Antrenör
Akın Özdeniz
Akın Özdeniz'ın atları son 12 ayda 94 koşuya çıktı, 8 birincilik ve 23 ilk üç derece aldı. En çok Bursa'da koştu (83 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Akın Özdeniz antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 83 | 6 | 7 | 4 | %7,2 | %20,5 | −%73,0 |
| Son 12 ay | 94 | 8 | 10 | 5 | %8,5 | %24,5 | −%54,4 |
| 2020'den bu yana | 170 | 21 | 18 | 11 | %12,4 | %29,4 | −%16,3 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 02.10.2026, Bursa.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 83 | 6 | 7 | 4 | %7,2 | %20,5 |
| 2025 | 65 | 13 | 6 | 6 | %20,0 | %38,5 |
| 2024 | 15 | 2 | 2 | 0 | %13,3* | %26,7* |
| 2022 | 5 | 0 | 3 | 1 | 0/5 | 4/5 |
| 2021 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 83 | 7 | 8 | 4 | %8,4 | %22,9 |
| İzmir | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Kocaeli | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| İstanbul | 3 | 1 | 1 | 0 | 1/3 | 2/3 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 47 | 5 | 4 | 2 | %10,6 | %23,4 |
| Çim · Normal | 24 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %12,5* |
| Kum · Nemli | 7 | 0 | 1 | 1 | 0/7 | 2/7 |
| Kum · Sulu | 6 | 2 | 1 | 0 | 2/6 | 3/6 |
| Kum · Islak | 4 | 0 | 2 | 0 | 0/4 | 2/4 |
| Sentetik · Normal | 3 | 1 | 1 | 0 | 1/3 | 2/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 6 | 1 | 1 | 0 | 1/6 | 2/6 |
| 1201–1600 m | 50 | 3 | 7 | 1 | %6,0 | %22,0 |
| 1601–2000 m | 33 | 3 | 2 | 3 | %9,1 | %24,2 |
| 2001+ m | 5 | 1 | 0 | 1 | 1/5 | 2/5 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 79 | 8 | 10 | 5 | %10,1 | %29,1 |
| Arap | 15 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 43 | 3 | 2 | 2 | %7,0 | %16,3 |
| Şartlı | 29 | 4 | 3 | 1 | %13,8* | %27,6* |
| KV-6 | 7 | 0 | 3 | 0 | 0/7 | 3/7 |
| Maiden | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| KV-8 | 4 | 1 | 1 | 1 | 1/4 | 3/4 |
| KV-7 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| G | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 136 | 17 | 12 | 6 | %12,5 | %25,7 |
| İstanbul | 12 | 2 | 4 | 2 | %16,7* | %66,7* |
| Kocaeli | 12 | 2 | 1 | 1 | %16,7* | %33,3* |
| İzmir | 10 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %30,0* |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 93 | 14 | 7 | 5 | %15,1 | %28,0 |
| Çim · Normal | 42 | 1 | 5 | 4 | %2,4 | %23,8 |
| Kum · Nemli | 9 | 1 | 1 | 1 | 1/9 | 3/9 |
| Kum · Islak | 8 | 1 | 2 | 1 | 1/8 | 4/8 |
| Kum · Sulu | 6 | 2 | 1 | 0 | 2/6 | 3/6 |
| Sentetik · Normal | 5 | 2 | 1 | 0 | 2/5 | 3/5 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 16 | 4 | 3 | 0 | %25,0* | %43,8* |
| 1201–1600 m | 88 | 10 | 10 | 2 | %11,4 | %25,0 |
| 1601–2000 m | 54 | 6 | 4 | 6 | %11,1 | %29,6 |
| 2001+ m | 12 | 1 | 1 | 3 | %8,3* | %41,7* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 139 | 18 | 17 | 8 | %12,9 | %30,9 |
| Arap | 31 | 3 | 1 | 3 | %9,7 | %22,6 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 84 | 10 | 8 | 7 | %11,9 | %29,8 |
| Şartlı | 49 | 7 | 5 | 2 | %14,3 | %28,6 |
| Maiden | 13 | 1 | 1 | 0 | %7,7* | %15,4* |
| KV-6 | 10 | 2 | 3 | 0 | %20,0* | %50,0* |
| KV-7 | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| KV-8 | 5 | 1 | 1 | 1 | 1/5 | 3/5 |
| G | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| E. Yavuz | 9 | 1 | 1 | 1 | 1/9 | 3/9 |
| E. Akpınar | 9 | 1 | 3 | 0 | 1/9 | 4/9 |
| A. Kurşun | 7 | 2 | 1 | 2 | 2/7 | 5/7 |
| O. Eren | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| A. Altın | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| A. Sözen | 4 | 1 | 1 | 0 | 1/4 | 2/4 |
| M. Bağ | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| C. Altun | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| M. Turan | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| N. Şen | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Koçarslan | 11 | 4 | 1 | 1 | %36,4* | %54,5* |
| Born To Run | 10 | 2 | 5 | 1 | %20,0* | %80,0* |
| Karacahisar | 9 | 0 | 0 | 0 | 0/9 | 0/9 |
| Peri Mira | 8 | 0 | 1 | 0 | 0/8 | 1/8 |
| Maxbueno | 8 | 1 | 1 | 0 | 1/8 | 2/8 |
| Kylie Vom Elbe | 6 | 1 | 1 | 1 | 1/6 | 3/6 |
| Apollon | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| Mega Power | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Go Beauty | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| King Of The Sea | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 02.10.2026 | Bursa | Şartlı 3 | 1200 Çim | Yıldızbaşar | E. Kadirler | 6/7 | 3,70 |
| 01.10.2026 | İzmir | Şartlı 3 | 1600 Kum | Mega Power | A. İnci | 8/10 | 25,55 |
| 30.09.2026 | İstanbul | KV-7 | 2100 Sentetik | Koçarslan | G. Özçelik | 6/11 | 10,40 |
| 21.09.2026 | Bursa | Handikap 17 | 1300 Çim | Peri Mira | M. Çelik | 13/14 | 45,50 |
| 16.09.2026 | İstanbul | Şartlı 5 | 2000 Sentetik | Koçarslan | A. Kurşun | 2/8 | 10,75 |
| 11.09.2026 | Bursa | Şartlı 4 | 1300 Çim | Peri Mira | M. Yıldırım | 10/12 | 39,20 |
| 11.09.2026 | Bursa | Şartlı 4 | 1300 Çim | Kylie Vom Elbe | U. Levent | 4/12 | 10,55 |
| 31.08.2026 | Bursa | Handikap 17 | 1200 Kum | Mega Power | Y. Gökçe | 7/9 | 26,70 |
| 31.08.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Çim | Blue Chief | S. Tırpan | 14/14 | 78,05 |
| 25.08.2026 | Kocaeli | Şartlı 5 | 1800 Kum | Koçarslan | G. Özçelik | 6/8 | 24,10 |
| 21.08.2026 | Bursa | Handikap 16 | 2000 Kum | Karacahisar | O. Eren | 13/16 | 63,55 |
| 21.08.2026 | Bursa | Şartlı 4 | 1300 Kum | Mega Power | O. Eren | 4/7 | 37,15 |
| 21.08.2026 | Bursa | Şartlı 1 | 1300 Çim | Denizberk | M. Turan | 9/10 | 5,20 |
| 14.08.2026 | Bursa | Handikap 16 | 1700 Çim | Karacahisar | N. Şen | 12/15 | 16,65 |
| 10.08.2026 | Bursa | G 2 | 1400 Kum | Born To Run | A. Sözen | 4/8 | 22,10 |
| 07.08.2026 | Bursa | Handikap 14 | 1800 Çim | Apollon | R. Ketme | 3/14 | 29,25 |
| 03.08.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1400 Kum | Karozbey | F. Sansar | 8/10 | 12,85 |
| 27.07.2026 | Bursa | Handikap 15 | 2000 Kum | La Grande | Ç. Taşcı | 3/11 | 14,90 |
| 27.07.2026 | Bursa | Şartlı 3 | 1800 Kum | Majestic Endeavour | Y. Gümüş | –/7 | 17,90 |
| 24.07.2026 | Bursa | Şartlı 3 | 1400 Çim | Blazing Glory | O. Eren | 7/14 | 43,05 |
Sık sorulanlar
Akın Özdeniz bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 83 koşuda 6 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Akın Özdeniz'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 02.10.2026, Bursa.
Akın Özdeniz en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Bursa'da: 83 koşu, 7 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.