Jokey
Halil Altın
Halil Altın son 12 ayda 18 koşuya çıktı, 1 birincilik ve 2 ilk üç derece aldı. En çok Bursa'da koştu (15 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Halil Altın jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 14 | 1 | 0 | 1 | %7,1* | %14,3* | – |
| Son 12 ay | 18 | 1 | 0 | 1 | %5,6* | %11,1* | – |
| 2020'den bu yana | 553 | 35 | 51 | 48 | %6,3 | %24,2 | −%52,2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 28.09.2026, Şanlıurfa.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 14 | 1 | 0 | 1 | %7,1* | %14,3* |
| 2025 | 9 | 0 | 1 | 2 | 0/9 | 3/9 |
| 2024 | 11 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| 2023 | 29 | 1 | 4 | 2 | %3,4* | %24,1* |
| 2022 | 124 | 7 | 10 | 10 | %5,6 | %21,8 |
| 2021 | 216 | 13 | 18 | 24 | %6,0 | %25,5 |
| 2020 | 150 | 13 | 18 | 9 | %8,7 | %26,7 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 15 | 1 | 0 | 1 | %6,7* | %13,3* |
| Şanlıurfa | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Kocaeli | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| Çim · Normal | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| Kum · Nemli | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| 1201–1600 m | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| 1601–2000 m | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 15 | 1 | 0 | 1 | %6,7* | %13,3* |
| Arap | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 418 | 24 | 40 | 29 | %5,7 | %22,2 |
| Kocaeli | 55 | 2 | 2 | 9 | %3,6 | %23,6 |
| İstanbul | 47 | 4 | 6 | 5 | %8,5 | %31,9 |
| İzmir | 24 | 5 | 2 | 5 | %20,8* | %50,0* |
| Ankara | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| Antalya | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Şanlıurfa | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 256 | 18 | 20 | 22 | %7,0 | %23,4 |
| Çim · Normal | 167 | 9 | 21 | 14 | %5,4 | %26,3 |
| Kum · Nemli | 36 | 2 | 4 | 2 | %5,6 | %22,2 |
| Sentetik · Normal | 35 | 3 | 4 | 3 | %8,6 | %28,6 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 25 | 2 | 2 | 1 | %8,0* | %20,0* |
| Kum · Islak | 19 | 1 | 0 | 4 | %5,3* | %26,3* |
| Çim · Çok Yumuşak | 9 | 0 | 0 | 0 | 0/9 | 0/9 |
| Çim · Yumuşak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 121 | 9 | 14 | 10 | %7,4 | %27,3 |
| 1201–1600 m | 270 | 17 | 27 | 22 | %6,3 | %24,4 |
| 1601–2000 m | 137 | 7 | 8 | 11 | %5,1 | %19,0 |
| 2001+ m | 25 | 2 | 2 | 5 | %8,0* | %36,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 343 | 23 | 29 | 31 | %6,7 | %24,2 |
| İngiliz | 210 | 12 | 22 | 17 | %5,7 | %24,3 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| F. Tosun | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| E. Turan | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| K. Kayalık | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| R. Coşkun | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| V. Çizik | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| E. Açmaz | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| A. Sonğur | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| A. Aydın | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Yılmakenan | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Şiru Şerbet | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Erikdalı | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| Welcome To King | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Gold Opulent | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Altın Kelebek | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Emery | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Tatlıçağ | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Gençay Nalan | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Uzun Sude | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 28.09.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1400 Kum | Welcome To King | V. Çizik | 11/11 | 39,10 |
| 21.09.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 4 | 1300 Kum | Gold Opulent | E. Açmaz | 13/15 | 22,00 |
| 07.08.2026 | Bursa | Handikap 14 | 1800 Çim | Erikdalı | K. Kayalık | 7/14 | 8,20 |
| 20.07.2026 | Bursa | Maiden | 1200 Çim | Altın Kelebek | A. Sonğur | 9/11 | 47,60 |
| 10.07.2026 | Bursa | Maiden | 1700 Çim | Emery | R. Coşkun | 5/16 | 20,75 |
| 10.07.2026 | Bursa | Şartlı 4 | 1800 Kum | Yılmakenan | E. Turan | 4/7 | 8,45 |
| 10.07.2026 | Bursa | Şartlı 4 | 1300 Çim | Tatlıçağ | R. Coşkun | 10/15 | 74,90 |
| 10.07.2026 | Bursa | Maiden | 1700 Çim | Erikdalı | K. Kayalık | 1/15 | 13,40 |
| 10.07.2026 | Bursa | Handikap 16 | 1300 Kum | Gençay Nalan | E. Turan | 7/8 | 7,60 |
| 09.07.2026 | Kocaeli | Şartlı 3 | 1200 Kum | Uzun Sude | E. Turan | 6/8 | 28,40 |
| 17.04.2026 | Bursa | Şartlı 1 | 800 Çim | Kraliçe Nonika | A. Aydın | 6/9 | 16,70 |
| 20.02.2026 | Bursa | Şartlı 3 | 1300 Kum | Takipsiz | E. Turan | 8/16 | 36,30 |
| 06.02.2026 | Bursa | Maiden | 1800 Kum | Yılmakenan | F. Tosun | 8/10 | 9,20 |
| 12.01.2026 | Bursa | Şartlı 4 | 1200 Kum | Yılmakenan | F. Tosun | 3/6 | 16,45 |
| 29.12.2025 | Bursa | Maiden | 1400 Kum | Şiru Şerbet | F. Tosun | 8/12 | 11,20 |
| 15.12.2025 | Bursa | Maiden | 1200 Kum | Şiru Şerbet | F. Tosun | 11/12 | 16,10 |
| 01.12.2025 | Bursa | Maiden | 1400 Kum | Yılmakenan | F. Tosun | 8/10 | 13,40 |
| 24.11.2025 | Bursa | Şartlı 1 | 1300 Kum | Şiru Şerbet | F. Tosun | 11/12 | 19,05 |
| 29.08.2025 | Bursa | Maiden | 1400 Kum | Yılmakenan | F. Tosun | 3/6 | 10,35 |
| 27.08.2025 | İstanbul | Maiden/Satış | 1300 Çim | Gülümse Biraz | R. Kaya | 5/15 | 13,75 |
Sık sorulanlar
Halil Altın bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 14 koşuda 1 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Halil Altın bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 28.09.2026, Şanlıurfa.
Halil Altın en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Bursa'da: 15 koşu, 1 birincilik.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.