Apranti (AP)AP nedir?
Mehmet Çelik
Mehmet Çelik son 12 ayda 216 koşuya çıktı, 10 birincilik ve 31 ilk üç derece aldı. En çok Adana'da koştu (93 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Çelik jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 194 | 8 | 10 | 9 | %4,1 | %13,9 | −%63,6 |
| Son 12 ay | 216 | 10 | 11 | 10 | %4,6 | %14,4 | −%63,8 |
| 2020'den bu yana | 270 | 10 | 14 | 14 | %3,7 | %14,1 | −%71,0 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 27.10.2026, Adana.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 194 | 8 | 10 | 9 | %4,1 | %13,9 |
| 2025 | 72 | 2 | 4 | 5 | %2,8 | %15,3 |
| 2024 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 93 | 5 | 5 | 3 | %5,4 | %14,0 |
| Kocaeli | 74 | 3 | 3 | 4 | %4,1 | %13,5 |
| Şanlıurfa | 21 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %4,8* |
| İstanbul | 13 | 1 | 1 | 0 | %7,7* | %15,4* |
| Bursa | 7 | 1 | 1 | 1 | 1/7 | 3/7 |
| Ankara | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| Elazığ | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| İzmir | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 141 | 6 | 6 | 7 | %4,3 | %13,5 |
| Sentetik · Normal | 34 | 3 | 2 | 0 | %8,8 | %14,7 |
| Çim · Normal | 16 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %6,3* |
| Kum · Sulu | 13 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %23,1* |
| Kum · Nemli | 6 | 0 | 2 | 0 | 0/6 | 2/6 |
| Kum · Islak | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 49 | 4 | 5 | 2 | %8,2 | %22,4 |
| 1201–1600 m | 92 | 3 | 4 | 2 | %3,3 | %9,8 |
| 1601–2000 m | 63 | 2 | 2 | 6 | %3,2 | %15,9 |
| 2001+ m | 12 | 1 | 0 | 0 | %8,3* | %8,3* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 145 | 6 | 5 | 6 | %4,1 | %11,7 |
| İngiliz | 71 | 4 | 6 | 4 | %5,6 | %19,7 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 115 | 5 | 7 | 4 | %4,3 | %13,9 |
| Kocaeli | 75 | 3 | 3 | 4 | %4,0 | %13,3 |
| İstanbul | 32 | 1 | 1 | 1 | %3,1 | %9,4 |
| Şanlıurfa | 21 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %4,8* |
| Ankara | 13 | 0 | 2 | 2 | %0,0* | %30,8* |
| Bursa | 8 | 1 | 1 | 1 | 1/8 | 3/8 |
| Elazığ | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| İzmir | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 151 | 6 | 7 | 8 | %4,0 | %13,9 |
| Sentetik · Normal | 48 | 3 | 2 | 1 | %6,3 | %12,5 |
| Çim · Normal | 46 | 0 | 2 | 3 | %0,0 | %10,9 |
| Kum · Sulu | 13 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %23,1* |
| Kum · Nemli | 6 | 0 | 2 | 0 | 0/6 | 2/6 |
| Kum · Islak | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 65 | 4 | 5 | 2 | %6,2 | %16,9 |
| 1201–1600 m | 112 | 3 | 4 | 4 | %2,7 | %9,8 |
| 1601–2000 m | 78 | 2 | 5 | 7 | %2,6 | %17,9 |
| 2001+ m | 15 | 1 | 0 | 1 | %6,7* | %13,3* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 185 | 6 | 7 | 8 | %3,2 | %11,4 |
| İngiliz | 85 | 4 | 7 | 6 | %4,7 | %20,0 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| H. Karabulut | 32 | 3 | 4 | 1 | %9,4 | %25,0 |
| Y. Tuncay | 16 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| R. Kaya | 15 | 1 | 2 | 1 | %6,7* | %26,7* |
| S. Polat | 9 | 1 | 1 | 0 | 1/9 | 2/9 |
| A. Dinç | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| G. Taşdelen | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| M. Tek | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| A. Çiftçi | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
| H. Yeşilbudak | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| B. Yüksel | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Araslı Torunu | 8 | 0 | 2 | 0 | 0/8 | 2/8 |
| Crimson Power | 6 | 1 | 2 | 0 | 1/6 | 3/6 |
| Odabaşı | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Super Chiron | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
| Fearless Queen | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| Gülgülay | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Black Raptor | 4 | 1 | 2 | 0 | 1/4 | 3/4 |
| Çirkin Ve Güzel | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Biçerroza | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Hilal Zamanı | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 27.10.2026 | Adana | Şartlı 3 | 1500 Sentetik | Çetinyel | Y. Tuncay | 11/18 | 37,75 |
| 27.10.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1200 Sentetik | Işıkören | A. Polat | 12/16 | 52,70 |
| 27.10.2026 | Adana | Handikap 17 | 1900 Sentetik | Şafak Bey | S. Polat | 10/13 | 20,75 |
| 27.10.2026 | Adana | Satış 1 | 1500 Sentetik | Serreş | A. Çiftçi | 14/15 | 60,90 |
| 25.10.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1800 Kum | Fearless Queen | A. Çiftçi | 9/17 | 24,85 |
| 25.10.2026 | Adana | Maiden | 1300 Sentetik | Gülgülay | R. Kaya | 8/15 | 45,80 |
| 25.10.2026 | Adana | KV-8 | 1400 Sentetik | Crimson Power | Y. Tuncay | 10/10 | 36,00 |
| 25.10.2026 | Adana | Maiden | 1300 Sentetik | Şehla | R. Taşdelen | 9/15 | 47,90 |
| 25.10.2026 | Adana | Satış 1 | 1500 Sentetik | Gündoğmuş | Y. Misdik | 7/13 | 51,30 |
| 25.10.2026 | Adana | Maiden | 1300 Sentetik | Zümra Sultan | Y. Tuncay | 13/14 | 85,20 |
| 20.10.2026 | Adana | Handikap 15 | 2100 Kum | Odabaşı | A. Polat | 5/12 | 9,95 |
| 19.10.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1200 Kum | Ivar | M. Aslan | 3/9 | 3,00 |
| 19.10.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 4 | 1900 Kum | Şerdil | Z. Akdemir | 4/9 | 11,05 |
| 19.10.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 1300 Kum | Yedikardeşler | S. Akyavuz | 5/13 | 19,35 |
| 19.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 15 | 1400 Kum | Monomoy Girl | Z. Akdemir | 13/15 | 21,75 |
| 18.10.2026 | Adana | Handikap 15 | 1300 Kum | Varto Esintisi | H. Günkurusu | 5/17 | 10,75 |
| 18.10.2026 | Adana | Şartlı 4 | 2100 Sentetik | Tornado Maiden | S. Ceylan | 8/8 | 5,05 |
| 14.10.2026 | Elazığ | Maiden | 1200 Kum | Sersi | A. Işık | 8/14 | 55,45 |
| 14.10.2026 | Elazığ | Şartlı 5 | 2000 Kum | Sultan Asiye | M. Subay | 6/8 | 4,90 |
| 14.10.2026 | Elazığ | Maiden | 1200 Kum | Karlıova Beyi | A. Işık | 8/12 | 11,75 |
Sık sorulanlar
Mehmet Çelik bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 194 koşuda 8 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Çelik bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 27.10.2026, Adana.
Mehmet Çelik en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Adana'da: 93 koşu, 5 birincilik.
Mehmet Çelik apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.