Jokey
Mertcan Çelik
Mertcan Çelik son 12 ayda 168 koşuya çıktı, 20 birincilik ve 57 ilk üç derece aldı. En çok İzmir'da koştu (96 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Mertcan Çelik jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 168 | 20 | 25 | 12 | %11,9 | %33,9 | −%47,3 |
| Son 12 ay | 168 | 20 | 25 | 12 | %11,9 | %33,9 | −%47,3 |
| 2020'den bu yana | 5664 | 683 | 765 | 658 | %12,1 | %37,2 | −%35,6 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Programın tamamı: İstanbul at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 168 | 20 | 25 | 12 | %11,9 | %33,9 |
| 2025 | 402 | 39 | 52 | 49 | %9,7 | %34,8 |
| 2024 | 1036 | 117 | 134 | 107 | %11,3 | %34,6 |
| 2023 | 1169 | 139 | 149 | 132 | %11,9 | %35,9 |
| 2022 | 1138 | 144 | 168 | 155 | %12,7 | %41,0 |
| 2021 | 1087 | 153 | 150 | 133 | %14,1 | %40,1 |
| 2020 | 664 | 71 | 87 | 70 | %10,7 | %34,3 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 96 | 17 | 11 | 7 | %17,7 | %36,5 |
| Bursa | 45 | 2 | 11 | 3 | %4,4 | %35,6 |
| Kocaeli | 17 | 0 | 2 | 2 | %0,0* | %23,5* |
| İstanbul | 10 | 1 | 1 | 0 | %10,0* | %20,0* |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 104 | 15 | 14 | 11 | %14,4 | %38,5 |
| Çim · Normal | 30 | 1 | 7 | 1 | %3,3 | %30,0 |
| Kum · Nemli | 18 | 3 | 1 | 0 | %16,7* | %22,2* |
| Sentetik · Normal | 9 | 1 | 1 | 0 | 1/9 | 2/9 |
| Çim · Çok Yumuşak | 5 | 0 | 2 | 0 | 0/5 | 2/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 28 | 5 | 3 | 1 | %17,9* | %32,1* |
| 1201–1600 m | 94 | 11 | 20 | 8 | %11,7 | %41,5 |
| 1601–2000 m | 39 | 3 | 2 | 3 | %7,7 | %20,5 |
| 2001+ m | 7 | 1 | 0 | 0 | 1/7 | 1/7 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 84 | 12 | 15 | 7 | %14,3 | %40,5 |
| İngiliz | 84 | 8 | 10 | 5 | %9,5 | %27,4 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 2302 | 311 | 343 | 297 | %13,5 | %41,3 |
| İstanbul | 1230 | 95 | 122 | 129 | %7,7 | %28,1 |
| Bursa | 1221 | 158 | 170 | 123 | %12,9 | %36,9 |
| Kocaeli | 679 | 86 | 94 | 73 | %12,7 | %37,3 |
| Antalya | 190 | 31 | 32 | 32 | %16,3 | %50,0 |
| Ankara | 39 | 2 | 4 | 3 | %5,1 | %23,1 |
| Adana | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 2330 | 320 | 332 | 273 | %13,7 | %39,7 |
| Çim · Normal | 1559 | 189 | 227 | 187 | %12,1 | %38,7 |
| Sentetik · Normal | 884 | 76 | 98 | 97 | %8,6 | %30,7 |
| Kum · Nemli | 311 | 35 | 28 | 34 | %11,3 | %31,2 |
| Kum · Islak | 184 | 24 | 23 | 25 | %13,0 | %39,1 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 118 | 16 | 23 | 9 | %13,6 | %40,7 |
| Çim · Yumuşak | 111 | 10 | 12 | 11 | %9,0 | %29,7 |
| Çim · Çok Yumuşak | 77 | 8 | 10 | 10 | %10,4 | %36,4 |
| Kum · Sulu | 40 | 0 | 8 | 6 | %0,0 | %35,0 |
| Çim · Ağır | 29 | 2 | 1 | 4 | %6,9* | %24,1* |
| Sentetik · Nemli | 10 | 2 | 1 | 0 | %20,0* | %30,0* |
| Çim · Biraz Ağır | 7 | 1 | 1 | 1 | 1/7 | 3/7 |
| Çim · Çok Ağır | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 1141 | 149 | 149 | 146 | %13,1 | %38,9 |
| 1201–1600 m | 2663 | 291 | 373 | 302 | %10,9 | %36,3 |
| 1601–2000 m | 1504 | 187 | 198 | 174 | %12,4 | %37,2 |
| 2001+ m | 356 | 56 | 45 | 36 | %15,7 | %38,5 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 3150 | 400 | 448 | 382 | %12,7 | %39,0 |
| Arap | 2514 | 283 | 317 | 276 | %11,3 | %34,8 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| T. Yıldız | 15 | 2 | 6 | 2 | %13,3* | %66,7* |
| T. Vatansever | 8 | 2 | 1 | 1 | 2/8 | 4/8 |
| B. Gül | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
| M. Akalın | 6 | 2 | 3 | 0 | 2/6 | 5/6 |
| M. Yıldırım | 6 | 1 | 2 | 0 | 1/6 | 3/6 |
| Ş. Gümüş | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
| S. Gözüngü | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
| C. Batur | 5 | 3 | 0 | 0 | 3/5 | 3/5 |
| Y. Akbulut | 5 | 0 | 1 | 1 | 0/5 | 2/5 |
| Ş. Gümüş | 4 | 1 | 0 | 1 | 1/4 | 2/4 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Gülnarlı | 6 | 1 | 4 | 1 | 1/6 | 6/6 |
| Emreefe | 4 | 2 | 2 | 0 | 2/4 | 4/4 |
| Eğrican | 4 | 0 | 2 | 0 | 0/4 | 2/4 |
| Akçivi | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| Ergen | 4 | 2 | 0 | 0 | 2/4 | 2/4 |
| Kafkas Yürekli | 3 | 0 | 2 | 0 | 0/3 | 2/3 |
| Şafiye | 3 | 3 | 0 | 0 | 3/3 | 3/3 |
| Kırklar Dağı | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| Rozerya | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Somebody Loves You | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.11.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1400 Sentetik | Gülnarlı | T. Yıldız | 2/8 | 2,95 |
| 07.11.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Forces Of Darkness | B. Gül | 5/13 | 5,85 |
| 07.11.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1400 Kum | Toros Express | M. Kaya | 10/12 | 35,25 |
| 07.11.2026 | İzmir | KV-6 | 1600 Kum | Emreefe | M. Akalın | 1/11 | 4,10 |
| 07.11.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | The Legacy | A. Özmüş | 9/12 | 11,95 |
| 07.11.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1600 Kum | Kafkas Yürekli | M. Yıldırım | 2/8 | 1,80 |
| 05.11.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Köprücek | E. Baydan | 13/13 | 9,60 |
| 05.11.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1400 Kum | Öke Hatun | M. Kaya | 7/10 | 6,40 |
| 05.11.2026 | İzmir | KV-6 | 1200 Kum | Fırtına Bey | Y. Kaya | 1/11 | 4,70 |
| 05.11.2026 | İzmir | Handikap 16 | 2000 Kum | Rüzgarsu | M. Yıldırım | 8/11 | 19,10 |
| 05.11.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1600 Kum | Storm Queen | C. Batur | 4/10 | 3,90 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Şartlı 19 | 1300 Sentetik | Khan Of The Forest | Y. Akbulut | 8/18 | 25,10 |
| 03.11.2026 | Kocaeli | Maiden | 1500 Kum | Lord Of Light | T. Şit | 8/10 | 21,40 |
| 03.11.2026 | Kocaeli | KV-7 | 1500 Kum | Kayaların Şahı | H. Altın | 6/6 | 6,65 |
| 02.11.2026 | Bursa | KV-7 | 1400 Kum | Kızım Beril | Ş. Akduman | 6/8 | 12,60 |
| 02.11.2026 | Bursa | Şartlı 5 | 1400 Kum | Şafiye | C. Batur | 1/8 | 1,10 |
| 31.10.2026 | İzmir | KV-6 | 1600 Kum | Kırklar Dağı | Ş. Gümüş | 5/9 | 2,10 |
| 31.10.2026 | İzmir | KV-7 | 1900 Kum | Colega | M. Kaya | 9/10 | 1,85 |
| 31.10.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Vıctory Drunken | M. Akalın | 2/9 | 18,65 |
| 31.10.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 2100 Kum | Gray Moon | Ş. Gümüş | 5/6 | 16,10 |
Sık sorulanlar
Mertcan Çelik bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 168 koşuda 20 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Mertcan Çelik bugün hangi atlara biniyor?
İstanbul 3. koşu 15:00, GÜLNARLI.
Mertcan Çelik en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok İzmir'da: 96 koşu, 17 birincilik.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.