Jokey
Mahsun Turan
Mahsun Turan son 12 ayda 243 koşuya çıktı, 28 birincilik ve 74 ilk üç derece aldı. En çok Bursa'da koştu (148 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Mahsun Turan jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 209 | 26 | 21 | 16 | %12,4 | %30,1 | −%16,6 |
| Son 12 ay | 243 | 28 | 25 | 21 | %11,5 | %30,5 | −%23,7 |
| 2020'den bu yana | 1475 | 146 | 135 | 117 | %9,9 | %27,0 | −%15,4 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 04.11.2026, İstanbul.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 209 | 26 | 21 | 16 | %12,4 | %30,1 |
| 2025 | 233 | 26 | 17 | 21 | %11,2 | %27,5 |
| 2024 | 202 | 22 | 20 | 19 | %10,9 | %30,2 |
| 2023 | 208 | 12 | 15 | 14 | %5,8 | %19,7 |
| 2022 | 265 | 20 | 30 | 20 | %7,5 | %26,4 |
| 2021 | 178 | 14 | 16 | 15 | %7,9 | %25,3 |
| 2020 | 180 | 26 | 16 | 12 | %14,4 | %30,0 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 148 | 15 | 15 | 6 | %10,1 | %24,3 |
| İstanbul | 37 | 4 | 2 | 9 | %10,8 | %40,5 |
| Ankara | 23 | 5 | 4 | 2 | %21,7* | %47,8* |
| Kocaeli | 15 | 2 | 2 | 1 | %13,3* | %33,3* |
| Antalya | 13 | 1 | 1 | 2 | %7,7* | %30,8* |
| İzmir | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Adana | 2 | 1 | 1 | 0 | 1/2 | 2/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 79 | 9 | 10 | 7 | %11,4 | %32,9 |
| Çim · Normal | 79 | 9 | 6 | 4 | %11,4 | %24,1 |
| Sentetik · Normal | 27 | 4 | 1 | 7 | %14,8* | %44,4* |
| Kum · Islak | 20 | 1 | 2 | 2 | %5,0* | %25,0* |
| Kum · Nemli | 10 | 2 | 1 | 0 | %20,0* | %30,0* |
| Çim · Çok Yumuşak | 7 | 0 | 2 | 0 | 0/7 | 2/7 |
| Çim · Yumuşak | 6 | 1 | 1 | 0 | 1/6 | 2/6 |
| Kum · Sulu | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| Sentetik · Nemli | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 67 | 11 | 4 | 9 | %16,4 | %35,8 |
| 1201–1600 m | 114 | 10 | 13 | 10 | %8,8 | %28,9 |
| 1601–2000 m | 51 | 7 | 8 | 2 | %13,7 | %33,3 |
| 2001+ m | 11 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 167 | 21 | 20 | 18 | %12,6 | %35,3 |
| İngiliz | 76 | 7 | 5 | 3 | %9,2 | %19,7 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 377 | 35 | 32 | 26 | %9,3 | %24,7 |
| Şanlıurfa | 299 | 20 | 18 | 20 | %6,7 | %19,4 |
| Ankara | 237 | 24 | 22 | 22 | %10,1 | %28,7 |
| Adana | 224 | 28 | 24 | 11 | %12,5 | %28,1 |
| İstanbul | 105 | 12 | 12 | 12 | %11,4 | %34,3 |
| Antalya | 79 | 6 | 8 | 5 | %7,6 | %24,1 |
| Kocaeli | 65 | 7 | 6 | 9 | %10,8 | %33,8 |
| İzmir | 51 | 8 | 9 | 5 | %15,7 | %43,1 |
| Diyarbakır | 29 | 4 | 3 | 5 | %13,8* | %41,4* |
| Elazığ | 9 | 2 | 1 | 2 | 2/9 | 5/9 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 754 | 62 | 65 | 60 | %8,2 | %24,8 |
| Çim · Normal | 411 | 49 | 36 | 31 | %11,9 | %28,2 |
| Sentetik · Normal | 88 | 13 | 8 | 9 | %14,8 | %34,1 |
| Kum · Nemli | 59 | 7 | 8 | 3 | %11,9 | %30,5 |
| Kum · Islak | 42 | 3 | 3 | 3 | %7,1 | %21,4 |
| Çim · Çok Yumuşak | 35 | 1 | 4 | 4 | %2,9 | %25,7 |
| Çim · Yumuşak | 30 | 4 | 3 | 3 | %13,3 | %33,3 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 26 | 3 | 5 | 2 | %11,5* | %38,5* |
| Kum · Sulu | 17 | 3 | 0 | 1 | %17,6* | %23,5* |
| Çim · Ağır | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
| Sentetik · Nemli | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 376 | 42 | 34 | 34 | %11,2 | %29,3 |
| 1201–1600 m | 654 | 55 | 66 | 52 | %8,4 | %26,5 |
| 1601–2000 m | 365 | 41 | 27 | 27 | %11,2 | %26,0 |
| 2001+ m | 80 | 8 | 8 | 4 | %10,0 | %25,0 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 1000 | 106 | 102 | 88 | %10,6 | %29,6 |
| İngiliz | 475 | 40 | 33 | 29 | %8,4 | %21,5 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| K. Turan | 26 | 2 | 1 | 0 | %7,7* | %11,5* |
| M. Turan | 13 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| M. Batman | 13 | 3 | 1 | 0 | %23,1* | %30,8* |
| H. Turan | 12 | 3 | 5 | 1 | %25,0* | %75,0* |
| Ş. Baykal | 11 | 1 | 2 | 2 | %9,1* | %45,5* |
| A. Temizer | 8 | 4 | 1 | 2 | 4/8 | 7/8 |
| Y. Gündoğdi | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| K. Yılmaz | 7 | 1 | 3 | 0 | 1/7 | 4/7 |
| M. Turan | 7 | 0 | 2 | 1 | 0/7 | 3/7 |
| S. Polat | 7 | 3 | 0 | 3 | 3/7 | 6/7 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dedemhamzareis | 8 | 3 | 2 | 2 | 3/8 | 7/8 |
| Festival Bound | 8 | 1 | 0 | 0 | 1/8 | 1/8 |
| İdilyıldız | 7 | 1 | 0 | 0 | 1/7 | 1/7 |
| Eceduru | 7 | 1 | 1 | 1 | 1/7 | 3/7 |
| Uğurlu Bebek | 6 | 2 | 2 | 1 | 2/6 | 5/6 |
| Rasim Han | 6 | 3 | 2 | 0 | 3/6 | 5/6 |
| Günşiray | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Callatis | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
| Alhamzah | 5 | 1 | 1 | 1 | 1/5 | 3/5 |
| Her Daim | 4 | 1 | 1 | 1 | 1/4 | 3/4 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.11.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1400 Sentetik | Almina | İ. Çeçan | 9/10 | 6,60 |
| 22.10.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Çim | Savcı Bey | A. Polat | 9/10 | 31,70 |
| 22.10.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1400 Çim | Uğurlu Bebek | S. Bektaş | 2/7 | 13,00 |
| 22.10.2026 | Ankara | Şartlı 19 | 1500 Kum | Astra Lumina | A. Baş | 6/7 | 5,70 |
| 22.10.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Çim | Aytobaba | A. Baş | 9/9 | 50,65 |
| 21.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1400 Sentetik | Su Vadisi | S. Günaydın | 10/10 | 21,95 |
| 21.10.2026 | İstanbul | Satış 4 | 1600 Çim | Beşirhat | R. Kaya | 12/14 | 10,55 |
| 21.10.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1400 Sentetik | Angel Quest | K. Şengel | 8/12 | 25,95 |
| 21.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1400 Sentetik | Almina | K. Yılmaz | 1/10 | 4,25 |
| 21.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1400 Sentetik | Günşiray | B. Tanrıkulu | 3/9 | 9,35 |
| 17.10.2026 | Ankara | Maiden | 1500 Kum | Osman Han | Y. Tekinalp | 4/7 | 24,80 |
| 17.10.2026 | Ankara | G 1 | 1400 Kum | Altınbora | B. Tanrıkulu | 3/11 | 5,35 |
| 17.10.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 1300 Kum | Kılıç Osman | C. Katı | 7/10 | 18,75 |
| 09.10.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1500 Çim | Uğurlu Bebek | M. Turan | 3/15 | 8,80 |
| 09.10.2026 | Bursa | Maiden | 1200 Çim | Acar Çocuk | M. Demir | 9/11 | 22,05 |
| 05.10.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Çim | Lemikız | K. Şengel | 2/13 | 17,35 |
| 02.10.2026 | Bursa | KV-8 | 1400 Çim | Dedemhamzareis | M. Turan | 2/6 | 4,05 |
| 01.10.2026 | Kocaeli | Maiden | 1500 Kum | Tümerk | K. Turan | 5/10 | 2,50 |
| 27.09.2026 | İstanbul | Maiden | 1400 Sentetik | Karaköprü Ateşi | A. Temizer | 1/12 | 5,00 |
| 25.09.2026 | Bursa | Şartlı 19 | 1800 Çim | Beyond Brave | M. Turan | 7/20 | 8,75 |
Sık sorulanlar
Mahsun Turan bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 209 koşuda 26 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Mahsun Turan bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 04.11.2026, İstanbul.
Mahsun Turan en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Bursa'da: 148 koşu, 15 birincilik.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.