Apranti (AP)AP nedir?Cezalı: 19.01.2027 tarihine kadar
Muhammed Baran Çakmak
Muhammed Baran Çakmak son 12 ayda 171 koşuya çıktı, 8 birincilik ve 32 ilk üç derece aldı. En çok Elazığ'da koştu (149 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Muhammed Baran Çakmak jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 166 | 8 | 11 | 10 | %4,8 | %17,5 | +%4,5 |
| Son 12 ay | 171 | 8 | 12 | 12 | %4,7 | %18,7 | +%1,4 |
| 2020'den bu yana | 1275 | 69 | 90 | 84 | %5,4 | %19,1 | −%32,6 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 21.10.2026, Elazığ.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 166 | 8 | 11 | 10 | %4,8 | %17,5 |
| 2025 | 254 | 18 | 18 | 23 | %7,1 | %23,2 |
| 2024 | 121 | 4 | 8 | 10 | %3,3 | %18,2 |
| 2023 | 208 | 8 | 14 | 10 | %3,8 | %15,4 |
| 2022 | 99 | 7 | 5 | 13 | %7,1 | %25,3 |
| 2021 | 237 | 17 | 23 | 9 | %7,2 | %20,7 |
| 2020 | 190 | 7 | 11 | 9 | %3,7 | %14,2 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Elazığ | 149 | 7 | 9 | 10 | %4,7 | %17,4 |
| Diyarbakır | 14 | 0 | 3 | 2 | %0,0* | %35,7* |
| Şanlıurfa | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| Adana | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Kocaeli | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 157 | 8 | 12 | 9 | %5,1 | %18,5 |
| Kum · Sulu | 7 | 0 | 0 | 3 | 0/7 | 3/7 |
| Kum · Islak | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 76 | 3 | 5 | 4 | %3,9 | %15,8 |
| 1201–1600 m | 30 | 2 | 0 | 1 | %6,7 | %10,0 |
| 1601–2000 m | 65 | 3 | 7 | 7 | %4,6 | %26,2 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 92 | 3 | 7 | 3 | %3,3 | %14,1 |
| İngiliz | 79 | 5 | 5 | 9 | %6,3 | %24,1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Elazığ | 764 | 43 | 54 | 51 | %5,6 | %19,4 |
| Şanlıurfa | 188 | 6 | 13 | 14 | %3,2 | %17,6 |
| Diyarbakır | 155 | 12 | 9 | 11 | %7,7 | %20,6 |
| İzmir | 76 | 2 | 8 | 2 | %2,6 | %15,8 |
| Antalya | 61 | 2 | 4 | 4 | %3,3 | %16,4 |
| Adana | 23 | 3 | 2 | 1 | %13,0* | %26,1* |
| Bursa | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| Kocaeli | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| İstanbul | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 1126 | 62 | 83 | 69 | %5,5 | %19,0 |
| Kum · Nemli | 39 | 2 | 4 | 6 | %5,1 | %30,8 |
| Sentetik · Normal | 35 | 0 | 1 | 4 | %0,0 | %14,3 |
| Kum · Islak | 25 | 1 | 1 | 0 | %4,0* | %8,0* |
| Kum · Sulu | 24 | 2 | 1 | 4 | %8,3* | %29,2* |
| Çim · Normal | 15 | 2 | 0 | 0 | %13,3* | %13,3* |
| Sentetik · Nemli | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| Sentetik · Islak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 436 | 18 | 23 | 31 | %4,1 | %16,5 |
| 1201–1600 m | 322 | 15 | 26 | 18 | %4,7 | %18,3 |
| 1601–2000 m | 493 | 35 | 39 | 34 | %7,1 | %21,9 |
| 2001+ m | 24 | 1 | 2 | 1 | %4,2* | %16,7* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 704 | 35 | 51 | 41 | %5,0 | %18,0 |
| İngiliz | 571 | 34 | 39 | 43 | %6,0 | %20,3 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Buluç | 12 | 1 | 0 | 2 | %8,3* | %25,0* |
| H. Atakaya | 11 | 1 | 1 | 0 | %9,1* | %18,2* |
| M. Kaya | 10 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %20,0* |
| R. Barman | 10 | 1 | 1 | 0 | %10,0* | %20,0* |
| E. Yıldırım | 9 | 0 | 1 | 1 | 0/9 | 2/9 |
| M. Altın | 9 | 1 | 0 | 2 | 1/9 | 3/9 |
| A. Işık | 8 | 0 | 0 | 1 | 0/8 | 1/8 |
| B. Fahrioğlu | 8 | 0 | 2 | 0 | 0/8 | 2/8 |
| E. Altın | 8 | 1 | 0 | 0 | 1/8 | 1/8 |
| E. Açmaz | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| The Snake Pit | 6 | 1 | 1 | 1 | 1/6 | 3/6 |
| Atakaya Hükümdarı | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Koğun Sesi | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Efruzkızı | 4 | 1 | 0 | 1 | 1/4 | 2/4 |
| Keskin Kaan | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Mohi Tay | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| Deniz Lara | 3 | 1 | 0 | 2 | 1/3 | 3/3 |
| Küheylan Baküra | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| The Last Unicorn | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Yolkıran | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 21.10.2026 | Elazığ | Şartlı 4 | 1200 Kum | Bloodshot | R. Becene | 4/14 | 11,55 |
| 21.10.2026 | Elazığ | Maiden | 1500 Kum | The Fırst Dance | E. Yıldırım | 6/9 | 26,10 |
| 21.10.2026 | Elazığ | Handikap 14 | 1200 Kum | Arasın Kızı | F. Bakır | 9/10 | 12,50 |
| 21.10.2026 | Elazığ | Şartlı 4 | 1900 Kum | Anadolu Kaplanı | S. Nural | 3/7 | 6,20 |
| 21.10.2026 | Elazığ | Şartlı 5 | 1500 Kum | Mucize Han | B. Demirkapu | 4/10 | 4,25 |
| 21.10.2026 | Elazığ | Handikap 14 | 1600 Kum | Özgürak | M. Doğan | 5/10 | 10,35 |
| 21.10.2026 | Elazığ | Handikap 16 | 1900 Kum | Deniz Lara | M. Buluç | 3/6 | 7,70 |
| 17.10.2026 | Diyarbakır | Handikap 15 | 1200 Kum | Gönül Kalesi | M. Subay | 2/8 | 8,45 |
| 17.10.2026 | Diyarbakır | Şartlı 19 | 1200 Kum | Love Is Love | B. Demirkapu | 7/12 | 45,70 |
| 17.10.2026 | Diyarbakır | Şartlı 5 | 2000 Kum | Vermithrax | M. Aslan | 2/8 | 2,70 |
| 14.10.2026 | Elazığ | Handikap 14 | 1800 Kum | The Snake Pit | R. Becene | 3/13 | 1,90 |
| 14.10.2026 | Elazığ | Maiden | 1200 Kum | Atakaya Hükümdarı | E. Açmaz | 4/14 | 23,25 |
| 14.10.2026 | Elazığ | Şartlı 4 | 1200 Kum | Aysunar | E. Yıldırım | 5/9 | 44,45 |
| 14.10.2026 | Elazığ | Handikap 15 | 1900 Kum | Küheylan Baküra | S. Bakır | 10/10 | 12,00 |
| 14.10.2026 | Elazığ | Handikap 14 | 1200 Kum | Bilginurkızı | S. Karakeçili | 12/13 | 34,60 |
| 14.10.2026 | Elazığ | Şartlı 2 | 1500 Kum | Varegon | M. Kaya | 3/7 | 25,30 |
| 14.10.2026 | Elazığ | Maiden | 1200 Kum | Koğun Sesi | A. Işık | 3/12 | 38,40 |
| 11.10.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1300 Kum | Efruzkızı | Y. Tuncay | 5/12 | 28,00 |
| 11.10.2026 | Adana | Handikap 16 | 2000 Sentetik | Kaya Dünyası | A. Dinç | 11/11 | 36,85 |
| 07.10.2026 | Elazığ | Şartlı 3 | 1800 Kum | Berosh | H. Tekinalp | 10/14 | 18,15 |
Sık sorulanlar
Muhammed Baran Çakmak bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 166 koşuda 8 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Muhammed Baran Çakmak bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 21.10.2026, Elazığ.
Muhammed Baran Çakmak en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Elazığ'da: 149 koşu, 7 birincilik.
Muhammed Baran Çakmak apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Muhammed Baran Çakmak şu an cezalı ya da raporlu mu?
TJK listesine göre 22.10.2026–19.01.2027 tarihleri arasında cezalı.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.