Antrenör
Arif Işık
Arif Işık'ın atları son 12 ayda 115 koşuya çıktı, 5 birincilik ve 31 ilk üç derece aldı. En çok Elazığ'da koştu (111 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Arif Işık antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 113 | 5 | 8 | 16 | %4,4 | %25,7 | −%79,2 |
| Son 12 ay | 115 | 5 | 9 | 17 | %4,3 | %27,0 | −%79,5 |
| 2020'den bu yana | 723 | 41 | 72 | 86 | %5,7 | %27,5 | −%48,8 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 04.11.2026, Elazığ.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 113 | 5 | 8 | 16 | %4,4 | %25,7 |
| 2025 | 73 | 6 | 4 | 7 | %8,2 | %23,3 |
| 2024 | 230 | 16 | 29 | 26 | %7,0 | %30,9 |
| 2023 | 84 | 5 | 6 | 13 | %6,0 | %28,6 |
| 2022 | 78 | 5 | 10 | 9 | %6,4 | %30,8 |
| 2021 | 136 | 4 | 14 | 15 | %2,9 | %24,3 |
| 2020 | 9 | 0 | 1 | 0 | 0/9 | 1/9 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Elazığ | 111 | 5 | 9 | 16 | %4,5 | %27,0 |
| Diyarbakır | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Ankara | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Şanlıurfa | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
| Adana | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 91 | 4 | 7 | 14 | %4,4 | %27,5 |
| Kum · Islak | 13 | 1 | 2 | 0 | %7,7* | %23,1* |
| Kum · Sulu | 10 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %20,0* |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 47 | 1 | 2 | 5 | %2,1 | %17,0 |
| 1201–1600 m | 17 | 1 | 2 | 1 | %5,9* | %23,5* |
| 1601–2000 m | 50 | 3 | 5 | 11 | %6,0 | %38,0 |
| 2001+ m | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 110 | 5 | 8 | 17 | %4,5 | %27,3 |
| İngiliz | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 41 | 3 | 4 | 9 | %7,3 | %39,0 |
| Şartlı | 35 | 2 | 2 | 6 | %5,7 | %28,6 |
| Maiden | 32 | 0 | 2 | 2 | %0,0 | %12,5 |
| KV-6 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| G | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-7 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Elazığ | 618 | 38 | 55 | 77 | %6,1 | %27,5 |
| Diyarbakır | 65 | 2 | 11 | 5 | %3,1 | %27,7 |
| Şanlıurfa | 18 | 1 | 3 | 2 | %5,6* | %33,3* |
| Adana | 9 | 0 | 0 | 1 | 0/9 | 1/9 |
| Ankara | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
| Antalya | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| İzmir | 3 | 0 | 2 | 0 | 0/3 | 2/3 |
| İstanbul | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 664 | 39 | 64 | 79 | %5,9 | %27,4 |
| Kum · Islak | 19 | 2 | 5 | 0 | %10,5* | %36,8* |
| Kum · Nemli | 19 | 0 | 2 | 2 | %0,0* | %21,1* |
| Kum · Sulu | 12 | 0 | 0 | 3 | %0,0* | %25,0* |
| Çim · Normal | 7 | 0 | 1 | 1 | 0/7 | 2/7 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 318 | 18 | 30 | 33 | %5,7 | %25,5 |
| 1201–1600 m | 145 | 7 | 16 | 13 | %4,8 | %24,8 |
| 1601–2000 m | 257 | 16 | 26 | 40 | %6,2 | %31,9 |
| 2001+ m | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 600 | 33 | 59 | 73 | %5,5 | %27,5 |
| İngiliz | 123 | 8 | 13 | 13 | %6,5 | %27,6 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 274 | 20 | 28 | 41 | %7,3 | %32,5 |
| Şartlı | 219 | 13 | 28 | 24 | %5,9 | %29,7 |
| Maiden | 186 | 7 | 13 | 18 | %3,8 | %20,4 |
| KV-6 | 15 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %20,0* |
| KV-7 | 11 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %9,1* |
| G | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| KV-8 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| A | 5 | 1 | 1 | 1 | 1/5 | 3/5 |
| Satış | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| H. Altunkılıç | 33 | 0 | 2 | 7 | %0,0 | %27,3 |
| Y. Çelikbaş | 15 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %13,3* |
| M. Çakmak | 8 | 0 | 0 | 1 | 0/8 | 1/8 |
| İ. Akyavuz | 8 | 3 | 0 | 2 | 3/8 | 5/8 |
| S. Kaplan | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| N. Altın | 6 | 0 | 2 | 2 | 0/6 | 4/6 |
| A. Akdemir | 5 | 0 | 1 | 1 | 0/5 | 2/5 |
| İ. Katar | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| L. Taptık | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| A. Çankaya | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Savt | 16 | 4 | 3 | 0 | %25,0* | %43,8* |
| Barbarosoğlu | 15 | 0 | 3 | 8 | %0,0* | %73,3* |
| Can Yakup | 11 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %18,2* |
| Emoşun Kızı | 11 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %9,1* |
| Koğun Sesi | 10 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %10,0* |
| Turbokolik | 9 | 0 | 0 | 1 | 0/9 | 1/9 |
| Karlıova Beyi | 8 | 0 | 0 | 2 | 0/8 | 2/8 |
| Dede Yalaz | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Sersi | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| Birçetin | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.11.2026 | Elazığ | Handikap 14 | 1600 Kum | Turbokolik | A. Çankaya | 11/14 | 21,90 |
| 04.11.2026 | Elazığ | Maiden | 1700 Kum | Karlıova Beyi | R. Doğan | 6/11 | 25,35 |
| 04.11.2026 | Elazığ | Maiden | 1700 Kum | Sersi | A. Akdemir | 2/11 | 29,55 |
| 04.11.2026 | Elazığ | Maiden | 1700 Kum | Güldadaş | H. Altunkılıç | 7/11 | 36,65 |
| 04.11.2026 | Elazığ | Handikap 17 | 1500 Kum | Dede Yalaz | İ. Katar | 10/11 | 29,25 |
| 29.10.2026 | Elazığ | Şartlı 2 | 1200 Kum | Kır Pençe | H. Altunkılıç | 10/10 | 14,05 |
| 29.10.2026 | Elazığ | Şartlı 2 | 1200 Kum | Koğun Sesi | M. Doğan | 7/10 | 5,30 |
| 29.10.2026 | Elazığ | Şartlı 4 | 1800 Kum | Birçetin | R. Doğan | 3/11 | 10,90 |
| 14.10.2026 | Elazığ | Maiden | 1200 Kum | Durugözeli | G. Kayıp | 12/14 | 81,20 |
| 14.10.2026 | Elazığ | Maiden | 1200 Kum | Sersi | M. Çelik | 8/14 | 55,45 |
| 14.10.2026 | Elazığ | Şartlı 5 | 2000 Kum | Savt | L. Taptık | 8/8 | 4,15 |
| 14.10.2026 | Elazığ | Şartlı 4 | 1200 Kum | Can Yakup | H. Altunkılıç | 8/9 | 30,70 |
| 14.10.2026 | Elazığ | Handikap 15 | 1900 Kum | Barbarosoğlu | S. Kaplan | 7/10 | 5,00 |
| 14.10.2026 | Elazığ | Maiden | 1200 Kum | Koğun Sesi | M. Çakmak | 3/12 | 38,40 |
| 14.10.2026 | Elazığ | Maiden | 1200 Kum | Karlıova Beyi | M. Çelik | 8/12 | 11,75 |
| 07.10.2026 | Elazığ | Şartlı 3 | 1800 Kum | Birçetin | H. Altunkılıç | 5/14 | 6,85 |
| 07.10.2026 | Elazığ | Şartlı 3 | 1800 Kum | Can Yakup | L. Taptık | 12/14 | 6,85 |
| 07.10.2026 | Elazığ | Şartlı 5 | 1600 Kum | Karlıova Beyi | H. Altunkılıç | 11/11 | 43,95 |
| 30.09.2026 | Elazığ | Şartlı 19 | 1600 Kum | Emoşun Kızı | Y. Çelikbaş | 9/16 | 40,45 |
| 30.09.2026 | Elazığ | Şartlı 19 | 1600 Kum | Koğun Sesi | H. Altunkılıç | 12/16 | 43,10 |
Sık sorulanlar
Arif Işık bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 113 koşuda 5 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Arif Işık'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 04.11.2026, Elazığ.
Arif Işık en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Elazığ'da: 111 koşu, 5 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.