Apranti (AP)AP nedir?
Murat Keçeci
Murat Keçeci son 12 ayda 717 koşuya çıktı, 61 birincilik ve 192 ilk üç derece aldı. En çok İzmir'da koştu (262 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Murat Keçeci jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 547 | 39 | 44 | 47 | %7,1 | %23,8 | −%47,5 |
| Son 12 ay | 717 | 61 | 64 | 67 | %8,5 | %26,8 | −%45,0 |
| 2020'den bu yana | 1575 | 152 | 142 | 150 | %9,7 | %28,2 | −%31,1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 10.10.2026, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 547 | 39 | 44 | 47 | %7,1 | %23,8 |
| 2025 | 925 | 108 | 92 | 93 | %11,7 | %31,7 |
| 2024 | 94 | 5 | 6 | 10 | %5,3 | %22,3 |
| 2023 | 9 | 0 | 0 | 0 | 0/9 | 0/9 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 262 | 24 | 26 | 34 | %9,2 | %32,1 |
| İstanbul | 235 | 14 | 17 | 15 | %6,0 | %19,6 |
| Bursa | 135 | 17 | 13 | 10 | %12,6 | %29,6 |
| Kocaeli | 76 | 6 | 7 | 6 | %7,9 | %25,0 |
| Antalya | 9 | 0 | 1 | 2 | 0/9 | 3/9 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 355 | 29 | 31 | 42 | %8,2 | %28,7 |
| Sentetik · Normal | 117 | 5 | 7 | 4 | %4,3 | %13,7 |
| Kum · Nemli | 87 | 11 | 8 | 11 | %12,6 | %34,5 |
| Çim · Normal | 83 | 5 | 10 | 1 | %6,0 | %19,3 |
| Kum · Islak | 28 | 1 | 3 | 6 | %3,6* | %35,7* |
| Kum · Sulu | 23 | 6 | 2 | 2 | %26,1* | %43,5* |
| Çim · Yumuşak | 7 | 2 | 2 | 0 | 2/7 | 4/7 |
| Çim · Çok Yumuşak | 7 | 1 | 1 | 1 | 1/7 | 3/7 |
| Sentetik · Nemli | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Çim · Çok Ağır | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 139 | 9 | 12 | 12 | %6,5 | %23,7 |
| 1201–1600 m | 365 | 26 | 29 | 42 | %7,1 | %26,6 |
| 1601–2000 m | 165 | 21 | 22 | 9 | %12,7 | %31,5 |
| 2001+ m | 48 | 5 | 1 | 4 | %10,4 | %20,8 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 363 | 25 | 29 | 39 | %6,9 | %25,6 |
| Arap | 354 | 36 | 35 | 28 | %10,2 | %28,0 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 643 | 63 | 64 | 63 | %9,8 | %29,5 |
| İstanbul | 458 | 38 | 33 | 40 | %8,3 | %24,2 |
| Bursa | 230 | 25 | 21 | 22 | %10,9 | %29,6 |
| Kocaeli | 205 | 23 | 21 | 18 | %11,2 | %30,2 |
| Antalya | 32 | 3 | 3 | 6 | %9,4 | %37,5 |
| Ankara | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Adana | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 707 | 72 | 65 | 76 | %10,2 | %30,1 |
| Çim · Normal | 367 | 33 | 39 | 31 | %9,0 | %28,1 |
| Sentetik · Normal | 242 | 18 | 12 | 16 | %7,4 | %19,0 |
| Kum · Nemli | 119 | 14 | 9 | 12 | %11,8 | %29,4 |
| Kum · Islak | 46 | 3 | 6 | 7 | %6,5 | %34,8 |
| Kum · Sulu | 23 | 6 | 2 | 2 | %26,1* | %43,5* |
| Çim · Çok Yumuşak | 22 | 2 | 3 | 1 | %9,1* | %27,3* |
| Çim · Yumuşak | 18 | 3 | 2 | 2 | %16,7* | %38,9* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 14 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %21,4* |
| Çim · Ağır | 7 | 0 | 1 | 2 | 0/7 | 3/7 |
| Sentetik · Nemli | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
| Çim · Çok Ağır | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 317 | 22 | 29 | 25 | %6,9 | %24,0 |
| 1201–1600 m | 736 | 58 | 64 | 72 | %7,9 | %26,4 |
| 1601–2000 m | 397 | 54 | 40 | 37 | %13,6 | %33,0 |
| 2001+ m | 125 | 18 | 9 | 16 | %14,4 | %34,4 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 825 | 85 | 75 | 77 | %10,3 | %28,7 |
| İngiliz | 750 | 67 | 67 | 73 | %8,9 | %27,6 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Y. Akkılıç | 33 | 7 | 3 | 7 | %21,2 | %51,5 |
| C. Turan | 24 | 2 | 3 | 0 | %8,3* | %20,8* |
| M. Tezel | 23 | 1 | 2 | 4 | %4,3* | %30,4* |
| Y. Demirkıran | 20 | 3 | 3 | 1 | %15,0* | %35,0* |
| S. Gözüngü | 19 | 3 | 0 | 2 | %15,8* | %26,3* |
| R. Kaya | 15 | 2 | 0 | 1 | %13,3* | %20,0* |
| E. Uslu | 14 | 1 | 1 | 2 | %7,1* | %28,6* |
| A. Ataş | 13 | 0 | 4 | 2 | %0,0* | %46,2* |
| M. Baykara | 12 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %16,7* |
| A. Mantaş | 11 | 1 | 2 | 1 | %9,1* | %36,4* |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Can Efe | 9 | 4 | 1 | 4 | 4/9 | 9/9 |
| Thunder Jest | 7 | 1 | 1 | 1 | 1/7 | 3/7 |
| Akgün Ağa | 7 | 2 | 2 | 0 | 2/7 | 4/7 |
| Kazancı | 6 | 1 | 1 | 1 | 1/6 | 3/6 |
| Çiçek Tohumu | 6 | 2 | 1 | 0 | 2/6 | 3/6 |
| Herkhan Star | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| Ferman Yazar | 6 | 0 | 0 | 2 | 0/6 | 2/6 |
| Özgünden | 5 | 0 | 0 | 2 | 0/5 | 2/5 |
| Aycasa | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
| Tiz A Bella | 5 | 2 | 0 | 1 | 2/5 | 3/5 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.2026 | İzmir | Handikap 15 | 2100 Kum | Kuruçay | T. Biricik | 12/13 | 14,30 |
| 10.10.2026 | İzmir | Handikap 17 | 1200 Kum | Volpi | B. Özgür | 9/12 | 15,10 |
| 05.10.2026 | Bursa | Şartlı 3 | 1400 Çim | Aksoylucan | F. Tosun | 11/19 | 73,15 |
| 05.10.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Çim | Doğan Hanım | H. Altın | 7/13 | 54,25 |
| 05.10.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Çim | Özgünden | M. Baykara | 11/12 | 34,30 |
| 03.10.2026 | İzmir | Şartlı 3 | 1400 Kum | Victorifly | M. Tezel | 5/15 | 72,50 |
| 02.10.2026 | İstanbul | G 2 | 1900 Çim | Gülalp Kızı | T. Biricik | 4/8 | 40,90 |
| 02.10.2026 | İstanbul | G 3 | 1400 Çim | Gürobası | T. Biricik | 11/11 | 54,35 |
| 02.10.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1200 Sentetik | Çağrı Han | Ş. Demir | 1/11 | 39,15 |
| 01.10.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1400 Kum | Yıldız Sultan | S. Şahyazıcı | 13/15 | 34,85 |
| 01.10.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Do It For Love | B. Özgür | 3/8 | 20,30 |
| 01.10.2026 | İzmir | Satış 1 | 1200 Kum | Şeker İnci | A. Ataş | 3/8 | 2,20 |
| 26.09.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Köprücek | E. Baydan | 5/15 | 11,35 |
| 26.09.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Kuzeyin Poyrazı | S. Yıldırım | 13/14 | 26,70 |
| 24.09.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1600 Kum | Kuruçay | T. Biricik | 9/17 | 20,35 |
| 19.09.2026 | İzmir | Handikap 14 | 2000 Kum | Yol Gezer | N. Turan | 10/12 | 27,80 |
| 19.09.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Kralçınar | Y. Akkuş | 6/10 | 22,00 |
| 19.09.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Selminkız | N. Turan | 6/10 | 11,40 |
| 19.09.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1200 Kum | Lord Sentinel | S. Gözüngü | 8/9 | 17,25 |
| 18.09.2026 | İstanbul | G 3 | 1400 Çim | Özgünden | M. Baykara | 8/21 | 87,65 |
Sık sorulanlar
Murat Keçeci bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 547 koşuda 39 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Murat Keçeci bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 10.10.2026, İzmir.
Murat Keçeci en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok İzmir'da: 262 koşu, 24 birincilik.
Murat Keçeci apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.