Antrenör
Halil Altın
Halil Altın'ın atları son 12 ayda 19 koşuya çıktı, 5 birincilik ve 11 ilk üç derece aldı. En çok Bursa'da koştu (7 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Halil Altın antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 15 | 4 | 1 | 4 | %26,7* | %60,0* | – |
| Son 12 ay | 19 | 5 | 2 | 4 | %26,3* | %57,9* | – |
| 2020'den bu yana | 447 | 55 | 63 | 55 | %12,3 | %38,7 | −%48,4 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 03.11.2026, Kocaeli.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 15 | 4 | 1 | 4 | %26,7* | %60,0* |
| 2025 | 4 | 1 | 1 | 0 | 1/4 | 2/4 |
| 2024 | 77 | 13 | 9 | 10 | %16,9 | %41,6 |
| 2023 | 59 | 6 | 11 | 10 | %10,2 | %45,8 |
| 2022 | 127 | 17 | 20 | 12 | %13,4 | %38,6 |
| 2021 | 136 | 8 | 17 | 15 | %5,9 | %29,4 |
| 2020 | 29 | 6 | 4 | 4 | %20,7* | %48,3* |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 7 | 3 | 1 | 1 | 3/7 | 5/7 |
| Kocaeli | 4 | 0 | 0 | 2 | 0/4 | 2/4 |
| Antalya | 4 | 2 | 1 | 1 | 2/4 | 4/4 |
| İstanbul | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| İzmir | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 11 | 4 | 0 | 2 | %36,4* | %54,5* |
| Kum · Nemli | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
| Çim · Normal | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 2 | 0 | 1 | 1 | 0/2 | 2/2 |
| 1201–1600 m | 12 | 4 | 1 | 2 | %33,3* | %58,3* |
| 1601–2000 m | 4 | 1 | 0 | 1 | 1/4 | 2/4 |
| 2001+ m | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 19 | 5 | 2 | 4 | %26,3* | %57,9* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 6 | 1 | 0 | 3 | 1/6 | 4/6 |
| Maiden | 4 | 1 | 1 | 0 | 1/4 | 2/4 |
| KV-7 | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
| Handikap | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| KV-6 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-9 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
| KV-8 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 260 | 23 | 36 | 28 | %8,8 | %33,5 |
| Kocaeli | 88 | 12 | 14 | 12 | %13,6 | %43,2 |
| İzmir | 29 | 7 | 7 | 4 | %24,1* | %62,1* |
| İstanbul | 26 | 1 | 2 | 4 | %3,8* | %26,9* |
| Ankara | 26 | 4 | 1 | 4 | %15,4* | %34,6* |
| Antalya | 18 | 8 | 3 | 3 | %44,4* | %77,8* |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 258 | 40 | 41 | 29 | %15,5 | %42,6 |
| Çim · Normal | 120 | 9 | 13 | 14 | %7,5 | %30,0 |
| Kum · Nemli | 22 | 2 | 4 | 5 | %9,1* | %50,0* |
| Kum · Islak | 18 | 2 | 3 | 4 | %11,1* | %50,0* |
| Sentetik · Normal | 11 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %18,2* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 9 | 0 | 0 | 1 | 0/9 | 1/9 |
| Çim · Çok Yumuşak | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Çim · Yumuşak | 4 | 2 | 0 | 1 | 2/4 | 3/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 103 | 10 | 23 | 11 | %9,7 | %42,7 |
| 1201–1600 m | 252 | 36 | 33 | 32 | %14,3 | %40,1 |
| 1601–2000 m | 80 | 9 | 6 | 9 | %11,3 | %30,0 |
| 2001+ m | 12 | 0 | 1 | 3 | %0,0* | %33,3* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 368 | 51 | 49 | 47 | %13,9 | %39,9 |
| İngiliz | 79 | 4 | 14 | 8 | %5,1 | %32,9 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 151 | 16 | 18 | 18 | %10,6 | %34,4 |
| Handikap | 116 | 17 | 16 | 19 | %14,7 | %44,8 |
| Maiden | 99 | 12 | 16 | 9 | %12,1 | %37,4 |
| KV-7 | 25 | 3 | 3 | 2 | %12,0* | %32,0* |
| KV-6 | 24 | 4 | 5 | 4 | %16,7* | %54,2* |
| Satış | 18 | 1 | 4 | 2 | %5,6* | %38,9* |
| KV-8 | 7 | 0 | 1 | 1 | 0/7 | 2/7 |
| G | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-9 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
| Maiden/Satış | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Kaya | 7 | 3 | 0 | 2 | 3/7 | 5/7 |
| M. Keçeci | 5 | 1 | 0 | 1 | 1/5 | 2/5 |
| H. Çizik | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| M. Çelik | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| N. Avci | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
| Y. Cengiz | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
| A. Kaçmaz | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| M. Çelik | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Uçan Yaprak | 7 | 3 | 1 | 3 | 3/7 | 7/7 |
| Safderun Oğlu | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
| Aksa Aslanı | 4 | 1 | 1 | 1 | 1/4 | 3/4 |
| Kayaların Şahı | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Doğan Hanım | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 03.11.2026 | Kocaeli | KV-7 | 1500 Kum | Uçan Yaprak | M. Kaya | 3/6 | 2,05 |
| 03.11.2026 | Kocaeli | KV-7 | 1500 Kum | Kayaların Şahı | M. Çelik | 6/6 | 6,65 |
| 06.10.2026 | Kocaeli | Handikap 16 | 2000 Kum | Safderun Oğlu | M. Kaya | 6/14 | 4,75 |
| 06.10.2026 | Kocaeli | Şartlı 5 | 1400 Kum | Uçan Yaprak | M. Kaya | 3/14 | 4,65 |
| 05.10.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Çim | Doğan Hanım | M. Keçeci | 7/13 | 54,25 |
| 03.07.2026 | Bursa | Maiden | 1300 Çim | Aksa Aslanı | N. Avci | 1/14 | 2,35 |
| 21.06.2026 | İstanbul | Maiden | 1400 Çim | Aksa Aslanı | H. Çizik | 8/13 | 2,60 |
| 18.05.2026 | Bursa | Maiden | 1200 Çim | Aksa Aslanı | H. Çizik | 2/11 | 2,75 |
| 04.05.2026 | Bursa | Şartlı 1 | 1000 Kum | Aksa Aslanı | Y. Cengiz | 3/11 | 2,05 |
| 03.03.2026 | Antalya | Şartlı 5 | 2000 Kum | Uçan Yaprak | M. Keçeci | 3/8 | 1,90 |
| 23.02.2026 | Bursa | Şartlı 5 | 2000 Kum | Uçan Yaprak | M. Keçeci | 1/6 | 3,35 |
| 06.02.2026 | Bursa | KV-6 | 1800 Kum | Safderun Oğlu | A. Kaçmaz | 7/8 | 17,70 |
| 28.01.2026 | İstanbul | Şartlı 3 | 1300 Kum | Safderun Oğlu | M. Kaya | 4/9 | 10,05 |
| 06.01.2026 | Antalya | Handikap 15 | 1400 Kum | Safderun Oğlu | M. Kaya | 1/12 | 7,60 |
| 06.01.2026 | Antalya | KV-9 | 1400 Kum | Uçan Yaprak | M. Kaya | 1/10 | 2,00 |
| 28.12.2025 | İzmir | Handikap 15 | 2100 Kum | Safderun Oğlu | M. Keçeci | 7/11 | 3,25 |
| 23.12.2025 | Antalya | KV-8 | 1400 Kum | Uçan Yaprak | M. Çelik | 2/10 | 2,10 |
| 10.12.2025 | İstanbul | Şartlı 4 | 1400 Kum | Safderun Oğlu | M. Keçeci | 8/8 | 8,90 |
| 05.12.2025 | Bursa | KV-7 | 1400 Kum | Uçan Yaprak | M. Kaya | 1/10 | 2,80 |
| 28.10.2024 | Bursa | Maiden | 1300 Çim | Storm Digor | T. Yıldız | 6/8 | 5,75 |
Sık sorulanlar
Halil Altın bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 15 koşuda 4 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Halil Altın'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 03.11.2026, Kocaeli.
Halil Altın en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Bursa'da: 7 koşu, 3 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.