Antrenör
Figen Bakır
Figen Bakır'ın atları son 12 ayda 84 koşuya çıktı, 8 birincilik ve 20 ilk üç derece aldı. En çok Elazığ'da koştu (79 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Figen Bakır antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 83 | 8 | 4 | 7 | %9,6 | %22,9 | −%4,3 |
| Son 12 ay | 84 | 8 | 5 | 7 | %9,5 | %23,8 | −%5,5 |
| 2020'den bu yana | 743 | 66 | 68 | 69 | %8,9 | %27,3 | −%36,9 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 29.10.2026, Elazığ.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 83 | 8 | 4 | 7 | %9,6 | %22,9 |
| 2025 | 39 | 4 | 2 | 1 | %10,3 | %17,9 |
| 2024 | 55 | 5 | 5 | 7 | %9,1 | %30,9 |
| 2023 | 50 | 5 | 8 | 3 | %10,0 | %32,0 |
| 2022 | 335 | 29 | 34 | 34 | %8,7 | %29,0 |
| 2021 | 86 | 7 | 11 | 14 | %8,1 | %37,2 |
| 2020 | 95 | 8 | 4 | 3 | %8,4 | %15,8 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Elazığ | 79 | 8 | 4 | 6 | %10,1 | %22,8 |
| Diyarbakır | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Adana | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 76 | 8 | 4 | 6 | %10,5 | %23,7 |
| Kum · Islak | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| Kum · Nemli | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 46 | 3 | 3 | 4 | %6,5 | %21,7 |
| 1201–1600 m | 18 | 2 | 1 | 2 | %11,1* | %27,8* |
| 1601–2000 m | 20 | 3 | 1 | 1 | %15,0* | %25,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 51 | 7 | 3 | 6 | %13,7 | %31,4 |
| Arap | 33 | 1 | 2 | 1 | %3,0 | %12,1 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 29 | 1 | 5 | 4 | %3,4* | %34,5* |
| Handikap | 25 | 1 | 0 | 0 | %4,0* | %4,0* |
| Maiden | 22 | 2 | 0 | 2 | %9,1* | %18,2* |
| KV-9 | 3 | 2 | 0 | 1 | 2/3 | 3/3 |
| KV-6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-7 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| G | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Elazığ | 536 | 50 | 49 | 52 | %9,3 | %28,2 |
| Diyarbakır | 116 | 10 | 14 | 11 | %8,6 | %30,2 |
| Şanlıurfa | 77 | 6 | 3 | 4 | %7,8 | %16,9 |
| Adana | 6 | 0 | 2 | 1 | 0/6 | 3/6 |
| Antalya | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| İzmir | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Ankara | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 668 | 61 | 61 | 59 | %9,1 | %27,1 |
| Kum · Islak | 27 | 2 | 3 | 3 | %7,4* | %29,6* |
| Kum · Nemli | 27 | 3 | 2 | 4 | %11,1* | %33,3* |
| Kum · Sulu | 15 | 0 | 2 | 3 | %0,0* | %33,3* |
| Çim · Normal | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 322 | 30 | 39 | 28 | %9,3 | %30,1 |
| 1201–1600 m | 143 | 14 | 9 | 14 | %9,8 | %25,9 |
| 1601–2000 m | 275 | 22 | 20 | 27 | %8,0 | %25,1 |
| 2001+ m | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 518 | 53 | 44 | 51 | %10,2 | %28,6 |
| Arap | 225 | 13 | 24 | 18 | %5,8 | %24,4 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 300 | 28 | 17 | 20 | %9,3 | %21,7 |
| Şartlı | 263 | 20 | 31 | 28 | %7,6 | %30,0 |
| Maiden | 141 | 12 | 19 | 19 | %8,5 | %35,5 |
| KV-7 | 10 | 1 | 1 | 1 | %10,0* | %30,0* |
| KV-8 | 9 | 1 | 0 | 0 | 1/9 | 1/9 |
| KV-6 | 8 | 1 | 0 | 0 | 1/8 | 1/8 |
| A | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| KV-9 | 3 | 2 | 0 | 1 | 2/3 | 3/3 |
| Satış | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| G | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Taşkaya | 16 | 2 | 1 | 2 | %12,5* | %31,3* |
| M. Doğan | 12 | 4 | 1 | 2 | %33,3* | %58,3* |
| N. Altın | 11 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %9,1* |
| A. Çankaya | 8 | 1 | 0 | 0 | 1/8 | 1/8 |
| M. Çakmak | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| Ç. Canpolat | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Y. Cengiz | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| H. Altunkılıç | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| F. Yardımcı | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| M. Doğan | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Alperin Kızı | 14 | 1 | 1 | 1 | %7,1* | %21,4* |
| Kral Alper | 12 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %25,0* |
| Alperin Oğlu | 8 | 1 | 1 | 0 | 1/8 | 2/8 |
| Tribal Chief | 6 | 4 | 0 | 2 | 4/6 | 6/6 |
| Arasın Kızı | 5 | 1 | 0 | 1 | 1/5 | 2/5 |
| Zafire Sultan | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Gümbürsoy | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Kızım Damla | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Avus Mazen | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Çetinyel | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29.10.2026 | Elazığ | Şartlı 3 | 1200 Kum | Alperin Kızı | M. Taşkaya | 5/6 | 13,45 |
| 21.10.2026 | Elazığ | Şartlı 4 | 1200 Kum | Fairleo | M. Murtoğlu | 9/14 | 63,85 |
| 21.10.2026 | Elazığ | Şartlı 4 | 1200 Kum | Alperin Oğlu | M. Şakir | –/14 | 0,00 |
| 21.10.2026 | Elazığ | Handikap 14 | 1200 Kum | Arasın Kızı | M. Çakmak | 9/10 | 12,50 |
| 21.10.2026 | Elazığ | Handikap 14 | 1200 Kum | Alperin Kızı | A. Çankaya | 6/10 | 12,50 |
| 14.10.2026 | Elazığ | Handikap 14 | 1800 Kum | Alperin Oğlu | G. Kayıp | 10/13 | 27,05 |
| 07.10.2026 | Elazığ | Şartlı 5 | 1500 Kum | Arasın Kızı | M. Taşkaya | 7/9 | 15,95 |
| 30.09.2026 | Elazığ | Şartlı 19 | 1600 Kum | Yağmur Ece | Ç. Canpolat | 8/16 | 43,15 |
| 30.09.2026 | Elazığ | Handikap 14 | 1200 Kum | Alperin Kızı | A. Çankaya | 6/9 | 20,65 |
| 30.09.2026 | Elazığ | Handikap 15 | 2000 Kum | Kral Alper | Y. Cengiz | 10/12 | 9,40 |
| 30.09.2026 | Elazığ | Şartlı 19 | 1600 Kum | By Ormancı | R. Doğan | 8/12 | 5,20 |
| 26.09.2026 | Diyarbakır | KV-9 | 2000 Kum | Tribal Chief | M. Doğan | 3/12 | 1,75 |
| 23.09.2026 | Elazığ | Handikap 16 | 1200 Kum | Kral Alper | N. Altın | 5/9 | 11,15 |
| 23.09.2026 | Elazığ | KV-6 | 1600 Kum | Alperin Kızı | A. Çankaya | 7/10 | 15,10 |
| 23.09.2026 | Elazığ | Şartlı 19 | 1200 Kum | Arasın Kızı | M. Taşkaya | 1/10 | 4,30 |
| 16.09.2026 | Elazığ | Handikap 15 | 1600 Kum | Gümbürsoy | M. Doğan | 7/12 | 8,90 |
| 09.09.2026 | Elazığ | Maiden | 1200 Kum | Yağmur Ece | M. Çakmak | 8/11 | 13,60 |
| 09.09.2026 | Elazığ | Şartlı 3 | 1200 Kum | Alperin Kızı | M. Doğan | 2/6 | 8,95 |
| 07.09.2026 | Elazığ | Şartlı 3 | 1500 Kum | Kral Alper | Y. Cengiz | 3/18 | 10,70 |
| 07.09.2026 | Elazığ | Handikap 14 | 1200 Kum | Gümbürsoy | A. Çankaya | 1/16 | 36,50 |
Sık sorulanlar
Figen Bakır bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 83 koşuda 8 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Figen Bakır'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 29.10.2026, Elazığ.
Figen Bakır en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Elazığ'da: 79 koşu, 8 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.