Antrenör
Şevval Şimal Demir
Şevval Şimal Demir'ın atları son 12 ayda 162 koşuya çıktı, 6 birincilik ve 27 ilk üç derece aldı. En çok Kocaeli'da koştu (60 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Şevval Şimal Demir antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 118 | 6 | 10 | 4 | %5,1 | %16,9 | +%11,3 |
| Son 12 ay | 162 | 6 | 13 | 8 | %3,7 | %16,7 | −%19,0 |
| 2020'den bu yana | 529 | 26 | 45 | 37 | %4,9 | %20,4 | −%58,1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 23.10.2026, İstanbul.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 118 | 6 | 10 | 4 | %5,1 | %16,9 |
| 2025 | 297 | 6 | 22 | 21 | %2,0 | %16,5 |
| 2024 | 70 | 10 | 4 | 5 | %14,3 | %27,1 |
| 2023 | 43 | 4 | 8 | 7 | %9,3 | %44,2 |
| 2022 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kocaeli | 60 | 1 | 5 | 3 | %1,7 | %15,0 |
| Bursa | 58 | 2 | 3 | 5 | %3,4 | %17,2 |
| İstanbul | 28 | 3 | 3 | 0 | %10,7* | %21,4* |
| İzmir | 10 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %10,0* |
| Antalya | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Ankara | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 87 | 1 | 7 | 4 | %1,1 | %13,8 |
| Çim · Normal | 23 | 2 | 0 | 2 | %8,7* | %17,4* |
| Sentetik · Normal | 16 | 2 | 1 | 0 | %12,5* | %18,8* |
| Çim · Yumuşak | 11 | 0 | 2 | 0 | %0,0* | %18,2* |
| Kum · Nemli | 11 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %27,3* |
| Çim · Çok Yumuşak | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
| Kum · Islak | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 21 | 2 | 3 | 0 | %9,5* | %23,8* |
| 1201–1600 m | 91 | 2 | 7 | 6 | %2,2 | %16,5 |
| 1601–2000 m | 41 | 0 | 3 | 2 | %0,0 | %12,2 |
| 2001+ m | 9 | 2 | 0 | 0 | 2/9 | 2/9 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 124 | 4 | 10 | 6 | %3,2 | %16,1 |
| İngiliz | 38 | 2 | 3 | 2 | %5,3 | %18,4 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 66 | 0 | 6 | 4 | %0,0 | %15,2 |
| Şartlı | 53 | 4 | 3 | 2 | %7,5 | %17,0 |
| Maiden | 34 | 2 | 3 | 1 | %5,9 | %17,6 |
| Satış | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-7 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Amatör Binici | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| Maiden/Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kocaeli | 188 | 9 | 11 | 11 | %4,8 | %16,5 |
| Bursa | 139 | 6 | 8 | 7 | %4,3 | %15,1 |
| İstanbul | 138 | 11 | 16 | 14 | %8,0 | %29,7 |
| İzmir | 47 | 0 | 8 | 4 | %0,0 | %25,5 |
| Ankara | 10 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %30,0* |
| Antalya | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 280 | 10 | 23 | 14 | %3,6 | %16,8 |
| Çim · Normal | 106 | 6 | 8 | 8 | %5,7 | %20,8 |
| Sentetik · Normal | 68 | 7 | 8 | 8 | %10,3 | %33,8 |
| Kum · Nemli | 19 | 2 | 1 | 2 | %10,5* | %26,3* |
| Kum · Islak | 15 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %20,0* |
| Çim · Yumuşak | 14 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %21,4* |
| Çim · Çok Yumuşak | 13 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %23,1* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 10 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %10,0* |
| Çim · Ağır | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 105 | 6 | 8 | 5 | %5,7 | %18,1 |
| 1201–1600 m | 278 | 12 | 24 | 22 | %4,3 | %20,9 |
| 1601–2000 m | 122 | 2 | 11 | 9 | %1,6 | %18,0 |
| 2001+ m | 24 | 6 | 2 | 1 | %25,0* | %37,5* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 333 | 14 | 25 | 22 | %4,2 | %18,3 |
| İngiliz | 196 | 12 | 20 | 15 | %6,1 | %24,0 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 177 | 9 | 20 | 10 | %5,1 | %22,0 |
| Şartlı | 165 | 9 | 12 | 14 | %5,5 | %21,2 |
| Maiden | 143 | 5 | 9 | 5 | %3,5 | %13,3 |
| Satış | 12 | 1 | 0 | 1 | %8,3* | %16,7* |
| G | 6 | 0 | 1 | 3 | 0/6 | 4/6 |
| Kısa Vade Handikap | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| KV-7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 2/5 | 2/5 |
| KV-8 | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| KV-6 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| KV-9 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| A | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| Amatör Binici | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| Maiden/Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Kadın Amatör Binici | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| R. Ketme | 12 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %25,0* |
| U. Levent | 9 | 2 | 0 | 0 | 2/9 | 2/9 |
| H. Gökçe | 9 | 0 | 1 | 1 | 0/9 | 2/9 |
| Y. Gökçe | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
| C. Paso | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| E. Korkmaz | 7 | 0 | 1 | 1 | 0/7 | 2/7 |
| A. Yıldız | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
| K. Tokaçoğlu | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| O. Atmaca | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| M. Keçeci | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ser Şövalye | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
| Afşıntay | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
| Nurbanu Sultan | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| Mevhide Hanım | 7 | 0 | 1 | 1 | 0/7 | 2/7 |
| Bilge Hatun | 5 | 1 | 1 | 1 | 1/5 | 3/5 |
| Tuğçeyim | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Ponçiktay | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| Kazdağı Efesi | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Ufkun Ötesi | 4 | 2 | 0 | 0 | 2/4 | 2/4 |
| Salgur | 4 | 0 | 2 | 1 | 0/4 | 3/4 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23.10.2026 | İstanbul | Şartlı 5 | 1400 Çim | Çağrı Han | M. Çelik | 7/8 | 4,95 |
| 23.10.2026 | İstanbul | Şartlı 5 | 1400 Çim | Bilge Hatun | E. Aktuğ | 2/8 | 26,05 |
| 21.10.2026 | Bursa | Maiden | 1300 Çim | Mickey Mo | E. Atlamaz | 1/9 | 48,65 |
| 20.10.2026 | Kocaeli | Şartlı 4 | 1500 Kum | Ser Şövalye | C. Altun | 9/10 | 31,25 |
| 20.10.2026 | Kocaeli | Maiden | 1200 Kum | Gökkılıç | R. Ketme | 9/13 | 8,95 |
| 20.10.2026 | Kocaeli | Maiden | 1200 Kum | Cihandere | Y. Gökçe | 5/13 | 8,95 |
| 14.10.2026 | İstanbul | Handikap 14 | 1200 Sentetik | Esrin Hatun | U. Levent | 12/14 | 44,35 |
| 14.10.2026 | İstanbul | Kısa Vade Handikap 24 | 2400 Sentetik | Ufkun Ötesi | U. Levent | 5/13 | 8,35 |
| 13.10.2026 | Kocaeli | Şartlı 19 | 1200 Kum | Can Bator | H. Gökçe | 9/14 | 62,75 |
| 13.10.2026 | Kocaeli | Handikap 15 | 1500 Kum | Sert Hükümdar | C. Altun | 10/14 | 20,50 |
| 13.10.2026 | Kocaeli | Handikap 15 | 1500 Kum | Ser Şövalye | E. Akpınar | 9/14 | 8,70 |
| 12.10.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Çim | Golden Rhapsody | K. Tokaçoğlu | 4/11 | 5,80 |
| 12.10.2026 | Bursa | Şartlı 5 | 1200 Çim | Tuğçeyim | D. Budak | 9/13 | 70,30 |
| 11.10.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1600 Çim | Önder | M. Çelik | 9/13 | 6,50 |
| 06.10.2026 | Kocaeli | Handikap 16 | 2000 Kum | Semendin Oğlu | H. Gökçe | 2/14 | 18,20 |
| 06.10.2026 | Kocaeli | Şartlı 1 | 1200 Kum | Can Bator | O. Atmaca | 9/9 | 14,65 |
| 06.10.2026 | Kocaeli | Handikap 15 | 1400 Kum | Salgur | M. Kaya | 2/9 | 3,20 |
| 06.10.2026 | Kocaeli | Şartlı 5 | 1400 Kum | Aksöz | H. Gökçe | 13/14 | 79,45 |
| 06.10.2026 | Kocaeli | Şartlı 5 | 1400 Kum | Sert Hükümdar | D. Budak | 12/14 | 90,55 |
| 06.10.2026 | Kocaeli | Handikap 15 | 1400 Kum | Hammerwich | M. Turan | 14/14 | 28,55 |
Sık sorulanlar
Şevval Şimal Demir bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 118 koşuda 6 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Şevval Şimal Demir'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 23.10.2026, İstanbul.
Şevval Şimal Demir en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Kocaeli'da: 60 koşu, 1 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.