| 21.10.2026 | İstanbul | Şartlı 19 | 1500 Sentetik | First May | M. Akkılıç | 2/17 | 38,75 |
| 21.10.2026 | İstanbul | Satış 4 | 1600 Çim | Samer Bey | S. Günaydın | 9/14 | 81,55 |
| 21.10.2026 | İstanbul | Şartlı 5 | 1400 Sentetik | Azeri Damat | M. Akkılıç | 4/7 | 12,70 |
| 21.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1400 Sentetik | Bayanpapatya | S. Günaydın | 6/9 | 42,05 |
| 18.10.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 2400 Sentetik | Aram Samsam | C. Güneş | 3/11 | 13,70 |
| 18.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1500 Sentetik | Mister Ezel | T. Taşar | 9/9 | 23,30 |
| 16.10.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1400 Sentetik | Aybenova | A. Avcı | 17/17 | 57,95 |
| 16.10.2026 | İstanbul | KV-6 | 1400 Sentetik | Aksoylucan | F. Tosun | 7/9 | 51,25 |
| 16.10.2026 | İstanbul | Handikap 17 | 2200 Sentetik | Stasera | A. Avcı | 8/10 | 18,70 |
Sık sorulanlar
Zülfükar Karabulut bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 239 koşuda 14 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Zülfükar Karabulut bugün hangi atlara biniyor?
İstanbul 2. koşu 14:30, SARILAR KIZI.
Zülfükar Karabulut en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok İstanbul'da: 191 koşu, 11 birincilik.
Zülfükar Karabulut apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.