Apranti (AP)AP nedir?
Abdullah Çankaya
Abdullah Çankaya son 12 ayda 405 koşuya çıktı, 23 birincilik ve 92 ilk üç derece aldı. En çok Elazığ'da koştu (176 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Abdullah Çankaya jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 386 | 23 | 32 | 35 | %6,0 | %23,3 | −%41,7 |
| Son 12 ay | 405 | 23 | 33 | 36 | %5,7 | %22,7 | −%44,5 |
| 2020'den bu yana | 2433 | 160 | 205 | 182 | %6,6 | %22,5 | −%44,2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 07.11.2026, Diyarbakır.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 386 | 23 | 32 | 35 | %6,0 | %23,3 |
| 2025 | 155 | 6 | 12 | 10 | %3,9 | %18,1 |
| 2024 | 363 | 26 | 29 | 33 | %7,2 | %24,2 |
| 2023 | 515 | 44 | 53 | 43 | %8,5 | %27,2 |
| 2022 | 472 | 35 | 47 | 35 | %7,4 | %24,8 |
| 2021 | 321 | 14 | 14 | 11 | %4,4 | %12,1 |
| 2020 | 221 | 12 | 18 | 15 | %5,4 | %20,4 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Elazığ | 176 | 11 | 13 | 21 | %6,3 | %25,6 |
| Şanlıurfa | 102 | 6 | 9 | 9 | %5,9 | %23,5 |
| Diyarbakır | 80 | 5 | 8 | 4 | %6,3 | %21,3 |
| Antalya | 21 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %4,8* |
| Adana | 19 | 1 | 1 | 0 | %5,3* | %10,5* |
| Ankara | 7 | 0 | 1 | 2 | 0/7 | 3/7 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 334 | 19 | 29 | 30 | %5,7 | %23,4 |
| Kum · Islak | 21 | 1 | 1 | 1 | %4,8* | %14,3* |
| Kum · Nemli | 15 | 3 | 2 | 1 | %20,0* | %40,0* |
| Çim · Normal | 12 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %8,3* |
| Kum · Sulu | 11 | 0 | 1 | 3 | %0,0* | %36,4* |
| Sentetik · Normal | 9 | 0 | 0 | 0 | 0/9 | 0/9 |
| Sentetik · Nemli | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 169 | 12 | 18 | 15 | %7,1 | %26,6 |
| 1201–1600 m | 104 | 6 | 8 | 5 | %5,8 | %18,3 |
| 1601–2000 m | 122 | 5 | 6 | 15 | %4,1 | %21,3 |
| 2001+ m | 10 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %20,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 222 | 9 | 21 | 25 | %4,1 | %24,8 |
| İngiliz | 183 | 14 | 12 | 11 | %7,7 | %20,2 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 858 | 48 | 74 | 46 | %5,6 | %19,6 |
| Elazığ | 849 | 63 | 78 | 83 | %7,4 | %26,4 |
| Diyarbakır | 415 | 34 | 37 | 37 | %8,2 | %26,0 |
| Adana | 131 | 10 | 9 | 10 | %7,6 | %22,1 |
| Ankara | 94 | 3 | 4 | 4 | %3,2 | %11,7 |
| Kocaeli | 44 | 1 | 1 | 1 | %2,3 | %6,8 |
| Antalya | 22 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %4,5* |
| İstanbul | 14 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %7,1* |
| Bursa | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 2087 | 139 | 180 | 157 | %6,7 | %22,8 |
| Kum · Nemli | 129 | 15 | 8 | 9 | %11,6 | %24,8 |
| Çim · Normal | 80 | 2 | 2 | 3 | %2,5 | %8,8 |
| Kum · Islak | 61 | 1 | 8 | 6 | %1,6 | %24,6 |
| Kum · Sulu | 36 | 2 | 4 | 4 | %5,6 | %27,8 |
| Sentetik · Normal | 14 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %7,1* |
| Çim · Yumuşak | 11 | 0 | 1 | 3 | %0,0* | %36,4* |
| Çim · Ağır | 7 | 1 | 0 | 0 | 1/7 | 1/7 |
| Sentetik · Nemli | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Çim · Çok Yumuşak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 837 | 55 | 73 | 59 | %6,6 | %22,3 |
| 1201–1600 m | 661 | 41 | 46 | 37 | %6,2 | %18,8 |
| 1601–2000 m | 878 | 60 | 83 | 81 | %6,8 | %25,5 |
| 2001+ m | 57 | 4 | 3 | 5 | %7,0 | %21,1 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 1397 | 77 | 111 | 98 | %5,5 | %20,5 |
| İngiliz | 1036 | 83 | 94 | 84 | %8,0 | %25,2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| S. Karakeçili | 32 | 1 | 5 | 5 | %3,1 | %34,4 |
| E. Yardımcı | 30 | 3 | 0 | 6 | %10,0 | %30,0 |
| A. Yardımcı | 19 | 0 | 2 | 4 | %0,0* | %31,6* |
| B. Demirkapu | 18 | 0 | 1 | 3 | %0,0* | %22,2* |
| M. Kaya | 17 | 1 | 0 | 2 | %5,9* | %17,6* |
| H. Tekinalp | 16 | 3 | 0 | 3 | %18,8* | %37,5* |
| E. Altın | 15 | 1 | 2 | 0 | %6,7* | %20,0* |
| T. Çizik | 15 | 1 | 1 | 0 | %6,7* | %13,3* |
| M. Subay | 14 | 1 | 1 | 1 | %7,1* | %21,4* |
| Z. Akdemir | 13 | 2 | 1 | 1 | %15,4* | %30,8* |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Aliye Ana | 8 | 0 | 0 | 5 | 0/8 | 5/8 |
| Öztürk Pınarı | 6 | 1 | 2 | 2 | 1/6 | 5/6 |
| Güzelbilge | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
| Papetti | 5 | 1 | 1 | 1 | 1/5 | 3/5 |
| Kapgan Kağan | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Oğlum Salih | 5 | 2 | 1 | 0 | 2/5 | 3/5 |
| Mestan Bey | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| Çılgınkral | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Addison | 4 | 0 | 3 | 0 | 0/4 | 3/4 |
| Alperin Kızı | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.11.2026 | Diyarbakır | Şartlı 19 | 1200 Kum | Koğun Sesi | B. Demirkapu | 10/10 | 16,00 |
| 07.11.2026 | Diyarbakır | Handikap 16 | 2000 Kum | Blue Ransom | H. Tekinalp | 1/9 | 2,15 |
| 07.11.2026 | Diyarbakır | Şartlı 3 | 1200 Kum | Vesperluna | E. Açmaz | 6/8 | 5,40 |
| 07.11.2026 | Diyarbakır | KV-7 | 1200 Kum | Speeding Bullet | H. Tekinalp | 12/12 | 11,45 |
| 04.11.2026 | Elazığ | Handikap 14 | 1600 Kum | Turbokolik | A. Işık | 11/14 | 21,90 |
| 04.11.2026 | Elazığ | KV-6 | 1200 Kum | Papetti | M. Aslan | 4/9 | 7,35 |
| 04.11.2026 | Elazığ | Şartlı 4 | 1200 Kum | Denizim Gülü | S. Karakeçili | 2/11 | 10,85 |
| 04.11.2026 | Elazığ | Maiden | 1700 Kum | Durugözeli | B. Fahrioğlu | 10/11 | 77,10 |
| 04.11.2026 | Elazığ | Handikap 17 | 1500 Kum | Baş Alp | M. Buluç | 6/11 | 16,90 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1700 Kum | Run For Joseph | K. Taşdemir | 13/15 | 3,20 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 1900 Kum | Abay Hanım | O. Görmez | 14/14 | 26,00 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1700 Kum | Çılgınkral | M. Aslan | 8/15 | 16,15 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 4 | 1800 Kum | Coming Rain | O. Demir | 10/14 | 38,15 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1700 Kum | Corsa | S. Karakeçili | 11/15 | 27,80 |
| 31.10.2026 | Diyarbakır | Şartlı 19 | 1200 Kum | Demirşimşek Kızı | Z. Akdemir | 4/12 | 26,30 |
| 31.10.2026 | Diyarbakır | Handikap 13 | 1800 Kum | Voice Of Reason | M. Kaya | 5/10 | 1,90 |
| 31.10.2026 | Diyarbakır | Şartlı 5 | 1200 Kum | Serüventay | Z. Akdemir | 1/8 | 5,30 |
| 31.10.2026 | Diyarbakır | Handikap 16 | 1200 Kum | Taytunga | M. Kaya | 3/9 | 11,50 |
| 31.10.2026 | Diyarbakır | Handikap 14 | 1200 Kum | Accountant Girl | H. Tekinalp | 10/10 | 23,80 |
| 29.10.2026 | Elazığ | Şartlı 2 | 1200 Kum | Kırdoğan | M. Kaya | 3/10 | 1,55 |
Sık sorulanlar
Abdullah Çankaya bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 386 koşuda 23 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Abdullah Çankaya bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 07.11.2026, Diyarbakır.
Abdullah Çankaya en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Elazığ'da: 176 koşu, 11 birincilik.
Abdullah Çankaya apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.