Antrenör
Yılmaz Tekinalp
Yılmaz Tekinalp'ın atları son 12 ayda 38 koşuya çıktı, 4 birincilik ve 13 ilk üç derece aldı. En çok Ankara'da koştu (22 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Yılmaz Tekinalp antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 30 | 4 | 1 | 4 | %13,3 | %30,0 | – |
| Son 12 ay | 38 | 4 | 2 | 7 | %10,5 | %34,2 | – |
| 2020'den bu yana | 73 | 10 | 5 | 13 | %13,7 | %38,4 | −%53,4 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 07.11.2026, Ankara.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 30 | 4 | 1 | 4 | %13,3 | %30,0 |
| 2025 | 38 | 6 | 4 | 6 | %15,8 | %42,1 |
| 2024 | 3 | 0 | 0 | 2 | 0/3 | 2/3 |
| 2023 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 22 | 3 | 0 | 3 | %13,6* | %27,3* |
| Adana | 9 | 1 | 1 | 3 | 1/9 | 5/9 |
| Kocaeli | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| İzmir | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| Bursa | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 23 | 3 | 2 | 5 | %13,0* | %43,5* |
| Çim · Normal | 8 | 1 | 0 | 1 | 1/8 | 2/8 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 11 | 1 | 0 | 1 | %9,1* | %18,2* |
| 1201–1600 m | 18 | 2 | 1 | 4 | %11,1* | %38,9* |
| 1601–2000 m | 7 | 1 | 1 | 1 | 1/7 | 3/7 |
| 2001+ m | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 28 | 4 | 2 | 5 | %14,3* | %39,3* |
| İngiliz | 10 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %20,0* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 15 | 3 | 2 | 3 | %20,0* | %53,3* |
| Maiden | 12 | 1 | 0 | 0 | %8,3* | %8,3* |
| KV-6 | 3 | 0 | 0 | 2 | 0/3 | 2/3 |
| Handikap | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-7 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0/2 | 2/2 |
| G | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 41 | 4 | 2 | 4 | %9,8 | %24,4 |
| Adana | 20 | 4 | 1 | 7 | %20,0* | %60,0* |
| Kocaeli | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| İstanbul | 4 | 2 | 0 | 1 | 2/4 | 3/4 |
| Bursa | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| İzmir | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 44 | 6 | 3 | 8 | %13,6 | %38,6 |
| Çim · Normal | 17 | 3 | 1 | 2 | %17,6* | %35,3* |
| Kum · Islak | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| Çim · Yumuşak | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 20 | 2 | 2 | 2 | %10,0* | %30,0* |
| 1201–1600 m | 36 | 5 | 2 | 8 | %13,9 | %41,7 |
| 1601–2000 m | 11 | 3 | 1 | 2 | %27,3* | %54,5* |
| 2001+ m | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 56 | 9 | 4 | 11 | %16,1 | %42,9 |
| İngiliz | 17 | 1 | 1 | 2 | %5,9* | %23,5* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 29 | 7 | 3 | 5 | %24,1* | %51,7* |
| Maiden | 21 | 1 | 0 | 3 | %4,8* | %19,0* |
| KV-6 | 7 | 1 | 0 | 2 | 1/7 | 3/7 |
| Handikap | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| KV-7 | 4 | 0 | 1 | 2 | 0/4 | 3/4 |
| Satış | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| Kısa Vade Handikap | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| G | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-8 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Sunkar | 12 | 2 | 0 | 1 | %16,7* | %25,0* |
| E. Çankaya | 3 | 0 | 0 | 3 | 0/3 | 3/3 |
| E. Atlamaz | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| M. Çiçek | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| G. Kocakaya | 2 | 2 | 0 | 0 | 2/2 | 2/2 |
| M. Turan | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| F. Sansar | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
| S. Çelik | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| M. Keskin | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| M. Arslan | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Yenersultan | 11 | 1 | 2 | 3 | %9,1* | %54,5* |
| Çöl Kasırgası | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
| General Female | 6 | 0 | 0 | 2 | 0/6 | 2/6 |
| Ulualp | 4 | 2 | 0 | 1 | 2/4 | 3/4 |
| Osman Han | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Reyontay | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Karacabey Şahı | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| Valor Victoriana | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Saçanşah | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.11.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1200 Çim | Çöl Kasırgası | M. Sunkar | 5/8 | 18,10 |
| 05.11.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Kum | General Female | M. Sunkar | 4/8 | 6,40 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1900 Kum | Yenersultan | M. Sunkar | 1/11 | 2,80 |
| 17.10.2026 | Ankara | Maiden | 1500 Kum | Osman Han | M. Turan | 4/7 | 24,80 |
| 15.10.2026 | Ankara | KV-6 | 2200 Çim | Yenersultan | F. Sansar | 3/9 | 8,10 |
| 08.10.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1900 Kum | Yenersultan | M. Çiçek | 2/10 | 2,15 |
| 01.10.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 1300 Çim | Çöl Kasırgası | M. Sunkar | 8/11 | 13,60 |
| 01.10.2026 | Ankara | Maiden | 1200 Çim | Osman Han | S. Çelik | 7/9 | 40,85 |
| 26.09.2026 | Ankara | Maiden | 1200 Çim | General Female | M. Keskin | 6/12 | 26,60 |
| 26.09.2026 | Ankara | Maiden | 1200 Çim | Valor Victoriana | M. Arslan | 11/12 | 44,30 |
| 22.09.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1200 Kum | Ulualp | G. Kocakaya | 1/8 | 2,00 |
| 17.09.2026 | Ankara | Şartlı 19 | 1200 Kum | General Female | M. Sunkar | 6/9 | 4,75 |
| 17.09.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1400 Kum | Çöl Kasırgası | M. Sunkar | 9/11 | 24,65 |
| 15.09.2026 | Kocaeli | Şartlı 3 | 1400 Kum | Yenersultan | M. Çiçek | 6/15 | 14,20 |
| 10.09.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Çim | Osman Han | E. Cankılıç | 8/8 | 24,15 |
| 08.09.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Çim | Çöl Kasırgası | M. Sunkar | 1/13 | 4,15 |
| 08.09.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 1500 Kum | Ulualp | G. Kocakaya | 1/9 | 1,75 |
| 08.09.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Çim | Reyontay | A. Kurşun | 6/13 | 3,30 |
| 27.08.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Çim | General Female | M. Sunkar | 9/11 | 21,15 |
| 25.08.2026 | Ankara | Maiden | 1200 Çim | Reyontay | M. Çelik | 7/15 | 6,60 |
Sık sorulanlar
Yılmaz Tekinalp bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 30 koşuda 4 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Yılmaz Tekinalp'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 07.11.2026, Ankara.
Yılmaz Tekinalp en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Ankara'da: 22 koşu, 3 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.