Apranti (AP)AP nedir?Cezalı: 09.11.2026 tarihine kadar
Mehmet Şakir
Mehmet Şakir son 12 ayda 352 koşuya çıktı, 19 birincilik ve 55 ilk üç derece aldı. En çok Şanlıurfa'da koştu (266 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Şakir jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 289 | 14 | 16 | 12 | %4,8 | %14,5 | −%60,9 |
| Son 12 ay | 352 | 19 | 20 | 16 | %5,4 | %15,6 | −%53,1 |
| 2020'den bu yana | 2207 | 125 | 160 | 161 | %5,7 | %20,2 | −%41,9 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 02.11.2026, Şanlıurfa.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 289 | 14 | 16 | 12 | %4,8 | %14,5 |
| 2025 | 436 | 25 | 28 | 32 | %5,7 | %19,5 |
| 2024 | 452 | 31 | 41 | 34 | %6,9 | %23,5 |
| 2023 | 477 | 24 | 31 | 46 | %5,0 | %21,2 |
| 2022 | 366 | 24 | 33 | 24 | %6,6 | %22,1 |
| 2021 | 186 | 7 | 11 | 13 | %3,8 | %16,7 |
| 2020 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 266 | 13 | 14 | 10 | %4,9 | %13,9 |
| Diyarbakır | 74 | 6 | 4 | 6 | %8,1 | %21,6 |
| Elazığ | 9 | 0 | 1 | 0 | 0/9 | 1/9 |
| Adana | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 294 | 17 | 14 | 14 | %5,8 | %15,3 |
| Kum · Sulu | 29 | 2 | 3 | 1 | %6,9* | %20,7* |
| Kum · Nemli | 16 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %12,5* |
| Kum · Islak | 10 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %10,0* |
| Çim · Normal | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 91 | 3 | 2 | 3 | %3,3 | %8,8 |
| 1201–1600 m | 109 | 3 | 6 | 1 | %2,8 | %9,2 |
| 1601–2000 m | 135 | 11 | 9 | 12 | %8,1 | %23,7 |
| 2001+ m | 17 | 2 | 3 | 0 | %11,8* | %29,4* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 189 | 11 | 9 | 7 | %5,8 | %14,3 |
| Arap | 163 | 8 | 11 | 9 | %4,9 | %17,2 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 1275 | 68 | 88 | 93 | %5,3 | %19,5 |
| Diyarbakır | 531 | 39 | 45 | 46 | %7,3 | %24,5 |
| Elazığ | 300 | 14 | 15 | 16 | %4,7 | %15,0 |
| Adana | 83 | 4 | 11 | 5 | %4,8 | %24,1 |
| Ankara | 18 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %11,1* |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 1994 | 114 | 145 | 143 | %5,7 | %20,2 |
| Kum · Nemli | 90 | 4 | 4 | 12 | %4,4 | %22,2 |
| Kum · Sulu | 51 | 3 | 4 | 2 | %5,9 | %17,6 |
| Çim · Normal | 45 | 3 | 5 | 3 | %6,7 | %24,4 |
| Kum · Islak | 14 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %14,3* |
| Çim · Çok Yumuşak | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| Çim · Yumuşak | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Çim · Ağır | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 678 | 27 | 42 | 43 | %4,0 | %16,5 |
| 1201–1600 m | 608 | 26 | 46 | 43 | %4,3 | %18,9 |
| 1601–2000 m | 851 | 67 | 63 | 69 | %7,9 | %23,4 |
| 2001+ m | 70 | 5 | 9 | 6 | %7,1 | %28,6 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 1132 | 74 | 86 | 68 | %6,5 | %20,1 |
| İngiliz | 1075 | 51 | 74 | 93 | %4,7 | %20,3 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| S. Karakeçili | 36 | 1 | 1 | 2 | %2,8 | %11,1 |
| M. Aslan | 23 | 3 | 1 | 1 | %13,0* | %21,7* |
| M. Kaya | 23 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %8,7* |
| H. Türkman | 22 | 3 | 4 | 1 | %13,6* | %36,4* |
| Y. Baysal | 18 | 1 | 1 | 1 | %5,6* | %16,7* |
| T. Çizik | 18 | 1 | 4 | 0 | %5,6* | %27,8* |
| İ. Atmaca | 12 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| S. Akyavuz | 12 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %25,0* |
| K. Taşdemir | 11 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Z. Akdemir | 10 | 1 | 1 | 0 | %10,0* | %20,0* |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Targutay | 13 | 1 | 0 | 2 | %7,7* | %23,1* |
| Rüzgar Delen | 10 | 1 | 0 | 0 | %10,0* | %10,0* |
| Anandi | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
| Karapınar Aslanı | 6 | 0 | 1 | 2 | 0/6 | 3/6 |
| Süper Eloş | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| Tezgahtar Nebahat | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Küçük Boztepe | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Berhan Beyli | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| Bohemia | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| Pala Salih | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1700 Kum | Haşim Abi | E. Kaplan | 15/15 | 28,55 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1700 Kum | Babilhan | O. Görmez | 14/15 | 50,70 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 4 | 1800 Kum | Bummer Girl | R. Becene | 2/14 | 7,15 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 5 | 1200 Kum | Hardy İsmail | C. Subay | 10/10 | 3,05 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1700 Kum | Venüs Yıldızı | M. Aslan | 10/15 | 53,40 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Handikap 14 | 1900 Kum | Kentucky Blaze | M. Kaya | 3/9 | 2,25 |
| 31.10.2026 | Diyarbakır | Şartlı 19 | 1200 Kum | Juliesary | R. Arslan | 12/12 | 14,60 |
| 31.10.2026 | Diyarbakır | Handikap 13 | 1800 Kum | King Genaral | H. Tekinalp | 9/10 | 16,95 |
| 31.10.2026 | Diyarbakır | Şartlı 3 | 1200 Kum | Kurttekin Oğlu | H. Türkman | 1/8 | 1,25 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 1200 Kum | Wild Danger | K. Taşdemir | 10/15 | 8,65 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 16 | 1400 Kum | Berat Kaan | Y. Baysal | 15/16 | 14,20 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 5 | 1400 Kum | Küllahçı | İ. Atmaca | 10/12 | 41,00 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 4 | 1800 Kum | Freydis | Y. Uçar | 11/13 | 4,70 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1400 Kum | Ares Gold | F. Akıl | 8/10 | 31,90 |
| 24.10.2026 | Diyarbakır | Handikap 15 | 1700 Kum | Eyberk | E. Açmaz | 1/7 | 2,35 |
| 24.10.2026 | Diyarbakır | Handikap 15 | 1200 Kum | Royal Warrior | E. Açmaz | 8/10 | 8,75 |
| 24.10.2026 | Diyarbakır | KV-6 | 1700 Kum | Sevinçli | H. Tekinalp | 13/13 | 42,60 |
| 24.10.2026 | Diyarbakır | G 3 | 1900 Kum | Targutay | S. Karakeçili | 13/14 | 15,75 |
| 24.10.2026 | Diyarbakır | Şartlı 19 | 1200 Kum | Velos Thalor | M. Kaya | 9/12 | 29,95 |
| 21.10.2026 | Elazığ | Şartlı 4 | 1200 Kum | Alperin Oğlu | F. Bakır | –/14 | 0,00 |
Sık sorulanlar
Mehmet Şakir bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 289 koşuda 14 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Şakir bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 02.11.2026, Şanlıurfa.
Mehmet Şakir en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Şanlıurfa'da: 266 koşu, 13 birincilik.
Mehmet Şakir apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Mehmet Şakir şu an cezalı ya da raporlu mu?
TJK listesine göre 03.11.2026–09.11.2026 tarihleri arasında cezalı.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.