Antrenör
Fahrettin Sezer
Fahrettin Sezer'ın atları son 12 ayda 52 koşuya çıktı, 2 birincilik ve 11 ilk üç derece aldı. En çok Bursa'da koştu (46 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Fahrettin Sezer antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 46 | 1 | 4 | 4 | %2,2 | %19,6 | – |
| Son 12 ay | 52 | 2 | 4 | 5 | %3,8 | %21,2 | −%59,9 |
| 2020'den bu yana | 290 | 15 | 24 | 25 | %5,2 | %22,1 | −%63,1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 06.11.2026, Bursa.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 46 | 1 | 4 | 4 | %2,2 | %19,6 |
| 2025 | 30 | 1 | 0 | 3 | %3,3 | %13,3 |
| 2024 | 58 | 6 | 6 | 7 | %10,3 | %32,8 |
| 2023 | 34 | 1 | 0 | 1 | %2,9 | %5,9 |
| 2022 | 29 | 0 | 3 | 3 | %0,0* | %20,7* |
| 2021 | 65 | 5 | 9 | 5 | %7,7 | %29,2 |
| 2020 | 28 | 1 | 2 | 2 | %3,6* | %17,9* |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 46 | 2 | 3 | 5 | %4,3 | %21,7 |
| Kocaeli | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| İzmir | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| Ankara | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| İstanbul | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çim · Normal | 24 | 1 | 1 | 4 | %4,2* | %25,0* |
| Kum · Normal | 17 | 1 | 1 | 0 | %5,9* | %11,8* |
| Çim · Çok Yumuşak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 12 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %25,0* |
| 1201–1600 m | 28 | 1 | 0 | 2 | %3,6* | %10,7* |
| 1601–2000 m | 9 | 1 | 3 | 0 | 1/9 | 4/9 |
| 2001+ m | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 27 | 1 | 1 | 3 | %3,7* | %18,5* |
| İngiliz | 25 | 1 | 3 | 2 | %4,0* | %24,0* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maiden | 26 | 1 | 4 | 3 | %3,8* | %30,8* |
| Şartlı | 13 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %15,4* |
| Handikap | 11 | 1 | 0 | 0 | %9,1* | %9,1* |
| KV-6 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Maiden/Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 216 | 9 | 13 | 17 | %4,2 | %18,1 |
| İzmir | 32 | 3 | 9 | 2 | %9,4 | %43,8 |
| Kocaeli | 28 | 2 | 1 | 5 | %7,1* | %28,6* |
| İstanbul | 11 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %9,1* |
| Ankara | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| Antalya | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 119 | 11 | 8 | 11 | %9,2 | %25,2 |
| Çim · Normal | 112 | 4 | 12 | 11 | %3,6 | %24,1 |
| Kum · Islak | 15 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %6,7* |
| Kum · Nemli | 11 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %18,2* |
| Sentetik · Normal | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
| Çim · Çok Yumuşak | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Çim · Yumuşak | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Çim · Ağır | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 70 | 4 | 7 | 10 | %5,7 | %30,0 |
| 1201–1600 m | 136 | 6 | 8 | 8 | %4,4 | %16,2 |
| 1601–2000 m | 74 | 5 | 9 | 6 | %6,8 | %27,0 |
| 2001+ m | 10 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %10,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 197 | 8 | 16 | 17 | %4,1 | %20,8 |
| Arap | 93 | 7 | 8 | 8 | %7,5 | %24,7 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maiden | 105 | 3 | 9 | 10 | %2,9 | %21,0 |
| Handikap | 84 | 7 | 9 | 5 | %8,3 | %25,0 |
| Şartlı | 79 | 4 | 4 | 8 | %5,1 | %20,3 |
| KV-6 | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
| Satış | 7 | 1 | 1 | 0 | 1/7 | 2/7 |
| KV-8 | 3 | 0 | 0 | 2 | 0/3 | 2/3 |
| KV-7 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Maiden/Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| G | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| A | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| S. Tırpan | 7 | 0 | 1 | 1 | 0/7 | 2/7 |
| T. Alıcı | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| S. Çetin | 5 | 0 | 1 | 1 | 0/5 | 2/5 |
| B. Bülbül | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| C. Paso | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| O. Yıldız | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
| G. Özçelik | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| M. Çiçek | 3 | 0 | 2 | 0 | 0/3 | 2/3 |
| İ. Güreke | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Ö. Özen | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tokathanın Gülü | 13 | 1 | 0 | 1 | %7,7* | %15,4* |
| Lord Of North | 10 | 1 | 0 | 0 | %10,0* | %10,0* |
| Mr Fix | 10 | 0 | 3 | 2 | %0,0* | %50,0* |
| Fırtına Biçen | 9 | 0 | 1 | 1 | 0/9 | 2/9 |
| Çağıranhan | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Birpırıl | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Umudun Aslanı | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Ekinox | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Aurora By | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Mir Şirin | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 06.11.2026 | Bursa | Maiden | 1300 Kum | Fırtına Biçen | C. Özşahin | 10/12 | 7,10 |
| 06.11.2026 | Bursa | Şartlı 3 | 1400 Kum | Tokathanın Gülü | C. Paso | 8/8 | 33,20 |
| 30.10.2026 | Bursa | Şartlı 4 | 1400 Kum | Tokathanın Gülü | O. Yıldız | 13/13 | 40,20 |
| 23.10.2026 | Bursa | KV-6 | 1300 Çim | Tokathanın Gülü | B. Bülbül | 8/14 | 35,95 |
| 22.10.2026 | Bursa | Şartlı 5 | 1500 Çim | Çağıranhan | H. Turan | 8/8 | 59,50 |
| 12.10.2026 | Bursa | Şartlı 5 | 2400 Çim | Çağıranhan | İ. Güreke | 8/8 | 43,80 |
| 12.10.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Çim | Birpırıl | İ. Güreke | 10/10 | 23,65 |
| 09.10.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1500 Çim | Tokathanın Gülü | B. Bülbül | 15/15 | 15,00 |
| 18.09.2026 | Bursa | Şartlı 5 | 1300 Çim | Tokathanın Gülü | B. Bülbül | 7/9 | 11,70 |
| 07.09.2026 | Bursa | Handikap 16 | 1400 Çim | Lord Of North | S. Tırpan | 6/8 | 41,70 |
| 07.09.2026 | Bursa | Maiden | 1500 Çim | Tokathanın Gülü | B. Bülbül | 1/13 | 14,60 |
| 05.09.2026 | Ankara | Şartlı 1 | 1300 Çim | Birpırıl | N. Demir | 7/9 | 25,00 |
| 31.08.2026 | Bursa | Handikap 14 | 1400 Çim | Lord Of North | T. Alıcı | 10/13 | 49,15 |
| 26.08.2026 | İstanbul | Maiden/Satış | 1300 Çim | Tokathanın Gülü | E. Çankaya | 7/15 | 17,85 |
| 21.08.2026 | Bursa | Handikap 14 | 1700 Çim | Lord Of North | T. Alıcı | 14/17 | 47,60 |
| 21.08.2026 | Bursa | Şartlı 1 | 1300 Çim | Ekinox | T. Alıcı | 10/10 | 19,65 |
| 20.08.2026 | Kocaeli | Şartlı 2 | 1200 Kum | Aurora By | G. Özçelik | 4/9 | 8,85 |
| 17.08.2026 | Bursa | Maiden | 1300 Kum | Umudun Aslanı | C. Paso | 11/11 | 82,95 |
| 14.08.2026 | Bursa | Maiden | 1200 Çim | Tokathanın Gülü | Ö. Özen | 10/15 | 10,90 |
| 31.07.2026 | Bursa | Maiden | 1300 Çim | Fırtına Biçen | Y. Akkaya | 8/15 | 18,70 |
Sık sorulanlar
Fahrettin Sezer bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 46 koşuda 1 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Fahrettin Sezer'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 06.11.2026, Bursa.
Fahrettin Sezer en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Bursa'da: 46 koşu, 2 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.