Antrenör
Hikmet Turan
Hikmet Turan'ın atları son 12 ayda 107 koşuya çıktı, 16 birincilik ve 42 ilk üç derece aldı. En çok Ankara'da koştu (58 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Hikmet Turan antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 102 | 15 | 12 | 13 | %14,7 | %39,2 | +%49,0 |
| Son 12 ay | 107 | 16 | 13 | 13 | %15,0 | %39,3 | +%43,6 |
| 2020'den bu yana | 796 | 109 | 105 | 92 | %13,7 | %38,4 | −%8,5 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 31.10.2026, Ankara.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 102 | 15 | 12 | 13 | %14,7 | %39,2 |
| 2025 | 109 | 17 | 22 | 12 | %15,6 | %46,8 |
| 2024 | 174 | 23 | 25 | 24 | %13,2 | %41,4 |
| 2023 | 123 | 21 | 13 | 18 | %17,1 | %42,3 |
| 2022 | 212 | 25 | 27 | 19 | %11,8 | %33,5 |
| 2021 | 76 | 8 | 6 | 6 | %10,5 | %26,3 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 58 | 6 | 6 | 7 | %10,3 | %32,8 |
| İstanbul | 26 | 6 | 0 | 1 | %23,1* | %26,9* |
| Antalya | 10 | 2 | 2 | 3 | %20,0* | %70,0* |
| Kocaeli | 5 | 0 | 2 | 1 | 0/5 | 3/5 |
| Bursa | 5 | 2 | 2 | 0 | 2/5 | 4/5 |
| Adana | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 36 | 8 | 5 | 6 | %22,2 | %52,8 |
| Çim · Normal | 28 | 4 | 2 | 1 | %14,3* | %25,0* |
| Sentetik · Normal | 16 | 1 | 1 | 1 | %6,3* | %18,8* |
| Çim · Yumuşak | 9 | 0 | 1 | 1 | 0/9 | 2/9 |
| Kum · Nemli | 6 | 1 | 2 | 1 | 1/6 | 4/6 |
| Kum · Islak | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 16 | 1 | 2 | 3 | %6,3* | %37,5* |
| 1201–1600 m | 57 | 10 | 5 | 4 | %17,5 | %33,3 |
| 1601–2000 m | 24 | 2 | 4 | 4 | %8,3* | %41,7* |
| 2001+ m | 10 | 3 | 2 | 2 | %30,0* | %70,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 65 | 10 | 9 | 9 | %15,4 | %43,1 |
| İngiliz | 42 | 6 | 4 | 4 | %14,3 | %33,3 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 37 | 3 | 4 | 4 | %8,1 | %29,7 |
| Şartlı | 31 | 5 | 1 | 4 | %16,1 | %32,3 |
| Maiden | 14 | 3 | 5 | 2 | %21,4* | %71,4* |
| G | 12 | 5 | 1 | 1 | %41,7* | %58,3* |
| Kısa Vade Handikap | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| KV-6 | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
| KV-8 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| KV-7 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| Satış | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 381 | 43 | 42 | 41 | %11,3 | %33,1 |
| Adana | 260 | 36 | 34 | 33 | %13,8 | %39,6 |
| İstanbul | 104 | 23 | 17 | 11 | %22,1 | %49,0 |
| Antalya | 21 | 4 | 5 | 6 | %19,0* | %71,4* |
| Bursa | 16 | 2 | 4 | 0 | %12,5* | %37,5* |
| Kocaeli | 9 | 1 | 3 | 1 | 1/9 | 5/9 |
| Şanlıurfa | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| İzmir | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 405 | 58 | 58 | 50 | %14,3 | %41,0 |
| Çim · Normal | 216 | 24 | 24 | 19 | %11,1 | %31,0 |
| Sentetik · Normal | 62 | 12 | 13 | 10 | %19,4 | %56,5 |
| Kum · Nemli | 27 | 3 | 4 | 3 | %11,1* | %37,0* |
| Kum · Islak | 26 | 2 | 3 | 5 | %7,7* | %38,5* |
| Çim · Yumuşak | 16 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %18,8* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 12 | 3 | 1 | 0 | %25,0* | %33,3* |
| Çim · Çok Yumuşak | 12 | 2 | 0 | 0 | %16,7* | %16,7* |
| Çim · Ağır | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
| Kum · Sulu | 5 | 3 | 0 | 0 | 3/5 | 3/5 |
| Çim · Çok Ağır | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Çim · Biraz Ağır | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 137 | 16 | 20 | 14 | %11,7 | %36,5 |
| 1201–1600 m | 460 | 68 | 57 | 48 | %14,8 | %37,6 |
| 1601–2000 m | 145 | 16 | 20 | 20 | %11,0 | %38,6 |
| 2001+ m | 54 | 9 | 8 | 10 | %16,7 | %50,0 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 637 | 94 | 89 | 70 | %14,8 | %39,7 |
| İngiliz | 159 | 15 | 16 | 22 | %9,4 | %33,3 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 265 | 37 | 34 | 42 | %14,0 | %42,6 |
| Handikap | 248 | 27 | 32 | 20 | %10,9 | %31,9 |
| Maiden | 114 | 18 | 18 | 9 | %15,8 | %39,5 |
| G | 49 | 13 | 7 | 5 | %26,5 | %51,0 |
| Satış | 34 | 4 | 0 | 5 | %11,8 | %26,5 |
| KV-6 | 32 | 2 | 4 | 6 | %6,3 | %37,5 |
| KV-7 | 21 | 1 | 2 | 1 | %4,8* | %19,0* |
| KV-8 | 13 | 3 | 3 | 1 | %23,1* | %53,8* |
| Kısa Vade Handikap | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
| Maiden/Satış | 7 | 2 | 1 | 3 | 2/7 | 6/7 |
| KV-9 | 4 | 2 | 2 | 0 | 2/4 | 4/4 |
| A | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| E. Aktuğ | 14 | 3 | 2 | 0 | %21,4* | %35,7* |
| M. Turan | 12 | 3 | 5 | 1 | %25,0* | %75,0* |
| A. Kurşun | 10 | 1 | 1 | 1 | %10,0* | %30,0* |
| M. Arslan | 6 | 1 | 1 | 0 | 1/6 | 2/6 |
| V. Abiş | 5 | 1 | 2 | 1 | 1/5 | 4/5 |
| E. Çizik | 5 | 2 | 0 | 0 | 2/5 | 2/5 |
| H. Karataş | 4 | 2 | 0 | 0 | 2/4 | 2/4 |
| A. Çelik | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| S. Kaya | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| S. Çelik | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kethüda | 12 | 4 | 1 | 2 | %33,3* | %58,3* |
| Bodubey | 11 | 2 | 4 | 3 | %18,2* | %81,8* |
| Mr Nalçakan | 11 | 2 | 1 | 0 | %18,2* | %27,3* |
| Rasim Han | 9 | 2 | 2 | 1 | 2/9 | 5/9 |
| Alcanberk | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
| Lady Nalçakan | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Alhamzah | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
| One Page | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Her Daim | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
| Yağız Turbo | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 31.10.2026 | Ankara | G 1 | 1600 Çim | Bodubey | H. Karataş | 5/13 | 10,35 |
| 29.10.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 2000 Kum | One Page | E. Cankılıç | 4/5 | 7,00 |
| 24.10.2026 | Ankara | Handikap 14 | 1300 Çim | Alsayfa | F. Bebek | 5/9 | 5,00 |
| 17.10.2026 | Ankara | G 1 | 1400 Kum | Bodubey | V. Abiş | 2/11 | 2,70 |
| 15.10.2026 | Ankara | Handikap 17 | 1200 Kum | One Page | F. Sansar | 4/10 | 16,80 |
| 10.10.2026 | Ankara | Maiden | 1500 Kum | Almina | E. Çankaya | 3/7 | 5,55 |
| 04.10.2026 | İstanbul | G 1 | 1600 Çim | Bodubey | S. Kaya | 3/13 | 4,20 |
| 03.10.2026 | Ankara | G 1 | 1500 Kum | Kethüda | M. Çelik | 15/17 | 14,65 |
| 01.10.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 1300 Çim | Alcanberk | E. Aktuğ | 9/11 | 3,20 |
| 24.09.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1200 Çim | Erkşan | V. Abiş | 8/12 | 2,35 |
| 24.09.2026 | Ankara | Maiden | 1600 Çim | Uçan Deray | M. Arslan | 6/9 | 40,20 |
| 17.09.2026 | Ankara | KV-7 | 1200 Kum | Alcanberk | E. Aktuğ | 2/11 | 20,75 |
| 17.09.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 2000 Kum | Mr Nalçakan | A. Kurşun | 1/6 | 4,05 |
| 16.09.2026 | İstanbul | G 2 | 1500 Sentetik | Bodubey | S. Kaya | 4/15 | 2,95 |
| 15.09.2026 | Ankara | Satış 3 | 2200 Çim | Thunder Horse | E. Aktuğ | 7/10 | 39,50 |
| 15.09.2026 | Ankara | Kısa Vade Handikap 24 | 2200 Çim | Gel Oglim | G. Kocakaya | 6/6 | 7,90 |
| 02.09.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 2000 Sentetik | Her Daim | S. Çelik | 13/13 | 19,00 |
| 02.09.2026 | İstanbul | Handikap 21 | 2000 Sentetik | Mr Nalçakan | A. Kurşun | 5/10 | 14,75 |
| 29.08.2026 | Ankara | G 2 | 1500 Kum | Kethüda | Ö. Yıldırım | 1/11 | 20,85 |
| 28.08.2026 | İstanbul | Şartlı 19 | 1600 Çim | Nalçakan Bey | A. Kurşun | 4/13 | 2,25 |
Sık sorulanlar
Hikmet Turan bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 102 koşuda 15 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Hikmet Turan'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 31.10.2026, Ankara.
Hikmet Turan en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Ankara'da: 58 koşu, 6 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.