Antrenör
Mehmet Öcal
Mehmet Öcal'ın atları son 12 ayda 45 koşuya çıktı, 7 birincilik ve 11 ilk üç derece aldı. En çok Bursa'da koştu (40 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Öcal antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 29 | 4 | 1 | 0 | %13,8* | %17,2* | – |
| Son 12 ay | 45 | 7 | 2 | 2 | %15,6 | %24,4 | – |
| 2020'den bu yana | 402 | 52 | 34 | 54 | %12,9 | %34,8 | −%29,5 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 30.10.2026, Bursa.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 29 | 4 | 1 | 0 | %13,8* | %17,2* |
| 2025 | 80 | 6 | 5 | 6 | %7,5 | %21,3 |
| 2024 | 69 | 8 | 3 | 12 | %11,6 | %33,3 |
| 2023 | 34 | 3 | 3 | 6 | %8,8 | %35,3 |
| 2022 | 53 | 7 | 3 | 10 | %13,2 | %37,7 |
| 2021 | 71 | 10 | 7 | 12 | %14,1 | %40,8 |
| 2020 | 66 | 14 | 12 | 8 | %21,2 | %51,5 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 40 | 5 | 2 | 2 | %12,5 | %22,5 |
| Kocaeli | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| İstanbul | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Antalya | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
| İzmir | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çim · Normal | 16 | 4 | 0 | 0 | %25,0* | %25,0* |
| Kum · Normal | 14 | 1 | 1 | 2 | %7,1* | %28,6* |
| Kum · Islak | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| Kum · Nemli | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 9 | 0 | 0 | 1 | 0/9 | 1/9 |
| 1201–1600 m | 24 | 5 | 1 | 1 | %20,8* | %29,2* |
| 1601–2000 m | 12 | 2 | 1 | 0 | %16,7* | %25,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 25 | 2 | 1 | 0 | %8,0* | %12,0* |
| Arap | 20 | 5 | 1 | 2 | %25,0* | %40,0* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maiden | 14 | 1 | 0 | 1 | %7,1* | %14,3* |
| Şartlı | 13 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %7,7* |
| Handikap | 12 | 3 | 0 | 1 | %25,0* | %33,3* |
| KV-6 | 3 | 2 | 0 | 0 | 2/3 | 2/3 |
| KV-7 | 2 | 1 | 1 | 0 | 1/2 | 2/2 |
| Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 274 | 36 | 24 | 31 | %13,1 | %33,2 |
| İstanbul | 73 | 10 | 6 | 13 | %13,7 | %39,7 |
| Kocaeli | 29 | 2 | 2 | 6 | %6,9* | %34,5* |
| İzmir | 11 | 1 | 1 | 3 | %9,1* | %45,5* |
| Ankara | 11 | 1 | 1 | 1 | %9,1* | %27,3* |
| Antalya | 4 | 2 | 0 | 0 | 2/4 | 2/4 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 141 | 15 | 13 | 23 | %10,6 | %36,2 |
| Çim · Normal | 137 | 17 | 5 | 16 | %12,4 | %27,7 |
| Sentetik · Normal | 29 | 6 | 3 | 1 | %20,7* | %34,5* |
| Kum · Islak | 22 | 5 | 2 | 2 | %22,7* | %40,9* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 20 | 2 | 4 | 3 | %10,0* | %45,0* |
| Çim · Çok Yumuşak | 17 | 1 | 3 | 3 | %5,9* | %41,2* |
| Çim · Yumuşak | 16 | 2 | 1 | 2 | %12,5* | %31,3* |
| Kum · Nemli | 14 | 3 | 1 | 1 | %21,4* | %35,7* |
| Çim · Ağır | 3 | 0 | 2 | 1 | 0/3 | 3/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 60 | 5 | 9 | 8 | %8,3 | %36,7 |
| 1201–1600 m | 171 | 27 | 13 | 23 | %15,8 | %36,8 |
| 1601–2000 m | 124 | 15 | 8 | 14 | %12,1 | %29,8 |
| 2001+ m | 47 | 5 | 4 | 9 | %10,6 | %38,3 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 320 | 44 | 31 | 46 | %13,8 | %37,8 |
| Arap | 82 | 8 | 3 | 8 | %9,8 | %23,2 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 134 | 20 | 9 | 16 | %14,9 | %33,6 |
| Şartlı | 87 | 5 | 11 | 17 | %5,7 | %37,9 |
| Maiden | 83 | 11 | 6 | 8 | %13,3 | %30,1 |
| G | 37 | 9 | 2 | 6 | %24,3 | %45,9 |
| KV-7 | 16 | 1 | 2 | 4 | %6,3* | %43,8* |
| KV-6 | 14 | 2 | 0 | 1 | %14,3* | %21,4* |
| A | 13 | 1 | 3 | 2 | %7,7* | %46,2* |
| KV-8 | 12 | 2 | 1 | 0 | %16,7* | %25,0* |
| Satış | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Maiden/Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| O. Eren | 11 | 3 | 1 | 0 | %27,3* | %36,4* |
| T. Alıcı | 10 | 1 | 0 | 1 | %10,0* | %20,0* |
| C. Paso | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| K. Tokaçoğlu | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| S. Tırpan | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| N. Şen | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| İ. Güreke | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| M. Çiçek | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| A. İnci | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| O. Atmaca | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hızlı Eren | 7 | 3 | 1 | 0 | 3/7 | 4/7 |
| Fit As A Fiddle | 6 | 2 | 1 | 0 | 2/6 | 3/6 |
| Judith | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Verona Sprıng | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Oğlum Dora | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Azuşun Kızı | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Şahlantay | 3 | 2 | 0 | 1 | 2/3 | 3/3 |
| My Hazel Eyes | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Queen Nina | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Sonkarınca | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30.10.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Kum | Oğlum Dora | C. Paso | 9/11 | 10,25 |
| 12.10.2026 | Bursa | Şartlı 19 | 2000 Çim | My Hazel Eyes | İ. Güreke | 12/19 | 44,05 |
| 12.10.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Çim | Queen Nina | C. Paso | 9/10 | 34,15 |
| 25.09.2026 | Bursa | Şartlı 1 | 1200 Çim | Queen Nina | T. Alıcı | 9/11 | 20,05 |
| 18.09.2026 | Bursa | Maiden | 1200 Çim | Oğlum Dora | T. Alıcı | 5/8 | 27,55 |
| 19.08.2026 | İstanbul | Satış 3 | 1900 Çim | Fit As A Fiddle | K. Tokaçoğlu | 4/11 | 12,55 |
| 10.08.2026 | Bursa | KV-6 | 1300 Çim | Hızlı Eren | O. Eren | 5/10 | 5,25 |
| 07.08.2026 | Bursa | Handikap 16 | 2000 Kum | My Hazel Eyes | S. Tırpan | 6/8 | 31,40 |
| 03.08.2026 | Bursa | Şartlı 3 | 2000 Çim | Fit As A Fiddle | M. Çiçek | 4/12 | 5,95 |
| 03.08.2026 | Bursa | Şartlı 1 | 1200 Çim | Oğlum Dora | T. Alıcı | 7/8 | 29,30 |
| 31.07.2026 | Bursa | KV-7 | 2000 Çim | Hızlı Eren | O. Eren | 1/7 | 11,95 |
| 27.07.2026 | Bursa | Handikap 15 | 2000 Kum | Verona Sprıng | S. Tırpan | 8/11 | 22,30 |
| 24.07.2026 | Bursa | Şartlı 4 | 1400 Çim | Hızlı Eren | O. Eren | 7/14 | 3,40 |
| 17.07.2026 | Bursa | Şartlı 4 | 1500 Çim | Fit As A Fiddle | K. Tokaçoğlu | 8/13 | 7,30 |
| 17.07.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1300 Çim | Verona Sprıng | İ. Güreke | 8/9 | 29,15 |
| 13.07.2026 | Bursa | Handikap 16 | 1300 Çim | Hızlı Eren | O. Eren | 1/12 | 3,20 |
| 10.07.2026 | Bursa | Maiden | 1700 Çim | Verona Sprıng | O. Eren | 4/15 | 8,55 |
| 03.07.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1400 Çim | Hızlı Eren | O. Eren | 1/20 | 11,35 |
| 03.07.2026 | Bursa | Handikap 16 | 1400 Çim | Verona Sprıng | S. Tırpan | 7/9 | 48,25 |
| 03.07.2026 | Bursa | Maiden | 1300 Çim | Sonkarınca | O. Eren | 12/14 | 27,25 |
Sık sorulanlar
Mehmet Öcal bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 29 koşuda 4 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Öcal'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 30.10.2026, Bursa.
Mehmet Öcal en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Bursa'da: 40 koşu, 5 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.