Apranti (AP)AP nedir?
İzettin Güreke
İzettin Güreke son 12 ayda 231 koşuya çıktı, 17 birincilik ve 42 ilk üç derece aldı. En çok Şanlıurfa'da koştu (132 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
İzettin Güreke jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 185 | 15 | 12 | 8 | %8,1 | %18,9 | −%41,7 |
| Son 12 ay | 231 | 17 | 15 | 10 | %7,4 | %18,2 | −%47,8 |
| 2020'den bu yana | 719 | 46 | 40 | 38 | %6,4 | %17,2 | −%44,7 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 01.11.2026, İstanbul.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 185 | 15 | 12 | 8 | %8,1 | %18,9 |
| 2025 | 269 | 16 | 21 | 20 | %5,9 | %21,2 |
| 2024 | 131 | 12 | 7 | 6 | %9,2 | %19,1 |
| 2023 | 16 | 2 | 0 | 0 | %12,5* | %12,5* |
| 2022 | 48 | 1 | 0 | 2 | %2,1 | %6,3 |
| 2021 | 62 | 0 | 0 | 2 | %0,0 | %3,2 |
| 2020 | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 132 | 7 | 7 | 5 | %5,3 | %14,4 |
| Bursa | 72 | 7 | 3 | 4 | %9,7 | %19,4 |
| Kocaeli | 15 | 0 | 3 | 1 | %0,0* | %26,7* |
| İstanbul | 4 | 2 | 1 | 0 | 2/4 | 3/4 |
| İzmir | 4 | 1 | 1 | 0 | 1/4 | 2/4 |
| Adana | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Elazığ | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Diyarbakır | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 140 | 10 | 8 | 6 | %7,1 | %17,1 |
| Çim · Normal | 37 | 4 | 3 | 2 | %10,8 | %24,3 |
| Kum · Sulu | 20 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %15,0* |
| Kum · Islak | 10 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Çim · Çok Yumuşak | 8 | 1 | 0 | 0 | 1/8 | 1/8 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 7 | 2 | 0 | 1 | 2/7 | 3/7 |
| Çim · Ağır | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Kum · Nemli | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 33 | 2 | 1 | 0 | %6,1 | %9,1 |
| 1201–1600 m | 106 | 7 | 8 | 4 | %6,6 | %17,9 |
| 1601–2000 m | 82 | 8 | 5 | 4 | %9,8 | %20,7 |
| 2001+ m | 10 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %30,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 137 | 10 | 7 | 5 | %7,3 | %16,1 |
| İngiliz | 94 | 7 | 8 | 5 | %7,4 | %21,3 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 440 | 25 | 22 | 20 | %5,7 | %15,2 |
| Diyarbakır | 101 | 6 | 7 | 10 | %5,9 | %22,8 |
| Bursa | 72 | 7 | 3 | 4 | %9,7 | %19,4 |
| Elazığ | 68 | 5 | 3 | 3 | %7,4 | %16,2 |
| Kocaeli | 15 | 0 | 3 | 1 | %0,0* | %26,7* |
| Adana | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| Antalya | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| İstanbul | 4 | 2 | 1 | 0 | 2/4 | 3/4 |
| İzmir | 4 | 1 | 1 | 0 | 1/4 | 2/4 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 595 | 38 | 32 | 32 | %6,4 | %17,1 |
| Çim · Normal | 38 | 4 | 3 | 2 | %10,5 | %23,7 |
| Kum · Sulu | 26 | 0 | 2 | 2 | %0,0* | %15,4* |
| Kum · Nemli | 21 | 1 | 2 | 1 | %4,8* | %19,0* |
| Kum · Islak | 12 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Çim · Çok Yumuşak | 9 | 1 | 0 | 0 | 1/9 | 1/9 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 7 | 2 | 0 | 1 | 2/7 | 3/7 |
| Sentetik · Normal | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| Çim · Ağır | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 170 | 3 | 6 | 9 | %1,8 | %10,6 |
| 1201–1600 m | 252 | 15 | 15 | 10 | %6,0 | %15,9 |
| 1601–2000 m | 275 | 27 | 18 | 16 | %9,8 | %22,2 |
| 2001+ m | 22 | 1 | 1 | 3 | %4,5* | %22,7* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 448 | 32 | 22 | 20 | %7,1 | %16,5 |
| İngiliz | 271 | 14 | 18 | 18 | %5,2 | %18,5 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| N. Doğan | 17 | 1 | 1 | 2 | %5,9* | %23,5* |
| E. Çilek | 12 | 2 | 1 | 0 | %16,7* | %25,0* |
| T. Çizik | 12 | 2 | 3 | 0 | %16,7* | %41,7* |
| Y. Kaya | 10 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %10,0* |
| E. Turan | 9 | 2 | 1 | 0 | 2/9 | 3/9 |
| M. Kaya | 8 | 1 | 0 | 0 | 1/8 | 1/8 |
| M. Kaya | 8 | 1 | 0 | 0 | 1/8 | 1/8 |
| M. Subay | 7 | 2 | 0 | 0 | 2/7 | 2/7 |
| K. Taşdemir | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| S. Akyavuz | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Towson | 9 | 1 | 1 | 2 | 1/9 | 4/9 |
| Güreke Hanım | 8 | 1 | 0 | 0 | 1/8 | 1/8 |
| Kaşemum Kara | 6 | 2 | 0 | 1 | 2/6 | 3/6 |
| Kraldoğan | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Küçük Zeynep | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Chosen One | 5 | 1 | 3 | 1 | 1/5 | 5/5 |
| Nadiyekınalı | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Çenger | 4 | 1 | 2 | 0 | 1/4 | 3/4 |
| Asıl Oğul | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Şeşensultanı | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01.11.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1400 Sentetik | Chosen One | T. Yılmaz | 2/8 | 11,30 |
| 30.10.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1200 Kum | Nefesimol | B. Kocakaya | 4/17 | 12,70 |
| 30.10.2026 | Bursa | Şartlı 4 | 1400 Kum | Güreke Hanım | E. Turan | 8/13 | 1,90 |
| 30.10.2026 | Bursa | Handikap 16 | 2000 Kum | Emery | M. Türkoğlu | 11/12 | 48,50 |
| 26.10.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1700 Çim | Bebeğim Oldun | A. Mantaş | 3/9 | 5,50 |
| 26.10.2026 | Bursa | Şartlı 1 | 1400 Çim | Legendary Lady | A. Öcal | –/7 | 14,05 |
| 25.10.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1600 Çim | Nadiyekınalı | E. Çilek | 7/9 | 5,75 |
| 23.10.2026 | Bursa | Şartlı 19 | 1400 Çim | My Hazel Eyes | E. Çilek | 10/19 | 37,65 |
| 23.10.2026 | Bursa | Şartlı 4 | 1400 Çim | Husrev | T. Ateş | 7/11 | 15,35 |
| 23.10.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Çim | Tarhanoğlu | E. Çilek | 1/13 | 11,30 |
| 22.10.2026 | Bursa | Handikap 16 | 1800 Çim | Soğukdağ | M. Turan | 10/14 | 21,55 |
| 22.10.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1400 Çim | King Of Ali | S. Baydan | 7/7 | 18,10 |
| 21.10.2026 | Bursa | Handikap 14 | 1300 Çim | Tarıkcanbey | A. Yıldız | 17/18 | 15,50 |
| 12.10.2026 | Bursa | Şartlı 19 | 2000 Çim | My Hazel Eyes | M. Öcal | 12/19 | 44,05 |
| 12.10.2026 | Bursa | Handikap 16 | 1500 Çim | Chosen One | T. Yılmaz | 3/12 | 4,35 |
| 12.10.2026 | Bursa | Şartlı 5 | 2400 Çim | Çağıranhan | F. Sezer | 8/8 | 43,80 |
| 12.10.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Çim | Birpırıl | F. Sezer | 10/10 | 23,65 |
| 09.10.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1500 Çim | Nadiyekınalı | E. Çilek | 5/15 | 36,55 |
| 09.10.2026 | Bursa | Maiden | 1200 Çim | Tarhanoğlu | E. Çilek | 2/10 | 3,55 |
| 08.10.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Çenger | E. Turan | 1/13 | 4,05 |
Sık sorulanlar
İzettin Güreke bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 185 koşuda 15 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
İzettin Güreke bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 01.11.2026, İstanbul.
İzettin Güreke en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Şanlıurfa'da: 132 koşu, 7 birincilik.
İzettin Güreke apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.