Antrenör
Mehmet Daş
Mehmet Daş'ın atları son 12 ayda 199 koşuya çıktı, 15 birincilik ve 64 ilk üç derece aldı. En çok Adana'da koştu (113 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Daş antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 190 | 14 | 24 | 23 | %7,4 | %32,1 | −%70,0 |
| Son 12 ay | 199 | 15 | 25 | 24 | %7,5 | %32,2 | −%70,5 |
| 2020'den bu yana | 777 | 71 | 73 | 79 | %9,1 | %28,7 | −%53,1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Programın tamamı: Adana at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 190 | 14 | 24 | 23 | %7,4 | %32,1 |
| 2025 | 106 | 13 | 13 | 13 | %12,3 | %36,8 |
| 2024 | 35 | 6 | 1 | 5 | %17,1 | %34,3 |
| 2023 | 141 | 10 | 11 | 15 | %7,1 | %25,5 |
| 2022 | 182 | 17 | 18 | 13 | %9,3 | %26,4 |
| 2021 | 109 | 10 | 4 | 8 | %9,2 | %20,2 |
| 2020 | 14 | 1 | 2 | 2 | %7,1* | %35,7* |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 113 | 10 | 14 | 10 | %8,8 | %30,1 |
| Kocaeli | 43 | 2 | 7 | 7 | %4,7 | %37,2 |
| Ankara | 27 | 0 | 1 | 5 | %0,0* | %22,2* |
| İstanbul | 11 | 2 | 1 | 1 | %18,2* | %36,4* |
| Bursa | 3 | 0 | 2 | 0 | 0/3 | 2/3 |
| İzmir | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
| Antalya | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 102 | 8 | 17 | 16 | %7,8 | %40,2 |
| Sentetik · Normal | 35 | 3 | 4 | 3 | %8,6 | %28,6 |
| Çim · Normal | 22 | 1 | 1 | 1 | %4,5* | %13,6* |
| Kum · Sulu | 14 | 2 | 1 | 0 | %14,3* | %21,4* |
| Kum · Islak | 10 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %20,0* |
| Çim · Yumuşak | 5 | 0 | 0 | 2 | 0/5 | 2/5 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Kum · Nemli | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 32 | 3 | 5 | 3 | %9,4 | %34,4 |
| 1201–1600 m | 93 | 7 | 14 | 11 | %7,5 | %34,4 |
| 1601–2000 m | 64 | 5 | 6 | 9 | %7,8 | %31,3 |
| 2001+ m | 10 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %10,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 102 | 10 | 12 | 12 | %9,8 | %33,3 |
| İngiliz | 97 | 5 | 13 | 12 | %5,2 | %30,9 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 69 | 5 | 9 | 10 | %7,2 | %34,8 |
| Handikap | 52 | 5 | 5 | 7 | %9,6 | %32,7 |
| Maiden | 33 | 3 | 2 | 2 | %9,1 | %21,2 |
| Satış | 12 | 1 | 2 | 0 | %8,3* | %25,0* |
| G | 10 | 0 | 2 | 3 | %0,0* | %50,0* |
| KV-6 | 7 | 0 | 2 | 0 | 0/7 | 2/7 |
| KV-9 | 5 | 1 | 2 | 1 | 1/5 | 4/5 |
| KV-7 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| KV-8 | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
| Kısa Vade Handikap | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Maiden/Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 599 | 55 | 50 | 53 | %9,2 | %26,4 |
| Ankara | 92 | 5 | 10 | 12 | %5,4 | %29,3 |
| Kocaeli | 54 | 6 | 8 | 9 | %11,1 | %42,6 |
| İstanbul | 21 | 3 | 2 | 3 | %14,3* | %38,1* |
| Bursa | 4 | 0 | 2 | 1 | 0/4 | 3/4 |
| İzmir | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
| Antalya | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| Şanlıurfa | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 372 | 40 | 45 | 40 | %10,8 | %33,6 |
| Çim · Normal | 252 | 17 | 14 | 25 | %6,7 | %22,2 |
| Sentetik · Normal | 37 | 3 | 4 | 3 | %8,1 | %27,0 |
| Kum · Islak | 29 | 1 | 2 | 3 | %3,4* | %20,7* |
| Kum · Nemli | 29 | 6 | 4 | 2 | %20,7* | %41,4* |
| Kum · Sulu | 19 | 2 | 1 | 0 | %10,5* | %15,8* |
| Çim · Yumuşak | 11 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %18,2* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 11 | 1 | 0 | 1 | %9,1* | %18,2* |
| Çim · Çok Yumuşak | 8 | 0 | 2 | 1 | 0/8 | 3/8 |
| Çim · Ağır | 7 | 0 | 1 | 1 | 0/7 | 2/7 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 134 | 12 | 16 | 14 | %9,0 | %31,3 |
| 1201–1600 m | 369 | 32 | 37 | 31 | %8,7 | %27,1 |
| 1601–2000 m | 221 | 23 | 18 | 30 | %10,4 | %32,1 |
| 2001+ m | 53 | 4 | 2 | 4 | %7,5 | %18,9 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 419 | 37 | 35 | 46 | %8,8 | %28,2 |
| Arap | 358 | 34 | 38 | 33 | %9,5 | %29,3 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 251 | 18 | 22 | 29 | %7,2 | %27,5 |
| Handikap | 246 | 32 | 23 | 24 | %13,0 | %32,1 |
| Maiden | 150 | 11 | 9 | 11 | %7,3 | %20,7 |
| Satış | 41 | 2 | 7 | 3 | %4,9 | %29,3 |
| KV-6 | 26 | 2 | 4 | 4 | %7,7* | %38,5* |
| G | 17 | 2 | 3 | 3 | %11,8* | %47,1* |
| KV-7 | 14 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %21,4* |
| KV-8 | 10 | 1 | 1 | 1 | %10,0* | %30,0* |
| KV-9 | 9 | 3 | 2 | 2 | 3/9 | 7/9 |
| Kısa Vade Handikap | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| Maiden/Satış | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Çelik | 37 | 5 | 4 | 5 | %13,5 | %37,8 |
| M. Çelik | 24 | 5 | 5 | 3 | %20,8* | %54,2* |
| A. Çelik | 16 | 1 | 2 | 6 | %6,3* | %56,3* |
| G. Özçelik | 13 | 1 | 2 | 2 | %7,7* | %38,5* |
| E. Cankılıç | 8 | 0 | 1 | 1 | 0/8 | 2/8 |
| M. Coşkun | 7 | 0 | 1 | 1 | 0/7 | 2/7 |
| V. Demir | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| N. Demir | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
| S. Çelik | 5 | 0 | 1 | 1 | 0/5 | 2/5 |
| E. Çankaya | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Başaran Tay | 19 | 1 | 0 | 2 | %5,3* | %15,8* |
| Secret Lav | 19 | 0 | 5 | 2 | %0,0* | %36,8* |
| Last Level | 19 | 2 | 1 | 3 | %10,5* | %31,6* |
| Orçuntay | 19 | 2 | 4 | 2 | %10,5* | %42,1* |
| Salahiyet | 18 | 4 | 4 | 3 | %22,2* | %61,1* |
| Riyakar | 13 | 1 | 3 | 5 | %7,7* | %69,2* |
| Çuha Gülü | 13 | 1 | 1 | 1 | %7,7* | %23,1* |
| Rüzgar Uğur | 12 | 0 | 2 | 0 | %0,0* | %16,7* |
| Frühling | 8 | 0 | 1 | 0 | 0/8 | 1/8 |
| Madam Oracle | 7 | 2 | 0 | 0 | 2/7 | 2/7 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 03.11.2026 | Adana | Handikap 15 | 1400 Sentetik | Mahfuz | V. Demir | 17/17 | 32,45 |
| 03.11.2026 | Adana | Satış 1 | 1500 Sentetik | Disaster Girl | M. Bayır | 6/8 | 11,55 |
| 31.10.2026 | Ankara | KV-8 | 1600 Kum | Bozkır Yiğidi | M. Çelik | 7/11 | 2,05 |
| 29.10.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 1400 Çim | Babadeniz | M. Özdemir | 11/12 | 8,35 |
| 29.10.2026 | Ankara | G 2 | 1600 Çim | Riyakar | M. Çelik | 3/8 | 13,25 |
| 29.10.2026 | Ankara | Şartlı 1 | 1300 Çim | Jarigo | M. Çelik | 3/6 | 5,75 |
| 27.10.2026 | Adana | Şartlı 3 | 1500 Sentetik | Başaran Tay | M. Çelik | 18/18 | 7,20 |
| 27.10.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1200 Sentetik | Hızlı Özgün | M. Çelik | 10/16 | 37,15 |
| 27.10.2026 | Adana | Handikap 17 | 1900 Sentetik | Salahiyet | M. Çelik | 2/13 | 6,45 |
| 27.10.2026 | Adana | Satış 1 | 1500 Sentetik | Frühling | M. Çelik | 5/15 | 3,35 |
| 25.10.2026 | Adana | Satış 1 | 1500 Sentetik | Zeydantay | V. Demir | 13/13 | 8,10 |
| 25.10.2026 | Adana | Handikap 17 | 1400 Sentetik | Secret Lav | S. Çelik | 11/11 | 24,30 |
| 18.10.2026 | Adana | Handikap 15 | 1900 Sentetik | Last Level | V. Demir | 4/11 | 33,75 |
| 13.10.2026 | Adana | Handikap 15 | 1500 Sentetik | Frühling | M. Çelik | 4/18 | 4,35 |
| 13.10.2026 | Adana | Maiden | 1300 Sentetik | Hızlı Özgün | M. Keskin | 11/15 | 25,00 |
| 13.10.2026 | Adana | KV-8 | 1300 Sentetik | Riyakar | A. Çelik | 3/10 | 4,20 |
| 13.10.2026 | Adana | Handikap 15 | 2200 Sentetik | Last Level | M. Çelik | 7/12 | 18,20 |
| 13.10.2026 | Adana | Şartlı 5 | 1400 Kum | Orçuntay | S. Çelik | 2/12 | 18,85 |
| 13.10.2026 | Adana | Şartlı 5 | 1400 Kum | Mahfuz | N. Demir | 8/12 | 33,35 |
| 11.10.2026 | Adana | Handikap 16 | 2000 Sentetik | Başaran Tay | S. Çelik | 6/11 | 4,95 |
Sık sorulanlar
Mehmet Daş bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 190 koşuda 14 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Daş'ın bugün koşan atları hangileri?
Adana 5. koşu 19:30, FRÜHLİNG; Adana 8. koşu 21:00, MADAM ORACLE.
Mehmet Daş en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Adana'da: 113 koşu, 10 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.