Jokey
Necmi Altın
Necmi Altın son 12 ayda 830 koşuya çıktı, 100 birincilik ve 303 ilk üç derece aldı. En çok Şanlıurfa'da koştu (351 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Necmi Altın jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 725 | 90 | 97 | 85 | %12,4 | %37,5 | −%35,0 |
| Son 12 ay | 830 | 100 | 107 | 96 | %12,0 | %36,5 | −%38,9 |
| 2020'den bu yana | 5212 | 618 | 652 | 654 | %11,9 | %36,9 | −%39,3 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 07.11.2026, Diyarbakır.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 725 | 90 | 97 | 85 | %12,4 | %37,5 |
| 2025 | 824 | 91 | 94 | 94 | %11,0 | %33,9 |
| 2024 | 605 | 58 | 79 | 78 | %9,6 | %35,5 |
| 2023 | 807 | 109 | 105 | 109 | %13,5 | %40,0 |
| 2022 | 789 | 101 | 97 | 116 | %12,8 | %39,8 |
| 2021 | 744 | 67 | 77 | 90 | %9,0 | %31,5 |
| 2020 | 718 | 102 | 103 | 82 | %14,2 | %40,0 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 351 | 28 | 38 | 36 | %8,0 | %29,1 |
| Elazığ | 319 | 52 | 51 | 43 | %16,3 | %45,8 |
| Diyarbakır | 152 | 20 | 18 | 14 | %13,2 | %34,2 |
| Adana | 8 | 0 | 0 | 3 | 0/8 | 3/8 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 697 | 80 | 88 | 78 | %11,5 | %35,3 |
| Kum · Sulu | 47 | 8 | 10 | 2 | %17,0 | %42,6 |
| Kum · Islak | 43 | 7 | 7 | 6 | %16,3 | %46,5 |
| Kum · Nemli | 40 | 5 | 2 | 9 | %12,5 | %40,0 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 296 | 38 | 42 | 32 | %12,8 | %37,8 |
| 1201–1600 m | 225 | 18 | 22 | 28 | %8,0 | %30,2 |
| 1601–2000 m | 296 | 44 | 42 | 36 | %14,9 | %41,2 |
| 2001+ m | 13 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %7,7* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 429 | 32 | 57 | 54 | %7,5 | %33,3 |
| Arap | 401 | 68 | 50 | 42 | %17,0 | %39,9 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 2097 | 238 | 243 | 237 | %11,3 | %34,2 |
| Elazığ | 1954 | 234 | 262 | 276 | %12,0 | %39,5 |
| Diyarbakır | 1029 | 139 | 136 | 124 | %13,5 | %38,8 |
| Adana | 131 | 7 | 11 | 17 | %5,3 | %26,7 |
| Ankara | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 4638 | 558 | 589 | 573 | %12,0 | %37,1 |
| Kum · Nemli | 259 | 26 | 25 | 36 | %10,0 | %33,6 |
| Kum · Islak | 124 | 17 | 13 | 25 | %13,7 | %44,4 |
| Kum · Sulu | 104 | 13 | 18 | 9 | %12,5 | %38,5 |
| Çim · Normal | 80 | 4 | 6 | 10 | %5,0 | %25,0 |
| Çim · Yumuşak | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 1990 | 262 | 251 | 229 | %13,2 | %37,3 |
| 1201–1600 m | 1288 | 140 | 151 | 164 | %10,9 | %35,3 |
| 1601–2000 m | 1858 | 210 | 245 | 249 | %11,3 | %37,9 |
| 2001+ m | 76 | 6 | 5 | 12 | %7,9 | %30,3 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 2615 | 299 | 330 | 333 | %11,4 | %36,8 |
| İngiliz | 2597 | 319 | 322 | 321 | %12,3 | %37,0 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| E. Altın | 67 | 13 | 11 | 12 | %19,4 | %53,7 |
| Y. Baysal | 42 | 7 | 6 | 6 | %16,7 | %45,2 |
| E. Açmaz | 38 | 7 | 3 | 3 | %18,4 | %34,2 |
| İ. Atmaca | 35 | 3 | 3 | 3 | %8,6 | %25,7 |
| B. Demirkapu | 32 | 7 | 3 | 2 | %21,9 | %37,5 |
| S. Becene | 31 | 2 | 3 | 1 | %6,5 | %19,4 |
| M. Doğan | 30 | 6 | 4 | 2 | %20,0 | %40,0 |
| A. Yardımcı | 28 | 0 | 6 | 5 | %0,0* | %39,3* |
| S. Karakeçili | 27 | 5 | 1 | 4 | %18,5* | %37,0* |
| M. Kaya | 26 | 1 | 4 | 3 | %3,8* | %30,8* |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Yusuf Kaptan | 12 | 3 | 1 | 2 | %25,0* | %50,0* |
| Baktagör | 10 | 2 | 2 | 2 | %20,0* | %60,0* |
| Pekalp | 9 | 3 | 2 | 0 | 3/9 | 5/9 |
| Çığgibi | 9 | 0 | 4 | 1 | 0/9 | 5/9 |
| King Yakup | 9 | 0 | 2 | 2 | 0/9 | 4/9 |
| Berat Kaan | 8 | 2 | 1 | 1 | 2/8 | 4/8 |
| Doğan Khan | 8 | 2 | 1 | 1 | 2/8 | 4/8 |
| Sabır Çiçeği | 7 | 2 | 0 | 1 | 2/7 | 3/7 |
| Dar Sokak | 7 | 0 | 1 | 1 | 0/7 | 2/7 |
| My Ares | 7 | 2 | 2 | 0 | 2/7 | 4/7 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.11.2026 | Diyarbakır | Şartlı 19 | 1200 Kum | Işıkalp | B. Demirkapu | 7/10 | 7,45 |
| 07.11.2026 | Diyarbakır | KV-6 | 1200 Kum | Payidar Kaya | B. Demirkapu | 7/8 | 6,85 |
| 07.11.2026 | Diyarbakır | Handikap 16 | 2000 Kum | Double Heart | A. Akbaba | 6/9 | 9,50 |
| 07.11.2026 | Diyarbakır | KV-7 | 1200 Kum | Calibration | M. Kaya | 8/12 | 12,45 |
| 07.11.2026 | Diyarbakır | Handikap 14 | 1900 Kum | King Genaral | H. Tekinalp | 6/11 | 21,00 |
| 04.11.2026 | Elazığ | Handikap 14 | 1600 Kum | Kızım Atik | B. Demirkapu | 9/14 | 6,15 |
| 04.11.2026 | Elazığ | Şartlı 4 | 2000 Kum | Lady İsis | R. Becene | –/6 | 0,00 |
| 04.11.2026 | Elazığ | KV-6 | 1200 Kum | Çiğdemgelin | H. Tekinalp | 2/9 | 12,30 |
| 04.11.2026 | Elazığ | Şartlı 4 | 1200 Kum | Süratli Kız | B. Demirkapu | 1/11 | 2,05 |
| 04.11.2026 | Elazığ | Maiden | 1700 Kum | Mirzacan | R. Barman | 5/11 | 6,05 |
| 04.11.2026 | Elazığ | Handikap 17 | 1500 Kum | Yalnız Turbo | K. Taşdemir | 3/11 | 3,95 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1700 Kum | Sukas | M. Doğan | 6/15 | 6,55 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 1900 Kum | Pekalp | M. Arslan | 1/14 | 2,45 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 1300 Kum | Narlıgöl | İ. Atmaca | 4/12 | 9,90 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1700 Kum | Amber Kızı | R. Becene | 11/15 | 38,35 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 4 | 1800 Kum | Kızım Elay | R. Becene | 8/14 | 4,65 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1700 Kum | Karamahmutoğlu | A. Akbaba | 1/15 | 5,80 |
| 31.10.2026 | Diyarbakır | Şartlı 19 | 1200 Kum | Suzanay | R. Becene | 5/12 | 3,85 |
| 31.10.2026 | Diyarbakır | Handikap 13 | 1800 Kum | Sakamoto | İ. Atmaca | 7/10 | 3,60 |
| 31.10.2026 | Diyarbakır | Şartlı 3 | 1200 Kum | Kumsal Star | E. Açmaz | 2/8 | 8,10 |
Sık sorulanlar
Necmi Altın bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 725 koşuda 90 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Necmi Altın bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 07.11.2026, Diyarbakır.
Necmi Altın en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Şanlıurfa'da: 351 koşu, 28 birincilik.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.