JokeyCezalı: 19.11.2026 tarihine kadar
Ercan Çankaya
Ercan Çankaya son 12 ayda 992 koşuya çıktı, 123 birincilik ve 403 ilk üç derece aldı. En çok Adana'da koştu (295 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Ercan Çankaya jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 839 | 99 | 119 | 120 | %11,8 | %40,3 | −%41,4 |
| Son 12 ay | 992 | 123 | 141 | 139 | %12,4 | %40,6 | −%36,1 |
| 2020'den bu yana | 5311 | 573 | 594 | 692 | %10,8 | %35,0 | −%34,5 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 05.11.2026, Ankara.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 839 | 99 | 119 | 120 | %11,8 | %40,3 |
| 2025 | 1005 | 136 | 121 | 142 | %13,5 | %39,7 |
| 2024 | 776 | 106 | 75 | 118 | %13,7 | %38,5 |
| 2023 | 815 | 70 | 89 | 100 | %8,6 | %31,8 |
| 2022 | 722 | 61 | 60 | 96 | %8,4 | %30,1 |
| 2021 | 591 | 50 | 66 | 52 | %8,5 | %28,4 |
| 2020 | 563 | 51 | 64 | 64 | %9,1 | %31,8 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 295 | 47 | 35 | 44 | %15,9 | %42,7 |
| Ankara | 281 | 27 | 37 | 36 | %9,6 | %35,6 |
| Antalya | 215 | 33 | 39 | 34 | %15,3 | %49,3 |
| İstanbul | 136 | 10 | 17 | 11 | %7,4 | %27,9 |
| Bursa | 47 | 4 | 10 | 12 | %8,5 | %55,3 |
| Kocaeli | 14 | 1 | 3 | 2 | %7,1* | %42,9* |
| İzmir | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 351 | 56 | 47 | 51 | %16,0 | %43,9 |
| Çim · Normal | 242 | 25 | 32 | 33 | %10,3 | %37,2 |
| Sentetik · Normal | 200 | 19 | 42 | 33 | %9,5 | %47,0 |
| Kum · Islak | 35 | 4 | 7 | 3 | %11,4 | %40,0 |
| Kum · Sulu | 35 | 9 | 1 | 5 | %25,7 | %42,9 |
| Kum · Nemli | 33 | 3 | 3 | 8 | %9,1 | %42,4 |
| Çim · Yumuşak | 28 | 3 | 4 | 2 | %10,7* | %32,1* |
| Sentetik · Nemli | 19 | 1 | 2 | 1 | %5,3* | %21,1* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 15 | 2 | 2 | 0 | %13,3* | %26,7* |
| Çim · Çok Yumuşak | 10 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %10,0* |
| Sentetik · Islak | 10 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %30,0* |
| Çim · Çok Ağır | 9 | 1 | 0 | 0 | 1/9 | 1/9 |
| Sentetik · Sulu | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 164 | 18 | 22 | 24 | %11,0 | %39,0 |
| 1201–1600 m | 516 | 59 | 70 | 67 | %11,4 | %38,0 |
| 1601–2000 m | 212 | 33 | 31 | 37 | %15,6 | %47,6 |
| 2001+ m | 100 | 13 | 18 | 11 | %13,0 | %42,0 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 560 | 68 | 87 | 86 | %12,1 | %43,0 |
| Arap | 432 | 55 | 54 | 53 | %12,7 | %37,5 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 1840 | 202 | 213 | 238 | %11,0 | %35,5 |
| Adana | 1821 | 193 | 193 | 237 | %10,6 | %34,2 |
| İstanbul | 969 | 91 | 95 | 113 | %9,4 | %30,9 |
| Antalya | 389 | 49 | 55 | 63 | %12,6 | %42,9 |
| Bursa | 171 | 25 | 26 | 26 | %14,6 | %45,0 |
| Şanlıurfa | 66 | 8 | 4 | 7 | %12,1 | %28,8 |
| Kocaeli | 48 | 4 | 8 | 7 | %8,3 | %39,6 |
| İzmir | 7 | 1 | 0 | 1 | 1/7 | 2/7 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 2053 | 235 | 249 | 280 | %11,4 | %37,2 |
| Çim · Normal | 1873 | 187 | 181 | 238 | %10,0 | %32,4 |
| Sentetik · Normal | 627 | 64 | 84 | 91 | %10,2 | %38,1 |
| Kum · Nemli | 149 | 17 | 13 | 14 | %11,4 | %29,5 |
| Çim · Çok Yumuşak | 146 | 16 | 12 | 21 | %11,0 | %33,6 |
| Kum · Islak | 115 | 14 | 13 | 12 | %12,2 | %33,9 |
| Çim · Yumuşak | 96 | 10 | 17 | 12 | %10,4 | %40,6 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 65 | 9 | 5 | 3 | %13,8 | %26,2 |
| Kum · Sulu | 54 | 10 | 3 | 5 | %18,5 | %33,3 |
| Çim · Ağır | 51 | 5 | 10 | 7 | %9,8 | %43,1 |
| Çim · Çok Ağır | 27 | 3 | 2 | 0 | %11,1* | %18,5* |
| Sentetik · Nemli | 25 | 2 | 2 | 2 | %8,0* | %24,0* |
| Sentetik · Sulu | 11 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %27,3* |
| Sentetik · Islak | 10 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %30,0* |
| Çim · Biraz Ağır | 9 | 1 | 0 | 4 | 1/9 | 5/9 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 959 | 94 | 98 | 142 | %9,8 | %34,8 |
| 1201–1600 m | 2638 | 284 | 294 | 312 | %10,8 | %33,7 |
| 1601–2000 m | 1179 | 142 | 132 | 174 | %12,0 | %38,0 |
| 2001+ m | 535 | 53 | 70 | 64 | %9,9 | %35,0 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 2687 | 268 | 332 | 371 | %10,0 | %36,1 |
| Arap | 2624 | 305 | 262 | 321 | %11,6 | %33,8 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Dolak | 55 | 1 | 12 | 10 | %1,8 | %41,8 |
| H. Sunkar | 45 | 4 | 6 | 9 | %8,9 | %42,2 |
| A. Akbulut | 35 | 8 | 11 | 3 | %22,9 | %62,9 |
| H. Tekinalp | 31 | 6 | 7 | 2 | %19,4 | %48,4 |
| K. Korkmaz | 26 | 4 | 4 | 1 | %15,4* | %34,6* |
| Y. Tuncay | 25 | 3 | 1 | 4 | %12,0* | %32,0* |
| C. Demir | 20 | 1 | 2 | 3 | %5,0* | %30,0* |
| A. Kılıç | 19 | 3 | 1 | 2 | %15,8* | %31,6* |
| M. Örtünç | 19 | 3 | 3 | 2 | %15,8* | %42,1* |
| T. Kara | 18 | 1 | 2 | 1 | %5,6* | %22,2* |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| La Jefa | 10 | 1 | 2 | 1 | %10,0* | %40,0* |
| Tarcan Baba | 10 | 2 | 1 | 1 | %20,0* | %40,0* |
| Lupelıus | 10 | 4 | 1 | 1 | %40,0* | %60,0* |
| My Rainy Heart | 8 | 3 | 1 | 3 | 3/8 | 7/8 |
| Ateşim | 7 | 2 | 1 | 0 | 2/7 | 3/7 |
| Mutlu Bahar | 7 | 1 | 2 | 2 | 1/7 | 5/7 |
| Good Wıew Glory | 7 | 4 | 1 | 1 | 4/7 | 6/7 |
| Taşan | 7 | 1 | 4 | 1 | 1/7 | 6/7 |
| Power Of Hakeem | 7 | 2 | 1 | 1 | 2/7 | 4/7 |
| Tywin Lannister | 6 | 1 | 0 | 2 | 1/6 | 3/6 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 05.11.2026 | Ankara | Handikap 17 | 1400 Kum | Maximus Man | C. Seriner | 2/6 | 10,10 |
| 05.11.2026 | Ankara | KV-6 | 1500 Kum | Tywin Lannister | E. Karataş | 3/5 | 6,90 |
| 05.11.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Kum | Melike | Ş. Aydemir | 1/8 | 1,95 |
| 05.11.2026 | Ankara | KV-6 | 1500 Kum | Liderkatı | C. Katı | 6/7 | 8,70 |
| 05.11.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Kum | Well Supported | A. Kılıç | 4/8 | 3,80 |
| 03.11.2026 | Adana | Şartlı 5 | 2100 Kum | Sabır Çiçeği | M. Çiçek | 6/12 | 11,95 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1200 Sentetik | Timeway | C. Demir | 2/16 | 2,50 |
| 01.11.2026 | Adana | KV-6 | 1900 Sentetik | La Jefa | M. Özyiğit | 2/9 | 4,80 |
| 01.11.2026 | Adana | KV-6 | 1300 Kum | Nahit Abi | M. Özyiğit | 2/9 | 3,85 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1200 Sentetik | The Gambare | M. Özyiğit | 7/18 | 7,55 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1400 Sentetik | Kaderi Güzel | A. Güllü | 4/12 | 8,85 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1900 Kum | Ateşim | H. Hatunoğlu | 2/11 | 2,10 |
| 31.10.2026 | Ankara | KV-8 | 1600 Kum | Oğlum Vefa | A. Baş | 4/11 | 14,80 |
| 31.10.2026 | Ankara | G 1 | 1600 Çim | Aksu Efe | T. Kara | 4/13 | 43,15 |
| 31.10.2026 | Ankara | G 1 | 2400 Çim | Ersele Beyi | M. Örtünç | 6/11 | 4,05 |
| 31.10.2026 | Ankara | Şartlı 19 | 2000 Kum | O Papatya | Y. Tuncay | 5/11 | 10,90 |
| 31.10.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1300 Kum | Denizares | T. Kara | 3/7 | 3,20 |
| 30.10.2026 | İstanbul | G 3 | 2400 Çim | Beyazışık | T. Kara | 1/12 | 4,60 |
| 30.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1500 Sentetik | Ilgarcan | S. Günaydın | 11/11 | 16,90 |
| 29.10.2026 | Ankara | KV-6 | 1300 Çim | Kupa Dokuzlusu | H. Tekinalp | 4/7 | 8,40 |
Sık sorulanlar
Ercan Çankaya bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 839 koşuda 99 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Ercan Çankaya bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 05.11.2026, Ankara.
Ercan Çankaya en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Adana'da: 295 koşu, 47 birincilik.
Ercan Çankaya şu an cezalı ya da raporlu mu?
TJK listesine göre 06.11.2026–19.11.2026 tarihleri arasında cezalı.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.