Jokey
Aziz Akdemir
Aziz Akdemir son 12 ayda 708 koşuya çıktı, 75 birincilik ve 219 ilk üç derece aldı. En çok Şanlıurfa'da koştu (330 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Aziz Akdemir jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 635 | 68 | 68 | 65 | %10,7 | %31,7 | −%27,1 |
| Son 12 ay | 708 | 75 | 74 | 70 | %10,6 | %30,9 | −%23,1 |
| 2020'den bu yana | 3398 | 325 | 317 | 348 | %9,6 | %29,1 | −%31,0 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 07.11.2026, Diyarbakır.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 635 | 68 | 68 | 65 | %10,7 | %31,7 |
| 2025 | 745 | 64 | 67 | 71 | %8,6 | %27,1 |
| 2024 | 615 | 78 | 68 | 75 | %12,7 | %35,9 |
| 2023 | 538 | 39 | 41 | 53 | %7,2 | %24,7 |
| 2022 | 459 | 36 | 43 | 39 | %7,8 | %25,7 |
| 2021 | 360 | 37 | 26 | 38 | %10,3 | %28,1 |
| 2020 | 46 | 3 | 4 | 7 | %6,5 | %30,4 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 330 | 37 | 31 | 33 | %11,2 | %30,6 |
| Elazığ | 240 | 28 | 26 | 20 | %11,7 | %30,8 |
| Diyarbakır | 127 | 7 | 16 | 17 | %5,5 | %31,5 |
| Adana | 8 | 2 | 1 | 0 | 2/8 | 3/8 |
| Ankara | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 591 | 62 | 63 | 61 | %10,5 | %31,5 |
| Kum · Sulu | 41 | 5 | 3 | 2 | %12,2 | %24,4 |
| Kum · Nemli | 35 | 4 | 5 | 4 | %11,4 | %37,1 |
| Kum · Islak | 34 | 3 | 3 | 3 | %8,8 | %26,5 |
| Çim · Normal | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 276 | 26 | 24 | 30 | %9,4 | %29,0 |
| 1201–1600 m | 190 | 19 | 24 | 18 | %10,0 | %32,1 |
| 1601–2000 m | 228 | 27 | 25 | 21 | %11,8 | %32,0 |
| 2001+ m | 14 | 3 | 1 | 1 | %21,4* | %35,7* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 357 | 35 | 34 | 31 | %9,8 | %28,0 |
| Arap | 351 | 40 | 40 | 39 | %11,4 | %33,9 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 1192 | 126 | 110 | 136 | %10,6 | %31,2 |
| Adana | 644 | 50 | 39 | 53 | %7,8 | %22,0 |
| Elazığ | 624 | 62 | 60 | 61 | %9,9 | %29,3 |
| Diyarbakır | 437 | 47 | 63 | 53 | %10,8 | %37,3 |
| Ankara | 434 | 32 | 39 | 42 | %7,4 | %26,0 |
| İstanbul | 39 | 3 | 3 | 2 | %7,7 | %20,5 |
| Kocaeli | 16 | 3 | 2 | 1 | %18,8* | %37,5* |
| Antalya | 9 | 2 | 1 | 0 | 2/9 | 3/9 |
| Bursa | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 2521 | 248 | 245 | 265 | %9,8 | %30,1 |
| Çim · Normal | 442 | 35 | 30 | 40 | %7,9 | %23,8 |
| Kum · Nemli | 159 | 19 | 13 | 25 | %11,9 | %35,8 |
| Kum · Sulu | 88 | 11 | 13 | 4 | %12,5 | %31,8 |
| Kum · Islak | 72 | 5 | 7 | 6 | %6,9 | %25,0 |
| Çim · Çok Yumuşak | 34 | 3 | 3 | 1 | %8,8 | %20,6 |
| Sentetik · Normal | 25 | 0 | 2 | 2 | %0,0* | %16,0* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 25 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %8,0* |
| Çim · Ağır | 21 | 3 | 1 | 1 | %14,3* | %23,8* |
| Çim · Yumuşak | 8 | 1 | 1 | 2 | 1/8 | 4/8 |
| Çim · Çok Ağır | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 1031 | 109 | 102 | 123 | %10,6 | %32,4 |
| 1201–1600 m | 1184 | 96 | 93 | 106 | %8,1 | %24,9 |
| 1601–2000 m | 1045 | 106 | 107 | 108 | %10,1 | %30,7 |
| 2001+ m | 138 | 14 | 15 | 11 | %10,1 | %29,0 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 1816 | 183 | 171 | 177 | %10,1 | %29,2 |
| İngiliz | 1582 | 142 | 146 | 171 | %9,0 | %29,0 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Z. Akdemir | 108 | 16 | 10 | 7 | %14,8 | %30,6 |
| M. Subay | 48 | 6 | 8 | 7 | %12,5 | %43,8 |
| M. Kaya | 38 | 5 | 4 | 4 | %13,2 | %34,2 |
| İ. Atmaca | 33 | 2 | 3 | 3 | %6,1 | %24,2 |
| E. Açmaz | 29 | 3 | 7 | 2 | %10,3* | %41,4* |
| S. Karakeçili | 28 | 5 | 0 | 5 | %17,9* | %35,7* |
| M. Buluç | 26 | 2 | 1 | 1 | %7,7* | %15,4* |
| H. Atakaya | 24 | 4 | 0 | 3 | %16,7* | %29,2* |
| A. Yardımcı | 23 | 3 | 6 | 7 | %13,0* | %69,6* |
| M. Doğan | 21 | 2 | 2 | 1 | %9,5* | %23,8* |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Rahat Oll | 16 | 2 | 1 | 3 | %12,5* | %37,5* |
| Börütay | 12 | 2 | 3 | 4 | %16,7* | %75,0* |
| Turbokolik | 10 | 1 | 0 | 2 | %10,0* | %30,0* |
| King Genaral | 10 | 1 | 2 | 0 | %10,0* | %30,0* |
| Desert Fever | 9 | 1 | 0 | 1 | 1/9 | 2/9 |
| Çelik Semend | 8 | 0 | 1 | 1 | 0/8 | 2/8 |
| Oğlumbenim | 8 | 0 | 2 | 1 | 0/8 | 3/8 |
| Informaction | 7 | 2 | 0 | 0 | 2/7 | 2/7 |
| Çaputhan | 7 | 3 | 1 | 1 | 3/7 | 5/7 |
| Prenses Dilara | 6 | 2 | 2 | 1 | 2/6 | 5/6 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.11.2026 | Diyarbakır | Şartlı 19 | 1200 Kum | Elmas Gözlüm | M. Arslan | 4/10 | 4,80 |
| 07.11.2026 | Diyarbakır | KV-6 | 1200 Kum | Prenses Dilara | M. Aslan | 3/8 | 4,35 |
| 07.11.2026 | Diyarbakır | Şartlı 3 | 1200 Kum | Shuen | H. Tekinalp | 7/8 | 12,10 |
| 07.11.2026 | Diyarbakır | KV-7 | 1200 Kum | Gold Power | O. Demir | 6/12 | 15,50 |
| 04.11.2026 | Elazığ | Handikap 14 | 1600 Kum | Güllü Bahçe | R. Kaya | 4/14 | 16,25 |
| 04.11.2026 | Elazığ | KV-6 | 1200 Kum | Hun Day | R. Becene | 6/9 | 12,75 |
| 04.11.2026 | Elazığ | Şartlı 4 | 1200 Kum | Gayecan | B. Demirkapu | 7/11 | 7,30 |
| 04.11.2026 | Elazığ | Maiden | 1700 Kum | Sersi | A. Işık | 2/11 | 29,55 |
| 04.11.2026 | Elazığ | Şartlı 4 | 1200 Kum | Greenlife | M. Doğan | 3/6 | 15,70 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1700 Kum | Baba Akif | R. Becene | 8/15 | 3,80 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 1900 Kum | Munis | M. Doğan | 4/14 | 14,45 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 1300 Kum | Ezgil Fırtınası | R. Kaya | 2/12 | 15,25 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1700 Kum | Dilek Abla | B. Cengiz | 10/15 | 9,50 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 4 | 1800 Kum | Doğan Ayşe | M. Doğan | 4/14 | 33,55 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 5 | 1200 Kum | Aspuwa | C. Subay | 1/10 | 3,05 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1700 Kum | Yurdabakcan | Z. Akdemir | 7/15 | 8,20 |
| 31.10.2026 | Diyarbakır | Şartlı 19 | 1200 Kum | Elmas Gözlüm | M. Arslan | 2/12 | 5,40 |
| 31.10.2026 | Diyarbakır | Şartlı 5 | 1200 Kum | Gönül Kalesi | M. Subay | 8/8 | 2,30 |
| 31.10.2026 | Diyarbakır | Handikap 16 | 1200 Kum | Küçük Boztepe | M. Subay | 4/9 | 6,15 |
| 31.10.2026 | Diyarbakır | Handikap 14 | 1200 Kum | Piton Kız | İ. Atmaca | 4/10 | 5,45 |
Sık sorulanlar
Aziz Akdemir bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 635 koşuda 68 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Aziz Akdemir bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 07.11.2026, Diyarbakır.
Aziz Akdemir en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Şanlıurfa'da: 330 koşu, 37 birincilik.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.