Antrenör
Başol Özgür
Başol Özgür'ın atları son 12 ayda 179 koşuya çıktı, 10 birincilik ve 44 ilk üç derece aldı. En çok İzmir'da koştu (177 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Başol Özgür antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 152 | 8 | 14 | 13 | %5,3 | %23,0 | −%75,6 |
| Son 12 ay | 179 | 10 | 18 | 16 | %5,6 | %24,6 | −%75,5 |
| 2020'den bu yana | 1042 | 76 | 103 | 94 | %7,3 | %26,2 | −%38,7 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 07.11.2026, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 152 | 8 | 14 | 13 | %5,3 | %23,0 |
| 2025 | 175 | 11 | 14 | 13 | %6,3 | %21,7 |
| 2024 | 77 | 5 | 8 | 3 | %6,5 | %20,8 |
| 2023 | 187 | 11 | 22 | 16 | %5,9 | %26,2 |
| 2022 | 168 | 17 | 16 | 11 | %10,1 | %26,2 |
| 2021 | 144 | 8 | 16 | 19 | %5,6 | %29,9 |
| 2020 | 139 | 16 | 13 | 19 | %11,5 | %34,5 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 177 | 10 | 18 | 16 | %5,6 | %24,9 |
| Bursa | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 126 | 3 | 11 | 11 | %2,4 | %19,8 |
| Kum · Nemli | 29 | 3 | 2 | 4 | %10,3* | %31,0* |
| Kum · Islak | 11 | 3 | 1 | 1 | %27,3* | %45,5* |
| Kum · Sulu | 7 | 1 | 4 | 0 | 1/7 | 5/7 |
| Çim · Normal | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 35 | 0 | 4 | 4 | %0,0 | %22,9 |
| 1201–1600 m | 80 | 5 | 11 | 6 | %6,3 | %27,5 |
| 1601–2000 m | 51 | 4 | 2 | 5 | %7,8 | %21,6 |
| 2001+ m | 13 | 1 | 1 | 1 | %7,7* | %23,1* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 94 | 7 | 10 | 7 | %7,4 | %25,5 |
| İngiliz | 85 | 3 | 8 | 9 | %3,5 | %23,5 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 74 | 7 | 7 | 6 | %9,5 | %27,0 |
| Şartlı | 49 | 2 | 5 | 4 | %4,1 | %22,4 |
| Maiden | 34 | 1 | 5 | 3 | %2,9 | %26,5 |
| KV-7 | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| KV-6 | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Kısa Vade Handikap | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| Satış | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| KV-9 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Maiden/Satış | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| KV-8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| G | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 1007 | 72 | 100 | 91 | %7,1 | %26,1 |
| İstanbul | 12 | 2 | 0 | 0 | %16,7* | %16,7* |
| Bursa | 9 | 0 | 0 | 2 | 0/9 | 2/9 |
| Ankara | 6 | 2 | 1 | 1 | 2/6 | 4/6 |
| Antalya | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Kocaeli | 4 | 0 | 2 | 0 | 0/4 | 2/4 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 593 | 42 | 59 | 51 | %7,1 | %25,6 |
| Çim · Normal | 244 | 13 | 21 | 22 | %5,3 | %23,0 |
| Kum · Nemli | 82 | 7 | 10 | 8 | %8,5 | %30,5 |
| Kum · Islak | 62 | 7 | 7 | 10 | %11,3 | %38,7 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 19 | 2 | 1 | 1 | %10,5* | %21,1* |
| Kum · Sulu | 18 | 3 | 5 | 0 | %16,7* | %44,4* |
| Çim · Çok Yumuşak | 11 | 1 | 0 | 1 | %9,1* | %18,2* |
| Çim · Yumuşak | 7 | 1 | 0 | 1 | 1/7 | 2/7 |
| Sentetik · Normal | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Çim · Ağır | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 267 | 18 | 26 | 25 | %6,7 | %25,8 |
| 1201–1600 m | 396 | 31 | 45 | 32 | %7,8 | %27,3 |
| 1601–2000 m | 315 | 21 | 26 | 30 | %6,7 | %24,4 |
| 2001+ m | 64 | 6 | 6 | 7 | %9,4 | %29,7 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 552 | 49 | 57 | 43 | %8,9 | %27,0 |
| İngiliz | 490 | 27 | 46 | 51 | %5,5 | %25,3 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 345 | 30 | 28 | 29 | %8,7 | %25,2 |
| Şartlı | 326 | 19 | 39 | 31 | %5,8 | %27,3 |
| Maiden | 216 | 17 | 28 | 19 | %7,9 | %29,6 |
| KV-6 | 34 | 1 | 0 | 3 | %2,9 | %11,8 |
| G | 28 | 7 | 2 | 2 | %25,0* | %39,3* |
| Satış | 22 | 1 | 1 | 2 | %4,5* | %18,2* |
| KV-7 | 21 | 0 | 2 | 2 | %0,0* | %19,0* |
| KV-8 | 18 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %11,1* |
| Maiden/Satış | 13 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %23,1* |
| KV-9 | 8 | 0 | 0 | 1 | 0/8 | 1/8 |
| A | 8 | 1 | 0 | 2 | 1/8 | 3/8 |
| Kısa Vade Handikap | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| S. Akşın | 84 | 6 | 12 | 10 | %7,1 | %33,3 |
| A. Küründük | 23 | 1 | 4 | 1 | %4,3* | %26,1* |
| A. Altın | 9 | 0 | 0 | 1 | 0/9 | 1/9 |
| R. Ketme | 8 | 0 | 1 | 1 | 0/8 | 2/8 |
| B. Mırık | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| M. Keçeci | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
| M. Bilgin | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
| B. Bülbül | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| M. Karabulut | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| M. Öncel | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Gulazer | 38 | 1 | 3 | 5 | %2,6 | %23,7 |
| Türkan Hanım | 34 | 1 | 5 | 1 | %2,9 | %20,6 |
| Kıvılcım Ateşi | 28 | 5 | 1 | 4 | %17,9* | %35,7* |
| Volpi | 20 | 2 | 3 | 0 | %10,0* | %25,0* |
| Berrunaz | 10 | 1 | 3 | 0 | %10,0* | %40,0* |
| Çöl Fatihi | 10 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %20,0* |
| Ice Beauty | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
| Do It For Love | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| Devinay | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Şen Akyüz | 5 | 0 | 0 | 2 | 0/5 | 2/5 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.11.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Framez | R. Ketme | 2/13 | 9,60 |
| 07.11.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Do It For Love | B. Mırık | 4/13 | 6,80 |
| 07.11.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1400 Kum | Kıvılcım Ateşi | S. Akşın | 5/12 | 11,95 |
| 05.11.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1400 Kum | Felhan Gülü | B. Mırık | 5/10 | 12,90 |
| 05.11.2026 | İzmir | Handikap 16 | 2000 Kum | Kıvırcık Memet | B. Mırık | 5/11 | 6,65 |
| 05.11.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Berrunaz | S. Akşın | 1/12 | 3,00 |
| 31.10.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1600 Kum | War Prince | B. Bülbül | 8/11 | 16,45 |
| 31.10.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1600 Kum | Gulazer | S. Akşın | 5/11 | 5,70 |
| 31.10.2026 | İzmir | KV-7 | 1900 Kum | Kıvılcım Ateşi | A. Altın | 7/10 | 32,60 |
| 31.10.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Ice Beauty | B. Bülbül | 5/9 | 26,40 |
| 31.10.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Flor Da Rosa | R. Ketme | 8/10 | 5,10 |
| 31.10.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Framez | B. Mırık | 6/10 | 5,10 |
| 29.10.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Berrunaz | S. Akşın | 2/11 | 12,55 |
| 24.10.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1600 Kum | Türkan Hanım | A. Küründük | 9/16 | 11,75 |
| 24.10.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1600 Kum | Kıvılcım Ateşi | S. Akşın | 11/16 | 11,75 |
| 24.10.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Ice Beauty | B. Bülbül | 5/10 | 19,60 |
| 24.10.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1200 Kum | Gulazer | S. Akşın | 4/13 | 26,15 |
| 24.10.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Do It For Love | B. Mırık | 6/10 | 8,70 |
| 17.10.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Berrunaz | S. Akşın | 6/10 | 3,30 |
| 15.10.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Ice Beauty | S. Akşın | 8/13 | 37,55 |
Sık sorulanlar
Başol Özgür bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 152 koşuda 8 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Başol Özgür'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 07.11.2026, İzmir.
Başol Özgür en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İzmir'da: 177 koşu, 10 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.