Apranti (AP)AP nedir?
Emre Akkılıç
Emre Akkılıç son 12 ayda 259 koşuya çıktı, 20 birincilik ve 60 ilk üç derece aldı. En çok Şanlıurfa'da koştu (210 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Emre Akkılıç jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 221 | 16 | 11 | 22 | %7,2 | %22,2 | −%36,0 |
| Son 12 ay | 259 | 20 | 15 | 25 | %7,7 | %23,2 | −%32,2 |
| 2020'den bu yana | 1821 | 133 | 125 | 135 | %7,3 | %21,6 | −%41,0 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 07.11.2026, Diyarbakır.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 221 | 16 | 11 | 22 | %7,2 | %22,2 |
| 2025 | 115 | 11 | 9 | 9 | %9,6 | %25,2 |
| 2024 | 172 | 13 | 16 | 15 | %7,6 | %25,6 |
| 2023 | 292 | 11 | 22 | 17 | %3,8 | %17,1 |
| 2022 | 240 | 10 | 14 | 17 | %4,2 | %17,1 |
| 2021 | 382 | 35 | 31 | 25 | %9,2 | %23,8 |
| 2020 | 399 | 37 | 22 | 30 | %9,3 | %22,3 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 210 | 18 | 10 | 16 | %8,6 | %21,0 |
| Diyarbakır | 21 | 2 | 4 | 3 | %9,5* | %42,9* |
| Elazığ | 16 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %6,3* |
| Adana | 9 | 0 | 1 | 3 | 0/9 | 4/9 |
| Antalya | 3 | 0 | 0 | 2 | 0/3 | 2/3 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 217 | 18 | 12 | 21 | %8,3 | %23,5 |
| Kum · Islak | 17 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %5,9* |
| Kum · Sulu | 15 | 2 | 0 | 1 | %13,3* | %20,0* |
| Kum · Nemli | 5 | 0 | 2 | 1 | 0/5 | 3/5 |
| Sentetik · Normal | 5 | 0 | 1 | 1 | 0/5 | 2/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 71 | 4 | 5 | 10 | %5,6 | %26,8 |
| 1201–1600 m | 93 | 10 | 6 | 10 | %10,8 | %28,0 |
| 1601–2000 m | 87 | 6 | 3 | 4 | %6,9 | %14,9 |
| 2001+ m | 8 | 0 | 1 | 1 | 0/8 | 2/8 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 132 | 14 | 9 | 17 | %10,6 | %30,3 |
| Arap | 127 | 6 | 6 | 8 | %4,7 | %15,7 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 997 | 74 | 68 | 69 | %7,4 | %21,2 |
| Adana | 326 | 22 | 27 | 21 | %6,7 | %21,5 |
| Elazığ | 205 | 15 | 6 | 17 | %7,3 | %18,5 |
| Diyarbakır | 153 | 12 | 13 | 13 | %7,8 | %24,8 |
| Ankara | 88 | 6 | 11 | 6 | %6,8 | %26,1 |
| Antalya | 19 | 3 | 0 | 5 | %15,8* | %42,1* |
| İzmir | 18 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %5,6* |
| İstanbul | 8 | 0 | 0 | 2 | 0/8 | 2/8 |
| Kocaeli | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
| Bursa | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 1448 | 109 | 91 | 106 | %7,5 | %21,1 |
| Çim · Normal | 184 | 12 | 18 | 12 | %6,5 | %22,8 |
| Kum · Nemli | 89 | 5 | 14 | 7 | %5,6 | %29,2 |
| Kum · Islak | 43 | 2 | 1 | 1 | %4,7 | %9,3 |
| Kum · Sulu | 21 | 2 | 0 | 3 | %9,5* | %23,8* |
| Sentetik · Normal | 14 | 2 | 1 | 5 | %14,3* | %57,1* |
| Çim · Çok Yumuşak | 7 | 1 | 0 | 0 | 1/7 | 1/7 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Sentetik · Islak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Çim · Biraz Ağır | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 493 | 29 | 30 | 46 | %5,9 | %21,3 |
| 1201–1600 m | 602 | 43 | 40 | 42 | %7,1 | %20,8 |
| 1601–2000 m | 655 | 55 | 50 | 41 | %8,4 | %22,3 |
| 2001+ m | 71 | 6 | 5 | 6 | %8,5 | %23,9 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 988 | 69 | 57 | 67 | %7,0 | %19,5 |
| İngiliz | 833 | 64 | 68 | 68 | %7,7 | %24,0 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| T. Çizik | 34 | 5 | 0 | 5 | %14,7 | %29,4 |
| V. Çizik | 19 | 2 | 2 | 3 | %10,5* | %36,8* |
| Z. Akdemir | 15 | 0 | 3 | 2 | %0,0* | %33,3* |
| E. Açmaz | 12 | 1 | 1 | 2 | %8,3* | %33,3* |
| A. Yardımcı | 12 | 1 | 0 | 0 | %8,3* | %8,3* |
| B. Bulut | 10 | 1 | 1 | 0 | %10,0* | %20,0* |
| İ. Atmaca | 9 | 1 | 0 | 1 | 1/9 | 2/9 |
| R. Becene | 8 | 2 | 0 | 1 | 2/8 | 3/8 |
| M. Çiçek | 8 | 2 | 1 | 3 | 2/8 | 6/8 |
| M. Subay | 7 | 1 | 0 | 1 | 1/7 | 2/7 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Rüzgar Agah | 9 | 2 | 1 | 1 | 2/9 | 4/9 |
| Güvenabi | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
| Lord Seyfo | 5 | 0 | 2 | 1 | 0/5 | 3/5 |
| Henaire | 5 | 2 | 0 | 0 | 2/5 | 2/5 |
| Halland | 4 | 0 | 1 | 3 | 0/4 | 4/4 |
| Man Of Victory | 4 | 0 | 0 | 2 | 0/4 | 2/4 |
| MALKOÇ FATİH | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Triple Azareks | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Orak Reis | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
| Berrybella | 3 | 1 | 1 | 0 | 1/3 | 2/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.11.2026 | Diyarbakır | Şartlı 3 | 1200 Kum | Berrybella | V. Çizik | 2/8 | 3,70 |
| 07.11.2026 | Diyarbakır | KV-7 | 1200 Kum | Halland | Z. Akdemir | 2/12 | 9,40 |
| 04.11.2026 | Elazığ | Handikap 14 | 1600 Kum | Manga Parbat | R. Becene | 10/14 | 5,60 |
| 04.11.2026 | Elazığ | Şartlı 4 | 1200 Kum | İrem Hatun | B. Demirkapu | 8/11 | 2,05 |
| 04.11.2026 | Elazığ | Maiden | 1700 Kum | Küçük Zerya | M. Buluç | –/11 | 8,35 |
| 04.11.2026 | Elazığ | Handikap 17 | 1500 Kum | Sultan Asiye | M. Subay | 4/11 | 14,75 |
| 03.11.2026 | Adana | Handikap 14 | 1300 Kum | Ayhan In My Heart | M. Çiçek | 3/13 | 9,20 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1700 Kum | Kızım Nia | B. Bulut | 10/15 | 57,15 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 1300 Kum | Alize Rüzgarı | E. Açmaz | 9/12 | 7,20 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1700 Kum | Öz Kanatlım | M. Doğan | 12/15 | 68,80 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 4 | 1800 Kum | Blue Bird | V. Çizik | 13/14 | 27,45 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 5 | 1200 Kum | Lion Of The North | M. Çiçek | 4/10 | 6,85 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1700 Kum | Düzgörün Oğlu | C. Subay | 12/15 | 6,75 |
| 29.10.2026 | Elazığ | Şartlı 3 | 1200 Kum | Halland | Z. Akdemir | 3/12 | 4,80 |
| 29.10.2026 | Elazığ | Handikap 16 | 1600 Kum | The Last Unicorn | M. Buluç | 7/12 | 36,30 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 15 | 1400 Kum | Güvenabi | R. Becene | 3/14 | 6,70 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 14 | 1400 Kum | Goddess Of Beauty | Ş. Olğaç | 10/11 | 31,25 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 1200 Kum | Cool Power | V. Çizik | 9/15 | 46,95 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 16 | 1400 Kum | Rüzgar Agah | E. Açmaz | 5/16 | 3,25 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 5 | 1400 Kum | Dedebedo | B. Cengiz | 8/12 | 16,55 |
Sık sorulanlar
Emre Akkılıç bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 221 koşuda 16 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Emre Akkılıç bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 07.11.2026, Diyarbakır.
Emre Akkılıç en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Şanlıurfa'da: 210 koşu, 18 birincilik.
Emre Akkılıç apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.