Antrenör
Aykut Ecevit Baş
Aykut Ecevit Baş'ın atları son 12 ayda 73 koşuya çıktı, 3 birincilik ve 10 ilk üç derece aldı. En çok Ankara'da koştu (47 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Aykut Ecevit Baş antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 56 | 3 | 2 | 3 | %5,4 | %14,3 | −%87,6 |
| Son 12 ay | 73 | 3 | 2 | 5 | %4,1 | %13,7 | −%90,5 |
| 2020'den bu yana | 1038 | 91 | 108 | 114 | %8,8 | %30,2 | −%58,0 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 31.10.2026, Ankara.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 56 | 3 | 2 | 3 | %5,4 | %14,3 |
| 2025 | 112 | 8 | 4 | 6 | %7,1 | %16,1 |
| 2024 | 154 | 13 | 19 | 11 | %8,4 | %27,9 |
| 2023 | 250 | 26 | 35 | 26 | %10,4 | %34,8 |
| 2022 | 314 | 30 | 34 | 40 | %9,6 | %33,1 |
| 2021 | 118 | 11 | 10 | 15 | %9,3 | %30,5 |
| 2020 | 34 | 0 | 4 | 13 | %0,0 | %50,0 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 47 | 1 | 2 | 4 | %2,1 | %14,9 |
| Antalya | 15 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %6,7* |
| Bursa | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| İstanbul | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Kocaeli | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Adana | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 27 | 1 | 1 | 2 | %3,7* | %14,8* |
| Çim · Normal | 20 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %10,0* |
| Sentetik · Normal | 13 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %7,7* |
| Kum · Islak | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 14 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| 1201–1600 m | 39 | 1 | 1 | 5 | %2,6 | %17,9 |
| 1601–2000 m | 13 | 1 | 1 | 0 | %7,7* | %15,4* |
| 2001+ m | 7 | 1 | 0 | 0 | 1/7 | 1/7 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 39 | 0 | 2 | 2 | %0,0 | %10,3 |
| Arap | 34 | 3 | 0 | 3 | %8,8 | %17,6 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 29 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %3,4* |
| Şartlı | 19 | 1 | 1 | 0 | %5,3* | %10,5* |
| Maiden | 18 | 1 | 0 | 4 | %5,6* | %27,8* |
| KV-8 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Satış | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| G | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| KV-7 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 558 | 47 | 59 | 60 | %8,4 | %29,7 |
| Antalya | 304 | 28 | 28 | 26 | %9,2 | %27,0 |
| İstanbul | 85 | 10 | 10 | 12 | %11,8 | %37,6 |
| Adana | 42 | 2 | 6 | 8 | %4,8 | %38,1 |
| Kocaeli | 28 | 3 | 1 | 6 | %10,7* | %35,7* |
| Bursa | 16 | 1 | 3 | 1 | %6,3* | %31,3* |
| İzmir | 5 | 0 | 1 | 1 | 0/5 | 2/5 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 343 | 36 | 28 | 42 | %10,5 | %30,9 |
| Çim · Normal | 343 | 19 | 43 | 39 | %5,5 | %29,4 |
| Sentetik · Normal | 213 | 21 | 20 | 20 | %9,9 | %28,6 |
| Çim · Çok Yumuşak | 31 | 6 | 2 | 3 | %19,4 | %35,5 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 21 | 1 | 2 | 3 | %4,8* | %28,6* |
| Kum · Nemli | 17 | 2 | 2 | 3 | %11,8* | %41,2* |
| Kum · Islak | 16 | 0 | 3 | 0 | %0,0* | %18,8* |
| Çim · Yumuşak | 13 | 3 | 3 | 1 | %23,1* | %53,8* |
| Çim · Ağır | 13 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %15,4* |
| Sentetik · Nemli | 13 | 1 | 3 | 0 | %7,7* | %30,8* |
| Kum · Sulu | 5 | 2 | 0 | 0 | 2/5 | 2/5 |
| Sentetik · Sulu | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Çim · Çok Ağır | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 140 | 11 | 18 | 14 | %7,9 | %30,7 |
| 1201–1600 m | 569 | 47 | 58 | 70 | %8,3 | %30,8 |
| 1601–2000 m | 210 | 22 | 17 | 16 | %10,5 | %26,2 |
| 2001+ m | 119 | 11 | 15 | 14 | %9,2 | %33,6 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 658 | 47 | 75 | 78 | %7,1 | %30,4 |
| Arap | 380 | 44 | 33 | 36 | %11,6 | %29,7 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 305 | 28 | 39 | 26 | %9,2 | %30,5 |
| Handikap | 296 | 24 | 20 | 38 | %8,1 | %27,7 |
| Maiden | 230 | 18 | 23 | 24 | %7,8 | %28,3 |
| KV-8 | 49 | 8 | 7 | 9 | %16,3 | %49,0 |
| G | 44 | 1 | 3 | 4 | %2,3 | %18,2 |
| Satış | 35 | 3 | 5 | 5 | %8,6 | %37,1 |
| KV-7 | 34 | 4 | 5 | 2 | %11,8 | %32,4 |
| KV-6 | 31 | 5 | 4 | 4 | %16,1 | %41,9 |
| A | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| KV-9 | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
| Kısa Vade Handikap | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Maiden/Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-18 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| H. Yıldız | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| N. Demir | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| S. Çelik | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| E. Aktuğ | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| M. Bayır | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| M. Çelik | 4 | 0 | 0 | 2 | 0/4 | 2/4 |
| M. Solmaz | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| M. Akyavuz | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| E. Atlamaz | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| A. Çelik | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Neşet Ağa | 7 | 1 | 0 | 1 | 1/7 | 2/7 |
| Oğlum Vefa | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
| Akar Eda | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Golden Snow | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Akçalı Kız | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Muhafız | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| Diamond Crown | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Lunatıc Tıme | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| Astra Lumina | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Aytobaba | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 31.10.2026 | Ankara | KV-8 | 1600 Kum | Oğlum Vefa | E. Çankaya | 4/11 | 14,80 |
| 31.10.2026 | Ankara | Şartlı 19 | 2000 Kum | Astra Lumina | M. Keskin | 8/11 | 24,70 |
| 28.10.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1400 Sentetik | Magnus Kaan | S. Çelik | 8/8 | 27,55 |
| 22.10.2026 | Ankara | Şartlı 19 | 1500 Kum | Astra Lumina | M. Turan | 6/7 | 5,70 |
| 22.10.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Çim | Aytobaba | M. Turan | 9/9 | 50,65 |
| 21.10.2026 | İstanbul | Satış 4 | 1600 Çim | Oğlum Vefa | A. Kurşun | 1/14 | 2,20 |
| 03.10.2026 | Ankara | Şartlı 1 | 1400 Çim | Aytobaba | S. Çelik | 8/10 | 32,80 |
| 01.10.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1300 Kum | Oğlum Vefa | E. Aktuğ | 4/7 | 10,55 |
| 22.09.2026 | Ankara | Şartlı 1 | 1200 Kum | Mucizenle Gel | E. Aktuğ | 5/8 | 23,20 |
| 22.09.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1200 Kum | Oğlum Vefa | E. Aktuğ | 5/8 | 22,75 |
| 17.09.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 2000 Kum | Euro Power | M. Çelik | 2/6 | 15,40 |
| 10.09.2026 | Ankara | Handikap 16 | 1000 Çim | Baby Gassal | S. Yazıcıoğlu | 9/9 | 44,30 |
| 08.09.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Çim | Akçalı Kız | M. Solmaz | 12/13 | 23,50 |
| 05.09.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 2200 Kum | Muhafız | M. Coşkun | 1/8 | 1,75 |
| 03.09.2026 | Ankara | Şartlı 1 | 1200 Çim | Hızlı Özgün | M. Akyavuz | 7/8 | 4,95 |
| 01.09.2026 | Ankara | Handikap 15 | 2200 Çim | Akar Eda | E. Atlamaz | 7/11 | 38,10 |
| 27.08.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Çim | Solar Duchess | A. Çelik | 3/8 | 1,85 |
| 27.08.2026 | Ankara | Handikap 14 | 2200 Çim | Euro Power | F. Çetin | 7/8 | 20,05 |
| 25.08.2026 | Ankara | Şartlı 19 | 2000 Kum | Aksi Tay | E. Atlamaz | 9/9 | 38,25 |
| 20.08.2026 | Ankara | Handikap 14 | 1600 Çim | Akar Eda | E. Atlamaz | 6/15 | 41,75 |
Sık sorulanlar
Aykut Ecevit Baş bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 56 koşuda 3 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Aykut Ecevit Baş'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 31.10.2026, Ankara.
Aykut Ecevit Baş en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Ankara'da: 47 koşu, 1 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.