Jokey
Ahmet Çelik
Ahmet Çelik son 12 ayda 711 koşuya çıktı, 134 birincilik ve 359 ilk üç derece aldı. En çok Adana'da koştu (266 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Ahmet Çelik jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 577 | 112 | 99 | 86 | %19,4 | %51,5 | −%40,0 |
| Son 12 ay | 711 | 134 | 125 | 100 | %18,8 | %50,5 | −%42,7 |
| 2020'den bu yana | 5943 | 1224 | 1025 | 953 | %20,6 | %53,9 | −%34,5 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Programın tamamı: Adana at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 577 | 112 | 99 | 86 | %19,4 | %51,5 |
| 2025 | 1002 | 186 | 152 | 161 | %18,6 | %49,8 |
| 2024 | 1207 | 253 | 194 | 218 | %21,0 | %55,1 |
| 2023 | 560 | 115 | 107 | 78 | %20,5 | %53,6 |
| 2022 | 853 | 170 | 160 | 133 | %19,9 | %54,3 |
| 2021 | 947 | 217 | 159 | 132 | %22,9 | %53,6 |
| 2020 | 797 | 171 | 154 | 145 | %21,5 | %59,0 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 266 | 60 | 47 | 39 | %22,6 | %54,9 |
| Ankara | 190 | 36 | 31 | 25 | %18,9 | %48,4 |
| İstanbul | 188 | 23 | 33 | 32 | %12,2 | %46,8 |
| Antalya | 56 | 12 | 12 | 3 | %21,4 | %48,2 |
| Kocaeli | 5 | 0 | 1 | 1 | 0/5 | 2/5 |
| İzmir | 4 | 1 | 1 | 0 | 1/4 | 2/4 |
| Bursa | 2 | 2 | 0 | 0 | 2/2 | 2/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 271 | 52 | 48 | 36 | %19,2 | %50,2 |
| Çim · Normal | 199 | 35 | 31 | 32 | %17,6 | %49,2 |
| Sentetik · Normal | 109 | 13 | 22 | 17 | %11,9 | %47,7 |
| Kum · Islak | 26 | 3 | 5 | 2 | %11,5* | %38,5* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 25 | 5 | 2 | 3 | %20,0* | %40,0* |
| Kum · Nemli | 23 | 5 | 5 | 3 | %21,7* | %56,5* |
| Kum · Sulu | 23 | 9 | 5 | 1 | %39,1* | %65,2* |
| Çim · Yumuşak | 12 | 4 | 4 | 2 | %33,3* | %83,3* |
| Çim · Çok Yumuşak | 9 | 2 | 2 | 2 | 2/9 | 6/9 |
| Sentetik · Nemli | 4 | 3 | 0 | 0 | 3/4 | 3/4 |
| Çim · Çok Ağır | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
| Çim · Ağır | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| Sentetik · Islak | 3 | 1 | 1 | 0 | 1/3 | 2/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 116 | 23 | 22 | 16 | %19,8 | %52,6 |
| 1201–1600 m | 360 | 67 | 62 | 48 | %18,6 | %49,2 |
| 1601–2000 m | 148 | 31 | 21 | 22 | %20,9 | %50,0 |
| 2001+ m | 87 | 13 | 20 | 14 | %14,9 | %54,0 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 436 | 85 | 69 | 66 | %19,5 | %50,5 |
| Arap | 275 | 49 | 56 | 34 | %17,8 | %50,5 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 2399 | 453 | 380 | 375 | %18,9 | %50,4 |
| Ankara | 1698 | 339 | 298 | 275 | %20,0 | %53,7 |
| Adana | 1388 | 325 | 262 | 232 | %23,4 | %59,0 |
| Antalya | 205 | 43 | 35 | 35 | %21,0 | %55,1 |
| Kocaeli | 93 | 28 | 13 | 13 | %30,1 | %58,1 |
| Bursa | 81 | 16 | 22 | 10 | %19,8 | %59,3 |
| İzmir | 78 | 20 | 15 | 13 | %25,6 | %61,5 |
| Şanlıurfa | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 1889 | 409 | 342 | 323 | %21,7 | %56,9 |
| Çim · Normal | 1861 | 384 | 322 | 277 | %20,6 | %52,8 |
| Sentetik · Normal | 1345 | 249 | 216 | 217 | %18,5 | %50,7 |
| Kum · Nemli | 162 | 39 | 24 | 27 | %24,1 | %55,6 |
| Çim · Çok Yumuşak | 146 | 31 | 27 | 21 | %21,2 | %54,1 |
| Çim · Yumuşak | 127 | 26 | 17 | 24 | %20,5 | %52,8 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 126 | 24 | 20 | 19 | %19,0 | %50,0 |
| Kum · Islak | 115 | 22 | 26 | 26 | %19,1 | %64,3 |
| Çim · Ağır | 58 | 6 | 14 | 8 | %10,3 | %48,3 |
| Kum · Sulu | 50 | 17 | 11 | 6 | %34,0 | %68,0 |
| Çim · Biraz Ağır | 24 | 5 | 0 | 4 | %20,8* | %37,5* |
| Çim · Çok Ağır | 24 | 7 | 4 | 1 | %29,2* | %50,0* |
| Sentetik · Nemli | 9 | 4 | 1 | 0 | 4/9 | 5/9 |
| Sentetik · Islak | 7 | 1 | 1 | 0 | 1/7 | 2/7 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 908 | 191 | 159 | 156 | %21,0 | %55,7 |
| 1201–1600 m | 3012 | 623 | 511 | 452 | %20,7 | %52,7 |
| 1601–2000 m | 1288 | 255 | 220 | 226 | %19,8 | %54,4 |
| 2001+ m | 735 | 155 | 135 | 119 | %21,1 | %55,6 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 3491 | 733 | 597 | 570 | %21,0 | %54,4 |
| Arap | 2452 | 491 | 428 | 383 | %20,0 | %53,1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İ. Tekinalp | 39 | 11 | 7 | 6 | %28,2 | %61,5 |
| M. Dolak | 30 | 5 | 6 | 3 | %16,7 | %46,7 |
| İ. Köroğlu | 30 | 11 | 4 | 5 | %36,7 | %66,7 |
| S. Süslü | 21 | 4 | 1 | 3 | %19,0* | %38,1* |
| K. Yılmaz | 20 | 4 | 4 | 2 | %20,0* | %50,0* |
| M. Daş | 16 | 1 | 2 | 6 | %6,3* | %56,3* |
| M. Canpolatlı | 14 | 3 | 3 | 1 | %21,4* | %50,0* |
| H. Sunkar | 13 | 1 | 6 | 2 | %7,7* | %69,2* |
| C. Akgül | 13 | 3 | 2 | 2 | %23,1* | %53,8* |
| H. Boyraz | 12 | 2 | 1 | 3 | %16,7* | %50,0* |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Riyakar | 9 | 1 | 2 | 4 | 1/9 | 7/9 |
| Halleluka | 7 | 4 | 1 | 1 | 4/7 | 6/7 |
| Kalküta | 6 | 4 | 1 | 0 | 4/6 | 5/6 |
| Nusret Oğlu | 6 | 1 | 2 | 0 | 1/6 | 3/6 |
| Şukela | 6 | 5 | 0 | 0 | 5/6 | 5/6 |
| Cevahirkan | 6 | 0 | 2 | 1 | 0/6 | 3/6 |
| Şamar | 6 | 2 | 1 | 1 | 2/6 | 4/6 |
| Saçanşah | 6 | 2 | 2 | 0 | 2/6 | 4/6 |
| Platform | 5 | 0 | 2 | 3 | 0/5 | 5/5 |
| Kahramanoğlu | 5 | 0 | 1 | 2 | 0/5 | 3/5 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.11.2026 | Adana | Handikap 16 | 2000 Kum | My Lady Bug | S. Süslü | 5/7 | 2,05 |
| 08.11.2026 | Adana | Maiden | 1300 Kum | Konnichiwa | İ. Tekinalp | 1/9 | 1,25 |
| 08.11.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1300 Kum | Kader Gücü | R. Taşdelen | 2/9 | 3,50 |
| 03.11.2026 | Adana | Handikap 14 | 1300 Kum | Akın Beyli | C. Karataş | 6/13 | 5,15 |
| 03.11.2026 | Adana | Satış 1 | 1500 Sentetik | Spider | M. Dolak | 1/8 | 1,55 |
| 01.11.2026 | Adana | KV-6 | 1900 Sentetik | Gengar | İ. Tekinalp | 3/9 | 1,70 |
| 01.11.2026 | Adana | KV-6 | 1300 Kum | Dev Yürek | A. Güllü | 3/9 | 2,45 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 5 | 1300 Kum | Doğan Aslanım | S. Altundağ | 1/10 | 3,35 |
| 27.10.2026 | Adana | Şartlı 3 | 1500 Sentetik | Siyah Pençe | R. Taşdelen | 5/18 | 4,35 |
| 27.10.2026 | Adana | Şartlı 5 | 1400 Kum | Restauradores | B. İlvan | 1/8 | 6,60 |
| 25.10.2026 | Adana | KV-8 | 1400 Sentetik | Doğan Aslanım | S. Altundağ | 9/10 | 10,95 |
| 25.10.2026 | Adana | Handikap 17 | 1400 Kum | Arslan Oğlu | S. Polat | 5/13 | 3,15 |
| 24.10.2026 | Ankara | KV-6 | 2100 Kum | Doğan Kardeşler | M. Kılınç | 7/8 | 3,80 |
| 24.10.2026 | Ankara | G 2 | 1500 Kum | O Bir Vahşi | Y. Baysal | 7/8 | 8,60 |
| 24.10.2026 | Ankara | G 1 | 1500 Kum | Reflected Glory | R. Taşdelen | 3/8 | 2,05 |
| 21.10.2026 | Bursa | G 3 | 2000 Çim | Kalküta | F. Kip | 1/7 | 1,60 |
| 20.10.2026 | Adana | Şartlı 5 | 1400 Sentetik | Restauradores | B. İlvan | 5/9 | 2,60 |
| 18.10.2026 | Adana | Şartlı 1 | 1300 Kum | Yağız Efendi | A. Kılıç | 2/13 | 5,55 |
| 18.10.2026 | Adana | Şartlı 5 | 2400 Sentetik | Kader Gücü | R. Taşdelen | 4/8 | 2,35 |
| 18.10.2026 | Adana | Şartlı 1 | 1300 Kum | Lady Tatmar | B. İlvan | 1/12 | 3,75 |
Sık sorulanlar
Ahmet Çelik bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 577 koşuda 112 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Ahmet Çelik bugün hangi atlara biniyor?
Adana 1. koşu 17:15, KADER GÜCÜ; Adana 2. koşu 17:45, KONNICHIWA; Adana 3. koşu 18:30, MY LADY BUG; Adana 4. koşu 19:00, DENİZ KESTANESİ; Adana 5. koşu 19:30, MISFIT; Adana 6. koşu 20:00, NAZİKO; Adana 8. koşu 21:00, MADAM ORACLE.
Ahmet Çelik en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Adana'da: 266 koşu, 60 birincilik.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.