JokeyCezalı: 08.11.2026 tarihine kadar
Sami Kaplan
Sami Kaplan son 12 ayda 426 koşuya çıktı, 24 birincilik ve 85 ilk üç derece aldı. En çok Şanlıurfa'da koştu (171 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Sami Kaplan jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 384 | 22 | 29 | 25 | %5,7 | %19,8 | −%28,5 |
| Son 12 ay | 426 | 24 | 30 | 31 | %5,6 | %20,0 | −%30,8 |
| 2020'den bu yana | 2265 | 177 | 158 | 180 | %7,8 | %22,7 | −%14,3 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 24.10.2026, Diyarbakır.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 384 | 22 | 29 | 25 | %5,7 | %19,8 |
| 2025 | 412 | 28 | 17 | 26 | %6,8 | %17,2 |
| 2024 | 314 | 29 | 28 | 23 | %9,2 | %25,5 |
| 2023 | 303 | 22 | 23 | 34 | %7,3 | %26,1 |
| 2022 | 312 | 28 | 22 | 21 | %9,0 | %22,8 |
| 2021 | 332 | 30 | 21 | 31 | %9,0 | %24,7 |
| 2020 | 208 | 18 | 18 | 20 | %8,7 | %26,9 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 171 | 7 | 9 | 14 | %4,1 | %17,5 |
| Elazığ | 137 | 11 | 9 | 9 | %8,0 | %21,2 |
| Diyarbakır | 114 | 6 | 12 | 8 | %5,3 | %22,8 |
| Adana | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 362 | 20 | 24 | 26 | %5,5 | %19,3 |
| Kum · Sulu | 24 | 2 | 1 | 2 | %8,3* | %20,8* |
| Kum · Islak | 19 | 1 | 0 | 3 | %5,3* | %21,1* |
| Kum · Nemli | 19 | 1 | 5 | 0 | %5,3* | %31,6* |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 174 | 15 | 13 | 11 | %8,6 | %22,4 |
| 1201–1600 m | 111 | 5 | 7 | 12 | %4,5 | %21,6 |
| 1601–2000 m | 137 | 4 | 10 | 8 | %2,9 | %16,1 |
| 2001+ m | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 226 | 11 | 16 | 15 | %4,9 | %18,6 |
| İngiliz | 200 | 13 | 14 | 16 | %6,5 | %21,5 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 1132 | 88 | 87 | 92 | %7,8 | %23,6 |
| Elazığ | 576 | 49 | 39 | 46 | %8,5 | %23,3 |
| Diyarbakır | 404 | 29 | 26 | 33 | %7,2 | %21,8 |
| Adana | 144 | 11 | 6 | 8 | %7,6 | %17,4 |
| İstanbul | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Kocaeli | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| Ankara | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 2018 | 154 | 141 | 158 | %7,6 | %22,4 |
| Kum · Nemli | 85 | 8 | 11 | 9 | %9,4 | %32,9 |
| Çim · Normal | 77 | 7 | 2 | 4 | %9,1 | %16,9 |
| Kum · Islak | 40 | 4 | 1 | 6 | %10,0 | %27,5 |
| Kum · Sulu | 36 | 3 | 3 | 3 | %8,3 | %25,0 |
| Sentetik · Normal | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 849 | 82 | 65 | 59 | %9,7 | %24,3 |
| 1201–1600 m | 683 | 49 | 41 | 66 | %7,2 | %22,8 |
| 1601–2000 m | 702 | 46 | 51 | 54 | %6,6 | %21,5 |
| 2001+ m | 31 | 0 | 1 | 1 | %0,0 | %6,5 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 1179 | 84 | 69 | 89 | %7,1 | %20,5 |
| İngiliz | 1086 | 93 | 89 | 91 | %8,6 | %25,1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Z. Akdemir | 59 | 5 | 6 | 7 | %8,5 | %30,5 |
| E. Açmaz | 36 | 1 | 3 | 1 | %2,8 | %13,9 |
| M. Kaya | 30 | 2 | 4 | 3 | %6,7 | %30,0 |
| B. Demirkapu | 26 | 3 | 4 | 2 | %11,5* | %34,6* |
| T. Çizik | 19 | 1 | 2 | 2 | %5,3* | %26,3* |
| M. Subay | 16 | 2 | 0 | 0 | %12,5* | %12,5* |
| İ. Atmaca | 15 | 1 | 0 | 0 | %6,7* | %6,7* |
| S. Karakeçili | 15 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %6,7* |
| H. Atakaya | 15 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %20,0* |
| H. Tekinalp | 13 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %7,7* |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şimendifer | 12 | 1 | 3 | 3 | %8,3* | %58,3* |
| Oğlumbenim | 9 | 0 | 1 | 1 | 0/9 | 2/9 |
| Gayecan | 7 | 0 | 1 | 1 | 0/7 | 2/7 |
| Informaction | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
| Valentine Girl | 6 | 2 | 0 | 1 | 2/6 | 3/6 |
| Cafer Bey | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Piton Kız | 6 | 0 | 1 | 2 | 0/6 | 3/6 |
| Bilginurkızı | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
| Ferzana | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Torunum Devrim | 5 | 0 | 2 | 0 | 0/5 | 2/5 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.10.2026 | Diyarbakır | Şartlı 4 | 2000 Kum | Gayecan | B. Demirkapu | 11/12 | 8,60 |
| 24.10.2026 | Diyarbakır | Handikap 15 | 1200 Kum | Torunum Devrim | E. Açmaz | 5/10 | 5,85 |
| 24.10.2026 | Diyarbakır | G 3 | 1900 Kum | Dumrul | B. Demirkapu | 5/14 | 24,70 |
| 24.10.2026 | Diyarbakır | Şartlı 19 | 1200 Kum | Calimero | E. Açmaz | 10/12 | 5,75 |
| 21.10.2026 | Elazığ | Şartlı 4 | 1200 Kum | Sincero | İ. Atmaca | 8/14 | 22,40 |
| 21.10.2026 | Elazığ | Maiden | 1500 Kum | Canopus | M. Buluç | 8/9 | 10,95 |
| 21.10.2026 | Elazığ | Handikap 14 | 1200 Kum | Valentine Girl | M. Buluç | 5/10 | 10,70 |
| 21.10.2026 | Elazığ | Handikap 14 | 1600 Kum | Günçiçek | B. Fahrioğlu | 7/10 | 4,75 |
| 19.10.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1200 Kum | Hardy İsmail | C. Subay | 6/9 | 31,50 |
| 19.10.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 1300 Kum | Dinçalp | O. Demir | 6/13 | 37,30 |
| 19.10.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 1300 Kum | Kumsal Star | E. Açmaz | 7/9 | 10,15 |
| 17.10.2026 | Diyarbakır | Handikap 13 | 1200 Kum | Torunum Devrim | E. Açmaz | 2/15 | 3,60 |
| 17.10.2026 | Diyarbakır | Handikap 15 | 1200 Kum | Serhan Ateşi | B. Demirkapu | 4/8 | 11,10 |
| 17.10.2026 | Diyarbakır | Handikap 15 | 1800 Kum | Kraldoğan | Y. Baysal | 5/11 | 5,95 |
| 17.10.2026 | Diyarbakır | KV-7 | 1200 Kum | Eurofighter | M. Kaya | 8/9 | 12,30 |
| 17.10.2026 | Diyarbakır | Şartlı 19 | 1200 Kum | Velos Thalor | M. Buluç | 10/12 | 16,95 |
| 14.10.2026 | Elazığ | Handikap 14 | 1800 Kum | Probably The Best | M. Kaya | 9/13 | 13,50 |
| 14.10.2026 | Elazığ | Maiden | 1200 Kum | Toprak Çiçeği | R. Becene | 6/14 | 18,80 |
| 14.10.2026 | Elazığ | Handikap 15 | 1900 Kum | Barbarosoğlu | A. Işık | 7/10 | 5,00 |
| 14.10.2026 | Elazığ | Handikap 14 | 1200 Kum | Günçiçek | B. Fahrioğlu | 5/13 | 8,35 |
Sık sorulanlar
Sami Kaplan bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 384 koşuda 22 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Sami Kaplan bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 24.10.2026, Diyarbakır.
Sami Kaplan en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Şanlıurfa'da: 171 koşu, 7 birincilik.
Sami Kaplan şu an cezalı ya da raporlu mu?
TJK listesine göre 25.10.2026–08.11.2026 tarihleri arasında cezalı.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.