Jokey
Yusuf Cengiz
Yusuf Cengiz son 12 ayda 738 koşuya çıktı, 51 birincilik ve 188 ilk üç derece aldı. En çok Şanlıurfa'da koştu (319 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Yusuf Cengiz jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 622 | 43 | 64 | 56 | %6,9 | %26,2 | −%47,6 |
| Son 12 ay | 738 | 51 | 73 | 64 | %6,9 | %25,5 | −%49,9 |
| 2020'den bu yana | 4145 | 313 | 335 | 341 | %7,6 | %23,9 | −%43,8 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 07.11.2026, Diyarbakır.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 622 | 43 | 64 | 56 | %6,9 | %26,2 |
| 2025 | 657 | 31 | 55 | 47 | %4,7 | %20,2 |
| 2024 | 641 | 39 | 32 | 44 | %6,1 | %17,9 |
| 2023 | 708 | 58 | 52 | 58 | %8,2 | %23,7 |
| 2022 | 429 | 44 | 39 | 32 | %10,3 | %26,8 |
| 2021 | 746 | 73 | 66 | 74 | %9,8 | %28,6 |
| 2020 | 342 | 25 | 27 | 30 | %7,3 | %24,0 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 319 | 20 | 26 | 30 | %6,3 | %23,8 |
| Elazığ | 261 | 24 | 35 | 22 | %9,2 | %31,0 |
| Diyarbakır | 96 | 5 | 9 | 8 | %5,2 | %22,9 |
| Adana | 50 | 1 | 2 | 3 | %2,0 | %12,0 |
| Ankara | 10 | 1 | 1 | 0 | %10,0* | %20,0* |
| Bursa | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 594 | 39 | 57 | 50 | %6,6 | %24,6 |
| Kum · Islak | 45 | 4 | 5 | 6 | %8,9 | %33,3 |
| Kum · Sulu | 45 | 4 | 6 | 5 | %8,9 | %33,3 |
| Kum · Nemli | 31 | 2 | 4 | 3 | %6,5 | %29,0 |
| Sentetik · Normal | 10 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Çim · Normal | 9 | 2 | 1 | 0 | 2/9 | 3/9 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 259 | 15 | 25 | 33 | %5,8 | %28,2 |
| 1201–1600 m | 221 | 14 | 22 | 17 | %6,3 | %24,0 |
| 1601–2000 m | 249 | 22 | 24 | 14 | %8,8 | %24,1 |
| 2001+ m | 9 | 0 | 2 | 0 | 0/9 | 2/9 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 371 | 31 | 40 | 29 | %8,4 | %27,0 |
| Arap | 367 | 20 | 33 | 35 | %5,4 | %24,0 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 1757 | 135 | 139 | 151 | %7,7 | %24,2 |
| Elazığ | 1223 | 79 | 92 | 93 | %6,5 | %21,6 |
| Diyarbakır | 806 | 84 | 88 | 74 | %10,4 | %30,5 |
| Adana | 317 | 12 | 12 | 22 | %3,8 | %14,5 |
| Ankara | 29 | 2 | 3 | 0 | %6,9* | %17,2* |
| İstanbul | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
| Kocaeli | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Bursa | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 3588 | 276 | 301 | 295 | %7,7 | %24,3 |
| Kum · Nemli | 195 | 18 | 8 | 20 | %9,2 | %23,6 |
| Çim · Normal | 144 | 6 | 6 | 6 | %4,2 | %12,5 |
| Kum · Sulu | 100 | 6 | 10 | 9 | %6,0 | %25,0 |
| Kum · Islak | 83 | 7 | 8 | 9 | %8,4 | %28,9 |
| Sentetik · Normal | 13 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Çim · Yumuşak | 9 | 0 | 1 | 2 | 0/9 | 3/9 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Çim · Çok Yumuşak | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 1531 | 123 | 126 | 134 | %8,0 | %25,0 |
| 1201–1600 m | 1126 | 78 | 87 | 85 | %6,9 | %22,2 |
| 1601–2000 m | 1411 | 110 | 115 | 116 | %7,8 | %24,2 |
| 2001+ m | 77 | 2 | 7 | 6 | %2,6 | %19,5 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 2220 | 162 | 175 | 172 | %7,3 | %22,9 |
| İngiliz | 1925 | 151 | 160 | 169 | %7,8 | %24,9 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Altın | 48 | 5 | 4 | 4 | %10,4 | %27,1 |
| E. Altın | 48 | 4 | 4 | 5 | %8,3 | %27,1 |
| S. Akyavuz | 37 | 1 | 7 | 5 | %2,7 | %35,1 |
| A. Yardımcı | 37 | 1 | 5 | 2 | %2,7 | %21,6 |
| M. Kaya | 36 | 4 | 4 | 3 | %11,1 | %30,6 |
| E. Yardımcı | 35 | 2 | 2 | 4 | %5,7 | %22,9 |
| E. Açmaz | 31 | 2 | 2 | 4 | %6,5 | %25,8 |
| S. Karakeçili | 24 | 0 | 2 | 4 | %0,0* | %25,0* |
| M. Doğan | 21 | 1 | 2 | 2 | %4,8* | %23,8* |
| T. Çizik | 21 | 1 | 1 | 0 | %4,8* | %9,5* |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lion Robero | 23 | 1 | 7 | 3 | %4,3* | %47,8* |
| British Breeze | 15 | 2 | 1 | 1 | %13,3* | %26,7* |
| Princess Allianoi | 10 | 3 | 1 | 1 | %30,0* | %50,0* |
| Aşan Gold | 10 | 1 | 2 | 1 | %10,0* | %40,0* |
| Prenses Fadile | 9 | 0 | 1 | 3 | 0/9 | 4/9 |
| Pervari | 9 | 3 | 2 | 0 | 3/9 | 5/9 |
| Yağtu | 8 | 2 | 2 | 0 | 2/8 | 4/8 |
| Akdağ Fırtınası | 8 | 0 | 1 | 1 | 0/8 | 2/8 |
| Aemond | 7 | 1 | 1 | 2 | 1/7 | 4/7 |
| Telli Dereli | 7 | 2 | 1 | 0 | 2/7 | 3/7 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.11.2026 | Diyarbakır | Şartlı 19 | 1200 Kum | Çeçan Bey | B. Cengiz | 6/10 | 11,80 |
| 07.11.2026 | Diyarbakır | KV-7 | 1200 Kum | King Ferit | E. Yardımcı | 3/12 | 13,45 |
| 07.11.2026 | Diyarbakır | Handikap 14 | 1900 Kum | Aemond | R. Becene | 4/11 | 18,95 |
| 04.11.2026 | Elazığ | Handikap 14 | 1600 Kum | Çetinbaş | E. Yardımcı | 7/14 | 14,45 |
| 04.11.2026 | Elazığ | Şartlı 4 | 2000 Kum | Princess Allianoi | B. Cengiz | 1/6 | 1,70 |
| 04.11.2026 | Elazığ | KV-6 | 1200 Kum | Telli Dereli | E. Yardımcı | 5/9 | 24,40 |
| 04.11.2026 | Elazığ | Şartlı 4 | 1200 Kum | Has Ceylan | S. Becene | 5/11 | 34,60 |
| 04.11.2026 | Elazığ | Maiden | 1700 Kum | Aliye Ana | E. Yardımcı | 8/11 | 10,25 |
| 04.11.2026 | Elazığ | Handikap 17 | 1500 Kum | Koca Sabri | R. Becene | 5/11 | 9,45 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1700 Kum | Köksal | B. Bulut | 11/15 | 28,30 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 1300 Kum | Doktor Miray | B. Cengiz | 6/12 | 24,35 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1700 Kum | Sert Yiğit | M. Kaya | 5/15 | 30,60 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 5 | 1200 Kum | Becene Reis | R. Becene | 9/10 | 12,80 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1700 Kum | Prenses Fadile | B. Cengiz | 14/15 | 11,70 |
| 31.10.2026 | Diyarbakır | Şartlı 19 | 1200 Kum | Gökaykız | M. Doğan | 3/12 | 21,55 |
| 31.10.2026 | Diyarbakır | Handikap 13 | 1800 Kum | Kikazaru | E. Yıldırım | 8/10 | 6,65 |
| 31.10.2026 | Diyarbakır | Şartlı 3 | 1200 Kum | Gargaron | M. Kaya | 4/8 | 4,75 |
| 31.10.2026 | Diyarbakır | Şartlı 5 | 1200 Kum | Özgürak | M. Doğan | 5/8 | 14,05 |
| 31.10.2026 | Diyarbakır | Handikap 14 | 1200 Kum | Prenses Matra | S. Karakeçili | 8/10 | 8,65 |
| 29.10.2026 | Elazığ | Şartlı 3 | 1200 Kum | Seherin Yeli | R. Becene | 8/12 | 5,40 |
Sık sorulanlar
Yusuf Cengiz bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 622 koşuda 43 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Yusuf Cengiz bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 07.11.2026, Diyarbakır.
Yusuf Cengiz en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Şanlıurfa'da: 319 koşu, 20 birincilik.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.