Jokey
Mert Gökalp Arslan
Mert Gökalp Arslan son 12 ayda 368 koşuya çıktı, 23 birincilik ve 79 ilk üç derece aldı. En çok Adana'da koştu (190 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Mert Gökalp Arslan jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 306 | 19 | 26 | 17 | %6,2 | %20,3 | −%59,6 |
| Son 12 ay | 368 | 23 | 30 | 26 | %6,3 | %21,5 | −%58,0 |
| 2020'den bu yana | 3430 | 258 | 312 | 304 | %7,5 | %25,5 | −%48,4 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Programın tamamı: Adana at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 306 | 19 | 26 | 17 | %6,2 | %20,3 |
| 2025 | 423 | 29 | 29 | 30 | %6,9 | %20,8 |
| 2024 | 463 | 34 | 29 | 38 | %7,3 | %21,8 |
| 2023 | 532 | 31 | 56 | 41 | %5,8 | %24,1 |
| 2022 | 454 | 36 | 40 | 41 | %7,9 | %25,8 |
| 2021 | 760 | 63 | 81 | 79 | %8,3 | %29,3 |
| 2020 | 492 | 46 | 51 | 58 | %9,3 | %31,5 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 190 | 11 | 10 | 14 | %5,8 | %18,4 |
| Ankara | 162 | 9 | 17 | 11 | %5,6 | %22,8 |
| İstanbul | 7 | 1 | 1 | 0 | 1/7 | 2/7 |
| Antalya | 5 | 2 | 1 | 0 | 2/5 | 3/5 |
| Bursa | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
| Kocaeli | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 144 | 15 | 11 | 8 | %10,4 | %23,6 |
| Çim · Normal | 108 | 2 | 12 | 12 | %1,9 | %24,1 |
| Sentetik · Normal | 33 | 3 | 3 | 2 | %9,1 | %24,2 |
| Kum · Nemli | 18 | 1 | 1 | 3 | %5,6* | %27,8* |
| Çim · Yumuşak | 17 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %11,8* |
| Kum · Islak | 15 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 13 | 1 | 1 | 0 | %7,7* | %15,4* |
| Kum · Sulu | 12 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %8,3* |
| Çim · Çok Yumuşak | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| Çim · Ağır | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 69 | 5 | 7 | 5 | %7,2 | %24,6 |
| 1201–1600 m | 220 | 13 | 16 | 16 | %5,9 | %20,5 |
| 1601–2000 m | 63 | 5 | 5 | 4 | %7,9 | %22,2 |
| 2001+ m | 16 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %18,8* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 212 | 12 | 15 | 21 | %5,7 | %22,6 |
| Arap | 156 | 11 | 15 | 5 | %7,1 | %19,9 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 1669 | 108 | 141 | 153 | %6,5 | %24,1 |
| Ankara | 1274 | 109 | 127 | 114 | %8,6 | %27,5 |
| İstanbul | 406 | 29 | 38 | 27 | %7,1 | %23,2 |
| Bursa | 31 | 3 | 3 | 6 | %9,7 | %38,7 |
| Antalya | 30 | 7 | 3 | 4 | %23,3 | %46,7 |
| Kocaeli | 14 | 1 | 0 | 0 | %7,1* | %7,1* |
| Şanlıurfa | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 1464 | 132 | 128 | 152 | %9,0 | %28,1 |
| Çim · Normal | 1184 | 80 | 113 | 86 | %6,8 | %23,6 |
| Sentetik · Normal | 283 | 24 | 28 | 22 | %8,5 | %26,1 |
| Kum · Nemli | 120 | 5 | 13 | 15 | %4,2 | %27,5 |
| Kum · Islak | 88 | 5 | 7 | 4 | %5,7 | %18,2 |
| Çim · Çok Yumuşak | 79 | 6 | 9 | 9 | %7,6 | %30,4 |
| Çim · Yumuşak | 62 | 3 | 2 | 7 | %4,8 | %19,4 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 60 | 1 | 2 | 5 | %1,7 | %13,3 |
| Çim · Ağır | 46 | 2 | 4 | 2 | %4,3 | %17,4 |
| Kum · Sulu | 33 | 0 | 5 | 0 | %0,0 | %15,2 |
| Çim · Biraz Ağır | 6 | 0 | 0 | 2 | 0/6 | 2/6 |
| Çim · Çok Ağır | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 627 | 42 | 47 | 53 | %6,7 | %22,6 |
| 1201–1600 m | 1790 | 127 | 152 | 144 | %7,1 | %23,6 |
| 1601–2000 m | 745 | 69 | 79 | 73 | %9,3 | %29,7 |
| 2001+ m | 268 | 20 | 34 | 34 | %7,5 | %32,8 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 1746 | 143 | 178 | 181 | %8,2 | %28,8 |
| Arap | 1684 | 115 | 134 | 123 | %6,8 | %22,1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Özyiğit | 19 | 0 | 7 | 2 | %0,0* | %47,4* |
| Y. Tuncay | 17 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %5,9* |
| H. Kabukcı | 17 | 4 | 4 | 2 | %23,5* | %58,8* |
| G. Köse | 12 | 1 | 0 | 2 | %8,3* | %25,0* |
| Y. Misdik | 12 | 1 | 1 | 1 | %8,3* | %25,0* |
| M. Atal | 10 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| E. Acer | 10 | 1 | 0 | 1 | %10,0* | %20,0* |
| S. Polat | 10 | 0 | 2 | 0 | %0,0* | %20,0* |
| A. Karakuş | 10 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %10,0* |
| C. Seriner | 9 | 1 | 1 | 0 | 1/9 | 2/9 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Golden Bee | 7 | 1 | 2 | 2 | 1/7 | 5/7 |
| Gülfiliz | 7 | 2 | 0 | 2 | 2/7 | 4/7 |
| Lıon Gold | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
| Cimiringo | 6 | 1 | 1 | 0 | 1/6 | 2/6 |
| Vicente Calderon | 5 | 1 | 0 | 1 | 1/5 | 2/5 |
| Ser Veyron | 5 | 0 | 1 | 1 | 0/5 | 2/5 |
| Bordomavi | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| Sayra | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Koyunevi Aslanı | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Earthquake | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.11.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1600 Çim | Karlovasi | A. Çayır | 11/12 | 26,65 |
| 07.11.2026 | Ankara | Maiden | 1500 Kum | Menessal | A. Polat | 5/9 | 26,30 |
| 07.11.2026 | Ankara | Maiden | 1500 Kum | Ostim Beyi | Ş. Aydemir | 6/9 | 11,65 |
| 05.11.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Kum | Aden Papatya | M. Alaçam | 5/8 | 23,60 |
| 05.11.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 2100 Kum | Rainy Soil | C. Seriner | 4/7 | 1,45 |
| 03.11.2026 | Adana | Handikap 15 | 1400 Sentetik | Mestan Bey | A. Polat | 3/17 | 39,90 |
| 03.11.2026 | Adana | Maiden | 1300 Kum | Gönül Sarayı | V. Tekin | 5/10 | 17,05 |
| 03.11.2026 | Adana | Handikap 14 | 1300 Kum | Vicente Calderon | M. Özyiğit | 4/13 | 3,20 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1200 Sentetik | Royal Spirit | M. Atal | 10/16 | 96,00 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1400 Sentetik | Lisboa | B. İlvan | 12/12 | 6,75 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1900 Kum | Efruzkızı | A. Dinç | 8/11 | 17,35 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 5 | 1300 Kum | Veneno | M. Dolak | 5/10 | 21,70 |
| 31.10.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Kum | Krensia | Y. Karatoprak | 7/10 | 22,70 |
| 31.10.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Kum | Ostim Beyi | Ş. Aydemir | 5/9 | 5,35 |
| 29.10.2026 | Ankara | KV-7 | 2200 Çim | Myboyfrıend | Ş. Aydemir | 6/6 | 18,25 |
| 29.10.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 2000 Kum | Adanalı Kız | C. Seriner | 1/5 | 3,50 |
| 29.10.2026 | Ankara | Şartlı 1 | 1300 Çim | Hey Darling | G. Köse | 7/7 | 24,35 |
| 27.10.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1200 Sentetik | Saroz Beyi | Y. Kaya | 14/16 | 9,60 |
| 27.10.2026 | Adana | Handikap 14 | 1900 Sentetik | Babili | A. Çıkman | 15/18 | 64,10 |
| 27.10.2026 | Adana | Satış 1 | 1500 Sentetik | Ramsgate | İ. Köroğlu | 15/15 | 23,35 |
Sık sorulanlar
Mert Gökalp Arslan bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 306 koşuda 19 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Mert Gökalp Arslan bugün hangi atlara biniyor?
Adana 7. koşu 20:30, BLACK AS NIGHT.
Mert Gökalp Arslan en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Adana'da: 190 koşu, 11 birincilik.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.